Výhodný

Recenze AEG Lavamat 85470SL

Automatická pračka AEG Lavamat 85470SL spadá do té nejúspornější energetické třídy na trhu, což je A+++. V praxi to znamená, že na jeden prací cyklus jí stačí 0,81 kWh energie a 45 litrů vody za použití programu bavlna při 60°C a plné kapacitě bubnu. Podle odhadů se množství spotřebované energie za celý rok pohybuje kolem 151 kWh.

AEG Lavamat 85470SL zajišťuje nejlepší účinnost praní (áčkovou) a odstřeďování béčkové účinnosti. Hravě tak odstraní špínu i skvrny a přitom je po odstředění prádlo jen minimálně vlhké. Invertorový motor se stará o extrémně tichý provoz. Spotřebič je poměrně malý, do hloubky jen 45 cm, přesto se do něj vejde až 6,5 kilogramů špinavého prádla.

Také menší počet jednotlivých částí motoru spolu s maximální stabilitou přispívá nejen k redukci vibrací a tichému chodu, ale také prodlužuje životnost pračky. Během pracího procesu je hlučnost úžasných 49 dB, při odstřeďování pak 75 dB, takže jí můžete klidně pustit i ve večerních hodinách.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Pračka AEG Lavamat 85470SL pracuje se systémem praní OptiSense, ten dokáže délku pracího cyklu přizpůsobit aktuální náplni v bubnu, stejně jako množství spotřebované vody a elektrické energie.

Systém Aqua-Control brání nežádoucímu úniku vody a pokud by se stalo, že přeci jen k úniku vody dojde, tak nás na havarijní situaci ihned upozorní výstražný systém a spínač detekce vody. O činnosti pračky nás informuje přehledný LCD displej.

Mezi 16 pracími programy jsou i takové užitečné jako na džíny, vlnu či speciální programy na rychlé praní, jako je třeba 20 minutový pro maximálně 3 kilogramy prádla nebo tzv. rychlý intenzivní. Najdete tu i programy na jemné prádlo, závěsy a dokonce i antialergický program, který je perfektní pokud perete dětské oblečení.

AEG Lavamat 85470SL je nadupaná i spoustou praktických přídavných funkcí, z nichž vítáme možnost odloženého startu, extra máchání, možnost výběru teploty, výběr otáček, skvrny s předpírkou a podobně.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:6.5 kg
Hlučnost:49 dB
Hlučnost při odstřeďování:75 dB
Počet otáček:1 400
Hmotnost:62.5 kg
Počet programů:16
Energetická třída:A+++
Příkon:2 000 W
Spotřeba el. energie:151 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:45 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:45 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

AEG Lavamat 85470SL

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG L 85470 SL

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení
Kvalita za rozumnou cenu

V porovnání s modely Whirlpool AWO/C 6304 nebo také Indesit IWSC 51051 C ECO, se jedná o šikovného malého pomocníka (bereme to z pohledu hloubky pračky), který až nevyniká velikostí, tak má spoustu super vychytávek, které nám ulehčí práci s pračkou i samotné praní. Výhodou je rychlé a šetrné praní, možnost odložit start nebo prát oblečení pro naše nejmenší. Když k tomu ještě připočteme tichý motor a úspornou energetickou třídu A+++, tak je AEG Lavamat 85470SL vynikajícím spotřebičem, jehož cena se dá plně srovnávat s kvalitou a dostupnými technologiemi. Tato předem plněná pračka si rozhodně zaslouží palec nahoru.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
KLADY
  • jednoduché ovládání
  • nízká hlučnost
  • úzká
  • hodně programů
ZÁPORY
  • hlasitější napouštění vody
  • přehlednější návod
Uživatelské hodnocení: 4.25 (4 hlasů)

Nejprodávanější pračky

Právě zlevněné pračky

Podobné články, co by vás mohli zajímat

Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušné názory s přidanou hodnotou.
(Tématické odkazy schvalujeme.)

      Komentáře / diskuse