10 nejoblíbenějších lednic pro rok 2017

Dokážete si představit svůj život bez ledničky? To by byla naprostá katastrofa. Když byste si třeba koupili voňavou slaninu nebo kotletky a neměli je kam uskladnit. V článku Jak vybrat lednici, jsme vám sestavili podrobný manuál, který má usnadnit nákup nového spotřebiče. Tentokrát jsme si pro změnu vzali do hledáčku různé modely chladniček a snažili se zjistit, které pro vás budou nejlépe vyhovující.

Když už jsme se do průzkumu nejlepších lednic pustili, zohlednili jsme energetickou třídu, spotřebu elektrické energie, akumulační dobu, po kterou potraviny vydrží v zamraženém stavu při výpadku proudu, také nás zajímal výkon mražení a funkce spolu s vybavením, které mohou jednotlivé modely nabídnout.

Sem patří například displej, antibakteriální zóna, nenámrazový systém a spousta dalších užitečných věciček. Zřejmě nejdůležitější parametr je hlučnost ledničky, protože je to jeden z mála spotřebičů, které běží nepřetržitě a nesmí tak zbytečně rušit sousedy.

Další oblíbené lednice

Gorenje NRK6203TX

Kombinovaná chladnička energetické třídy A+++ je nadupaná moderními technologiemi, které zajistí úsporný provoz a delší čerstvost i chutnost potravin. Mrazící výkon je 8 kg potravin během 24 hodin. Při výpadku proudu je akumulační doba 18 hodin.

Lednička má technologii IonAir, Multiflow 360° a AdaptCool, zárukou je stabilní teplota s rovnoměrnou cirkulací vzduchu. Ovládání je elektronické, nechybí LED displej a také zvukový alarm, který vás upozorní, že jste nedovřeli dveře. Díky NoFrost Plus se v lednici nedělá žádná námraza, takže vám odpadá povinnost manuálního odmrazování. Hlučnost lednice je 42 dB.

zpět k obsahu ↑

LG GBB60PZGFS

Tato lednice nabízí vynikající poměr kvality a ceny. Vnitřní prostor pojme nejen čerstvé potraviny, ale také lahve s vínem či objemné nádoby. Díky energetické třídě A+++ je lednička úsporná, ostatně spotřeba je pouhých 178 kWh za celý rok.

Disponuje technologiemi jako například FRESH Balancer pro nastavení vlhkosti, NatureFresh pro lepší cirkulaci vzduchu či FRESH Converter, což usnadňuje skladování různorodých potravin. Nechybí automatické odmrazování, LED osvětlení a další. Uvítáte minimální hlučnost, která je jen 37 dB.

zpět k obsahu ↑

Bosch KGE36DL40

Úsporná chladnička s mrazákem a praktickým LED osvětlením, která má roční spotřebu průměrně kolem 149 kWh za rok. Uvítáte prostornou přihrádku BigBox v mrazícím prostoru a 2 speciální přihrádky v chladicí části (ChillerBox na maso či ryby a CrisperBox na ovoce se zeleninou, která má dokonce regulaci vlhkosti, takže vydrží dlouho křupavé i chutné). Stisknutím 1 tlačítka zapnete superchlazení a supermrazení.

zpět k obsahu ↑

Hotpoint ENBGH 19423 FW

Extra úsporná kombinovaná chladnička s mrazákem energetické třídy A+++ si sama reguluje teplotu v chladicí i mrazicí části prostřednictvím digitálního displeje. Akustický signál oznámí, že jsou otevřené či nedovřené dveře. Nechybí rychlé chlazení Super Cool a rychlé mrazení Super Freeze. Lednice má ventilátor, výrobník ledu, držák na víno a také např. funkci Holiday, díky níž uspoříte energii i tehdy, když jste na dovolené.

zpět k obsahu ↑

Siemens KG49EBI40

Elegantní chladnička s jednoduchou obsluhou a super funkcemi. Má supermrazení, superchlazení, coolBox, flexShelf přihrádku, LED osvětlení, mrazicí kapacitu skvělých 15 kg za 24 hodin, navíc akumulační doba při výpadku proudu je 44 hodin.

Chladicí část má automatické odmrazování. Hlučnost přístroje je 38 dB. Technologie LowFrost minimalizuje vytváření nežádoucí námrazy a ledu, takže není nutné tak časté odmrazování, čímž se ulehčí údržba a také to má pozitivní vliv na životnost chladicí soustavy.

zpět k obsahu ↑

Samsung RB-F310G RB31FERNCSA

Uvnitř se skrývá tichý a velmi spolehlivý invertorový motor s 10letou zárukou. Odpadá potřeba ručního odmrazování díky technologii True No Frost. Lednice je úsporná díky energetické třídě A+++. Zóna CoolSelect umožňuje regulaci teploty na míru pro jednotlivé druhy potravin. Nechybí LED osvětlení, možnost záměny otvírání dveří, pro drobné potraviny je ideální Grab´n Go Basket, MultiFlow, Mono Cooling a mnoho dalších.

zpět k obsahu ↑

Bosch KGN 39VL45

Vyniká řadou zajímavých funkcí a inovativními technologiemi, ale i praktickým úložným prostorem. Dalším plusem je systém No Frost a také velmi nízká hlučnost, která činí jen 36 dB. Používá také optický a akustický signál, který hlásí otevřené dveře. Regulace teploty je elektronická. Disponuje MultiAirFlow, VitaFresh, EasyAcessShelf a mnoha dalšími.

zpět k obsahu ↑

Samsung RB29FSRNDWW

Kombinovaná chladnička má superchlazení, supermrazení, MultiFlow systém, zajišťující ideální cirkulaci vzduchu v ledničce. Nechybí zvuková signalizace otevřených dveří ani 10letá záruka na kompresor.

zpět k obsahu ↑

LG GTF916NSPM

Nabízí velký objem 596 litrů, což je pro větší rodinu dostačující. Ve výbavě má zabudovaný nápojový automat i moderní technologie jako Total No Frost, zajišťující rychlé a hlavně rovnoměrné chlazení, díky kterému není nutné ledničku rozmrazovat. Uvítáte antibakteriální ochranu u těsnění dveří tzv. Bioshield, osvětlený vnitřní prostor pomocí LED diod, ale také minimální hlučnost, která je pouhých 38 dB.

zpět k obsahu ↑

Gorenje RK 6192AW

Chladnička s mrazákem energetické třídy A+++ s hlučností 40 dB nabízí komfortní skladování potravin díky výsuvným policím SimpleSlide. Slot-In je funkce umožňující otevřít dveře do pravého úhlu. Uvnitř je pás LED osvětlení, mrazák má funkci FrostLess a velkokapacitní prostřední šuplík s kapacitou 30 l.

Další oblíbené lednice

 

      Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


    Komentáře / diskuse / hodnocení

    GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz