Hvězdná brána online

Pokud máte rádi sci-fi, určitě znáte i slavný seriál Hvězdná brána. Ten byl tak úspěšný, že vznikla i další dvě pokračování a momentálně se uvažuje o dalších dílech. Na počátku této úspěšné série ale stál celovečerní film Hvězdná brána, seriál se začal natáčet tři roky po něm. Často se vysílá v televizi, najít si ho ale můžete i na internetu, kde je Hvězdná brána dostupná jak k okamžitému sledování, tak i ke stažení.

Sledovat online

Základní informace o seriálech

Po hlavičkou franšízy Hvězdná brána vznikly celkem tři seriály. Ten první pod názvem Hvězdná brána (Stargate SG-1) se natáčel v letech 1997 – 2007 a za 10 let tak vzniklo 10 sérií a 213 epizod. V jedné z hlavních rolí se v něm představil Richard Dean Anderson, který se proslavil titulní rolí ve známém seriálu MacGyver.

V letech 2004 – 2009 pak vznikl spin-off tohoto seriálu pod názvem Hvězdná brána: Atlantida (Stargate: Atlantis). Během 5 řad se natočilo 98 epizod. Zatím posledním seriálem byla Hvězdná brána: Hluboký vesmír (SGU Stargate Universe), jež se natáčela v letech 2009 – 2011 a vzniklo 40 dílů.

Základní informace o filmech Hvězdná brána

Klasický celovečerní film Hvězdná brána stál na počátku této úspěšné značky. Byl natočen v roce 1994, režii měl na svědomí Roland Emmerich a zahráli si v něm např. Kurt Russell nebo James Spader. Kromě něj později vznikly i dva televizní filmy, určené primárně pro DVD trh – Hvězdná brána: Archa pravdy a Hvězdná brána: Návrat (oba jsou z roku 2008).

Kdy a kde se dá sledovat Hvězdná brána v televizi?

První, kdo u nás Hvězdnou bránu vysílal, byla Česká televize, v pozdějších letech ji diváci mohli vidět v programu kanálů Nova, Nova Cinema, AXN nebo Prima Cool. V současné době se u nás seriál Hvězdná brána vysílá na televizní stanici Prima Cool, která vysílá každý všední den hned čtyři díly (dva dopoledne po 10. hodině a dva odpoledne po 15. hodině). Z placených programů ji pak v češtině můžete sledovat na AXN Black. V Evropě ji vysílají např. britské kanály Sky1 HD UK nebo Pick TV, ty ale u nás moc dostupné nejsou.

Sledovat online

Hvězdná brána online ke zhlédnutí nebo ke stažení

Možná vás to překvapí, ale tento seriál (ani jeho další dvě pokračování) u nás v současné době nenabízí ani jedna streamovací služba. Fanoušci tak bohužel nemají jinou možnost než si ho vyhledat na portálech s pirátským obsahem, kde naštěstí dostupný je.

Hvězdná brána online v češtině je tak např. na webu Kukaj to (všechny díly a to nejen seriálů ale i filmů), dále na stránce Bombuj a na internetových úložištích – ke stažení je Hvězdná brána online např. na Datoid, Webshare nebo Sdílej.cz. Nevýhodou ale je, že budete muset přetrpět reklamy (u Kukaj to a Bombuj) nebo si počkat, až se vám díl stáhne.

Často kladené dotazy

Bude mít Hvězdná brán ještě někdy pokračování?

Je to možné – koncem roku 2022 připravovala její návrat na obrazovky studia MGM a Amazon, v dubnu 2023 pak Amazon upřesnil, že v plánu je jak seriál, tak i nový film (s tím, že jako první by měl přijít na řadu film).

Dávají seriál Hvězdná brána v televizi?

Ano, v současné době můžete tento populární sci-fi seriál sledovat na programu Prima Cool, kde běží každý všední den hned několik epizod (2 dopoledne a 2 díly v odpoledních hodinách).

Kde na internetu najdu seriál Hvězdná brána online?

Překvapivě ho ve své nabídce nemá žádná streamovací služba, je tak potřeba hledat ho u jiných poskytovatelů. V češtině se dají všechny díly sledovat např. na stránkách Bombuj nebo Kukaj to, další možností jsou různá online úložiště (Webshare, Sdílej.cz nebo Datoid).

Shrnutí

Pro milovníky sci-fi je Hvězdná brána určitě jedním z nejzajímavějších seriálových počinů a její fanoušky určitě potěší, že se možná brzy dočkají zbrusu nových dílů. Každopádně sledovat staré epizody je možné v televizi na Prima Cool, kompletně všechny díly seriálu Hvězdná brána online jsou pak na portálech Kukaj to nebo Bombuj – v češtině a bez nutnosti něco stahovat nebo se registrovat. Na řadě internetových úložišť pak najdete jednotlivé epizody i ke stažení

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (131 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Hvězdná brána je moje srdcovka, ale fakt totální. To je vůbec ten nejlepší seriál z devadesátek, který doslova hltám. Kdykoliv ho na nějaké stanici dávali nebo i dávají teď, tak ho sleduji a nevynechám ani jedinou epizodu, je to super oddechovka.

Přidat komentář

Recenzer
Logo