Upíří deníky online

U teenagerů a obecně mladých lidí jsou hodně populární filmy a seriály s upírskou tematikou – ať už šlo o film Stmívání (Twilight) z roku 2008 nebo seriál Buffy, přemožitelka upírů. Z USA pocházejí i Upíří deníky (The Vampire Diaries), které se u nás dříve vysílaly v televizi, dnes se dají sledovat na internetu.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Americký seriál Upíří deníky se natáčel v letech 2009 – 2017, odvysílalo se celkem 8 sérií a 171 dílů (jedna epizoda má cca 40-43 minut). Jedná se o příběhy dvou bratrů – upírů (Damon Salvatore a Stefan Salvatore) a mladé dívky (Elena Gilbertová), mezi nimiž vznikne milostný trojúhelník. Kromě nich je ale v seriálu i spousta jiných zajímavých postav. Děj se odehrává ve fiktivním městečku Mystic Falls, v němž dochází k různým nadpřirozeným věcem.

Upíří deníky získaly několik ocenění The Saturn Awards, kde uspěly zejména v kategorii televizních seriálů pro mládež. Za svoje herecké výkony byl odměněn také Ian Somerhalder, který sehrál roli krásného upíra jménem Damon Salvatore.

Upíří deníky v knižní podobě

Seriál Upíří deníky byl natočený na motivy stejnojmenné knižní série. V češtině u nás vyšlo celkem 17 knih z této edice, autorkou je Lisa Jane Smith – americká spisovatelka, která píše zejména pro mládež. Knihy vydalo nakladatelství Fragment, v běžných knihkupectvích už ale k dostání nejsou, dají se ale sehnat z druhé ruky.

Vysílá Upíří deníky nějaká televize?

V minulosti se u nás Upíří deníky v televizi vysílaly, první čtyři řady tohoto seriálu měla ve svém programu televize Nova. Aktuálně ale v Česku Upíří deníky nevysílá žádná česká ani zahraniční televizní stanice. Sledovat je ale můžete i tak, všechny jejich epizody jsou dostupné i s českým dabingem na internetu.

Upíří deníky online v placených streamingových službách

To, že se v televizi zrovna Upíří deníky nevysílají, není žádnou překážkou k tomu, abyste si je mohli pustit. Jsou totiž v nabídce hned dvou streamovacích služeb – konkrétně je naleznete v HBO Max a v Amazon Prime Video. Na HBO si lze zvolit mezi originálním zněním a českým dabingem a dostupné jsou i české a anglické titulky. Obě služby nabízejí všech 8 řad tohoto seriálu.

Sledovat online

Upíří deníky online zdarma ke zhlédnutí a stažení

V případě zahraničních seriálů většinou není zas tak těžké najít si je na internetu zdarma a platí to i pro Upíří deníky. Pokud se vám nechce platit za HBO nebo Amazon, ale rádi byste si Upíří deníky v českém znění pustili, můžete je najít např. na webu Kukaj to, kde jsou všechny díly.

Další možností je opět slovenský portál Bombuj, na něm jsou ale některé řady tohoto seriálu pouze ve slovenštině a jen vybrané epizody. Další alternativou jsou pak online úložiště, s českým dabingem jsou Upíří deníky online zdarma ke stažení např. na Webshare, Datoid nebo Sdílej.cz.

Často kladené dotazy

Kdo hrál hlavní postavy dvou upírů a kteří čeští herci je nadabovali?

V titulních rolích seriálu Upíří deníky se představili Ian Somerhalder (jako Damon Salvatore) a Paul Wesley (jako Stefan Salvatore). Svůj hlas jim v českém znění propůjčili Filip Švarc a Martin Písařík.

Kde se dají sledovat všechny díly seriálu Upíří deníky online?

Všechny řady a všechny epizody amerického seriálu Upíří deníky můžete vidět hned ve dvou streamovacích službách – ve své nabídce je má HBO Max a Amazon Prime Video.

Jsou někde Upíří deníky dostupné i zdarma?

Ano, některé portály zaměřené na filmy a seriály mají ve své knihovně titulů i Upíří deníky. V češtině jsou dostupné např. na stránce Kukaj.to, jsou také na různých internetových úložištích.

Shrnutí

Oblíbený americký seriál s upírskou tematikou vznikl na motivy stejnojmenné knižní série a oblíbili si ho (zejména mladí) diváci nejen v USA, ale i po celém světě. U nás ho v minulosti vysílala televize Nova, dnes je všech 8 řad seriálu Upíří deníky online ve streamingových službách Amazon Prime Video a HBO Max – na obou samozřejmě v HD kvalitě, na HBO i s českým dabingem. Na internetu jsou ale ke zhlédnutí nebo stažení i zdarma, ať už jde o portál Kukaj to nebo různá online úložiště.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Sleduji Upíří deníky na HBO Max, když je na to nálada a pořád je to koukatelné, i po takové době. Když jsem to sledoval poprvé, chytlo mě to a od té doby, jsem to viděl již několikrát a nenudí se u toho člověk.

Přidat komentář

Recenzer
Logo