Bikiny

Bikiny jsou velmi oblíbené dvoudílné plavky pro ženy. Bikiny lze koupit stejně jako klasické spodní prádlo v mnoha velikostech i tvarech. Vybrat můžete ideální tvar horního i spodního dílu. Obě části můžete koupit ve stejném stylu, nebo plavky naopak různě kombinovat. V případě bikin máte opravdu celou řadu možností.

Bikiny jsou plavky, které jsou známé stovky let, první zmínky o dvoudílných plavkách jsou již z roku 1 400 př.n.l. Plavky typu bikin se používaly v antickém Řecku. Moderní bikiny pak vynalezli Francouzi a první plavky byly představeny na módní přehlídce v Paříži v roce 1946. Zde vzbudily plavky velký rozruch a staly se terčem kritiky. Do módy se dostaly díky herečce Brigitte Bardot v roce 1957. Právě tyto plavky měla slavná Brigitte ve filmu A bůh stvořil ženu.

Vybrat správné bikiny není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud chcete, aby vám plavky doopravdy sedly a abyste se v nich cítila pohodlně, neměla by vás zajímat cena a celkový vzhled. Při výběru bikin je nejdůležitější typ postavy. Poté se můžete zaměřit na výrobní materiál a pochopitelně i design.

Porovnat ceny bikin

Typy

Bikiny jsou plavky mnoha podob. Podle střihu se bikiny rozdělují následovně.

  • String bikiny – spodní i horní plavek tvoří úzké pružné pásky. Těmi je obšita plavková tkanina. Tyto pásky především umožňují zavazování horního dílu a časté jsou i v okolí pasu. String bikiny mívají nejčastěji trojúhelníkový tvar. Známé jsou i pod označením šňůrkové bikiny.
  • Bralette bikiny – vrchní část má trojúhelníkový tvar, širší ramínka a tradiční vázání za krkem. Tenty typ plavek nabízí dobrou oporu pro ňadra.
  • Tankiny – jsou plavky, které tvoří klasický spodní díl. Horní část je prodloužená a částečně nebo úplně zakrývá břicho. Velmi často jsou tankiny tvořeny 3 částmi. Použít je můžete jako kalhotky a podprsenku, kalhotky a prodlouženou horní část, nebo lze využít všechny 3 díly zároveň. Tyto plavky jsou v současnosti velmi oblíbené, protože kryjí i různé nedokonalosti ženského těla.
  • Mikrokiny – naopak minimum látky nabízí tento typ bikin, které jsou dobrou volbou pro odvážnější ženy. U těchto bikin můžete očekávat pouze velmi malou oporu ňader a jsou tak vhodné spíše pro ženy s menším poprsím.
  • V – kiny – spodní díl bikin svým střihem připomíná písmeno V.
  • T – back – bikiny tvoří spodní díl typu tanga. V zadní části tvoří plavky pouze úzké pruženky, které svým tvarem připomínají písmeno T.
  • Retro bikiny – jsou známé i pod označením vintage bikiny a spojují prvky retro i moderních bikin. Typický je pro ně spodní díl s vysokým pasem. Retro bikiny obvykle nabídnou dobrou oporu pro ňadra.
  • Bandeau bikiny – horní část tvoří pruh látky. V tomto případě nebudete mít k dispozici ramínka. Bikiny jsou díky tomu vhodné pro ženy s menším poprsím, protože poskytují spíše menší oporu.

Tvar postavy

Při výběru jakýchkoliv plavek je důležité zohlednit typ postavy. Typ postavy nijak nesouvisí s hmotností, štíhlé i plnoštíhlé ženy mají různé tvary postav, které se jednoduše rozdělují následovně.

Typ postavy jablko

Ženy s tímto typem postavy jsou širší v oblasti boků a ramen. Křivku boků tak můžete zdůraznit vzorovaným spodním dílem, velmi vhodné je například boční zavazování. Pro zeštíhlení horní části se doporučují hluboké výstřihy.

Za vhodné se považují i bikiny typu tankiny s vyšším pasem. Tyto plavky dokáží postavu zploštit i zpevnit.

Typ postavy hruška

Typ postavy hruška či trojúhelník mají ženy s postavou připomínající písmeno A. Pro tento typ postavy jsou typické širší boky, malá ňadra a úzká ramena. Zde je vhodné zaměřit se především na horní část těla, které pomohou hluboké výstřihy, podprsenky s košíčky, zavazování za krkem i výrazné vzory. Naopak dolní část plavek by měla být ideálně jednobarevná, velmi vhodné jsou lichotivé tmavé barvy, které zeštíhlí boky i silnější stehna.

Typ postavy přesýpací hodiny

Ženy s touto postavou mají větší ňadra a úzký pas. Této postavě budou slušet prakticky jakékoliv plavky, sáhnout můžete i po sexy bikinách. Záleží pouze na vás, kterou část si budete přát zvýraznit více. Doporučuje se volit plavky se stejně laděným spodním i horním dílem.

Typ postavy obdélník

Ženy s rovnou siluetou a minimálním rozdílem mezi poprsím, boky a pasem. Zde se doporučuje volit bikiny, které zvýrazňují prsa i boky. Velmi vhodné jsou trojúhelníkové topy a spodní část se šněrováním či výrazným vykrojením na bocích.

Atletická postava

Atletická postava nebo též tvar obráceného trojúhelníku je označení pro ženy se širokými rameny a úzkými boky i pasem. Zde je vhodné sáhnout po vzorovaném spodním dílu, který dokáže přitáhnout pozornost. Ideální jsou i plavky s řaseným spodním dílem. Spodní díl může mít podobu kalhotek, šortek a vhodná jsou i tanga. Horní část by měla být tvořena spíše jednodušším topem. Široká ramena dokáží zúžit horní díly s polstrovanými košíčky.

Materiál

Bikiny se vyrábí z různých materiálů. Při výběru těchto plavek byste měli zohlednit místo, kde budete plavky běžně nosit. Každé prostředí má na materiál trochu jiné nároky. Na výrobu plavek se dříve používaly materiály jako polyester, polyamid či polyuretan.

Dnešní moderní bikiny mohou být vyrobeny také z bavlny, neoprenu, lycry, elastenu, nylonu či dalších materiálů. Velmi často se pak jedná o kombinaci různých materiálů. Nejčastěji se však jedná o kombinaci polyester x elasten nebo polyamid x elasten. Tyto materiály zajistí, že plavky budou robustní, elastické a rychleschnoucí.

Materiál zpravidla určuje samotný výrobce a koupit můžete i téměř průhledné plavky, nebo takové, které jsou vyrobeny z tkanin propouštějících UV sluneční záření.

Značka

Bikiny jsou plavky, které nabízí celá řada více či méně známých výrobců. Mezi oblíbené výrobci prádla i plavek patří například Astratex, oblíbené jsou bikiny Roxy, Marko, Madora, Etna, Lorin či Adidas. V obchodech najdete i mnoho neznačkových modelů. V tomto případě není značka zase tak důležitá, záleží spíše na vašem stylu a potřebách. Značkové plavky vám budou dobře sloužit delší dobu, ty neznačkové můžete častěji obměňovat.

Cena

Také cena v tomto případě souvisí se značkou i kvalitou materiálu. Neznačkové bikiny vás mohou vyjít na 200 – 500 Kč. Cena značkových pak začíná na cca 500 Kč a šplhat může ke 2 000 Kč.

Porovnat ceny bikin

Údržba

Poté, co si nové plavky přinesete domů je vhodné je vyprat. Způsob údržby by měl být zveden na štítku. První praní nemusí nutně probíhat v pračce, bikiny můžete vyprat ve vlažné vodě ručně. Plavky by se neměly zbytečně ždímat, připevňovat kolíčky nebo sušit na prudkém slunci. Pro zachování barev se doporučuje čas od času plavky vyprat v octové vodě, koncentrace octa však nesmí být příliš vysoká.

Otázky a odpovědi

Jakou spodní část mohou bikiny mít?

Spodní část plavek může mít podobu klasických kalhotek, velmi často s podobou písmene V. Pro odvážné jsou k sehnání spodní části tanga a sportovně či stydlivější ženy mohou koupit spodní díl v podobě šortek. Spodní díl můžete koupit samostatně a dle libosti ho kombinovat s vrchní částí plavek.

Jaký je rozdíl mezi klasickými a sportovními bikinami?

Sportovní bikiny poskytují dokonalou oporu ženskému poprsí. Plavky udrží ňadra na svém místě při jakékoliv sportovní aktivitě. V klidu si tak můžete užít nejen vodní, ale i plážové sporty. Spodní díl tvoří kalhotky klasického střihu, ale velmi často zde můžete obléknout šortky. Klasické bikiny mají jiný střih a poskytují o něco menší oporu ňader. Ve větší míře je brán zřetel na hezký design.

Jak vybrat bikiny podle poprsí?

Každá žena má trochu jiný tvar poprsí. I na to výrobci myslí a nabízí mnoho variant horních dílů. Pro asymetrické poprsí se hodí například bikiny s push-up efektem, různé nerovnosti dokáží vyřešit i vycpávky. Ženy s široce usazeným poprsím budou potřebovat ňadra přitáhnout k sobě.

V jejich případě jsou vhodné bikiny s kosticemi a tvarem písmene C. Pro méně pevná a těžká ňadra jsou ideální bikiny s kosticemi a tvarem písmene U. Menší poprsí bude vypadat atraktivně v horním dílu doplněném o volánky či zavazování. Vhodné jsou bikiny s trojúhelníkovým tvarem či podprsenky typu bandeau. Ženy s plným a kulatým poprsím si mohou dovolit prakticky jakoukoliv podobu horního dílu.

Závěr

Aby bikiny splnily vše, co od nich očekáváte, je důležité zvolit správný střih. Díky tomu mohou plavky dokonale potrhnout prakticky jakoukoliv postavu. Nejen štíhlé ženy s dokonalou postavou se budou při letním slunění cítit sebevědomě. Ačkoliv bikiny obvykle netvoří příliš mnoho látky, mohou skrýt nedokonalosti a vyzvednou přednosti každého ženského těla. Ženám s tělem ve tvaru hrušky nebo trojúhelníku budou slušet bikiny s výrazným horním a jednoduchým spodním dílem.

Ženy s postavou ve tvaru obráceného trojúhelníku by měly naopak volit bikiny s jednoduchým horním a výraznějším spodním dílem. Ženy s typem postavy jablko budou potřebovat bikiny, které zakryjí větší část postavy. V jejich případě jsou dobrou volbou bikiny – tankiny. Ženy s tělem ve tvaru obdélníku se spíše chlapeckou postavou, zvýrazní své přednosti v plavkách s push-up efektem. Vhodné jsou pro ně plavky s většími výkroji či volánky. Prakticky jakoukoliv podobu bikin na sebe mohou obléknout ženy s postavou typu přesýpací hodiny.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo