Internetové televize

Pokrok jde kupředu téměř nepřetržitě, a tak přicházejí ke slovu moderní služby, které může využívat v podstatě kdokoliv. Když se řekne internetová televize, každý si hned vybaví své oblíbené filmy, seriály a další pořady, co by mohl sledovat v online prostředí. Stačí mu k tomu jediné a to internetové připojení. Samozřejmě musí být kvalitní a dostatečně rychlé, jinak by mu obraz spíše stále stál, než běžel.

Díky internetu si tak můžete vychutnat vše, co vás baví, aniž by bylo potřeba vlastnit set-top box či klasický satelit. Jediné co potřebujete, je kvalitní připojení od poskytovatele internetových služeb a výhodný balíček s dostatečnou dávkou programů.

Jak funguje internetová televize?

Online TV lze sledovat prostřednictvím internetového připojení, navíc kdekoliv a kdykoliv. Dostupnost je rychlejší, jednodušší a variabilnější než je tomu u běžné kabelové televize či satelitu. Nemusíte instalovat super moderní satelit, ani vlastnit set-top box, zvlášť když máte chytrou televizi.

Můžete být doma v obýváku, ale klidně i na dovolené či pracovní cestě a stále si vychutnáte například oblíbenou nekonečnou telenovelu a nepřijdete o jediný díl.

Každý poskytovatel internetového připojení, má ve většině případů v nabídce i výhodné balíčky služeb, kdy jen stačí zvolit ten nejlepší tarif, a máte vystaráno. V základním balíčku jsou vždy ty standardní a nejvíce sledované stanice, jako ČT, Nova, Prima, Barrandov a několik dalších. Jakmile máte službu/tarif, není problém, aby vysílala televize online.

Příjem internetové televize

Pokud má televize přes internet opravdu fungovat, musíte si pořídit dostatečně rychlé a hlavně stabilní internetové připojení. Rychlost se liší podle toho, kdo je vaším poskytovatelem.

Od toho se bude odvíjet kvalita vysílání. Většinou se rychlost pohybuje v rozmezí od 2 Mb/s do 10 Mb/s. Není na škodu, si také zjistit rychlost internetového připojení, ve chvíli když již tuto službu využíváte.

Internetová televize a IPTV?

Mnoho lidí si myslí, že je to jedno a to samé, ale není to tak. Když někde narazíte na zkratku IPTV (Internet Protocol Television), jde o podobný styl příjmu televize, jen s tím rozdílem, že tady vše probíhá pouze prostřednictvím internetu, konkrétně přes IP protokol dané počítačové sítě.

To znamená, že stačí jen objednat službu televize u zvoleného poskytovatele internetu a kabelové televize, pořídit set-top box, případně využít ten, co nabízí poskytovatel a sledujete hned.

Ovšem internetové televize je volně dostupná bez toho, že by byla odkázána na jakoukoliv síť některého poskytovatele a spadají pod ní různé streamovací služby, stejně jako například online vysílání na webovém portálu České televize.

Nutno zmínit, že poskytovatel IPTV se může zaručit za kvalitu obsahu, který dodává, ale zase na druhou stranu je potřeba mít ke každé jednotlivé televizi vlastní set-top box a to může ve finále internetové připojení značně zatěžovat a tím i zpomalovat.

Jak vybrat internetovou televizi?

Pro začátek je dobré sledovat jednotlivé recenze, kde se uživatelé takových služeb rádi podělí o své zkušenosti a poznatky, případně i negativa. Následně by měl člověk zacílit na zásadní faktory, které jsou nezbytné.

Zajímat nás bude hlavně cena, protože mnohdy můžeme celý balíček služeb pořídit výhodněji, než jednotlivé samostatné služby. Je proto vhodné, prozkoumat celou nabídku od různých poskytovatelů a porovnat si je, co bude cenově nejvhodnější.

Projděte si i různé doplňkové funkce a podobně, které často zvyšují cenu služby, ale vy třeba budete vědět, že je ani nepoužijete. Tím pádem je zbytečné za ně platit.

Nezapomeňte si také prohlédnout ty funkce, co naopak chcete mít v nabídce a hodláte je využívat aktivně. Důležitá je rovněž rychlost, neboť od té se bude odvíjet kvalita televizního signálu.

Nejlepší internetová televize

1. Sledovanitv.cz – nabízí 185 televizních kanálů a k tomu možnost zpětného přehrávání až po dobu 7 dní. Kdo si chce službu vyzkoušet, má možnost za 1 Kč, přičemž k dispozici bude mít 103 kanálů. Sledovat je možné kdekoliv, ať už na chytré televizi, webu nebo na mobilních zařízeních. K dispozici jsou tři tarify v ceně 199, 399 a 799 Kč.

2. Telly – dříve to byla DIGI Tv. Nabízí mobilní a internetové služby, přičemž má velmi příznivé ceny. Pokud jde o mobilní služby, ty najdete jako LAMA mobile. Internet pro domácnosti je možné pořídit přes DSL či optické kabely. Ceny tarifů jsou 250, 450 a 650 Kč, přičemž bývají také akce, kdy je každý balíček za 200 korun na měsíc po dobu 3 měsíců.

3. O2 TV – přestože O2 máme běžně spojené s mobilními tarify. Od roku 2019 začala poskytovat internetové televizní vysílání a patří k jeho největším provozovatelům u nás. K dispozici je hned 5 různých balíčků v cenovém rozmezí od 199 do 749 korun. Na své si přijdou hlavně milovníci sportu.

4. T-mobile TV – řadí se mezi TOP internetové televize na trhu. Kromě neomezených mobilních tarifů si můžete z nabídky vybrat i moderní IPTV. Sledovat budete moci najednou hned na několika zařízeních. Klidně tak může část rodiny sledovat svůj oblíbený seriál v televizi a ostatní například na chytrém telefonu a notebooku.

Nabídka programů je pestrá, navíc převážná část je v HD kvalitě, takže si sledování opravdu užijete. Nechybí spousta moderních funkcí i možnost nahrávání až po dobu 60 hodin. Co je velmi pozitivně chváleno je špičkově fungující zákaznická podpora.

5. Nordic TV – tato internetová televize má příjemnou programovou nabídku, která obsahuje nejen české a slovenské, ale i mnohé zahraniční kanály, kterých je až 121, z toho 81 v HD rozlišení. Co potěší je možnost zpětného přehrávání a to až o 7 dní zpětně. Současně lze dokonce IPTV televizi sledovat na 4 různých zařízeních, navíc můžete i nahrávat vybrané pořady.

Když si stáhnete aplikaci Nordic TV, určenou jak pro uživatele iOS, tak Android můžete své oblíbené pořady sledovat na mobilu či tabletu. Na výběr jsou také různé balíčky, například dětský, sportovní, přírodní a mnohé další.

6. Vodafone TV – pokud se rozhodnete pro tohoto operátora, získáte nabídku až 145 různých programů, navíc 99 z nich je v HD kvalitě. Převážná část je k dispozici jak v českém, tak slovenském jazyce. Dobré je, že si opět můžete pustit pořady až 7 dní zpětně. Radost vám udělá i bohatě zásobená videotéka, kde je zhruba 600 parádních filmů a seriálů. Skvělé je, že si uživatel může TV vyzkoušet na 90 dní zdarma.

7. Skylink – patří k největším poskytovatelům v ČR a SR, který má 100 % pokrytí. Pyšní se rozsáhlou uživatelskou základnou, kde je přes 1 500 000 zákazníků. Celkově je v nabídce až 100 programů, z čehož je 52 v HD kvalitě.

Samozřejmostí je zpětné zhlédnutí obsahu až na 7 dní. Velkým lákadlem je pak zcela bezplatná videopůjčovna, kterou má k dispozici každý zákazník. Skylink rovněž vydává svůj vlastní Magazín Skylink TV. Ten vychází jednou za dva týdny vždy v pondělí. K dispozici jsou základní i doplňkové programové balíčky. Vybavení a instalace vás vyjdou na 1 korunu.

8. Lepší.TV – jde o českou společnost, která nabízí 160 kanálů za skvělou cenu 289 korun měsíčně. V nabídce jsou kanály klasické, sportovní i dokumentární. Pokud nějaký pořad nestihnete, můžete si je zpětně prohlédnout až celých 100 dní. Nabízí i balíček Mini, který si lze pořídit už od 119 Kč měsíčně.

Mezi funkcemi je i neomezené nahrávání. Jediné co nepotěší je menší kvalita obrazu a také nutné uhrazení poplatku, když chcete internetovou televizi sledovat na více než jednom zařízení.

9. NejPřipojení.cz – je oblíbená internetová televize, která se může pochlubit nejen celorepublikovou dostupností, ale také pozitivními recenzemi. Díky špičkovému pokrytí můžete být své oblíbené pořady sledovat prakticky kdekoliv, klidně i během dovolené v kempu nebo třeba při lenošení na zahradě.

10. Kuki – tuto televizi lze sledovat v klasickém prohlížeči, na mobilním zařízení, ale i na klasické televizi prostřednictvím set-top boxu. K dispozici jsou hned 4 tarify s možností připojení více zařízení současně.

Sledování zpětně je možné až 168 hodin. Televize běží na internetu od všech poskytovatelů. Co potěší je smlouva bez závazku a velmi přehledný web. Nahrávání je možné pouhých 10 hodin a nabídka neobsahuje moc sportovních kanálů.

11. Starnet – na trhu působí už přes 15 let a dá se říci, že patří k populárním zejména díky špičkovému poměru cena/kvalita. Ceny připojení se pohybují od 250 korun za měsíc. Služby poskytuje už v 9 krajích.

Starnet disponuje vlastní technologií, call centry zákaznické péče atd. V každém kraji, kde tato společnost působí, má kanceláře se zázemím i týmy techniků.

12. Voyo – streamovací služba s bohatou nabídkou filmů a seriálů. V současnosti zde najdete více než 2 000 titulů různých žánrů. Vyzkoušení je možné na 7 dní zcela zdarma. Jinak je měsíční cena předplatného stanovena na 159 korun.

Potěší možnost sledovat nové epizody populárních seriálů dříve než v televizi. Můžete si zaregistrovat celkem 5 různých zařízení, ale stejně nakonec můžete sledovat jen na jednom.

13. iPrima.cz – populární služba, kde můžete veškerý obsah na Prima, Prima plus, Prima COOL, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima SHOW a Prima STAR sledovat již za 89 korun měsíčně a to zcela bez reklam. Ovšem předpremiéry a placená nabídka filmů do kategorie bez reklam nepatří.

14. iVysílání České televize – tady najdete vše, co hrdlo ráčí. Jsou tu filmy, seriály, dokumenty, kultura, zpravodajství, zábavu, přírodu, historii a mnoho dalších. V neposlední řadě se můžete přepnout i na živé vysílání. Potěší i to, že tu narazíte i na premiéry či pořady, co se v klasické televizi ani nevysílají. Na Google Play je k dispozici i aplikace, kde najdete archiv odvysílaných pořadů.

Streamovací služby

Díky streamovacím službám můžete sledovat jakýkoliv film, seriál, živý sportovní přenos a mnoho dalších pořadů či různých přenosů. Konkurence je veliká a nabídka těchto služeb dost bohatá, takže je rozhodně z čeho vybírat. Díky tomu, že nejste vázání trvalým předplatným, ale můžete si ho po měsíci zrušit a zase obnovit, je možné přeskakovat od jedné služby k jiné.

Placená streamovací služba umožňuje nahradit klasické televizní vysílání. Výhodou je, že vás neotravují nekonečné reklamy, navíc nejnovější díly vašich oblíbených seriálů uvidíte dřív než běžný divák v televizi. Nabídka je pravidelně obnovována, takže máte stále nové tituly, které je možné sledovat.

Nejlepší streamovací služby (alternativy internetových televizí)

1. Netflix – tato streamovací služba se pyšní více než 200 miliony uživatelů a rozsáhlou knihovnou pořadů různých žánrů. Od pohádek, přes seriály, až k dokumentům a mnoha dalším.

V nabídce najdete celkem 3 tarify v ceně 199 Kč za Basic, 259 korun za Standard a nakonec 319,- za Premium tarif. Výhodou je, že si můžete tuto službu vyzkoušet na celých 30 dní zdarma. Co potěší ze všeho nejvíce je možnost sledovat všechny pořady bez reklam.

2. HBO Go – jakmile se zaregistrujete, můžete sledovat filmy, seriály, dokumenty i pohádky a další pořady pro malé děti ve špičkové kvalitě. Pokud je vám více než 18 let, můžete si zařídit předplatné hned v 11 evropských zemích. Oproti jiným platformám, nemá HBO Go zkušební období, po které je možné si tuto službu vyzkoušet bezplatně.

Jakmile se zaregistrujete a zaplatíte měsíční poplatek 159 Kč, máte ihned k dispozici celou nabídku. Potěší, že nabízené seriály, filmy, dokumenty a další jsou v HD kvalitě. Velká část archivu je v českém dabingu či s českými titulky. Vysílání je možné sledovat současně hned na dvou zařízeních.

3. Amazon Prime Video – další ze streamovacích služeb, která nabízí velmi obsáhlou databázi filmů, seriálů, mnoha pořadů pro nejmenší, ale i dokumenty. Službu si můžete předplatit již za 159 Kč měsíčně. Díky pravidelným slevovým akcím je často předplatné k dispozici za cenu 79 korun.

Máte šanci si Amazon Prime Video vyzkoušet na 7 dní zdarma. Ovšem aby to bylo možné, musíte si nejdříve zřídit účet, do kterého zanesete údaje vaší platební karty. Jako předplatitelé máte přístupné téměř všechny tituly. Výjimku tvoří tzv. zpoplatněné tituly, za které nejdříve musíte uhradit dodatečný příplatek za půjčení či koupi a teprve pak se na ně můžete podívat.

4. Disney+ – Disney+ patří k nejmladším streamovacím službám, která je tak říkajíc ještě v plenkách. Však také na náš trh vstoupila teprve 14. června, ale i tak má určitě co nabídnout. O vznik této služby se zasloužila populární a nám všem dobře známá americká multimediální společnost The Walt Disney Company, která působí na trhu showbusinessu téměř 100 let (příští rok 16. října oslaví kulaté stoleté jubileum).

5. SkyShowtime – Hollywoodská studia Paramount a Universal Studios se rozhodla spojit své síly a stvořit novou streamovací platformu, která nabízí zábavu, největší filmové hity i zajímavé seriály. V databázi najdete to nejlepší a nejnovější z tvorby světově proslulých filmových studií. Sledovat můžete kdykoliv chcete, na jakémkoliv místě, navíc je možné neomezeně stahovat a připojit se na kterémkoliv zařízení.

6. DVTV – jedná se o ryze českou internetovou televizi, která nabízí zpravodajsko-publicistický videoobsah. Zaměřuje se na současné politické dění, ale také na ekonomiku, kulturu či společenské události. Službu založila moderátorská dvojice Daniela Drtinová a Martin Veselovský.

Měsíční poplatek činí 119 korun, přičemž máte k dispozici 1 měsíc, po který si můžete DVTV vyzkoušet naprosto zdarma. Když se zaregistrujete, můžete si veškeré rozhovory pouštět v HD kvalitě bez reklam. K dispozici jsou také podcasty a titulky k videím.

7. Mall.TV – internetová televize fungující od roku 2018. Sledovat zde můžete seriály, filmy, naučné pořady, ale i ty zábavné. Potřebujete jen počítač, chytrý telefon nebo smart TV. Výhodou je, že veškerá tvorba je naprosto zdarma a to úplně pro každého.

Televize je dostupná v podstatě celosvětově, ovšem můžete narazit na obsah, který bude přístupný pouze v rámci České republiky a Slovenska. Toho však není tolik. Po registraci můžete nejen odebírat pořady, ale zároveň komentovat, ukládat si videa na později, účastnit se live chatu nebo soutěžit.

8. Stream.cz – internetový portál založený v roce 2006, jehož úplně prvním odvysílaným videem bylo demonstrativní rozbití televize kladivem, které provedl jeho zakladatel. Od roku 2007 se obsah této internetové televize objevuje přímo na Seznam.cz.

Ten získal 50 % podíl, přičemž v roce 2011 odkoupil zbývajících 50 % a stal se tak jediným samostatným majitelem Stream.cz. Nový vlastník nejdříve přestal vysílat bulvární pořady a později i běžná uživatelská videa. Od roku 2013 tak pracuje na výrobě původního obsahu. Videoportál Stream nabízí stovky originálních pořadů, seriálů i filmů, které jsou dostupné jak online, tak offline.

9. TalkTV – je nezávislou internetovou televizí, kde nejsou žádné reklamy, ani placená spolupráce či placené recenze. Veškerý obsah je připravován novináři a odborníky. Najdete zde různé podcasty, zajímavosti ze světa her, filmů i seriálů, ale i mnoho dalších zajímavých pořadů. Předplatné si můžete pořídit za měsíční poplatek 159 korun.

10. Přehraj.to – je to v podstatě datové úložiště a online video v jednom. Různý obsah můžete sledovat i stahovat. Službu si můžete po registraci vyzkoušet na 14 dní zdarma. Poté zaplatíme poplatek na Premium účet a už můžete vše sledovat neomezeně, jak bez kreditu, tak bez datového limitu.

Výhodou je, že když si sem nahrajete svá vlastní videa a soubory, tak si zde lze dokonce i vydělat. Dá se říci, že čím více lidí si vaše video stáhne, tím více si vyděláte. Pokud se nezaregistrujete, budete moci sledovat jen ukázky o délce 5 minut.

11. YouTube – tento internetový server snad ani není nutné blíže představovat. Najdete zde spoustu filmových klipů, hudebních videí, videoklipy, ale i celé filmy či různá živá vysílání, například z čapích hnízd, přírodních rezervací a mnoho dalšího.

Sledovat můžete veškerý obsah zdarma, ale musíte počítat s tím, že bude vaše sledování přerušováno reklamami. Těch se zbavíte ve chvíli, kdy si předplatíte placenou verzi, která byla spuštěna v roce 2015. Díky YouTube Premium si reklamy u jednotlivých videí jednoduše vypnete a ještě můžete prohlížet nějaký ten obsah navíc.

Co potřebujete ke sledování?

Základním kamenem pro sledování internetové televize je jednoznačně internetové připojení, bez něj to zkrátka nepůjde. Převážná část IPTV poskytovatelů nabízí podporu pro různé způsoby, jak televizi sledovat.

Smart TV

Jinak také chytrá televize je jednoduchý způsob, jak si internetové vysílání užít. Nepotřebujete tím pádem jiný přijímač, protože se jednoduše připojíte přes optimální IPTV aplikaci.

Klasický TV přijímač

Ne každý vlastní chytrou televizi, kterou je možné připojit k internetu, ale má pouze tu běžnou. V takovém případě je potřeba vlastnit také set-top box.

Navíc mnozí poskytovatelé televize přes internet nabízí k různým tarifům pronájem vhodného IPTV set-top boxu za zvýhodněný měsíční poplatek, případně se dá za jednorázovou platbu rovnou zakoupit. Pokud jej ovšem máte jen pronajatý/vypůjčený,

Notebook, tablet nebo smartphone

Ve chvíli, kdy vlastníte některé z těchto zařízení, nebo rovnou všechny, nemusíte řešit, jestli máte nebo nemáte chytrý televizor. Své oblíbené pořady tak můžete sledovat třeba cestou do práce na svém smartphone, tedy chytrém telefonu či tabletu.

Pokud jde o klasický stolní počítač nebo notebook, vystačíte si s webovým prohlížečem, kde se přihlásíte na portál zvoleného IPTV poskytovatele. Na zařízení, které disponuje operačním systémem iOS či Android vám ke sledování stačí IPTV aplikace.

Závěr

Samozřejmě, že ze všeho nejlepší je ověřit si zkušenosti jiných uživatelů a zjistit tak, který poskytovatel je nejlepší. Sledujte recenze, často kladené otázky, FAQ a mnohé další informace, které je možné dohledat.

V naší recenzi jsme se snažili vám co nejjednodušším způsobem přiblížit, co taková internetová televize obnáší, na co se zaměřit, co můžete sledovat, ale i jaké další služby si lze objednat. Za nás si myslíme, že tento způsob sledování je praktický a hlavně snadno dostupný. Rozhodně stojí za to jej vyzkoušet a uvidíte, že si ho zamilujete.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (140 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Tak u nás se zkoušelo několik televizí, až jsme zakotvili u Skylink a ještě jsme si zaplatili internetovou televizi Voyo. Obě služby mají svá pozitiva a stále mají co nabídnout. Oproti jiným společnostem je to příjemná změna, protože výpadky nejsou na denním pořádku, jako tomu bývalo jinde.

  2. Dokud jsem nenarazila na váš článek, neměla jsem ani tušení, že je tolik internetových televizí. No já si nakonec předplatila Voyo.cz a jsem nadšená. Je tam taková hromada skvělých filmů, zejména vítám oddělení romantiky a komedií. Za ty peníze to rozhodně stojí, a dokonce to i funguje, jak má.

  3. Já se rozhodla investovat do internetové televize ve chvíli, kdy se spustila služba Netflix. Mám ráda jejich tvorbu a dá se říci, že jejich služba funguje velice dobře. Zatím nebyla žádná porucha, za tu dobu, po kterou ji mám, tak doufám, že to vydrží i v budoucnu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo