Seznamky

V dnešní době je seznamka nejpraktičtější a nejlepší způsob, jak si najít vhodný nebo aspoň zajímavý protějšek. Někdo se pro tento způsob výběru partnera rozhodne jen z toho důvodu, že prostě nemá šanci se s někým v běžném životě seznámit. Důvodů může být mnoho, například nestálé zaměstnání, kdy je člověk stále na cestách, nebo naopak izolované druhy práce, při nichž je dotyčný na pracovišti téměř bez kontaktu s lidmi.

Pokud jde o seznamky jako takové, můžeme hledat vážný vztah, flirt, přátelství, případně jen někoho s kým budeme třeba jezdit na výlety. Existuje mnoho služeb tohoto typu a ty se snaží předhánět v nabídce.

Důležité je, aby se člověk zaměřil pouze na korektní a slušné seznamky online. Jsou totiž mnohé portály patřící k podvodným, jelikož jejich způsoby fungování nejsou moc vhodné a mnohdy zcela odporují dobrým mravům.

Seznamky online

To jsou v podstatě portály, které mohou lidé pravidelně navštěvovat kvůli seznámení. Založí si svůj profil, vyplní potřebné údaje a poté si mohou vyhledávat jednotlivé profily dalších uživatelů na základě svých požadavků, respektive kritérií.

Pro někoho je taková seznamka dobrou cestou, jak si najít dobrého kamaráda, se kterým bude například jezdit na ryby, do lázní, pod stan a podobně. Další uživatelé se registrují kvůli hledání životního partnera. V dnešní době není často moc snadné si jen tak někoho najít a tohle je způsob, jak to zvládnout.

Podle kritérií můžeme hledat konkrétní protějšky, popovídat si s nimi, sejít se a zjistit, jestli se nám ta osoba líbí a funguje mezi námi ta správná chemie pro případné partnerství, nebo zda je lepší vzít nohy na ramena a hledat někoho jiného.

Samozřejmě, že existují různé druhy seznamek, výjimkou není ani milenecká seznamka, kde se dá hledat ideální protějšek na pouhé krátkodobější vztahy, jež jsou cíleny čistě na sexuální hrátky a tomu podobné aktivity. Je potřeba hledat vhodné kategorie.

 • On hledá ji
 • On hledá jeho
 • Ona hledá jeho
 • Ona hledá ji
 • Hledám kamaráda/kamarádky

Výběr nejlepší seznamky není snadný

Není jednoduché vybrat hned ten nejvhodnější seznamovací portál. Každá internetová seznamka funguje individuálně a zaměřuje své služby na specifickou klientelu, jako je například seznamka pro mladé či sportovní seznamka.

Jednotlivé služby mohou být nabízeny za odlišný poplatek, ale výjimkou není ani seznamka zdarma. Při výběru tak musíme zohlednit několik aspektů a zvážit výhody i nevýhody. Na co se při výběru zaměřit?

Typ vztahu

Co od seznamky čekáme? To znamená, jestli se chceme jen kamarádit, nezávazně si zaflirtovat nebo hledáme životního partnera pro založení rodiny. Na základě toho je nutné vybrat seznamku konkrétního zaměření.

Poplatky za služby

Hned na začátku je potřeba si rozmyslet, kolik jsme ochotni do své seznamovací mise investovat. Přestože se dá dohledat nejedna internetová seznamka zdarma, u těch ostatních musíme počítat s poplatky.

Jaké je zaměření seznamky

Je nutné si uvědomit, že na základě typu vztahy, který hledáme, je nutné zvolit vhodné zaměření pro specifickou skupinu, například to může být seznamka pro náročné.

Bezpečnost na prvním místě

Stejně jako i na jiných portálech, je rovněž na seznamkách dodržovat veškeré zásady bezpečného chování na internetu. To znamená sdělovat jen takové informace, které nemohou být zneužity.

Aktivita na seznamovacím portálu

Na začátku je lepší zkontrolovat, jestli má vůbec vámi zvolená internetová seznamka vůbec nějakou návštěvnost. Zjistit, kolik je tu uživatelů a jaká je vlastně šance se s někým seznámit. U seznamek zdarma totiž bývá běžné, že je mnoho uživatelů zcela bez aktivity.

Zkušenosti uživatelů

Zkušenosti uživatelů není na škodu, přečíst si na internetu různé recenze či poznatky od jiných uživatelů, kteří již takovou seznamku navštěvují nebo s ní někdy měli nějakou zkušenost.

Nutno však mít na paměti, že mnohdy se najdou lidé vyprávějící svůj příběh, jež se absolutně nezakládá na pravdě. Můžete narazit na mnoho „životních“ příběhů, které byly sepsány jen jako fikce a jsou určeny čistě pro komerční účely.

Jaké jsou hlavní zásady pro online seznámení?

1) Profil je základním kamenem

Když si zakládáte profil, rozhodně si na něm dejte záležet. Důležité je, aby neobsahoval žádný lži, případně nesmysly. Záleží jen na vás, kolik informací na svém profilu vyplníte, ale je jasné, že čím víc se o vás protějšek dozví, tím je větší šance jej/ji zaujmout.

Neměly by chybět informace typu koníčky, životní styl či vlastnosti. Nezapomeňte také na profilovou fotku. Dejte si na ní záležet, ať vypadáte opravdu dobře. Zejména mužská populace si s fotkou často hlavu vůbec neláme, případně fotí jiné části těla, než je obličej.

Pěkná fotka je zárukou úspěchu při seznámení, protože pomůže zaujmout. Hlavně si pamatujte, že je vždy lepší přirozeně zvolená fotka, bez zbytečných filtrů či úprav ve Photoshopu či jiných grafických programech.

2) Dbejte na obezřetnost a opatrnost

Seznámení online je sice hezká věc, ale je nutné si uvědomit, že proti vám sedí naprosto cizí osoba, o které nic nevíte. Nikdy nikomu neposílejte peníze, údaje o vaší platební kartě či jakéhokoliv heslo, i kdyby vás přesvědčoval sebevíc.

Opatrnost je na místě i v případě první schůzky. Nemělo by to být nikde v soukromí nebo třeba večer v parku, případně kdekoliv jinde, kde nejste na očích, ale naopak na co nejvíce možném veřejném místě. Ideální je kavárna, restaurace, kino nebo třeba zoologické zahradě.

3) Mějte pravidelně aktivní účet

Samozřejmě, že máte svou práci, zájmy a povinnosti, takže nemůžete být na svém účtu 24 hodin denně, ale je dobré, když i přesto budete prokazovat svou aktivitu každý den. Stačí se přihlásit třeba na 1 hodinu, pročíst si nové zprávy, odpovězte na ně, projděte si profily podle zadaných parametrů atd.

4) Naučte se trpělivosti

To je asi zásadní parametr, na který se často zapomíná. Spousta lidí si totiž myslí, že si založí jeden den profil na seznamovacím portálu a hned druhý den bude mít ten nejvhodnější protějšek. Nevěšte hlavu, když vám hned nikdo neodepíše.

Mnozí to vzdají hned v počátku, protože se stává, že třeba za celý měsíc nejdete na žádnou schůzku. To je běžné, vždyť uživatelů je hodně a než se k vám někdo vhodný propracuje, může to trvat. Když budete aktivní a váš profil bude vypilovaný do posledního detailu, určitě se brzy někdo najde, však není kam spěchat.

Poplatky za seznamovací služby

Jakmile zvolíte seznamovací portál, určitě vás budou zajímat ceny za služby. Na výběr jsou v podstatě tři kategorie – bezplatné seznamky, částečně placené služba a placené členství.

Bezplatné seznamky

Největší výhodou je jednoznačně profil, který si založíte zdarma a velké množství uživatelů. Lákavá je zejména ta nulová investice a funkce zdarma. Také obsáhlá databáze uživatelů je velkým plusem, protože máte tak z čeho vybírat.

Jenže existuje riziko v podobě falešných profilů, které mají jen nalákat, ale jakékoliv partnerství ve skutečnosti vůbec nenabízí. Často se za falešnými profily skrývají různí vtipálci, podvodníci a podobně. To ale neznamená, že není dobré vyzkoušet i tento typ seznamek.

Částečně placené služby

Řada seznamek pracuje v tzv. bezplatném režimu, ovšem někdy je potřeba uhradit poplatek za určitou službu. Ve většině případů je to platba za zveřejnění profilu či poskytnutí kontaktních informací. Částky se pohybují v řádech desítek či stovek korun.

Dobré je, že bez nutnosti platby se dá bez problémů fungovat omezeně. Dokonce je možné si zvolenou službu nejdříve důkladně prostudovat, prohlédnout a vyzkoušet. Tyto drobné poplatky mohou mít tu výhodu, že odradí případné podvodníky s falešnými profily.

Placené členství

To představuje sice také služby bezplatně, ale natolik omezené, že vám poskytnou jen nejzákladnější informace. V tomto případě už se poplatky většinou pohybují v rozmezí několika stovek až tisíc korun.

Poplatek za členství je možné předplatit na určité období, záleží, jak dlouhou dobu zvolíte. Může to být jeden, tři, šest nebo také dvanáct měsíců. Je nutné si vždy důkladně pročíst obchodní podmínky.

U některých seznamovacích portálů/agentur je totiž běžné, že je členství prodlužováno automaticky. Díky tomu pak mohou naskočit další nežádoucí poplatky.

Kdo o prodlužování nestojí, měl by účet zrušit s předstihem a předejít tak případným problémům. Poplatky mohou být nepříjemné, ale zase mají tu výhodu, že odradí různé vtipálky a podvodníky.

Předpokládá se tedy, že finanční prostředky investuje pouze ten, kdo se skutečně chce seznámit a myslí tak své členství na „seznamce“ vážně.

Placené seznamky tak nabídnou pestrou škálu vhodných profilů, které přichází v úvahu jako potenciální partner. Jednou z mnoha dalších výhod jsou služby vyšší kvality, kdy vám může seznamovací portál/agentura doporučit profil vhodného partnera.

Takový uživatel bude vyhovovat vašim požadavkům na základě vyplněného dotazníku. Nechybí ani seznámení založené na vědeckých metodách a ruční schvalování profilů.

Nejlepší seznamky

1. Elite Date – hojně navštěvovaná placená seznamka v Česku, která sice nedisponuje tak rozsáhlou databází uživatelů, ale pyšní se velmi nízkou cenou. Svým stylem se řadí mezi seznamky pro náročné, u nichž je hlavním požadavkem nalezení vážné známosti.

Agentura se prezentuje jako společnost s uživateli na úrovni. Tvoří je středoškoláci, vysokoškoláci, podnikatelé atd. Navíc se zařadila i mezi nejlepší seznamovací aplikace dostupné pro Android nebo iOS.

2. Tinder – oblíbená a proslulá seznamovací aplikace, která funguje v celosvětovém měřítku, potěší hlavně tím, že nabízí spoustu služeb zcela zdarma. Samozřejmostí je možnost připravit si za prémiové členství ve dvou verzích. Pokud jste ovšem starší 30 let, pak si rozhodně připlatíte.

Principem této aplikace je obyčejné „lajkování“, kdy dáte LIKE k různým profilům a ve chvíli, kdy dochází ke vzájemné shodě, budete propojeni a navážete nezávazný kontakt s vhodným protějškem. Nevýhodou jsou falešné profily a značné rozdíly v cenách pro jednotlivé věkové kategorie.

3. eDarling – u nás hodně známá a hojně využívaná seznamka, která se může pochlubit celosvětovou působností. Nejvíce pozitivních hodnocení získává od uživatelů hledajících vážnější druh známosti. Službu je možné využívat zdarma, ale v podstatě neuděláte nic extra, pokud si neaktivujete placenou verzi.

Poté vám budou chodit doporučení, kdo by mohl být vhodným protějškem na základě osobnostního testu. Kvůli maximální bezpečnosti jsou profily schvalovány zásadně ručně. Samozřejmostí je i mobilní aplikace, kterou mohou využívat jak uživatelé s iOS, tak s Androidem.

4. Seznamte.se – tato seznamka je vhodná pro hledání vážného vztahu. Patří mezi ty, seznamky, které fungují pomocí vědecké metody seznámení. Zvláštností je, že si musíte spoustu služeb zaplatit, ale jen pokud jste muž.

Pro ženy jsou všechny funkce zcela zdarma. Tento portál má velmi bohatou sbírku uživatelů. Nevýhodou je, že se profily neschvalují ručně a rovněž zrušení placeného členství je nutné provést pomocí písemné výpovědi.

5. Jiskření.cz – tohle je tzv. flirt seznamka, ale můžete tu hledat i vážný vztah. Tuto službu je možné využívat jedině po zaplacení členství. Bez něj nemůžete na seznamce dělat vůbec nic.

Nepřečtete si ani jedinou zprávu a nevyhledáte žádný profil. Co potěší je možnost neprodloužit členství a vyhnout se tak nežádoucím platbám i nutnosti něco psát písemně, protože členství není prodlužováno automaticky, jako je tomu u jiných agentur.

6. Štěstí.cz – jedná se o velmi populární seznamovací portál, jehož služby jsou ve velké míře zcela zdarma, přičemž placené členství pořídíte takřka za hubičku. Jenže musíte počítat s tím, že existuje velké riziko výskytu falešných profilů.

Na hlavní stránce jsou veřejně dostupné profily jednotlivých uživatelů. Štěstí.cz má v nabídce i aplikaci pro mobilní telefon, ale pouze pro uživatele, kteří používají Android.

7. Seznamka.cz – pro začátek je dobré zmínit, že nehrozí automatické prodlužování členství. Nevýhodou jsou veřejné profily, navíc se neschvalují.

Je to univerzální portál, který je převážně zdarma a můžete zde najít kamarády, flirt, nový vztah, ale klidně jen známé na různé sportovní, taneční či cestovní aktivity. K seznámení je možné vyplnit profil nebo si podat individuální inzerát do některé z rubrik.

8. Badoo – celosvětová sociální síť určená pro seznámení, která funguje již od roku 2006. Hledat zde můžete vážný vztah i flirt. Výhodou je obsáhlá databáze uživatelů, která činí cca 500 milionů lidí, když to vezmeme z celého světa.

Bez ohledu na to, že je to společnost ze zahraničí, je lokalizována pro naši republiku. Prostřednictvím bezplatného tarifu se dají nahrávat fotky, procházet profily lidí i chatovat. Po zaplacení členství bude váš profil zviditelněn. Tak trochu připomíná Badoo oblíbený Tinder, jen s tím rozdílem, že se dá volně přeskakovat mezi profily. Zajímavostí je funkce hledání partnera, který by se podobal vaší oblíbené celebritě.

Pro seniory

 • i60.cz
 • Elpida.cz
 • Singles 50

Pro věřící

 • Seznamka.katolik.cz
 • Verimzejsi.cz

Další seznamky

Erotické seznamky

Svět sexu i lásky dostal novou podobu v rámci online technologií, takže narazit dnes na portál s takovým zaměřením není nic složitého. Lidé hledají něco neobvyklého, co okoření jejich sexuální život.

Ostatně ani takové setkání s novým člověkem kvůli nezávaznému sexu není dnes nic zvláštního. Oblíbenou erotickou seznamkou je Agama-seznamka.cz, kde můžete hledat erotiku všeho druhu. Dalším zajímavým portálem jsou amateri.com.

Tyto populární platformy umožňují setkání lidí se stejnými zájmy v oblasti sexu. Výhodou je, že vše můžete řešit z pohodlí domova a stačí vám k tomu jen počítač s internetovým připojením, tablet, notebook nebo jen chytrý telefon. Pak už jen zvolíte vhodnou seznamku s tímto zaměřením a můžete se pustit do sex chatu. Jaké typy erotických seznamek můžeme objevit?

Milenecké seznamky

Jsou určeny pro zadané partnery, kteří hledají trochu vzrušení do svého stereotypního stylu života, například v manželství. Vůbec nezáleží na tom, jestli to má být milenec/milenka na jednu noc nebo na dlouhodobější vztah. Na takových portálech lze hledat vášnivou milenku či smyslného milence.

 1. Victoria Milan
 2. iflirts.chat
 3. Flirt.com
 4. Sex.cz
 5. Divokerande.cz
 6. Bezzavazku.com
 7. Sexy seznamky
 8. Seznamka69.cz
 9. Intimka

Sexy seznamky

Pokud si chcete užít divokou noc plnou vášně a sexu, pak nemusíte brouzdat jen po čistě erotických seznamkách, ale kouknout i na klasické sexy seznamky. Kde je cílem najít flirt či žhavý sex, okořenit svůj nudný sexuální život a třeba se naučit i nové polohy, které jste doposud nevyzkoušeli, případně ani neznali.

 1. Flirtkontakt.cz
 2. Žhavénoci.cz
 3. Amateri.com
 4. Dateefy

Sportovní seznamky

Ty jsou určeny pro všechny, kdo milují pohyb a veškeré aktivity, které s tím souvisí. Pro sportovní nadšence jsou na takových portálech obsaženy tisíce sportovních aktivit. Hravě tak najdete vhodný protějšek třeba na cyklistiku, běh či jízdu na bruslích.

 1. Sportpartner.com
 2. Treking.cz
 3. Nakole.cz
 4. Lide.ronnie.cz

Seznamky nejsou jen pro dospělé, najít můžete i dětské seznamky. Podívat se můžete i na Facebook, kde je třeba Cestovatelská seznamka.

Další zajímavé seznamovací portály

Grindr

Jedna z nejpopulárnějších seznamek pro gaye, bisexuály a transsexuály oblíbená po celém světě. Její služby využívá více než 27 milionů uživatelů. Atraktivita spočívá ve využívání geolokace a bezplatné registraci.

Ihned po zaregistrování je možné najít během pár minut vhodné protějšky i ve vašem nejbližším okolí. Samozřejmostí je i placená verze, kde je počet nalezených protějšků ještě mnohem vyšší. Seznamka vám najde takové uživatele, kteří jsou ve vaší lokalitě či blízko vaší polohy. Jediné na co si uživatelé stěžují, jsou časté výpadky aplikace a určité bezpečnostní riziko. Grindr je vhodný spíš pro flirt.

Nakluky.cz

Seznamka Nakluky je určená pro gaye a bisexuály. Její užívání je zcela zdarma a dokonce i bez registrace si lze prohlížet jednotlivé profily. Vyhledávání je možné podle mnoha kritérií, navíc portál nabízí rovněž poradnu a magazín. Nevýhodou je dost zastaralý design internetových stránek a volně dostupné profilové fotografie.

Závěrem lze říci, že když budete pátrat opravdu do hloubky, objevíte například na Facebooku různé skupiny pro seznámení s konkrétním zaměřením. Existují skupiny pro fanoušky cestování, sexu, turistiky, nezávazného flirtu, vážného vztahu, ale také třeba pro sportovní aktivity a mnohé další.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.emimino.cz, www.novinky.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (135 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já tedy zkoušel Tinder, nic moc, potom eDarling, tam to docela jde a není na škodu ani Badoo, jinak nevím, kterou další seznamku vyzkoušet. Přesto díky za užitečný článek, aby měl člověk přehled, kde všude se vlastně může seznámit.

 2. Vyzkoušela jsem asi čtyři seznamky, které jsem našla ve vašem článku a zatím jsem si sice nenašla partnera, ale mám už několik kamarádů. Mám tak parťáky na výlety, dovolené a různé další aktivity, jako třeba tenis, bowling a podobně. Jsem za takové články moc ráda.

 3. Tedy, dokud jsem nenarazil na váš článek, neměl jsem ani tušení o tom, že existuje tolik seznamek online. Člověk by ani nevěděl, kterou si vybrat, pokud by měl chuť zkusit tenhle druh seznamování. Díky za zajímavý článek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo