Přebalovací pulty

Přebalování dítěte patří ke každodenní činnosti novopečených rodičů. Miminko je nutné přebalovat a převlékat několikrát denně po dobu cca 2 let. A právě tuto činnost vám značně ulehčí přebalovací pult. Tuto praktickou pomůcku si oblíbilo mnoho maminek, proto je na trhu k dostání velké množství přebalovacích pultů.

Při výběru vhodného typu budete řešit více otázek. Jednou z hlavních je to, kde bude umístěn. Od místa se pak bude odvíjet jeho velikost a typ. Přebalovací pult může být přímo součástí ložnice nebo dětského pokojíčku a může mít tvar komody. Do obývacího pokoje využijete spíše stylovější vzhled a v koupelně může být jeho součástí také vanička.

Porovnat ceny přebalovacích pultů

Typy

K přebalování dítěte může sloužit klasická přebalovací podložka, tu je možné umístit kamkoliv, oproti pultu má však několik nevýhod. Tou hlavní jsou chybějící přihrádky, do kterých je možné naskládat to, co budete k této činnosti potřebovat. Vše je tak uložené na jednom místě.

Skládací přebalovací pulty

Tyto typy využije i v domácnostech s omezeným prostorem. Jedná se o různé typy nenáročných a plně složitelných typů, které můžete kdykoliv složit a uskladnit za skříň, dveře nebo na jiná místa.

Lze je koupit v různých provedeních, například pouze jako jednoduchou konstrukci, kterou je možné různě převážet, jejich součástí však může být i vanička. Takové pulty disponují i několika přihrádkami, do kterých můžete kromě přebalovacích potřeb vložit například kosmetiku na koupání.

Skládací přebalovací pulty bývají často doplněny o praktická kolečka, což vám usnadní manipulaci. Nevýhodou těchto pultů bývá absence větších přihrádek. Tento nedostatek lze vyřešit přikoupením klasického textilního kapsáře.

Přebalovací pulty s vaničkou

Jsou vhodné na pořízení do koupelny, díky tomuto pultu nemusíte řešit nákup vaničky nebo koupacího kyblíku. Vanička může být vysunovací, nebo ji můžete jednoduše sklopit.

Ani u jednoho typu se nemusíte se bát nějaké obtížné manipulace, pro někoho je však manipulace s miminkem obtížnější. Podle různých recenzí si majitelé takových pultů ztěžují zejména ne velmi malou vaničku, kterou využijete pouze několik týdnů.

Praktické však je, že je vanička umístěna na vyvýšeném místě a při koupání miminka se nebudete muset hrbit. U vaničky si pohlídejte, zda je vybavena výpustí a odtokovou hadičkou, díky které můžete vodu jednoduše vypustit do vany popřípadě nějaké nádoby.

Tyto typy jsou již vybaveny několika přihrádkami, do kterých můžete uložit plenky, vlhčené ubrousky, náhradní oblečení i veškeré potřeby na koupání. Některé pulty umožňují vaničku odstranit a celý pult složit. V případě, že vám nebude zabírat místo, je lepší nechat pult rozložený, v tomto případě budeme moci plnohodnotně využít i úložné prostory.

Lehátko na zeď

Sklopná lehátka jsou určená především tam, kde vás omezuje nedostatek prostoru. V tomto případě je možné připevnit konstrukci přebalovacího pultu na zeď. I tyto pulty jsou vybaveny poličkami.

Poté, co je miminko přebaleno a převlečeno, pult jednoduše sklopíte. Díky tomuto systému nebude pultík nikde překážet a vše bude navíc prakticky uskladněné.

Komoda

Jedná se o kombinaci klasického kusu nábytku, která je vybavena ještě přebalovacím pultem. Takový pult bývá nejčastěji umístěn v ložnici nebo dětském pokojíčku. Díky širokému výběru materiálů není problém pult sladit s ostatním vybavením místnosti a této nový prvek do interiéru krásně zapadne.

Výhodou těchto typů je větší množství otevřených i uzavřených přihrádek a poliček, do kterých je možné naskládat velké množství věcí. Většina komod navíc umožňuje přebalovací část po čase demontovat a komodu využít dále. Hodí se to zejména tehdy, stane-li se součástí dětského pokoje.

Materiál

Přebalovací pulty jsou vyráběny z mnoha různých materiálů. U klasické komody je to samozřejmě standardní nábytkový materiál jako dřevo, dřevotříska atd. Lze je najít v mnoha různých velikostech a barevných a designových kombinacích. Pokud nejste limitovaní prostorem, je tento typ, co se týká praktičnosti zřejmě tím nejlepším.

Také výrobním materiálem závěsných pultů bývá zpravidla dřevo. I zde můžete vybírat různé barevné provedení. Dražší závěsné pulty mohou být vyrobeny i z plastu. S těmito typy se můžete setkat v hotelích nebo jiných zařízeních.

Skládací pulty a pulty s vaničkou mají často kovovou nebo dřevěnou konstrukci a plastové části. K dispozici jsou také přídavná kolečka. U těchto typů si pohlídejte především stabilitu i to, zda jsou kolečka vybavena kvalitní brzdou.

Bezpečí

U přebalovacích pultů je tím hlavním bezpečné používání. Bezpečnost u pultů zajišťují především zvýšené okraje. Ty brání případnému pádu miminka. Ne všechny pulty tyto okraje mají, proto se před nákupem ujistěte, zda je možné zábranu přikoupit a lze ji k přebalovacímu pultu připevnit. V opačném případě je lepší poohlédnout se po jiném typu.

Výrobky, které jsou určené pro děti, by neměly mít žádné ostré hrany nebo části, o které se může miminko poranit. U horní desky je také důležitý rozměr. Minimální rozměry by měly být alespoň 70 x 90 cm, aby byl pohodlný i při péči o větší dítě.

Důležitou roli hraje i výška pultu. Dostatečná výška vám poskytne pohodlí. Standardní výška bývá v rozmezí 80 – 85 cm. U komody tento parametr nijak neovlivníte, skládací přebalovací pulty a pulty v kombinaci s vaničkou mohou disponovat nastavitelnou konstrukcí.

Díky ní jsou pohodlné pro větší i menší postavy. Tento parametr je důležitý zejména u vaničkového typu, proto si tuto možnost pohlídejte. Není praktické investovat nemalé peníze do výrobku, který vám neposkytne patřičný komfort.

K poslednímu parametru, ke kterému je vhodné přihlédnout, patří nosnost přebalovacích pultů. Ta bývá zpravidla v rozmezí od 15 – 25 kg.

Příslušenství

K pultu je třeba přikoupit přebalovací podložku. Některé pulty jsou dodávány přímo v kombinaci s podložkou, u jiných je třeba ji dokoupit.

Jak už to tak bývá i přebalovací podložku najdete v mnoha variantách a velikostech. Praktická je podložka, která je snadno omyvatelná a opět by neměly chybět vyvýšené okraje. Podložky mají různou tvrdost, mohou být vyplněny dutým vláknem, některé mají pevné dno. Jejich cena není nijak vysoká, lze je koupit za cca 2 00 – 500 Kč. K dostání jsou v mnoha barvách a designech.

Značka

Závěsné sklopné pulty mají ve své nabídce značky MYHM, ROBA, Geuther. Vozíkové typy vyrábí například Scarlett, Klups, Geuther, nebo Schardt.

Komodu můžete koupit například od značek jako Faktum, Picci, Schardt, Geuther, Trama a mnoho dalších. Přebalovací pulty s vaničkou koupíte od Chicco, Scarlett, Trama, Ceba Baby, Roba a jiné.

Cena

Cena závisí především na typu, rozměrech a materiálu jednotlivých modelů. K nejlevnějším patří vozíkové a skládací pulty. Ty je možné koupit do 1 500 Kč. Výrobním materiálem je často kvalitní masiv a k dispozici máte několik praktických přihrádek.

Do cca 3 000 Kč seženete mnoho typů skládacích, závěsných i komodových pultů a také pultů v kombinaci s vaničkou. Dá se říct, že si v této kategorii vybere každý.

Pokud chcete vybírat pulty ve tvaru komody, která vám bude sloužit řadu let, vyplatí s vám investovat více než 3 000 Kč. Zde můžete vybírat mezi mnoha modely. Které splní veškeré vaše představy.

Porovnat ceny přebalovacích pultů

Otázky a odpovědi

Jaké jiné přebalovací podložky je možné koupit?

Kromě již zmíněných robustnějších podložek je možné zakoupit cestovní verzi. Jedná se o skládací přebalovací matrace, které je možné jednoduše převážet i přenášet. Využijete je na cestách i na pravidelných dětských kontrolách u lékaře.

Podložky jsou omyvatelné, měkké a vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů. Kromě těchto typů jsou běžně k dostání jednorázové podložky opatřené fólií, která zabraňuje prosakování.

Jsou i jiné typy přebalovacích pultů?

Pokud vás žádný z výše uvedených pultů neoslovil, můžete se zaměřit na přebalovací pulty, které jsou součástí dětských postýlek. I tyto výrobky nabízí široký výběr.

Velmi praktické jsou například modely, které umožňují pozdější přestavbu na klasickou postel, komodu i pracovní stůl. Díky tomu ji můžete využít opravdu mnoho let. Přebalovací pulty bývají součástí také cestovních postýlek.

Závěr

Ať už vyberete regálový, závěsný, komodový nebo vozíkový pult, vždy dbejte při jeho používání zejména na bezpečnost vašeho dítěte. Na přebalovacím stole miminko nikdy nenechávejte bez dozoru. Ani vyvýšené okraje nemusí vždy zabránit pádu zvídavého dítěte. U pultů s kolečky se přezvučte, že jsou vždy bezpečně zabrzděná.

A pozor je třeba dát i na kosmetické přípravky, které do jednotlivých poliček umístíte. Ty by dítě nemělo mít možnost vyndávat a ochutnávat. Zejména různé typy regálových přebalovacích pultů mohou lákat starší sourozence, které si na nich mohou zlepšovat svoje horolezecké dovednosti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.imrnous.cz, www.malvik.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (45 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

15 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Manžel přebalovací pult vyrobil ze staré skříně a na to jsem objednala Scarlett podložku s pevnou vložkou Bílá 80 x 50. Cena byla něco málo přes tři stovky a vypadá dobře. Hlavně je z velmi příjemného materiálu, takže neodírá maličkému pokožku.

 2. Objednal jsem vhodnou komodu a přebalovací podložku, abych své paní udělal příjemný koutek na péči o našeho mrňouska. Je to velmi praktické, protože v komodě má uložené vše co potřebuje, včetně kosmetiky pro dítě.

 3. Pořídila jsem přebalovací pult s vaničkou a je to pecka. Fakt skvělý pomocník, který ušetří spoustu starostí.

 4. Já tedy už bez přebalovacího pultu nedám ani ránu, protože přebalit prcka je teď otázka chvilky. Dřív to byl naprostý horor, než ho člověk na tom stole udržel v klidu.

 5. Reply
  Simona Vejvodová 5.6.2022 v 23:58

  Tak nahánět naše mimčo během přebalování po stole to bylo umění, ale rozhodli jsme se pořídit přebalovací pult a máme klid. Přebalování probíhá v klidu, v pohodě, a hlavně je teď daleko rychlejší.

 6. Bez přebalovacího pultu a podložky by jsme se s přítelkyni nemohli obejít. Výborná věc.

 7. Já jsem si koupila obyčejný bílý pult od Ikei a k tomu jsem si koupila podložku od značky New Baby Carero.

 8. Váš článek mi velice pomohl s výběrem.

 9. Budeme očekávat za nedlouho miminko, tak jsem si objednala tuhle přebalovací podložku New Baby 70×50. Zatím nemám s podložkou žádné zkušenosti, ale podle recenzi je velmi dobrá, tak uvidím. Daniela.

 10. Koupila jsem si domů podložku od značky Scarlett. S produktem jsem velmi spokojená. Neměnila bych!

1 2

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo