Ohřívače lahví

Ohřívače lahví jsou výrobky, díky kterým je možné rychle a hlavně bezpečně ohřát obsah dětské lahvičky. Nejčastěji se využívají pro ohřev mléka, ať už mateřského nebo umělého. Stejně dobře však poslouží i na ohřev čaje, dětské kaše nebo prvních příkrmů v lahvičkách.

Příprava mléka je za pomocí ohřívače jednoduchá. Lahvičku umístěte do těla ohřívače, zvolíte požadovanou teplotu a stisknete tlačítko. Láhev bude připravená během několika minut. Na skončení ohřevu vás upozorní akustický nebo optický signál. Díky ohřívači se nemusíte bát nerovnoměrného ohřevu obsahu láhve ani nesprávné teploty mléka, která může vést k bolestivému poranění miminka.

Před nákupem ohřívače je nutné myslet na výrobní materiál lahvičky, kterou budete ohřívat. Ne všechny typy lze použít na skleněné i plastové lahve. Zajímat by vás mohly i některé funkce, které ohřívače umožňují. Důležitá je také značka a samozřejmě cena.

Porovnat ceny ohřívačů lahví

Nejlepší ohřívače lahví

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Reer Ohřívač lahví a stravy Simply Hot 94 % 414 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Beurer BY 52 Ohřívač 86 % 699 Kč Zobrazit Tera.cz
3. Philips Avent SCF355/00 elektrický 79 % 822 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Na trhu jsou k dostání ohřívače v různých podobách. K nejoblíbenějším bezesporu patří elektrické ohřívače. Mezi dražší patří multifunkční, které vám nahradí parní hrnec i mixér. Jednoduchou variantu představují cestovní a neelektrické ohřívače.

Elektrický ohřívač lahví

Elektrický přístroj pracuje na principu vodní lázně. U těchto ohřívačů je možné nastavit teplotu, na kterou se má láhev ohřát. Ohřev je velmi rychlý a díky digitálnímu displeji budete mít o přehled o teplotě i času.

Cestovní ohřívač lahví

Jedná se o ohřívač, který funguje na stejném principu domácí elektrický ohřívač. Cestovní ohřívače jsou však menší a lze je zapojit do zásuvky v autě. Na cestách můžete využít také universální ohřívač, který je možné používat doma i v autě. Nevýhodou těchto typů je však delší doba ohřevu. Díky menšímu výkonu se může láhev ohřívat i déle než 10 minut.

Multifunkční ohřívač

Multifunkční ohřívače využijete na ohřev láhve, ale také ke sterilizaci dudlíků a lahviček. K dostání jsou také přístroje, které využijete pro zdravou přípravu dětského příkrmu za pomocí páry. Uvařený příkrm v přístroji rovnou rozmixujete i ohřejete.

Díky tomu vám nahradí několik spotřebičů. U multifunkčních ohřívačů najdete řadu různých funkcí, kromě již zmíněných je to také možnost udržovat teplotu, sterilizovat láhve i odvápňovat. Nevýhodou je větší rozměr a samozřejmě cena.

Neelektrický ohřívač

V tomto případě se jedná o termoláhev a láhev na vodu. Do termosky nalijete horkou vodu, která zůstane několik hodin teplá. Až budete chtít ohřívat láhev, vložíte ji do ohřívací nádoby a zalejete potřebným množstvím horké vody z termosky. U tohoto typu však nemáte přehled o správné teplotě, z tohoto důvodu je tento ohřívač vhodný spíše pro občasné použití.

Princip ohřevu

Ohřívače mohou láhve ohřívat pomocí vodní láhve nebo páry. Každý způsob má svoje klady i zápory.

Vodní lázeň

V případě vodní lázně se láhev ohřívá vodou. Tento způsob je o něco delší, ohřev trvá cca 5 minut. Tento čas je orientační, záleží samozřejmě na konkrétních výrobcích. Výhodou vodní lázně je především rovnoměrný ohřev.

Mezi další přednosti patří skutečnost, že voda dokáže láhev ohřát také při nižší teplotě. Po vytažení tak nebude láhev horká, lze s ní tak jednoduše a bezpečně manipulovat.

Vodní pára

V případě vodní páry se voda vyskytuje v těle ohřívače. Láhev se tak ohřívá za pomoci páry. Tento způsob je rychlejší, na druhou stranu je nutné používat při vyndávání láhve chňapku, protože i samotná láhev je po skončení ohřevu horká.

Funkce

U elektrických ohřívačů máte k dispozici několik funkcí. Mnohdy se setkáte s možností rozmrazování nebo sterilizování. Kromě nich můžete využít funkce jako:

 • Nastavení teploty – jednotlivé přístroje umožňují volit teplotu pomocí otočných koleček nebo máte k dispozici tlačítka. Každé tlačítko představuje jednu přednastavenou teplotu.
 • Automatické vypnutí – po dosažení určité teploty dojte k vypnutí přístroje.
 • Časovač nebo odložený start – díky němu zvolíte, kdy se má láhev začít ohřívat.
 • Zvuková a světelná signalizace – vás upozorní na konec ohřevu.
 • Digitální displej – najdete převážně u dražších přístrojů.
 • Udržování konstantní teploty – díky této funkci je možné mléko nebo jiný pokrm předpřipravit.
 • Bezpečnostní nástavec – zajišťuje bezpečnou manipulaci s horkou lahví.

Značka

Ohřívače nabízí známí výrobci, kteří se specifikují na dětské zboží. Mezi ně patří například Tommee Tippee, Philips Avent, Canpol Babies, TrueLife, Baby Mix, Alecto, Babyono, Chicco nebo Nuk.

U těchto výrobců se můžete spolehnout i na případný servis. Ohřívače se ve většině případů vyznačují bezproblémovým chodem, někdy se však může objevit porucha termostatu.

Cena

Nejlevnější ohřívače je možné koupit za cca 400 Kč. Jedná se o jednodušší typy, které nabízí funkci rozmrazování a umožňují nastavení teploty v rozmezí 30 – 50 °C. V mnoha případech jsou kompatibilní se všemi typy kojeneckých lahví.

Kvalitnější ohřívače koupíte do 1 000 Kč. K dostání jsou také universální ohřívače, které je možné je používat doma i v autě. Z dalších funkcí je možné jmenovat automatické vypnutí, časovač, nebo udržování teploty. Teplotu je možné nastavit v rozmezí 30 – 90 °C.

Do 1 000 Kč koupíte také ohřívač 2v1, jehož součástí je sterilizátor. Cena nejdražších ohřívačů se pohybuje kolem 1 500 Kč. Tyto přístroje disponují veškerými funkcemi.

Porovnat ceny ohřívačů lahví

Otázky a odpovědi

Jak ohřívače čistit?

To jakým způsobem je nutné ohřívač čistit, je popsáno v manuálu každého přístroje. Způsob údržby se může u jednotlivých typů lišit. Pro správný chod je však nutné ohřívače odvápnit.

Jaké láhve je možné použít?

Většina přístrojů umožňuje ohřívat skleněné i plastové láhve. Narazit však můžete i na ohřívače, které si poradí pouze s jedním materiálem. Na tuto skutečnost se při nákupu zaměřte. Obecně se doporučuje vybírat stejnou značku ohřívače i lahví.

Závěr

Většina ohřívačů je schopná ohřát pouze jednu láhev. Pro rodiče dvojčat jsou k dostání také přístroje, do kterých je možné umístit láhve dvě. Výhodou ohřívačů je možnost ohřívat koupené dětské příkrmy, pokud je pro vás tato možnost zajímavá, zaměřte se na ni již při výběru.

Ne každý ohřívač si se skleničkami poradí. Cena ohřívačů není nijak vysoká, a k dostání jsou v mnoha různých podobách. Více než na samotný design se zaměřte na praktičnost, která souvisí především ve velkém rozsahu nastavení teploty. Hodit se vám mohou i některé funkce.

Ohřívače lahví můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (32 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Martina Stejskalová 19.1.2023 v 17:21

  Používám pro prcka Reer Ohřívač lahví a stravy Simply Hot a jsem velmi spokojená. Rozhodně splnil moje očekávání.

 2. Děkuji moc mě pomol

 3. Super článek, hodně se mi líbí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo