Brokeři

Investování je v poslední době hojně přetřásaným tématem, ovšem vybrat vhodného brokera, není vždy jednoduché, bez ohledu na to, jestli se chystáte investovat či obchodovat. Zjistit hned na počátku, kdo je nejlepší broker, může být tvrdý oříšek.

Mnohdy se mohou začínající investoři splést a zvolit nevhodného brokera, což je chyba, která ve finále může stát malé i velké množství finančních prostředků.

Brokera můžete po nějaké době i změnit, pokud nebudete spokojeni, ale to bývá ve většině případů dost náročný, zdlouhavý, a hlavně i finančně náročný krok.

Ideální je, když se vám povede najít toho vhodného brokera hned na první pokus. Připravili jsme pro vás takový malý přehled o všem, co jakkoliv souvisí s tématem brokerů, co to obnáší a jak najít toho správného v ČR.

Co je to broker?

Brokerem se rozumí fyzická osoba či firma, fungující jako prostředník mezi burzou cenných papírů a investorem. Burza cenných papírů přijímá jednotlivé pokyny jen od členů dané burzy, ať už je to jednotlivec nebo firma.

To je také důvod, proč potřebujete člena burzy, jehož služby budete jako obchodník/investor moci využívat pro vaše investování/obchodování. Právě brokeři jsou ti, kteří vám tyto služby poskytnou. Pokud jde o jejich odměnu, tam je možno zvolit několik způsobů.

Odměňováni jsou prostřednictvím provize, poplatků, případně je platí samotná burza. Broker se zabývá prováděním standardních obchodních příkazů svého klienta, ale také jsou schopni poskytnout různé výzkumné nástroje, analýzy, investiční plány, nebo také informace o trhu, pro každého jednotlivého investora.

Bylo zvykem, že v dřívějších dobách si služby brokera mohl dovolit jen takový člověk, který na to měl dostatek finančních prostředků a patřil mezi bohatší klientelu. Ovšem díky pokroku a výraznému rozvoji internetu, jsou dnes služby brokerů mnohem dostupnější i pro ty investory, kteří si mohou dovolit spíše menší investice za nízkou cenu. Tito discount brokeři však fungují témě ve všech případech bez individuálního poradenství.

Vhodně vybraný broker vám pomůže s přístupem obchodní platformy, postará se o komplexní zpracování vaší objednávky a stanoví cenu nákupu i prodeje. Prostřednictvím brokera je možné obchodovat s měnou, cennými papíry, ale i dalšími komoditami a finančními deriváty. Záleží jen na vás, do čeho se nakonec rozhodnete investovat.

Téměř všichni brokeři fungují v rámci online prostředí a využívají k tomu různý obchodní software či platformy. Vždy je nutné zvolit vhodnou platformu, která pokud možno nebude jen krátkodobou záležitostí.

Některé platformy totiž nabízí demo účet, který bývá limitován na určité časové období, kdy máte například 30 dní na vyzkoušení. Online broker vám bez problémů umožňuje tyto demo účty využívat, pokud si chcete investici jen vyzkoušet, ovšem z dlouhodobého hlediska, potřebujete platformu s klasickým účtem, který poskytne nástroje i funkce na neurčito.

Jaké jsou typy brokerů?

Pro nováčky, kteří teprve s investováním nemají žádnou zkušenost, nebude výběr brokera nic jednoduchého. Mnohdy vám jde už hlava kolem ze všech reklam či doporučení, které se kolem vás vyskytují a nemáte tušení, komu vlastně věřit.

Nevíte, jestli je to jen klamavá reklama nebo skutečně dobře míněná rada. Opatrnost je na místě vždy, ať už řešíme cokoliv a rozhodně není na škodu, když si nejdříve přečtete nějaké srovnání jednotlivých brokerů, a hlavně si zjistíte, jaký typ pro vás vlastně bude vyhovující.

  • Full-servicebroker – prodává a nakupuje akcie, komodity a ostatní cenné papíry na základě vašich prodejních a nákupních příkazů. Zároveň s tím poskytuje rady s investicemi. Samozřejmě, že nabízí i další služby, musíte však počítat s tím, že ve finále vás bude stát více peněz. Na druhou stranu za vás v podstatě tento typ brokera udělá skoro všechnu práci, takže nemáte tolik starostí. Jen nejlepší broker akcie nakoupí i prodá za nejvýhodnější ceny.
  • Discountbroker – ten je ideální pro začínající obchodníky/investory, protože můžete nakupovat i prodávat za nižší provizi. Oproti full-service brokerovi nebudete mít s tímto typem takové výhody. Někteří dokonce poskytnou investiční poradenství, ovšem jen za předpokladu, že budete mít dostatečně velký zůstatek na vašem investičním účtu. Je dobré zmínit, že právě díky existenci těchto discount brokerů, mohou obchodovat/investovat i ti lidé, kteří mají jen malý kapitál a hledají nižší poplatky.
  • CFD broker – s tímto typem brokerů je možné jen spekulovat na růst nebo pokles ceny daného podkladového aktiva a to pomocí tzv. finančních derivátů CFD. Ve skutečnosti si tak u těchto brokerů nemůžete koupit akcie ani jiné cenné papíry. Největší výhodou CFD obchodování je možnost využít pákový efekt, s jehož pomocí je možné zisky mnohonásobně zvýšit, ovšem stejně jak se mohou zvýšit i vaše ztráty. Protože je vždy nutné zachovat chladnou hlavu. Právě volba CFD brokera hned v počátku investování byla mnohdy velkým problémem a spoustu investujících odradila, přestože jejich nabídka byla luxusní, mnozí skončili na úplné nule. Proto je lepší se obrátit na discount brokera nebo hlavně na full-service brokera.

Jak zjistit, který broker je pro vás vhodný?

Porovnání jednotlivých brokerů je velmi praktická pomůcka, ovšem pro výběr opravdu nejlepšího brokera je dobré vědět, jaký způsob investování či obchodování vlastně preferujete. Proto je dobré si sepsat seznam otázek, na které je potřeba znát odpověď předtím, než začnete brokera vůbec hledat.

Které otázky si položit?

  1. Chci jen krátkodobě spekulovat nebo bych raději investoval/a dlouhodobě?
  2. Upřednostním jednorázovou či pravidelnou investici?
  3. Chci aktivní nebo pasivní investici?
  4. S čím chci obchodovat – akcie, dluhopisy, opce, futures, forex nebo komodity typu káva, hliník, platina atd.?
  5. Jak velký kapitál mohu dát k dispozici?
  6. Budu potřebovat podporu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu?
  7. Potřebuji platformu, která bude celá v češtině?
  8. Jaké benefity budu chtít od svého brokera?
  9. Chci kupovat dividendové tituly nebo mě pasivní příjem z investic nezajímá?

Jak vybrat brokera?

Jak už jsem zmínila v úvodu, vybrat si toho správného brokera není vůbec jednoduché, proto jsme pro vás připravili několik zajímavých tipů, které vám s tím trochu pomohou.

1) Vyberte si finanční instrument

  • Vzhledem k tomu, že broker se specializuje na určitý trh, musíte si nejdříve zvolit finanční instrument. Ty klasické jsou ve většině případů u každého solidního brokera. Pokud však hledáte cokoliv specifického, musíte si zjistit, jestli je tato investice u vámi vybraného brokera možná.

2) Bezpečí je základ

  • Když si konečně brokera vyberete, nejdříve si jej prověřte. Bezpečnost a důvěryhodnost jsou nejdůležitější, ostatně je to člověk, kterému svěřujete své finanční prostředky.
  • Ideální je, když si ověříte, jestli je regulován a jakým způsobem. V rámci České republiky je to zejména Česká národní banka, která provádí dohled a regulaci.

3) Mějte přehled o poplatcích

  • Broker je živ z poplatků za své služby, které svým klientům zprostředkuje. Dobré je, když si předem projdete jejich výši, protože obchodníkovi, který se rozhodne obchodovat každý den, bude vyhovovat úplně jiný broker, než investorovi, co si nakupuje jen občas a své pozice udržuje z dlouhodobého hlediska.
  • Broker si může naúčtovat poplatky za obchodování – spready, swapy a komisní poplatky, ale také administrativní poplatky. K nim patří poplatek za vklad, výběr, převod měny i neaktivitu.

4) Recenze jsou dobrým zdrojem informací

  • Vždy je dobré, vyhledat si co možná nejvíce recenzí a zkušeností, které na internetu sdílejí uživatelé, kteří již s vámi vybraným brokerem navázali spolupráci nebo naopak z nějakého důvodu ukončili.
  • Názory se mohou různit a mnohdy se i mezi spokojenými uživateli může najít jeden i více těch nespokojených. Ovšem mějte na paměti, že jedna špatná recenze ještě neznamená, že je dotyčný broker nevhodný. Někdy se klidně může stát, že negativní recenzi zanechá někdo, kdo chtěl například provádět něco nekalého.

5) Neváhejte vyzkoušet demo verzi obchodní platformy

  • V mnoha případech vám broker nabídne, že si můžete vyzkoušet demo verzi a to zcela zdarma. Přestože to není tak úplně ono, jako skutečné obchodování s penězi, ale získáte aspoň trochu přehled, jak to bude vypadat.
  • Uvidíte nejen prezentaci služeb vašeho budoucího brokera, ale máte šanci poznat platformu ještě předtím, než se rozhodnete k čemukoliv zavázat.

6) Najděte si platformu, která bude přehledná a nabídne užitečné funkce

  • Styl a přístup každého investora je zcela individuální a k tomu je potřeba určitý ukazatel, graf i ostatní data. Platforma by měla být přehledná a plně vyhovovat všem vašim potřebám.
  • Zjistěte si, jestli v dané platformě najdete to, co budete chtít a hlavně jak rychle se v ní dokážete orientovat, aby vás práce s ní nijak nezdržovala.

Na co při porovnání brokerů nezapomenout?

  • Ohlídejte si, jestli jde o ověřenou/osvědčenou společnost, která je regulována skutečně seriózním úřadem, u nás zejména Českou národní bankou. Regulovaný broker má za povinnost provádět pravidelný audit svých účtů, přesně dle nařízení regulačního úřadu.
  • Regulovaný broker musí mít své vlastní finanční prostředky oddělené od těch klientských.
  • Vhodný broker by za sebou měl být pokud možno dlouhou historii, která byla a je bezproblémová.
  • Broker by měl účtovat přiměřeně velké poplatky za obchodování, respektive za zprostředkování obchodů.
  • Jaké druhy trhů broker nabízí a na kolika působí.
  • Pokud nemáte příliš jazykových schopností, rozhodně vás potěší zákaznická podpora v českém jazyce, kterou využijete v případě problémů.
  • Broker by měl mít v České republice aspoň jednu pobočku, protože mu to dodává na serióznosti. Ovšem v případě, že je regulován orgány EU, není to až tak nezbytné.
  • Nezbytná je také spolehlivá, kvalitní a přehledná obchodní platforma.

Co takový broker umí?

1) Obchodování

Když získáte dokonalý přehled o důvěryhodností brokera, musíte si založit účet. Nejdřív si však promyslete, s čím vlastně chcete obchodovat.

U většiny kvalitních brokerů je dnes podpora pro forex, akcie, komodity, indexy a v neposlední řadě i kryptoměny. Seznam aktivit, které jsou dostupné, najdete na webových stránkách dané společnosti.

2) Jazyk pro komunikaci

Jazykové znalosti jsou jednoznačně důležité, zvlášť pokud vám dělá problém komunikovat v jiném jazyce, než je čeština. Vždy se snažte vybírat ty brokery, u nichž je podporován český jazyk.

Přece jen jsou to vaše finanční prostředky, které chcete investovat a je zásadní, že porozumíte všemu, o čem se bude jednat. Ve většině případů je však váš rodný jazyk podporován.

3) Druh podporované měny

Měna pro obchodování je dalším zásadním bodem. Mnoho brokerů má svůj původ v zahraničí, takže je možné, že nebude podporována česká měna. To znamená, jakmile své finance vložíte, bude nutné je převést na jinou měnu, ať už je to dolar, euro a ostatní.

Přestože převod není problém, poplatky za převod už jsou jiná kapitola. Pro ty z vás, kteří obchodují ve vyšších částkách jsou tyto poplatky nepodstatné, ale při menších obchodech to mohou být dost důležité částky.

4) Jeden broker nestačí

Je dobré zmínit, že v podstatě nenajdete brokera, který by dokázal splnit každý váš požadavek. Většinou je potřeba si založit více účtů a přijmout fakt, že s jedním brokerem si zkrátka nevystačíte.

Specifika pro výběr brokera na základě instrumentů

Předtím jsme se podívali na ty nejdůležitější parametry, jaké jsou důležité při výběru brokera a měl by je splňovat každý z nich. Jsou tu však jistá specifická kritéria, která by měl broker splňovat podle toho, jestli budete obchodovat na forexu, obchodovat komodity nebo investovat do akcií nebo ETF.

1) Specifika akciových brokerů

Tady hraje velkou roli fakt, jestli budete krátkodobě obchodovat nebo dlouhodobě investovat. Při dlouhodobé investici je nejdůležitější způsob, který bude použit pro danění dividend inkasovaných z držení akcií.

Největší rozdíly jsou v danění českých a amerických dividend. Jeden broker vám může oba druhy zdanit sazbou 15 %, ale klidně může jednu danit sazbou 30 % a druhou 35 %. Pokud budete chtít nižšího zdanění u amerických dividend, pak je to možné jedině v případě, že budete moci podepsat formulář W-8BEN, což by vám měl umožnit právě váš vybraný broker.

Jestli chcete výhodné zdanění českých dividend, pak je potřeba volit české brokery. Z dlouhodobého investičního hlediska jsou rozdíly danění dividend důležité pro výslednou hodnotu vašeho portfolia.

2) Specifika ETF brokerů

Zde je zásadní to, do jakých burzovně obchodovaných fondů chcete investovat. V rámci rozhodnutí Evropské Unie u nás od roku 2018 brokeři nenabízí americká ETF, místo toho jsou v nabídce jejich alternativy pro Evropu.

Rozmyslet si musíte i to, jestli vás láká investovat do akumulačních ETF, nebo naopak do distribučních. Akumulační ETF akcionářům dividenda nevyplácí a používají je pro nákup dalších podílů.

Díky tomu jsou minimalizovány daňové náklady, ale maximalizován kapitálový růst dané investice. Distribuční ETF pak upřednostňují investoři očekávající pasivní příjem ze svých investic. Dividendy jsou následně vypláceny jednotlivým akcionářům v pravidelně nastaveném intervalu a daněny podle toho, kde je sídlo daného ETF.

Je běžné, že ETF broker má pestřejší nabídku tzv. nepákových CFD na ETF oproti klasickým fyzickým. Kdo chce investovat dlouhodobě, rozhodně by neměl upřednostnit brokera s širší nabídkou ETF. Naopak zvolte takového, co nabídne fyzická ETF s rozumným poplatkem.

3) Specifika forex brokerů

Forexový obchodník by měl splňovat takové požadavky, které nejsou nutné u ETF či akciového brokera. Hlavní je to nejkratší prodleva od zadání po realizaci nákupního příkazu.

Denní obchodník potřebuje přímou komunikaci s trhem a neposílat příkaz na obchodní oddělení, odkud bude teprve předán na trh. Naopak požadujte konkurence schopné spready, tedy rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou (ask/bid).

Spread by měl být pod 1 pip u účtu, který není ECN, zatímco dva pipy už jsou přímo výškové, takový broker nebude vhodný.

Časté otázky

Jaký je rozdíl mezi investováním a obchodováním akcií?

Při investici v podobě koupě akcií se z vás stane vlastník zakoupeného cenného papíru a po celou dobu by mělo být jeho držení zcela zdarma. To je také důvod, proč převážná část dlouhodobých investorů akcie kupuje.

V případě obchodování vás to bude stát daleko vyšší poplatky, ale zase se vaše finanční prostředky budou zhodnocovat daleko rychleji. Máte navíc možnost využít finanční páku s jejíž pomocí se mohou zisky například až 10x znásobit. Ovšem stejným způsobem lze znásobit i své prodělky, proto si páku ohlídejte.

Jak vlastně funguje brokerská firma?

V podstatě se dá říci, že broker je zprostředkovatel spojení mezi kupujícím a prodávajícím. Dokončí celou transakci mezi oběma stranami a poté vyúčtuje poplatek za provedenou službu. Když pro nákup akcií využijete některou online brokerskou firmu, pak celý obchod zajistí makléřský software bez zastoupení člověkem.

Jak broker vydělá peníze?

Z obecného hlediska se dá říci, že brokeři/brokerské firmy vydělávají díky poplatkům za jednotlivé transakce. Online makléři nabízející obchody s akciemi zdarma, mají poplatky z ostatních služeb a také poplatky z burz.

Musím příjmy z investic danit?

Pokud investujete do cenných papíru, tak výnos z nich se musí danit. Je to totiž příjem z kapitálového majetku a daní se sazbou 15 %.

Uživatelská/obchodní platforma

Uživatelské prostředí, tedy platforma, kterou budete při výběru brokera používat, je velmi důležité. Mělo by pro vás být snadno ovladatelné, jednoduché, přehledné a pokud možno intuitivní. Nemusí mít nějaký super design, ale hlavně aby byla plně funkční a dala se bez problémů používat k vaší spokojenosti.

Vítána je rovněž mobilní aplikace, kterou je možné využít v chytrém telefonu a mít tak svého brokera stále k dispozici. Zároveň s tím jste dostupní kdykoliv by nastal nějaký zásadní problém. Snadno lze tedy obchodovat na stolním počítači, notebooku i prostřednictvím smartphone.

Základní pojmy v tradingu a investování

  • Ask cena – poptávková/aktuální nákupní cena
  • Bid cena – nabídková/aktuální prodejní cena
  • Býčí trh – jedná se o konkrétní tržní období, během kterého vykazuje kurz finančního aktiva hlavně rostoucí tendenci.
  • CFD – zkratka anglického Contract for difference. Jde o finanční nástroj s jehož pomocí je zajištěno vypořádání obchodu. Většinou se používá pro obchodování finančními deriváty (třeba na Forexu).
  • Čekající limitní objednávka – jde vlastně o obchodní příkaz, ale aktivuje se až ve chvíli, kdy dojde ke shodě předem nastavené vstupní ceny s cenou kurzu podkladového aktiva.
  • ČNB – Česká národní banka
  • Diverzifikace – tento pojem představuje rozdělení obchodního kapitálu do několika obchodních instrumentů.
  • ECB – Evropská centrální banka
  • Emise – jedná se o tisk nových peněz, cenných papírů a podobně
  • Finanční aktivum – takto se označuje kterýkoliv obchodní instrument
  • Finanční páka – v tomto případě se jedná o nástroj s kterým může trader/obchodník zvyšovat objem své obchodní pozice.
  • Forex – je to zkratka nejlikvidnějšího trhu v celosvětovém měřítku Foreign Exchange. Je to vlastně derivátový trh s měnami, na kterém se vypořádají obchody, respektive směna jedné měny za druhou.
  • Fundamentální analýza – jde o metodu zkoumání finančních aktiv z hlediska podnikové a globální ekonomiky.
  • Indexy – je to soubor akcií v rámci jednoho celku/balíčku
  • Komodita – sem patří energie, zemědělství, kovy, chemické prvky atd. Můžete obchodovat se zlatem, stříbrem, zemním plynem, mědí, kávou a mnoha dalšími.
  • Likvidita – schopnost finančních aktiv uspokojit nabídku i poptávku
  • Long – jde o nákup podkladového aktiva
  • Market objednávka – je to obchodní příkaz jehož prostřednictvím je proveden okamžitý nákup či prodej podkladového aktiva.
  • Marže – při obchodování forexu a CFD se jedná o marži určitou částkou, která je vynaložena na otevření obchodu. Marže není náklad ani poplatek.
  • Obchodní platforma – jedná se o softwarový nástroj, který je určen k zadávání obchodních příkazů a analyzování podkladových aktiv.
  • Obchodní seance – označuje dobu mezi otevřením a uzavřením burzy
  • Portfolio – je to vlastně soubor několika investičních nástrojů v různě vysoké kapitalizaci
  • Short – prodej podkladového aktiva
  • Spekulace – jde o krátkodobé obchodování libovolného finančního aktiva
  • Spike – značí rychlý cenový pohyb
  • Trader – obchodník na finančním trhu
  • Trading – obchodování na finančním trhu

Nejlepší brokeři

1) XTB online trading

Dá se říci, že je to jedna z nejvíce oblíbených a vyhledávaných platforem. Počet instrumentů dosahuje přes 5 200. Vedle klasických akcií, je možné vyzkoušet obchodovat indexy, ETF, měny, komodity i kryptoměny. Každý obchodník ocení, že je zde vše v českém jazyce, a to včetně zákaznické podpory.

Pro toho, jehož cílem je zaměření na evropský trh je to skvělá volba, přičemž licenci obdržel tento spolehlivý broker od České národní banky i Národní banky Slovenska. Je to nejžádanější broker mezi nováčky i zkušenými obchodníky.

Česká podpora je největší výhodou, a to včetně kamenných poboček. Potěší možnost vyzkoušení platformy prostřednictvím demoverze, vedení účtu v české měně i obchodování akcií bez poplatků za nákup a prodej.

XTB se pyšní velkému množství příznivců jako stabilní, důvěryhodný a naprosto vhodný i pro úplné začátečníky. Nevýhodou jsou chybějící finanční instrumenty v podobě futures nebo opce.

KLADY
  • Vše komplet v češtině, včetně zákaznické podpory a kamenných poboček
  • Obchodování akcií bez poplatku za nákup a prodej
  • Velké množství instrumentů včetně kryptoměn
  • Spolehlivá mobilní aplikace
  • Funkční na počítači i v mobilu
  • Demo účet zcela zdarma
  • Stabilní a léty ověřená společnost
  • Minimální vklad je 0 Kč
  • Možnost vedení účtu v české měně
  • Možnost dalšího vzdělávání
ZÁPORY
  • Chybí další finanční instrumenty (futures, opce)
  • 35% daň z českých dividend
  • Demo účet je pouze na 30 dní
  • Vysoký poplatek při výběru nižším než 3 000 korun

2) Degiro

Tato platforma je perfektní volbou pro každého začátečníka či drobného obchodníka. Jeho hlavní politikou je udržovat poplatky na co nejnižší hodnotě. Funguje od roku 2008 a získal si mnoho spokojených uživatelů.

V úvodu máte na výběr ze čtyř odlišných účtu. Každý účet má jinak nastavené poplatky i produkty. Jestli potřebujete ušetřit na poplatcích, pak je Degiro ideální volba. Účet je možné vést v české měně, přičemž na výběr je široké spektrum finančních produktů.

Ostatně počet instrumentů přesahuje 10 000. Mezi instrumenty najdete akcie, ETF, pákové produkty, dluhopisy, opce i futures. Samozřejmostí je také platforma kompletně v českém jazyce. K nevýhodám jednoznačně patří výrazné zdanění dividend.

KLADY
  • Minimální poplatky
  • Široké portfolio instrumentů/finančních produktů
  • Možnost vedení účtu v české měně
  • Přehledná a plně funkční platforma
  • Nejvhodnější broker pro začátečníky
  • Mnoho ETF zdarma
ZÁPORY
  • Chybějící demoverze účtu
  • Vysoké zdanění dividend
  • Nejsou podporovány kryptoměny
  • Chybí různé nástroje vhodné pro profesionály
  • Vklad/výběr jen bankovním převodem

3) eToro

Tento broker eToro je znám hlavně v rámci sociálních sítí, protože je vhodný pro tzv. sociální obchodování. Je to ještě poměrně mladý broker, ale má velmi intenzivní marketingovou kampaň.

Je zaměřen hlavně na začátečníky a umožňuje sledování oblíbených obchodníků, naučit se kopírovat strategii, kterou používají a v podstatě mít zisk na základě jejich úspěchu. Přivydělat si lze i tak, že vás naopak budou ostatní kopírovat.

Počet instrumentu je více než 3 000. Vedle akcií, je možné obchodovat ETF, komodity, měny, indexy i kryptoměny. Vše funguje naprosto rychle a jednoduše prostřednictvím plně funkční platformy, a to nejen na webových stránkách, ale i pomocí mobilní aplikace. Přestože je platforma komplet v českém jazyce, účet musí být veden v USD (amerických dolarech).

KLADY
  • Sociální obchodování
  • Jednoduchá, spolehlivá a přehledná platforma
  • Možnost výdělku tím, že necháte ostatní vás kopírovat
  • Dostatek finančních instrumentů
  • Vhodné pro začátečníky, ale i zkušené obchodníky
  • Vysoká bezpečnost
  • Licencovaný broker
  • Možnost CopyTrader (kopírování zkušených investorů)
  • Demo účet nemá časové omezení
  • Platforma komplet v češtině
  • Mobilní aplikaci mohou používat uživatelé s iOS i Androidem
ZÁPORY
  • Vysoký minimální vklad
  • Není možné vedení účtu v české měně, ale jen v dolarech
  • Každý výběr je zpoplatněn částkou 5 dolarů
  • Vyšší spready u kryptoměny
  • Nabídka neobsahuje akcie českých společností
  • Dividendy z USA jsou daněny 30 %

Další populární brokeři

  • FP Markets – velmi solidní broker z Austrálie, který se zaměřuje zejména na oblast CFD a forexu.
  • Admiral Markets – spolehlivý a solidní broker, jehož zaměřením jsou hlavně akcie.
  • XM – tato brokerská společnost patří mezi specialisty na CFD/rozdílové smlouvy.
  • RoboMarkets – skvělý broker na obchodování akcií/dividendy, ale také měny, CFD komodity a indexy.
  • Exanto – méně známý, ale moderní broker, u kterého můžete obchodovat akcie, ETF, futures, měny, kryptoměny, opce, komodity nebo třeba dluhopisy.
  • Trading 212 – tento broker umožňuje obchodovat akcie, CFD i ETF, o vše s minimálními a transparentními poplatky.
  • Plus500 – nejoblíbenější CFD broker, který potěší hlavně nízkými poplatky.
  • Fio e-broker – profesionální broker od Fio banky, s kterým můžete obchodovat akcie při nízkém zdanění dividend.
  • Saxo Bank – plně licencovaná a regulovaná dánská banka s platformou pro online obchodování, která vám umožní investovat na světových finančních trzích.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.investplus.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (52 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Děkuji za zajímavý článek, ani jsem neměla tušení co to vlastně ten broker je, přestože jsem se s tím názvem setkala už mnohokrát.

Přidat komentář

Recenzer
Logo