Cestovní kanceláře

Ať už se letos chystáte na zaslouženou dovolenou u moře nebo vás láká poznávací zájezd, aktivní dovolená, nebo třeba eurovíkend, zajisté během svého hledání narazíte na nabídky cestovních kanceláří a agentur. Pokud zvažujete pro a proti cestování pod taktovkou cestovky, nebo si jednoduše z vlastní zkušenosti neumíte představit cestování na vlastní pěst, potom jsme právě pro vás připravili následující řádky, ve kterých se dozvíte odpovědi na všechny podstatné otázky v problematice cestovních kanceláří a agentur.

Dočtete se také jaká jsou zásadní kritéria, dle kterých je radno se řídit při samotném výběru cestovky, dočkáte se výčtu nejlepších cestovních kanceláří a agentur a na závěr si shrneme, zda je pro vás dovolená s cestovní kanceláří tou pravou či je pro vás vhodnější vydat se na cesty po vlastní ose.

Jak vybrat cestovní kancelář?

Kritéria, která by měla každá cestovní kancelář splňovat jsou poměrně jasně daná. První a nejdůležitější pravidlo podle kterého by se měla každá cestovní kancelář řídit je orientace na zákazníka, neboť právě orientace na zákazníka je v otázce cestovek obzvlášť kritická. Cestovní kancelář by proto v první řadě měla usnadnit nejen výběr vaší dovolené, zařídit veškeré náležitosti okolo celého vašeho pobytu počínající dopravou do destinace až po ubytování, stravování, program a bezpečný odvoz zpátky domů. Zákazník musí být na prvním místě a žádná otázka nesmí zůstat bez odpovědi.

Než přejdeme k výčtu nejlepších cestovních kanceláří, považujeme za důležité si ujasnit výrazný rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Tyto dva pojmy často splývají v jeden a zkrátka mohou vést k nedorozumění. V zásadě není příliš podstatné, zda se rozhodnete využít služeb cestovky nebo agentury, ve své podstatě totiž vždy skončíte právě u cestovní kanceláře.

Cestovní agentura je platformou, jenž na jednom místě shromažďuje nabídky vybraných cestovních kanceláří. Cestovní agentura tedy působí pouze jako zprostředkovatel prodeje a není odpovědná za průběh rezervace, platby, vašeho zážitku, a hlavně v naprosto drtivé většině případů nenabízí pomocnou ruku v případě reklamací a refundací. Naopak cestovní kancelář je již přímým zprostředkovatelem nabízející komplexní zprostředkování dovolené, pobytu nebo zájezdu a služeb které nabízí vás následně po celou dobu provází. Za tyto služby si každý zákazník řádně platí, a proto by klientovi cestovní kancelář měla poskytnout nadprůměrný zákaznický servis který šetří čas, starosti a peníze.

Nejlepší cestovní kanceláře

Cestovní kancelář vybírejte na základě zkušeností uživatelů a dostupných recenzí, neboť právě zkušenosti zákazníků udržují cestovní kanceláře v oběhu. V této věci jsme se rozhodli vám pomoci a výběr zúžili na ty nejlepší cestovní kanceláře a agentury které již dlouhodobě nabízí své služby a se kterými můžete kdykoliv v roce vycestovat prakticky kamkoliv. Vše jsme pro lepší přehled shrnuli do přehledné tabulky, přes kterou se můžete pohodlně prokliknout k jednotlivým recenzím které jsme sestavili na základě zkušeností reálných uživatelů.

Invia

Největší tuzemská cestovní agentura Invia nabízí kromě poznávacích zájezdů, eurovíkendů a plaveb i lyžařské a lázeňské pobyty do všech koutů světa. Kromě zmíněných zájezdů zákazníci hojně využívají i nabídky last minute dovolených. S Invií zařídíte i další doplňkové služby mezi které patří koupě letenek, parkování u letiště, půjčovny aut, a dokonce cestovní pojištění. Hlavní zajímavostí cestovní agentury Invia je ochota řešení reklamací i přesto, že je pouhým zprostředkovatelem prodeje.

Fischer

CK Fischer je jednou z nejznámějších českých kanceláří nabízející široké služby v oblasti turistiky. S cestovní kanceláří Fischer máte možnost strávit dovolenou nejen u moře nebo na horách.

V nabídce naleznete prakticky všechny typy zájezdů od last minute do exotiky, super last minute, dovolené za poznáním, bez dětí, wellness, rodinné až po speciální dovolené v nepřeberném množství zemí z celého světa. Mezi další služby, které vám cestovní kancelář Fischer bez problémů sjedná patří i rezervace míst v letadle, servis na palubě, cestovní pojištění, transfery a parkování na letiště včetně letecké přepravy zvířat.

Exim Tours

Česká cestovní kancelář s letitou historií má v nabídce pobytové, poznávací zájezdy i dovolené s vlastní dopravou. S cestovní kanceláří Exim Tours se můžete podívat od Bulharska a Itálie až po exotické Maledivy nebo třeba do západoafrického Senegalu. V nabídce Exim Tours naleznete i velice oblíbené last minute zájezdy.

Alexandria

Cestovní kancelář Alexandria patří mezi menší cestovní kanceláře ovšem s dlouholetou tradicí, své klienty vozí zejména do Turecka, Itálie, Egypta, Řecka nebo Chorvatska, ale v nabídce jí nechybí ani výletní plavby lodí a několik exotických destinací.

Čedok

Více než 100 let nabízí své služby cestovní kancelář Čedok a kromě tradičních pobytů u moře můžete vyzkoušet i poznávací zájezdy, zájezdy vlakem, nebo dovolené v exotice. S cestovní kanceláří Čedok můžete využít i ze široké nabídky služeb, mezi ty nejzajímavější patří možnost pronájmu celého výletního autobusu.

Blue Style

Cestovní kancelář Blue Style má ve své nabídce opravdu velké množství zájezdů. Blue Style nabízí poznávací zájezdy, first minute, last minute dovolené včetně nabídky dovolených pro rodiny s dětmi i bez dětí. Je jednou z mála kanceláří, u kterých můžete využít nákupu dovolené na splátky.

Zájezdy.cz

Cestovní agentura Zájezdy.cz se řadí s počtem spolupracujících cestovních kanceláří mezi jednu z největších kterých mohou čeští zákazníci využít. Výčet destinací a typů dovolených je proto opravdu široký od last minute, first minute dovolených až po poznávací zájezdy, eurovíkendy, lázně a wellness pobyty. Kromě dovolených nabízí i recenze hotelů a dokáže vám zprostředkovat parkování u letiště či cestovní pojištění.

TravelPortal

Menší cestovní agentura TravelPortal se věnuje pouze přeprodeji zájezdů a nemá v nabídce doplňkové služby jako koupi letenek nebo sjednání cestovního pojištění. TravelPortal spolupracuje s menším počtem cestovních kanceláří ovšem i přesto dokáže nabídnout opravdu výhodné zájezdy. Výhodou agentury TravelPortal je poměrně velké množství kamenných poboček po celé České republice.

Proč volit cestovní kancelář?

Nejlepší cestovní kanceláře mají v nabídce pouze prověřená místa pobytu, na které mnohdy předem vysílají své zaměstnance, aby zákazník nekupoval doslova zajíce v pytli. Každá destinace by proto měla být předem zmapována včetně míst pobytů. V každé nabízené destinaci by dále měla cestovní kancelář nabízet i služeb vlastního průvodce. Průvodce, nebo delegát má za úkol být vám nápomocen od prvního dne dovolené až po ten poslední.

Cestovní kancelář se tak v zásadě zaručuje za váš komfort a ručí, že vám během vaší dovolené nebude nic chybět a že problémy, které mohou nastat v případech kdy cestujete na vlastní pěst, bude řešit za vás a vy si můžete dovolit žít jen tím okamžikem, za který jste si zaplatili namísto řešení nepříjemností s ubytováním, cestou nebo jazykovou bariérou.

To jsou jedny ze zásadních výhod cestovních kanceláří a důvody díky kterým cestovní kanceláře i v dnešní době fungují a ročně obslouží tisíce spokojených zákazníků kteří se mnohdy každoročně vrací do cestovních kanceláří pro výběr nového životního zážitku.

Shrnutí

Cestovní kanceláře a agentury mají jediné poslání, tím se jednoduše rozumí zpříjemňovat a usnadňovat vám život v záležitostech týkajících se cestování. Výlety a dovolené na vlastní pěst sice přináší mnohá pozitiva, ne každý ale chce řešit vše sám za sebe a jednoduše si za služby poskytované cestovními kancelářemi rád připlatí.

Cestovní kanceláře v dnešní době dokáží nabídnout opravdový komfort i těm nejnáročnějším klientům a de facto každý se tak může bez obav podívat na místa, na které by se sám nikdy neodvážil. Pokud zvažujete, že veškeré starosti v záležitosti vaší dovolené od koupě letenek, jízdenek až po stravování a hotel necháte na cestovní kanceláři, rozhodně budete odjíždět s větší jistotou, než když odjíždíte s vědomím, že veškeré starosti budete muset řešit sami v zemi kterou neznáte.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Vybírat cestovní kancelář to byl vždycky naprostý horor, protože má člověk strach, aby pak někde na dovolené nezůstal kvůli tomu, že zkrachovala. To je také důvod, proč se každý rok držím osvědčených a hlavně léty prověřených. Střídám Čedok, Exim Tours a také mi vyhovuje Invia, jinak ty ostatní už moc neřeším, ještě možná Blue Style, ale tam je to spíš jen nouzovka, když sháníme na poslední chvíli.

Přidat komentář

Recenzer
Logo