Dorty České Budějovice

Dobrý dort umí potěšit chuťové buňky každého gurmána. Kde v Českých Budějovicích najít opravdu chutné dorty, které si můžete vychutnat jako jednotlivec, s rodinou, přáteli nebo je pořídit například na oslavu? Zkusili jsme pro vás najít několik zajímavých míst, kam se rozhodně vyplatí zaskočit a dát si pořádný kousek dortu, nebo možná raději dva, ať máte jistotu, že bude chutnat i ostatním.

Dortové studio Adanto

Dortové studio Adanto nabízí designové dorty na zakázku z vysoce kvalitních surovin. Každý jednotlivý dort je originální, bez ohledu na to, jestli je narozeninový nebo svatební. Majitelkou studia je Michaela Smržová, která se snaží držet krok s nejnovějšími trendy a vyhovět všem zákazníkům, kterým se věnuje zcela individuálně.

Velkou výhodou je, že se učila a stále učí od těch vůbec nejlepších světových designérů dortů, takže jí nechybí kreativita, styl ani stále nové nápady. Žádný vzhled dortu, co potřebujete, není pro paní Míšu překážou, naopak se snaží vyhovět opravdu úplně každému.

Vedle svatebních a narozeninových dortů můžete objednat také mini dortíky, respektive cupcakes, ale i dortová lízátka, cakepops, případně i sušenky a makronky. Ideální je, když si dort objednáte co nejvíce dopředu, nejlépe několik týdnů před oslavou či jakoukoliv jinou událostí.

Bude vám vypracován návrh s cenovou kalkulací a poté je nutné zaplatit 50 % z celkové ceny zakázky. Není problém, aby vám byl vícepatrový svatební dort doručen až na místo, kde se má svatba konat. Ty menší, které mají maximálně do 3 pater si vyzvednete přímo na adrese dortového studila, případně je možná individuální domluva.

Orientační cena je cca 150 korun za jednu porci, ovšem veškeré ceny jsou opět individuální a záleží na typu dortu, jeho náročnosti atd. Dortové studio Adanto najdete na adrese U Boru 1738.

Kontakty:


Pečeno HT

Pečeno HT je cukrářský výroba, kde pořídíte krásné a velmi dobré dorty. Majitelka Hana Tauerová si dává záležet nejen na samotném designu každého dortu, ale samozřejmě i na jeho chuti, čehož dosahuje i díky použití kvalitních surovin.

Na výběr máte dorty narozeninové, svatební, dětské, firemní, modelované, 3D dorty, cheesecake, čokoládové, ovocné, pistáciové, dále dort slaný karamel, Kinder, Míša, Mila a Red Velvet. Všechny dorty jsou těch nejlepších, a hlavně čerstvých surovin, ať už je to Jihočeské máslo, kvalitní čokoláda, ořechová mouka a jiném, ovoce je vždy čerstvé.

Kromě dortů můžete objednávat také rolády, dezerty, minidezerty, pečivo a drobné cukroví. Pokud jde o ceny, tak přímo na stránkách najdete aktuální ceník, kde získáte kompletní přehled. Pečeno HT najdete na adrese Střížkovská 2.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tauerová Hanka (@pecenoht)

Kontakty:


Sněz mě!

Sněz mě! je špičková zakázková výroba vynikajících dortů, které se doslova rozplývají na jazyku. V nabídce najdete dorty narozeninové, čokoládové, květinové, dětské, ale také cheesecake či francouzské dezerty/dorty.

Samozřejmostí jsou rovněž svatební dorty a nechybí ani bezlepkové či veganské. Kromě dortů je možné objednat i různé zákusky, jak klasické, tak svatební, vánoční cukroví, ale i sladkosti pro konkrétní události, například na Valentýna, Den matek, Halloween, případně výslužky.

Když budete objednávat klasický narozeninový dort, je dobré jen objednat minimálně jeden až dva měsíce dopředu. V případě svatebního dortu je lepší objednávat nejméně dva až tři měsíce dopředu. Vždy je lepší být ve větším předstihu, aby se vše opravdu dalo stihnout a byla jistota, že bude dort na ten správný den hotov.

Po telefonické domluvě není problém zaskočit i na ochutnávku. Dorty, které najdete ve stálé denní nabídce jsou k dispozici i do druhého dne. Pokud jde o ceny, tak v záložce Jak objednat dort se dozvíte orientační ceny, protože konečná cena se vždy odvíjí od náročnosti zhotovení samotného dortu i podle použitých surovin (složení dortu). Sněz mě! najdete na adrese Lidická tř. 1011/166.

Kontakty:


DK Open – DéKáčko

DéKáčko má pestrou nabídku výrobků, ale nejvíc potěší výroba klasických pekařských a cukrářských dobrot, včetně vynikajících dortů. Pokud jde o dorty, ty můžete pořídit klasické nebo dětské. Mezi klasikou najdete Medovník, Ořechový dort, Pařížský dort, Tiramissu dort, ale také třeba oblíbený dort Harlekýn, Sachr nebo třeba Větrník maxi.

Na výběr je více než 30 různých dortů v klasické nabídce a kolem deseti dětských, takže si vybere opravdu každý. Kromě toho tu najdete i dortové výseče. Vedle dortů, můžete objednávat i zákusky a mini zákusky, řezy, rolády, koblihové výrobky, bábovky, dezerty, poháry, ale rovněž trvanlivé a čajové pečivo. No, a když už půjdete pro sladké, můžete si tam dát třeba i lahodný chlebíček.

Skvělé jsou i modelované výrobky z marcipánové hmoty, které můžete využít například na ozdobu. Stránky této výrobny fungují i jako e-shop, takže konkrétní ceny najdete u každého jednotlivého výrobku. V Českých Budějovicích můžete navštívit hned sedm poboček.

První je na adrese Dr. Stejskala 1051/1 (náměstí ČB), další v ulici Nádražní 1759 (OC Mercury), pak Na Sádkách 1444 (Kaufland ČB), Lannova třída 20 (Lannova), Pražská 1247/24 (OC IGY), v ulici J. Opletala 409/35a (s. Šumava) a poslední je na adrese Jírovcova 1790.

Doufáme, že se vám náš výběr bude zamlouvat a necháte nám tu aspoň krátkou zprávu, jak jste si pochutnali, případně můžete přidat nějaký svůj tip na dobrou výrobnu dortů, která by si zasloužila pozornost.

Kontakty:

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (150 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo