Šperkovnice

Pokud máte to štěstí, že patříte k těm, kterým se doma hromadí šperky, měli byste uvažovat o nákupu stylové šperkovnice. Koupit můžete šperkovnice různých tvarů i velikostí, které se liší i výrobním materiálem. Šperkovnici budete pravděpodobně vybírat podle vzhledu, avšak opomíjet byste neměli ani její praktičnost. Doporučuje se uchovávat každý šperk odděleně, předejdete tak jejich zamotání. Toto pravidlo platí zejména pro opravdu drahé šperky, trochu jiné nároky na ukládání šperků budou mít pochopitelně děti.

Velmi důležité je členění vnitřního prostředí, uvnitř šperkovnice se mohou nacházet praktické stojánky, přihrádky a šuplíky. Díky tomu budete mít všechno roztříděné a pohromadě. Šperkovnice však nemusí mít pouze podobu uzamykatelné krabičky, dnešní trh toho nabízí mnohem více.

Porovnat ceny šperkovnic

Nejlepší šperkovnice

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Friedrich Lederwaren London 26105 2 98 % 2 309 Kč Zobrazit Helveti.cz
2. ISO kazeta na hodinky 1369 96 % 419 Kč Zobrazit Alza.cz
3. Umbra Šperkovnice Orchid 299340296 S 94 % 875 Kč Zobrazit Giftlab.cz
4. Friedrich Lederwaren 20086 3 92 % 1 202 Kč Zobrazit Hodinky.cz
5. ISO pouzdro 8497 80 % 391 Kč Zobrazit Alza.cz

Typy

Při výběru šperkovnice hraje hlavní roli to, jaké šperky nosíte nejčastěji. Někdo si potrpí na náušnice, jiní preferují spíše náhrdelníky a velmi často je to kombinace různých šperků. Podle typu a množství šperků pak můžete zakoupit klasickou šperkovnici v podobě truhličky nebo krabičky, oblíbené stojany na šperky nebo cestovní pouzdro.

Truhlička

S klasickou šperkovnicí přišel ve svém životě do kontaktu snad každý. V bytech prarodičů mnozí objevili krásné dřevěné šperkovnice, které mohli mít hned několik pater, nebo naopak kýčovité krabičky poseté mušličkami, které byly v minulých letech velmi populární. I v dnešní době je možné koupit více či méně povedené šperkovnice, pro které je typický velký vnitřní prostor s různým množstvím přihrádek a také odklápěcí víko.

Stojany

Stojany na šperky ocení zejména milovnice náušnic, prstenů ale také náhrdelníků. Tyto stojany mají nejčastěji podobu stromu a jednotlivé šperky můžete zavěsit je jeho větve. Lze však koupit i stojánky doplněné o háčky nebo malou uzavíratelnou přihrádku.

Stojany vypadají opravdu dobře a ocenit můžete i jejich praktičnost, kdy budete mít svoje šperky stále na očích. Na druhou stranu stojan klenoty neochrání před okolními vlivy, vzduchem, slunečním světlem a prachem a vy tak budete muset šperky častěji čistit.

Cestovní šperkovnice

Cestovní pouzdra jsou menších rozměrů, výrobním materiálem je především koženka, kůže nebo textil. Cestovní pouzdra se na šperky se příliš neliší od jiných pouzder, do kterých se ukládají kosmetické přípravky nebo pomůcky určené k péči o tělo.

I zde je uzavírání šperkovnice řešeno zipem a k dispozici máte menší množství přihrádek. Tyto šperkovnice jsou však na první pohled velmi pěkné a moderní o ocenit je mohou i ti, kteří nejsou zvyklí svoje šperky převážet.

Materiál

Na výrobu šperkovnic se používají různé materiály. Klasikou je dřevo, elegantní šperkovnice jsou vyrobeny z luxusní kůže nebo koženky. Jednoduché jsou naopak šperkovnice vyrobené z plastu.

Dřevěné šperkovnice jsou ověřenou klasikou. Tento materiál vaše cennosti spolehlivě ochrání před vlhkostí. Pokud budete šperkovnici pořizovat jako dárek, nezkazíte nic v případě, kdy zakoupíte koženou variantu. Kůže je materiál, který ocení ženy i muži. Na výrobu šperkovnic se však používá také porcelán, keramika, textil, sklo a další materiál.

Kvalitní šperkovnice by měla mít vnitřní prostor vyplněný měkkou látkou. U opravdu kvalitních je to semiš nebo samet. Tyto materiály byste měli preferovat před zbytečně hrubými látkami, které by mohly šperky poškodit.

Velikost

Klasické šperkovnice nejsou nijak velké, ve většině případů máte k dispozici několik pater a dostatečné množství přihrádek. Výjimku tvoří závěsné šperkovnice, které mohou mít na výšku více než 1 metr. Velikost budete pochopitelně vybírat podle počtu šperků a svých vlastních potřeb. Někdo pak bude potřebovat kromě klasické větší šperkovnice i malou cestovní variantu.

Značka

Při výběru šperkovnice narazíte na velké množství značek. Opravdu luxusní kousky nabízí Gaira, Mirinda, Sacher, Fridrich Lederwaren, Rothenschild nebo Passione. Jednodušší šperkovnice i stojánky na šperky koupíte od Compactor, DekorStyle, Esprit, JKbox, Goleto, Verk, Fuzio a dalších.

Cena

Investice do šperkovnice nemusí být nijak vysoká. Méně nároční mohou šperkovnici koupit za méně než 200 Kč. Vybírat můžete mezi stojany, závěsnými organizéry i klasickou kazetovou šperkovnicí. Za 500 Kč již koupíte větší a stylovější kousky. Za velké luxusní šperkovnice však můžete zaplatit i více než 3 000 Kč, cena těch nejkvalitnější je pak až dvojnásobná.

Porovnat ceny šperkovnic

Otázky a odpovědi

Je pořízení šperkovnice nutností?

Vlastnit šperkovnici není nutností, přesto, pokud máte větší množství šperků, které různě střídáte, oceníte místo, kde budou vaše šperky uloženy na jednom místě tak, aby nedošlo k jejich poškození. Každý pravděpodobně svoje šperky někam ukládá, jednat se může o původní krabičku, ve které jste si šperk přinesli domů, pytlíček, hrneček či cokoliv jiného.

Šperkovnice však vaše klenoty ochrání nejen před mechanickým poškozením, ale také před slunečním svitem nebo vzduchem. Šperkovnice vám tak pomůže snížit riziko koroze i oxidace a své šperky nebude muset tak často čistit.

Komu je možné šperkovnici koupit?

Šperkovnice jsou vhodný dárek pro ženy, své šperkovnice však mají i muži a pochopitelně i děti. Zatímco ženy mají výběr opravdu velký a mohou zakoupit šperkovnice různých velikostí a tvarů, šperkovnice pro muže jsou na trhu zastoupeny v mnohem menším počtu.

Nejedná se ani o klasickou podobu, ale spíše o kazety určené k ukládání hodinek. Dětské šperkovnice jsou zpravidla doplněny o hrací strojek a zrcadlo, které však nechybí ani mnohým dámským modelům.

Kdy koupit závěsnou šperkovnici?

Závěsná šperkovnice je opravdu velký doplněk, který lze zavěsit na zeď, skříň nebo dveře. Součástí těchto šperkovnic bývá zrcadlo, k dispozici máte několik poliček a velké množství přihrádek. Šperkovnici pak můžete velmi často uzamknout a některé modely jsou doplněny i o LED světla.

Díky možnosti zavěšení nebude šperkovnice překážet na stole nebo polici, na druhou stranu se vyplatí spíše těm, kdo mají doma opravdu velké množství šperků. Na druhou stranu, do šperkovnice se nemusí ukládat pouze šperky, díky možnosti uzamčení do ní můžete vložit mnohé poklady. Tyto šperkovnice tak ocení ženy každého věku.

Závěr

Při výběru šperkovnice hraje hlavní roli váš vkus, množství a typ šperků, které vlastníte. Šperkovnici si můžete pořídit sami pro sebe nebo ji darovat blízké osobě. Šperkovnice jsou určeny zejména ženám, ale v menším zastoupení jsou k dostání i šperkovnice určené mužům.

Mladší generace velmi často preferují jednoduší stojánky na šperky nebo závěsné látkové organizéry. Náročnější mohou volit spíše kazetové nebo luxusní velké závěsné typy. Tyto šperkovnice tak mohou plnit také funkci bytového doplňku.


Zdroje: www.bezdoteku.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (30 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo