Cena / kvalita

Creality ENDER 3

V dnešní době už není 3D tisk ničím překvapivým, naopak je běžnou součástí našich životů. Pokud jej však chceme provozovat, potřebujeme kvalitní a cenově dostupnou 3D tiskárnu, kterou si může dovolit opravdu každý.

KLADY
 • Příznivá pořizovací cena
 • Jednoduchá montáž
 • Kvalita tisku
 • Vhodná i pro začátečníky
ZÁPORY
 • Žádné zatím nebyly zjištěny

Creality ENDER 3 splňuje vše, od takového zařízení čekat. Vedle kvalitního tisku potěší i cenová dostupnost.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Na první pohled může někomu připomínat stolní pilu, ale věřte, že už když ji rozbalíte, zaujme svým elegantním provedením a kvalitou použitých materiálů. Je to v podstatě taková stavebnice, kterou si musíme před prvním použitím sestavit.

Díky ohromné tiskové ploše, která má rozměry 220 x 220 x 250 mm je možné tisknout i velké modely, takže můžete popustit uzdu své fantazii. Samotná tiskárna není žádný drobeček, její hmotnost je 8,6 kg při rozměrech – šířka 440 mm, výška 410 mm a hloubka 465 mm.

Funkce

Velkou výhodou je perfektně čitelný displej i možnost tisku z SD karty či počítače. Během tisku se používá jako materiál tisková struna procházející tiskovou hlavou. Termoplastický materiál se taví do polotekutého stavu a postupně je nanášen na stavební podložku.

Tiskárna Creality ENDER-3 disponuje ochranou proti výpadku napájení. Pokud dojde k výpadku napájení, zapamatuje si tu polohu tiskové platformy, která probíhala jako poslední před výpadkem. Maximální doporučená rychlost tisku je 180 mm/s. Pokud jde o tloušťku vrstvy, ta se pohybuje v rozmezí od 0,1 do 0, 4 mm.

Příslušenství

V základním balení se dá najít vše potřebné pro bezproblémový start. Další tiskový materiál je samozřejmě potřeba dokoupit. Součástí balení je i kompletní příslušenství, aby bylo možné tiskárnu jednoduše sestavit.
Pokud jde o tiskový materiál, dá se používat ABS, ASA, FLEX, Nylon, PETG, PLA, PVA, TUP, Wood. Stačí si vždy vybrat podle potřeby ten správný filament.

Parametry

Výrobce: Creality
Zařazení: 3D tiskárna
Hmotnost: 8 kg
Technologie tisku: FDM
Spotřeba při zátěži: 360 W
Rychlost tisku: 180 mm/s
Tisková plocha: 220 x 220 x 250 mm
USB: Ano
Displej Ano
Čtečka karet: Ano
Multifunkční: Ne

Fotografie

Creality ENDER 3

Creality ENDER-3

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Cena této 3D tiskárny Creality ENDER-3 se pohybuje v rozmezí od cca 4 500,- do 7 600,- Kč. Ve chvíli, kdy za sebou máte zcela jednoduchou montáž a poprvé toto zařízení spustíte, už se od něj nebudete moci odtrhnout. Potěší vysoká kvalita tisku a snadné ovládání, které hravě zvládne i naprostý začátečník. Je to vynikající pomocník i do domácnosti, kde si poradí s tvorbou základních aplikací, jako jsou například věšáky či držátka.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
9.4Hodnocení čtenářů
Design
9.6
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
Klady
 • pěkný design
 • čitelný displej
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
 • tisk z SD karty či PC
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě TSBohemia.

Nejprodávanější 3D tiskárny

Podobný článek, co by vás mohl zajímat

5/5 (9 hodnocení)

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

8 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Tuto tiskárnu jsem dostal od mojí paní jako vánoční dárek a musím uznat, že má opravdu skvělý vkus. Má super design, kvalitní zpracování a hlavně funguje na výbornou. Vyzkoušel jsem toho již spoustu a vše dopadlo skvěle.

 2. Přiznám se, že 3D tiskárny ve mě budily trochu pochybnosti, ale když jsem jednu před časem dostal k narozeninám, úplně jsem jí propadl. Je to skvělý koníček a zábava, když si člověk natiskne něco zajímavého.

 3. Syn si přál 3D tiskárnu, takže jsme mu jí s manželem objednali na Vánoce. Má teď v pokojíčku na poličce Creality Ender-3 a je nadšený. Neustále si na ní něco kutí, tiskne a vystavuje. Dokonce ho to baví víc, než počítačové hry, od kterých se dříve nehnul.

 4. Nedávno jsem si tuto tiskárnu koupil a jsem s ní velmi spokojený. Tiskne kvalitně a spolehlivě.

 5. 3D tiskárnu jsem pořídila manželovi pro zábavu a od té doby, na ní pořád něco kutí. Je spokojený, protože pracuje dobře a spolehlivě.

 6. Používám Launch X431 V a zatím sem spokojený. Jediné co bylo tedy negativní, tak pořizovací cena, ale dá se to i tak přežít.

 7. Za mě super 3D tiskárna, která dělá přesně to co má. Montáž byla jednoduchá a kvalita tisku je opravdu špičková, jsem moc spokojený.

 8. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  S tímto produktem jsem velmi spokojený, splnil moje očekávaní, takže doporučuji tuhle 3D tiskárnu si pořídit.

  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo