AffilBox

Affilbox je software pro budování a správu sítě obchodních partnerů, kteří budou prodávat či propagovat váš produkt. Jde o jeden z mnoha nástrojů, které byly vytvořeny speciálně pro affiliate marketing (neboli partnerský marketing či provizní systém).

affilbox logo

Logo AffilBox

V naší recenzi se zaměříme na to, proč byste si měli zvolit zrovna Affilbox. Seznámíme vás se specifiky programu a probereme si, jaké jsou jeho výhody a případné nevýhody.

Vyzkoušet AffilBox

Co je to Affilbox

Affilbox je software vyvinutý v České republice. Službu založil Mário Roženský. V roce 2020 ho prodal Ondřeji Martínkovi a Jaroslavu Janíčkovi, kteří momentálně stojí v čele celého projektu. S tímto programem budete moci jednoduše zakládat a spravovat vlastní síť obchodních partnerů, kteří budou za provizi propagovat váš produkt či služby.

Vše je automatizované – software sám bude kontrolovat a generovat přehled o tom, jak je který partner výkonný. Jinak řečeno bude sledovat, od jakého partnera přichází noví zákazníci a co si u vás zakoupili. Na tom pak můžete jednoduše postavit systém odměn. To nejdůležitější je, že Affilbox pomůže zvednout nejen návštěvnost webu, ale i vaše tržby.

Affilbox nabízí základní tarif za 9 990 Kč na rok a tarif Pro za 19 990 Kč na rok. Kromě toho máte možnost si navrhnout vlastní tarif na míru Custom. Zde bude cena individuální podle toho, jaké funkce a parametry si vyberete.

Výhody

Software i technická podpora jsou v českém jazyce (byla vyvinuta i anglická verze). To značně ulehčí práci i komunikaci v případě, že by se něco pokazilo, nebo byste potřebovali poradit. Na technické podpoře narazíte na tým profesionálů, kteří jsou vám k dispozici na emailu, live chatu i telefonu. V tom vidíme velké plus. A nejen my – také zákazníci si technickou podporu pochvalují.

V závislosti na druhu vašeho podnikání byste se měli zaměřit také na to, co affiliate software ovládá. A Affilbox toho umí opravdu hodně. Využijí ho nejen lidé, kteří prodávají produkty, ale i podnikatelé nabízející služby nebo lidé, kteří spravují slevové portály.

V jedné licenci můžete spravovat affiliate kampaň hned na několika eshopech. A naopak – v rámci jednoho internetového obchodu Affilbox dokáže vést více kampaní. Stejně tak máte neomezený počet partnerů. Jak už bylo řečeno, vše probíhá naprosto automaticky. Software sám bude měřit prokliky a konverze a vyhodnocovat.

Také provize mohou být schvalovány automaticky, nebo ručně. Je jen na vás, co si zvolíte. Nabízí rovněž možnost napojení na API. Dá se s ním provozovat i multilevel marketing, v rámci kterého bude vést přehled o provizích subpartnerů.

Affilbox by se měl bez problémů napojit na jakékoliv eshopové řešení, emailový nástroj či redakční systém. Snadno se implementuje do Shoptetu, Upgates, Shopify či WordPress. Díky propojení s emailingovým softwarem navíc můžete vylepšit komunikaci s partnery. Pokud používáte nějakou méně známou doménu nebo nástroj, doporučujeme kontaktovat technickou podporu a ujistit se, že Affilbox půjde implementovat. Obecně je ale jeho kompatibilita výborná.

Velkou výhodou Affilboxu je poměrně detailní manuál a přehledné uživatelské rozhraní, díky kterému si ve většině případech vystačíte zcela sami, a to i naprostí začátečníci. Samotné nastavení provizního systému není vůbec složité.

To samé platí o kontrole nad provizemi. Affilbox bude vést přehled o tom, zda si zákazníci skutečně objednávky vyzvedli. Nestane se vám tak, že byste vypláceli provize za něco, co jste vlastně neprodali. Partneři vše uvidí v systému a hned jim bude jasné, proč o provizi přišli.

Nevýhody

Affilbox nemá vlastní nativní aplikaci. Ta by ulehčila otevírání softwaru na tabletu či telefonu. Pravdou ale je, že v nedávné době prošlo uživatelské rozhraní velkými úpravami, a tak je dnes jeho responzivita na opravdu dobré úrovni.

Někoho by mohl odradit způsob platby – ten probíhá měsíčně. Základní tarif vás vyjde 835 Kč na měsíc a Pro za 1666 Kč za měsíc. Není možné za software zaplatit jednorázově.

Shrnutí

Ať už s affiliate marketingem začínáte, nebo již síť obchodních partnerů máte, Affilbox vám práci značně ulehčí a zefektivní, a to nejen díky automatizaci. Doporučujeme ho i naprostým začátečníkům – především díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání a přehlednému uživatelskému rozhraní. Technická podpora navíc hovoří českým jazykem a je připravena poradit v jakékoliv situaci.

Díky kompatibilitě program jednoduše implementujete do naprosté většiny eshopových řešení, emailových nástrojů či redakčních systémů. Software se neustále vyvíjí, a tak se můžete těšit na další užitečné funkce a vylepšení, které časem přibývají.

Jedinou chybičkou by mohla být chybějící aplikace. To ale vývojáři vylepšili úpravou uživatelského rozhraní, které si dnes bez problémů otevřete i na mobilu. Platba každý měsíc místo ročně/jednorázově by mohla být menší komplikací, není to ale nic velkého, co by v posledku ovlivnilo naše hodnocení.

Vyzkoušet AffilBox


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (17 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Náhodou jsem narazil na tuhle recenzi – můžu potvrdit, že program funguje a partneři se hezky registrují. Nevýhodou bych taky viděl mobilní appku, ale co vím, měla by být na letošek v plánu.

  2. Používáme asi 6 měsíců a za nás zatím jednoznačně spokojenost. Je to kvalitní nástroj, který pracuje tak, jak má.

  3. Affilbox jsme s manželem využili pro náš e-shop a musím uznat, že je to skvělý nástroj. Vybudovali jsme si síť obchodních partnerů a máme krásný přehled, jak jsou s propagací úspěšní.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo