Fakturoid

Online fakturační systém Fakturoid má jediný cíl a tím je usnadnit vám v otázce vašeho podnikání alespoň jednu oblast, a to konkrétně fakturování. Účetní software Fakturoid si od doby svého vzniku v roce 2009 získal důvěru desetitisíců klientů a funkce které nabízí zaujmou třeba právě i vás. Následující recenzi jsme připravili pro všechny, kteří hledají pro své podnikání toho pravého pomocníka, jenž jim zpřehlední a zjednoduší fakturování. V recenzi se mimo jiné dozvíte, kolik služby Fakturoidu stojí, na jakém principu slouží a se kterými účetními programy ho lze snadno propojit.

Fakturoid

Co je Fakturoid?

Fakturační program Fakturoid s přehledem, a hlavně automaticky zvládá to, co jste pravděpodobně museli nebo stále musíte dělat ručně. V oblasti faktur proto může být neocenitelným pomocníkem který šetří čas a pravděpodobně i nervy. Dobře propracovaný účetní software je lehce ovladatelný nejen z webového prohlížeče, k dispozici je taktéž v podobě mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS. Fakturoid lze lehce napojit na účetní systémy Pohoda, Abra Flexi, Money S3, Ježek DUEL, Ekonom, Harmonika nebo Premier. Z nejznámějších platforem, na kterých může běžet váš internetový obchod a který lze poté jednoduše propojit s platformou za pomocí pluginů patří WooCommerce, Shopify, nebo Magento. Ovšem prakticky lze díky opravdu dobře zpracovaným API účetní software Fakturoid napojit na jakýkoliv systém.

Fakturoid zvládne automaticky párovat platby s vaší bankou a bez nutnosti vaší osobní kontroly či jiného zásahu jednoduše označí již zaplacené faktury. V současnosti tak můžete propojit systém s vaším bankovním účtem od Komerční banky, Air Bank, ČSOB, Moneta, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, Fio Banka nebo třeba Banka Creditas. Z takto rozsáhlého výčtu bankovních institucí tak chybí snad už jen mBank a Česká spořitelna, které v současnosti z technických důvodů nelze napojit.

Přejít na web

Funkce

Asi nejpodstatnější část, na kterou se lze při výběru toho pravého fakturačního programu zaměřit je oblast jeho funkcí. Fakturoid nabízí vše od propracované statistiky, automatických upomínek, které dle vámi nastaveného intervalu urgují a připomínají splatnost až po vytváření pravidelných faktur. Další funkce se odvíjejí od tarifu, který budete využívat.

Mezi nadstandardní služby, které nejsou dostupné v základní verzi jenž je zcela zdarma, patří již zmíněné párování plateb s doklady na základě variabilního symbolu a částky, průběžný výpočet vašich odvodů na sociální a zdravotní pojištění a zároveň vám Fakturoid pomůže vytvořit přiznání k dani z příjmů jednoduchým vygenerováním přehledu. Další služby, které jsou dostupné pouze v tarifu kompletního balíčku, nabízí možnost vytváření cenových nabídek, skladu zboží, více číselných řad faktur včetně přehledných štítků a možnost umístění inline platební brány a dalších nabízených platebních metod od GoPay a PayPal. S kompletním balíčkem navíc dokážete naplánovat své příjmy a výdaje. Kompletní tarif navíc zastane účetní v otázce přiznání k DPH, Souhrnným a Kontrolním hlášením a dokonce i OSS.

Faktury lze samozřejmě personalizovat a jejich vzhled přizpůsobit k image vašeho podnikání. Dokonce není nutné ani absolvovat žádný grafický kurz neboť Fakturoid má k dispozici šablony jenž lze libovolně přizpůsobit vašim požadavkům včetně vložení firemního loga, QR kódu, podpisu a dalších souborů.

Ceník

Fakturoid nabízí 3 varianty účtů které se liší cenou, funkcemi a měsíčních API požadavků. Varianta tarifu, který je dostupný zcela zdarma je určena pouze pro jednoho uživatele, který bude mít do softwarového programu přístup a neomezené množství faktur lze vystavit pouze 5 kontaktům. Tato varianta je vhodná zejména pro začínající živnostníky a často slouží k seznámení se se systémem neboť je automaticky nastavena u každého nově registrovaného podnikatele. Základní tarif za 174 Kč měsíčně povolí přístup jednomu uživateli a vašemu účetnímu, počet vystavených faktur je nekonečný a omezen 3 000 měsíčními API požadavky jejichž počet nelze dokoupit.

Kompletní tarif nabízí naprosté maximum funkcí, 20 000 API požadavků s možností dokoupení, neomezené množství vystavených faktur pro dodavatele i odběratele stejně jako neomezené vystavení pravidelných faktur. Přítup je umožněn 1 osobě včetně účetní, každá další osoba je za poplatek 174 Kč měsíčně. Platby za tarif lze hradit ročně či v měsíčních intervalech, při měsíčních platbách se placené tarify prodraží v řádu několika korun.

Zákaznická podpora

V případě jakýchkoliv dotazů je všem uživatelům, včetně těm, jenž zvolili tarif zcela zdarma, k dispozici zákaznická podpora skrze e-mailovou komunikaci či živého chatu na webových stránkách. Zákaznická podpora a rychlost odpovědí se odvíjí od pracovních hodin a funguje pouze v pracovních dnech. Fakturoid bohužel nenabízí běžnou zákaznickou linku po telefonu. Pro většinu odpovědí na případné otázky má ovšem skvělě vypracovaný FAQ.

Výhody a nevýhody

Fakturační systém Fakturoid lze používat, ač omezeně, zcela zdarma. Začínajícím živnostníkům navíc nabízí 50 % slevu z prvního ročního předplatného a pokud od registrace vašeho podnikání neuplynulo 12 měsíců lze ušetřit na jakémkoliv tarifu. V případě, kdy si registraci k systému Fakturoid rozmyslíte, máte 14 dní garanci na vrácení peněz. Stejně jednoduše můžete kdykoliv změnit vámi zvolený tarif, třeba právě podle toho, jak poroste vaše podnikání a tím pádem i nutnost vystavování faktur.

Další výhodu Fakturoidu shledáváme v jednoduchém a intuitivním prostředí které zvládne ovládat naprosto kdokoliv i když zrovna není vystudovaný ekonom. Mobilní aplikace, která umožňuje mít dokonalý přehled o vašich financích nejen na vašich cestách, totiž naprosto kdykoliv a kdekoliv, je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Jedinou nevýhodou tak nadále zůstává omezená zákaznická podpora, kterou nelze kontaktovat telefonicky.

Shrnutí

Zabezpečení serveru bere společnost Fakturoid velice vážně a veškerá interakce probíhá přes šifrovaný protokol, proto pokud chcete mít spolehlivého a bezpečného pomocníka v účetnictví, který vám navíc bude pořád po ruce, může jím být právě přehledný fakturační systém Fakturoid. Pokud ovšem stále váháte, můžete si účetní platformu zdarma kdykoliv vyzkoušet a nechat své vlastní zkušenosti rozhodnout za vás. Pokud byste se přece jen rozhodli dát přednost jinému online fakturačnímu softwaru, účet můžete kdykoliv zrušit a tarif během prvních 14 dnů s plnohodnotnou refundací přerušit.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (78 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo