Jak odstranit žvýkačku z oblečení?

Žvýkačky jsou skvělým způsobem, jak si osvěžit dech nebo uklidnit nervy, ale pokud se přilepí na vaše oblíbené oblečení, mohou způsobit potíže. Odstranění žvýkačky z oblečení může být zdlouhavým a frustrujícím procesem, zejména pokud si toho všimnete až po nějaké době. Existuje však několik účinných triků a metod, jak se zbavit i nejhůře přilepených žvýkaček a zachránit své oděvy.

Použití ledu

Jednou z možností je odstranění žvýkačky za pomoci ledu. Stačí vložit kostky ledu do plastového sáčku a přiložit jej na místo, kde je žvýkačka přilepená.

Díky rychlému ochlazení žvýkačka ztuhne a bude ji možné snáze odstranit. Tuto metodu můžete použít i v případě menších kousků oblečení, pokud máte k dispozici dostatek místa v mrazáku. Stačí oblečení umístit na několik hodin do mrazáku a poté se pokusit žvýkačku opatrně odstranit.

Zahřátí

Další možností je zahřátí žvýkačky. Můžete namočit postiženou část oblečení do teplé vody nebo ji ošetřit horkým vzduchem z fenu. Ideální okamžik pro odstranění žvýkačky je, když začne měknout a roztékat se. Poté ji lze snadno seškrábnout pomocí tupého předmětu. Po odstranění žvýkačky doporučujeme oblečení vyprat, abyste se zbavili zbylých nečistot.

Olejová metoda

Tato metoda zahrnuje použití oleje nebo jiné mastné látky. Olej vtírejte do žvýkačky, dokud nezačne povolovat, a poté ji opatrně sejměte. Po odstranění žvýkačky použijte přípravek na odstranění mastnoty, například několik kapek odmašťovadla.

Speciální odstraňovače žvýkaček

Na trhu jsou k dispozici speciální odstraňovače žvýkaček, které jsou k dispozici ve formě sprejů nebo roztoků. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby rychle rozkládaly žvýkačku a usnadnily její odstranění.

Shrnutí

S těmito užitečnými triky a metodami se můžete snadno zbavit žvýkačky, která se na vašem oblečení nepříjemně přilepila. Pamatujte však, že rychlá reakce je klíčem k úspěchu, čím dříve se pokusíte odstranit žvýkačku, tím snazší to bude.


Zdroj: www.dudlu.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Zkusila jsem tu olejovou metodu a naprosto skvěle to fungovalo. Vůbec by mě to nenapadlo, byla jsem na nervy, že tu žvýkačku snad ani nesundám a najednou šup a bylo to. Ještě by se mi hodila rada, jak příště dostat žvýkačku z vlasů, abych si je nemusela ustřihnout, když je ale člověk nešikovný, musí trpět.

  2. Tak ten trik s ledem je pecka a fakt to funguje. Už jsem myslel, že budu muset své oblíbené džínsy vyhodit, protože jsem na nich měl rozpatlanou žvejku, ale opravdu to s tím ledem zabralo a jsou zase jako nové, všechno šlo krásně dolů.

Přidat komentář

Recenzer
Logo