Kondice

Kondice.cz je portál, který se zaměřuje na cvičení na doma, zdravou stravu a celkovou psychickou a fyzickou pohodu. Najdete zde funkční tréninky, pilates, ale třeba i cvičení pro těhotné, meditace či jógu. Rovněž články s recepty, o zdraví, trendech z oblasti krásy nebo psychologie.

Rozpětí a tématika jsou poměrně široké, společně ale tvoří kompaktní server, který může mnohé z vás inspirovat nejen ke změně životního stylu. Po registraci získáte přístup na dva týdny zdarma, a tak si můžete vyzkoušet, zda budete mít o předplatné zájem.

Jít na Kondici

Jaké jsou výhody portálu?

Díky koronaviru a celostátní karanténě se podobných serverů jako je Kondice.cz objevilo hned několik. Proč byste se měli registrovat zrovna zde? Největší výhodou je, že můžete cvičit v podstatě kdekoliv a kdykoliv se vám bude chtít.

Předplatné stojí 149 Kč na měsíc. Pokud předplatíte na rok, zaplatíte za měsíc jen 83 Kč. V porovnání s fitness centry jde tedy o značně levnější variantu. Ne každému cvičení ve fitku vyhovuje, a tak je Kondice.cz ideální alternativou.

Kromě cvičení se Kondice zaměřuje i na zdravou stravu a životný styl. Najdete zde spoustu zdravých receptů na lehká jídla pro vás i celou rodinu, nebo zajímavé články z odborných oblastí (psychologie, fyzioterapie atd.), které jsou ale sepsány velmi čtivě a může se jimi inspirovat i naprostý laik.

Oceňujeme také rubriku s audiočlánky, které můžete poslouchat na cestě do práce nebo během vaření. Server rovněž garantuje odborné poradenství a podporu. Pokud budete potřebovat, můžete se kdykoliv obrátit na odborníka, který se v dané problematice opravdu vyzná.

Nevýhody portálu

Hlavní nevýhodou je, že budete sami sobě koučem. Je tedy jen na vás a vaši zodpovědnost, jak se ke cvičení postavíte. Nikdo vás nebude nutit. Na druhou stranu ani do fitness centra vás nikdo nenutí. Tam ale přeci jen lépe funguje nějaká zpětná vazba.

Je důležité, abyste lektory pozorně poslouchali a kopírovali každý pohyb. Nikdo vás totiž nebude kontrolovat, jestli cviky provádíte správně. A to může vést i k úrazům. Videa s cvičením na Kondici.cz si ale můžete jednoduše vyfiltrovat podle obtížností.

Většina cvičebních videí se nám zdá poměrně krátkých a jednostranně zaměřených. Doporučujeme tedy si jich pustit hned více najednou, abyste procvičili opravdu celé tělo. Nezapomeňte se rozcvičit a protáhnout – na to jsou rovněž převážně samostatná videa.

Na druhou stranu to ale přináší poměrně velkou svobodu (a zodpovědnost). Cvičební plán si totiž sestavujete vy sami. Neměli bychom zapomenout zmínit, že pokud chcete audiočlánky poslouchat z mobilního telefonu, budete si za tímto účelem muset nainstalovat extra aplikaci.

Na spoustu cviků budete něco potřebovat. To není tak úplně nevýhoda, ale fakt, který vám možná znemožní některé cviky provádět. Tedy pokud nemáte doma vhodné nářadí a pomůcky. Například cviky s gumou, činkami apod.

Co najdete na Kondice.cz

Menu je přehledně roztříděno do kategorií a snadno se v něm orientuje.

V sekci Cvičení můžete vybírat z

 • Cvičení pro každého
 • Fyzioterapie
 • Jóga
 • Funkční trénink
 • Před a po porodu
 • Běhání
 • Plavání
 • Výzvy
 • Elektrokola
 • Pilates

Jelikož je server Kondice.cz orientován na cvičení doma, vrtá nám hlavou, proč je zde zahrnuto plavání či běhání. Na druhou stranu to ale může pomoci těm z vás, kteří chtějí s těmito sporty začít venku nebo ve specializovaných centrech a nemají základy.

Rozsáhlá databáze cviků

Rozsáhlá databáze cviků

Sekci Fyzioterapie ocení především ti z vás, kteří mají problémy s mobilitou těla, trápí je bolesti nebo jsou po úraze. Najdete zde cviky na bederní páteř, kyčle atd.

Líbí se nám nápad Výzev. V současnosti jsou na serveru 3. Škoda jen, že výzva Formování postavy je tak krátká. Nebylo by na škodu výzvy udělat delší a propracovanější. To platí i o výzvě Jak se doma nezbláznit a Cvičit, meditovat, milovat sebe.

Nejvíce propracovaná je asi sekce s jógou. Najdete zde oblíbené cviky jako je pět tibeťanů, pozdrav slunci, pozdrav měsíci, stoj na hlavě a další. Jak už bylo řečeno, obtížnost můžete jednoduše filtrovat. Najdete zde jógu pro začátečníky i pokročilé. Oceňujeme také sérii cviků jóga pro dva.

V sekci Výživa narazíte na

 • Trendy
 • Zdravé recepty
 • Hubnutí

Dále na vás čeká sekce Meditace, Speciály Kondice (přístup do online databáze tištěného magazínu), Zdraví a krása, Psychologie a Audiočlánky. V Akce a kurzy najdete videa ze cvičení s lektorkami. Jde o přímé přenosy, které byly na serveru následně archivovány.

Odborná poradna

Tato sekce je velmi důležitá. Oceňujeme, že po dobu zaplacení předplatného vám jsou k dispozici odborníci. Jednoduše odešlete dotaz, který bude následně přiřazen kvalifikovanému odborníkovi. Můžete si také zvolit, zda dotaz chcete zveřejnit, nebo ho zachovat jako soukromý.

V Odborné poradně máte k dispozici také starší zveřejněné dotazy jiných předplatitelů. Díky tomu se můžete podívat, zda někdo už nepokládal stejnou otázku jako vy, případně se inspirovat a pročíst si dotazy ostatních.

Experti

Kondice.cz nabízí předplatitelům služby hned několika odborníků, kteří se podíleli na tvorbě obsahu portálu. Zde jsou někteří z nich.

Zuzana Klingrová

Odbornice na jógu a jógovou terapii. Spolumajitelka studia v Praze a programová ředitelka Resortu Svatá Kateřina, kde se pořádají cvičení a semináře o józe. Vydala knihu Jóga po celý rok.

Pavla Filipová

Bývalá zdravotní sestra a vystudovaná fyzioterapeutka. V současné době se zaměřuje na péči o ženy v době těhotenství a po porodu. Specializuje se na ženy s poruchou plodnosti a s endometriózou. Více o Pavle Filipové.

Lu Gregorová

Bývala závodní sportovkyně ve fitness a vzpírání. Na portálu od ní najdete videa převážně o posilování. Snaží se cvičení udělat dostupnější a zábavnější pro širokou veřejnost.

Veronika Veselá

Specialistka na výživu a celostní zdraví. Zabývá se zdravým životním stylem a poradenstvím ve výživě. Věnuje se rovněž józe a meditacím.

Eva Hudečková

Zabývá se zdravou stravou a životným stylem. Přispívá převážně články se zdravými recepty, které vám vrátí energii a pomohou shodit nadbytečná kila. Píše také o vztazích, zdraví a kráse.

Naše hodnocení

Portál Kondice.cz je velmi pěkně vymyšlený. Najdete na něm spoustu věcí od videí se cvičením přes řízené meditace až po články o životním stylu a zdraví. Dohromady tvoří celek, který funguje. Měsíční předplatné za 149 Kč je velmi pěkná cena.

Registraci by měli zvážit nejen ti z vás, kteří nemají čas chodit do fitness center. Najdete zde příspěvky od odborníků, které vás mohou inspirovat a pomoci změnit dosavadní způsob života. Na portál se navíc můžete přihlásit i z mobilního telefonu. Tudíž doslova kdekoliv.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Videa s cvičením si samozřejmě můžete najít i na YouTube, a to docela zdarma. Zde ale máte vše pěkně na jednom místě, včetně receptů a odborné poradny. Za poměrně malý měsíční poplatek by tedy byla škoda se nepřihlásit.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (17 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Zkoušela jsem cviky, které jsem našla v tomto článku a jsou opravdu hodně dobré. Skvěle jsem se protáhla, i když jsem tedy cítila každý sval, dokonce i ty, o kterých jsem ani nevěděla, že je vůbec mám.

 2. Na cvičení sem doslova maniak, takže stále hledám různé portály, kde jsou rady a tipy na cvičení, ale i fotky a vysvětlivky jednotlivých cviků. Tenhle se opravdu povedl, ráda se sem vracím.

 3. Jsem nadšená, protože cvičení miluji a díky vašemu článku jsem našla perfektní příležitost, jak se v něm ještě víc zdokonalit.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo