Pet expert

Každý, kdo vlastní psa, musí počítat s tím, že se někdy může jejich mazlíčkovi stát nečekaný úraz a bude potřeby větší suma peněz, která pokryje případnou léčbu. Zejména covidová doba má za následek, že se s pořizováním štěňátek od chovatelů či adopcí psů z útulků doslova roztrhl pytel.

Petexpert je první, zcela online pojištění, které vám zajistí, že u svého veterinárního lékaře budete hradit pouze tzv. spoluúčast. Vše ostatní za vás následně uhradí vaše pojišťovna.

Přejít na Pet expert

Co je vlastně Pet expert?

Jedná se o nejlepší pojištění psů, které je zaštítěno prostřednictvím ČSOB. Nutno podotknout, že sem patří také pojištění koček, na ty se samozřejmě nezapomnělo.

Podobně jako je tomu u lidí, kdy chodíme na různé preventivní i doporučené prohlídky tzv. na pojišťovnu, můžete nyní něco takového praktikovat i se svým domácím mazlíčkem. Poslouží vám k tomu speciální zdravotní pojištění mazlíčků, které běžně chováme v domácnosti.

Tento pojišťovací produkt cílí na ty majitele zvířat, kteří chtějí dopřát svému miláčkovi tu nejlepší péči a bojí se, že by na ní třeba v budoucnu neměli dostatek finančních prostředků. Například nákladná operace, nad kterou majitel svého zvířete váhá, zda na ní bude mít, může být pokryta právě tímto pojištěním.

Cena takové pojistky není nijak přemrštěná, naopak se pohybuje v optimální výši a s ohledem na ceny jednotlivých veterinárních vyšetření a zákroků se může opravdu velmi hodit.

Jak pojištění Pet expert funguje?

Toto pojištění zvířat souvisí s takovými situacemi, kdy dojde k projevu nějaké nemoci, úrazu psa či jakékoliv jiné nenadálé události, která je pojistkou pokryta.

Důležité je navštívit specializovaného smluvního veterináře, který patří do sítě cca 85 % veterinárních lékařů v rámci České republiky, kde je ošetření zvířete hrazeno za spoluúčasti majitele pojišťovnou.

Síť veterinářů je opravdu rozsáhlá, takže si každý najde toho, co mu bude vyhovovat, případně tam najde toho svého, kterého pravidelně navštěvuje, nebo jej doporučí pojišťovně, aby jej začlenila do sítě smluvních lékařů.

Díky pojištění nebudete muset hradit až 90 % celkových nákladů za vašeho mazlíčka, ale zaplatíte jen zlomek částky, tedy ve výši spoluúčasti. Když bude například operace stát 30 000 Kč, vaše spoluúčast činí 3 000 korun, a to už je na vašem rozpočtu určitě znát.

Co pojištění zvířete hradí a co nehradí?

Naše recenze vám přiblíží, jaké úkony jsou v pojistce zahrnuty a které naopak nejsou. V prvé řadě je hrazena plná diagnostika, léky, materiál, ošetření i léčba, a to včetně předoperační péče i samotné operace. To vše na základě rozhodnutí zvoleného smluvního lékaře a do výše limitu, který si sjednáte při uzavírání pojistky.

Pokud jde o akutní případ, který zvíře přímo ohrožuje na životě, nehledí pojišťovna na to, jestli bylo zvíře ošetřeno smluvním lékařem, ale akceptuje jakéhokoliv veterináře, co daný úkon provedl, i když není součástí smluvní sítě.

Dále hradí hospitalizaci zvířete v přesně stanovené délce, ale i opakované nemoci, pokud nejsou chronického rázu. V případě chronických onemocnění je hrazen pouze prvotní výskyt s plnou diagnostikou i zaléčením. Jakmile však dermatologické onemocnění trvá déle než 90 dní je již zařazeno jako chronický stav.

Naopak se nehradí prevence, očkování, péče o chrup, diety, různé kosmetické zákroky, ani nemoci či úrazy, které se u zvířete objevily ještě před uzavřením pojistky. Pojišťovna také neuhradí transplantaci ani nic z toho co s ní souvisí.

Sami si hradíte kastraci, různá ošetření související s rozmnožováním, březostí i porodem, dědičné či degenerativní onemocnění. Ošetření psa veterinářem, který není součástí smluvní sítě rovněž není hrazeno, výjimkou jsou pouze akutní případy ohrožující život.

Nejsou hrazeny ani poplatky za pohotovost, výjezdy či jakékoliv ošetření mimo běžnou pracovní dobu veterinárního lékaře. Další přehled hrazených a nehrazených úkonů najdete přímo na stránkách pojišťovny.

Je dobré zmínit, že se pojištění vztahuje pouze na ošetření v České republice, a nikoliv v zahraničí. Zároveň je určeno pouze psům a kočkám, jiné mazlíčky nepojistíte.

Jaké druhy pojištění naleznete v pojistných programech?

 1. Pojištění úrazu a nemoci.
 2. Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou zvířetem.
 3. Pojištění pro případ smrti.
 4. Pojištění pro případ ztráty nebo odcizení.
 5. Pojištění nákladů na nalezení ztraceného nebo odcizeného zvířete.
 6. Pojištění nákladů na opatrování zvířete.

Jaké nabízí pojišťovna pojistné programy?

 • Start – roční limit pro pojištění je 35 000 Kč, přičemž výše pojištění je od 299 Kč/měsíc.
 • Basic – roční limit činí 45 000 Kč s cenou pojištění od 399 Kč/měsíc.
 • Premium – zde už je roční limit 80 000 Kč a cena pojištění od 499 Kč/měsíc.
 • Exclusive – nejvyšší roční limit v hodnotě 120 000 Kč a cenou pojištění od 599 Kč/měsíc.

Jaké je potřeba splnit podmínky, aby bylo zvíře pojištěno?

Ze zkušenosti jistě víte, že vše má určité podmínky či požadavky, které je nutné splňovat, aby mohlo něco fungovat. To platí i v případě tohoto pojištění. Pro začátek je nutné zohlednit věk každého psa či kočky.

Pojistka se vztahuje na pejsky a kočičky od 8 týdnů věku, ale důležitý je maximální/nejvyšší věk v době, kdy je pojistka uzavírána. Nejvyšší věk u malého plemene je 10 let, u středních plemen pak 8 let a u těch velkých jen 6 let.

To je maximální hranice věku, která nesmí být při vstupu do pojištění, tedy při uzavírání smlouvy překročena. Věk bude samozřejmě ještě předtím zkontrolován.

Naprostou samozřejmostí pro pojištění zvířete je registrovaný čip, bez něj nebude pojistka uzavřena. Ve chvíli, kdy váš mazlíček čip nemá, může být sice pojištění sjednáno s číslem čipu 000000, ale pouze s podmínkou, že dojde k očipování zvířete během následujících 30 dní tzv. čekací doby.

Číslo čipu poté musí být neprodleně nahlášeno majitelem na příslušný mail (pomoc@petexpert.cz) či na zákaznickou linku (295562562). V době uzavírání pojistky musí být kočka i pes bez zdravotních problémů, tedy fungovat v běžném režimu, kdy jen dochází na pravidelné preventivní úkony, jako je například očkování nebo třeba odčervení.

Sjednání pojištění

Pojištění Pet expert je možné sjednat telefonicky na zákaznické lince, nebo rovnou online, což je pohodlnější. Přestože patří pojistka pod ČSOB pojišťovnu, nelze ji na jejích pobočkách sjednat. Jakmile se vám načte stránka pojištění (petexpert.cz), můžete si tam rovnou nechat spočítat cenu pojištění pro psa nebo kočku.

Poté už se můžete pustit do vyplňování údajů. Napíšete jméno mazlíčka, jeho datum narození, plemeno a kliknete na získat nabídku. Poté pokračujete na další stránce, kde bude přehled jednotlivých pojistných programů i s jejich podmínkami. Spoluúčast činí 10 %, přičemž klient vždy hradí minimálně 1 000 Kč.

Vyberete si druh pojistky, zaškrtnete souhlas s obchodními podmínkami a poté kliknete na chci pojistit. Následně vyplníte formulář se svými údaji, dále vše o veterinární péči, tzn. kam se svým mazlíčkem chodíte, o jakou kliniku se jedná, odkud je vámi chované zvíře (útulek, od chovatelů, nalezenec atd.). Zadáte číslo čipu, pohlaví zvířete a dáte sjednat pojištění.

Teď vás čeká několik kroků, kdy se dozvíte, jak oznámit pojištění, jak nahlásit ošetření na veterině, vyplníte zdravotní dotazník zvířete, a nakonec zaplatíte pojistné. Pojištění se platí měsíčně, ale není problém zvolit i roční platbu, to záleží na tom, co pro vás bude vhodnější.

Hodnocení

Za nás dáváme u tohoto pojištění rozhodně oba palce nahoru, protože zejména v dnešní době, se hodí každá koruna. Mnohdy jsou to právě finance, které nám brání poskytnout našemu mazlíkovi plnohodnotnou péči a například nákladnou operaci, která by zlepšila či přímo zachránila jeho život. Hrazeny jsou i léky, jejichž cena rozhodně není zanedbatelná.

Díky široké síti smluvních lékařů navíc není problém najít opravdu kvalifikovaného odborníka, kde nebude úhrada jakéhokoliv pojišťovnou hrazeného úkonu problém. Samozřejmostí jsou i další hrazené pojistné události.

Přejít na Pet expert


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (70 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Chtěla jsem si zřídit pojištění pro naší psí smečku, ale když tak čtu poslední příspěvek, jsem na vážkách. Nevím, jestli do toho jít a risknout to, že mi nakonec léčbu v případě potřeby nezaplatí, nebo zkusit jinou pojišťovnu.

  • Článek možná dobrý, ale petexpert z vlastní zkušenosti nebrat. Feně zjistili v 10 měsících vrozenou vadu Jaterní shunt. Pojišťovna odmítla plnění dle smlouvy s argumentem, že má pes chronickou nemoc. Takže vyrobili zázračně z vrozené vady , která se dá velice úspěšné vyřešit operaci , aby pes byl opět zdravý, chronickou nemoc, jen aby se vyhnuli plnění smlouvy.

 2. Dobrý den, nejdříve jsem si naivně myslela, že se jedná o férovou službu a že placením pojištění ve vyšším tarifu pro tři pejsky mohu být klidná v případě zdravotních problémů. Bohužel jsem se spletla. Jedné fence propukla dlouhodobá nemoc, která vyžaduje do konce života brát léky. Pár měsíců pojišťovna hradila a uznala plnění a poté zaslali zamítací dopis, že se jedná o dlouhodobou léčbu a hradit již nebudou. Roční limit léčba nepřekročila. Po tolika letech, kdy jsem platila a nepotřebovala žádné plnění, bych očekávala jiný přístup. Jelikož jejich jednání nepochopil ani veterinární lékař. Doporučuji se porozhlédnout po jiné pojišťovně, zde žádné jistoty nemáte a já jdu tedy hledat znovu a lépe.

 3. Pojištění jsem zřídila pro našeho hafíka a jsem trochu klidnější co se týká možných výdajů. I když doufám, že ho nikdy nebudu muset využít.

 4. Toto pojištění jsem vůbec neznala, ale rozhodně stojí za to. Moc děkuji za informativní článek.

  • Bohuzel spatne zkusenosti, psa mam zmrzaceneho, oparace stala 30 tis, pojistovna nedala ani korunu, kdyz jsem chtel pojisteni zrusit, tak mi bylo receno ze musim platit dal, az do konce roku… Doporucuji se porozhlednout po jinem pojisteni.( Pes jezevcik 5 let)

Přidat komentář

Recenzer
Logo