Piknikové koše

Piknikový koš je nezbytné příslušenství pro každého, kdo plánuje podávat občerstvení na čerstvém vzduchu. Jak již název napovídá, piknikový koš využijete zejména při pořádání pikniků, tedy stolování v sedě na dece. Tyto speciální koše však nevyužijete pouze několikrát do roka, používat je můžete i jiným způsobem.

Před tím, než začnete s výběrem piknikového koše, je tedy vhodné zjistit, co vše vám může piknikový koš nabídnout, a jakými způsoby ho budete moci využívat. Poté již postačí zvolit správný typ, velikost a výrobní materiál. Velikost koše nerozhoduje pouze o tom, kolik osob budete moci pohostit. Čím větší je koš, tím více dalšího vybaveni budete mít k dispozici. Výrobní materiál pak z velké části ovlivňuje pořizovací cenu.

Porovnat ceny piknikových košů

Nejlepší piknikové koše

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. ISO 28 l modrá 13587 100 % 529 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Mivardi Jídelní sada Premium 94 % 949 Kč Zobrazit okfish.cz
3. Cilio Piknikový koš COMO 90 % 3 533 Kč Zobrazit Kuchynskedoplnky

Typy

Na trhu jsou k dostání dvě zcela odlišné varianty piknikových košů. Při rozhodování, který typ bude pro vás vhodnější, hraje nejdůležitější roli způsob, jakým budete chtít koš používat. Ti, kdo chtějí pořádat tradiční romantické nebo rodinné pikniky, budou pravděpodobně vybírat mezi tradiční podobou koše. Milovníci dlouhých pochodů, dají přednost spíše kempingovému koši, který svou podobou připomíná tradiční batoh.

Koš

Koše mají klasickou podobu, k dostání jsou v různých velikostech. Koše bývají pro snadnější přenášení doplněny o úchyty i ramenní popruhy, přesto však nejsou uzpůsobeny k dlouhému nošení. Piknikový koš by měli volit ti, kteří budou koš převážet v autě a po několika metrech nošení ho jednoduše položí do trávy.

Koše nemusí být vyrobeny pouze z proutí, oblíbené jsou i praktické textilní, plastové nebo nylonové koše. Opravdu luxusní koše jsou vyrobené z rákosu nebo ratanu. Součástí těchto košů je prakticky jakékoliv příslušenství, které budete při hodování potřebovat.

Batoh

Tento typ lze považovat ze kempingový koš. Batoh je praktický zejména pro ty, kdo budou hodovat až po několikakilometrové chůzi. Batohy jsou uzpůsobeny k nošení. Batoh může být vybaven i chladícím prostorem, což jistě v letních dnech oceníte.

V batohu byste měli najít vše, co budete při hodování potřebovat. Dražší batohy bývají vybaveny i piknikovou dekou. Nevýhodou tohoto řešení je skutečnost, že si nebudete moci vybrat deku podle svých představ. Na druhou stranu však deku můžete přenášet přímo v batohu, díky tomuto řešení vám ubyde další zavazadlo.

Materiál

Pokud se řekne koš na piknik, představí si většina lidí klasický proutěný koš. Dnešní trh však nabízí piknikové koše vyrobené i z jiných materiálů. Mezi nimi stále dominují proutěné koše, oblíbené jsou i nylonové koše, nebo koše vyrobené ze dřeva či s plastu. K sehnání jsou také koše vyrobené z rákosu nebo ratanu.

Proutěné koše vás osloví nejen svým tradičním vzhledem i funkčností. Součástí košů může být i nádobí, snadnější přenášení umožní ramenní popruh i klasické úchyty. Nylonové koše svým vzhledem přestavují spíše batoh. Jsou vhodné zejména v případech, kdy chcete podnikat delší výlety, než se rozhodnete někde najíst.

Velikost

Dalším důležitým parametrem je i velikost koše. K dostání jsou malé koše, vhodné pro hodování 2 osob. Klasické rodině postačí koš, který pojme potraviny pro 4 osoby, a největší jsou koše určené 6 – 12 lidem. V případě malých košů nebudete mít pravděpodobně k dispozici příliš mnoho vybavení, naopak ve velkém koši najdete vše, co budete při hodování potřebovat.

Značka

Piknikové koše nabízí poměrně velké množství výrobců. Oblíbené jsou tradiční koše od Vingo, Les Jardins, Orion, G-Trade, Cilio nebo Small foot. Textilní koš je k dostání od Fuxtec nebo Orion. Piknikové batohy koupíte od Campo, Dela, Villa, Summer nebo Green.

Cena

Nejlevnější obyčejné koše je možné koupit za méně než 300 Kč. Dominují proutěné koše, ale narazit můžete i na plastovou variantu. Největší výběr nabízí cena od 500 – 1 000 Kč. Zde jsou k mání tradiční koše doplněné o další příslušenství a první turistické koše. Od 1 – 2 000 Kč lze koupit luxusní koše i plně vybavené batohy. Pokud chcete pořádat pikniky pravidelně, vyplatí se vám investice do velkých plně vybavených proutěných košů.

Porovnat ceny piknikových košů

Otázky a odpovědi

Je součástí piknikových košů nějaké vybavení?

U levných košů budete mít pravděpodobně k dispozici pouze méně kvalitní nádobí z plastu. Dražší koše již mohou být vybaveny nerezovými příbory a porcelánovým nebo skleněným nádobím. Mezi další výbavu patří prkénko, ubrousky nebo otvírák na víno.

Nádobí by mělo být bezpečně uloženo v samostatné přihrádce tak, aby se během přenášení nepohybovalo. Vhodné je při výběru zkontrolovat vnitřní uspořádání. Poté již budete mít pouze prostor pro uložení potravin. Ti, kdo chtějí potraviny udržet delší dobu teplé nebo naopak studené, by měli zvážit nákup koše s termovložkou.

Jak správně vybrat materiál?

Materiál vybírejte podle stylu, který je vám blízký. Romanticky založení jedinci zvolí koš z proutí, ratanu nebo rákosu. Zatímco proutěný koš je možné koupit i za méně než 500 Kč, ratanové a rákosové koše patří k těm nejdražším. Praktici mohou zvolit koše vyrobené z plastu nebo nylonu.

V čem se liší grilovací piknikový koš?

Jedná se o luxusní drahé koše, které jsou vybavené velkým množstvím různého příslušenství. Kromě klasického nádobí nechybí ani pomůcky na grilování, jako kleště, jehly, obracecí lopatka a další. Tyto pomůcky můžete mít i doma, v grilovacím koši však budou uskladněny na bezpečném místě. Kromě tohoto příslušenství je součástí koše i přenosný gril, který vám přípravu grilovacích pochoutek umožní.

Závěr

Grilovací koš vybírejte podle místa, kde budete pořádat pikniky nejčastěji. Někteří pojedou na piknik raději autem a nebude jim vadit větší hmotnost koše. Pokud budete chodit na piknik pěšky, budou pro vás praktičtější piknikové batohy.

Koš na piknik je k dostání v mnoha podobách i velikostech. Kromě klasických obdélníkových košů lze koupit koše kulaté. Vybírat můžete hned z několika výrobních materiálů. Součástí batohů je i termoizolační vložka, která se postará o požadovanou teplotu potravin. Čím dražší koš pořídíte, tím větší výbavu uvnitř najdete.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroje: www.biano.cz, www.valachy.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (45 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Letos chceme začít novou tradici, že budeme vždy v sobotu vyrážet s rodinou na piknik. Takže jsem pořídila Hradil koš proutěný na piknik, aby bylo kam vše uložit. Vypadá krásně a má velmi dobrou kvalitu.

  2. Informace mi hodně pomohli.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo