Barion

Maďarská společnost Barion Payment Inc. působí v oblasti elektronických platebních systémů již od roku 2015 a za dobu svého působení získala své místo ve více než 13 000 internetových obchodech.

Pokud zvažujete implementaci platební brány, která umožní vašim zákazníkům rychlé a pohodlné placení nejen platební kartou a zároveň tak rapidně zvýšíte objem spolehlivě dokončených objednávek, možná máte na seznamu i platební bránu Barion a zvažujete její plusy a mínusy. V následující recenzi vás s platební bránou Barion nejen seznámíme, zaměříme se také na její možnosti a poplatky pro váš lepší přehled a jednodušší rozhodování při výběru té nejvhodnější platební brány.

Barion

Co je Barion?

Barion nabízí široké spektrum elektronických platebních služeb mezi které patří okamžité platby, zadržené platby, opakované platby nebo dělené platby kartou VISA, MasterCard, American Express, Diners Club a Maestro. Barion platební brána umožňuje zákazníkům platby skrze zjednodušená platební tlačítka, platební tlačítka ve své podstatě za pomocí jednoho prokliku jednoduše přesměrují platícího zákazníka k předvyplněnému příkazu k úhradě přímo v bankovnictví. Platební systém taktéž umožňuje využití oblíbených elektronických peněženek Google Pay, Apple Pay a samozřejmě Barion peněženky.

S platební bránou Barion najdete uplatnění i na jiných trzích, než domácích, neboť platební brána Barion je kompletně přeložená do 8 světových jazyků a platby přijímá v EUR, USD, HUF a samozřejmě CZK. V případě okamžité domácí platby má obchodník celou částku k dispozici naprosto okamžitě, refundace zákazníkovi lze zvolit v celé výši, nebo jen její částí bez nutnosti zdlouhavého a složitého přepisování bankovního účtu. Vracející se zákazníky zajisté potěší i možnost uložení platební karty. Platební bránu Barion lze navíc plně přizpůsobit i mobilnímu zařízení.

Kolik Barion stojí?

Platební brána Barion je připravena sloužit všem obchodníkům libovolných objemů plateb, přičemž poplatky za vedení brány ovlivňuje měsíční obrat a průměrná částka za transakci a zejména pak využití marketingového nástroje Barion Pixels.

Tarifní balíček Starter je určen pro začínající podnikatele, nebo e-shopy s nižším obratem, poplatky z transakce jsou stanoveny v rozmezí 1 % až 1,5 %.

Implementace brány je v případě varianty Starter provedena pouze v základní verzi Barion Pixel. Barion Pixel slouží jako nástroj k analýze klienta a lépe mapuje jeho chování, lze ho proto úspěšně používat pro lepší zacílení a následné zvýšení konverzního poměru. Varianta Advanced s plnou verzí Barion Pixel nabízí poplatky v rozmezí 0,5 % až 0,99 %. Barion platební brána nabízí i variantu Custom s individuálním ceníkem po předchozí domluvě. Nad personalizovanou variantu variantou lze uvažovat v případě kdy očekáváte, nebo již máte větší objemy transakcí a vaše poptávka zvažuje další, třeba i speciální požadavky.

Veškeré další poplatky, mezi které patří základní poplatky dle stanovených tarifů a procentuální poplatky z využití různých služeb jsou transparentně zveřejněny na oficiálních webových stránkách avšak vždy jsou zahrnuty do smluvní dokumentace. Každého obchodníka zajisté také potěší fakt, že registrace i vedení brány jsou naprosto bez poplatku včetně převodů peněz v rámci Barionu.

Integrace platební brány Barion

Prvním krokem k úspěšné integraci platební brány Barion je pochopitelně nutná registrace, kterou snáze provedete na oficiálních webových stránkách. Prvotní registrace není ovšem úplná, avšak pro zprovoznění platební brány zcela dostatečná. Úplnou verifikaci účtu můžete provést zcela dobrovolně kdykoliv v průběhu užívání služeb Barion či po vás bude následně vyžadována po překročení určitého obratu.

Po úspěšné registraci do uživatelského rozhraní Barion následně stačí v rámci účtu zaregistrovat vaší internetovou prodejnu za použití intuitivního formuláře. V základu je pro vás připraven tarifní balíček Basic, pokud budete chtít využívat sběr dat pro marketingové účely za prostřednictvím funkce Barion Pixel, můžete tak učinit zaškrtnutím tlačítka ve formuláři.

Proces schválení e-shopu dle reálných zkušeností uživatelů není nikterak zdlouhavý a obejde se bez zbytečných odkladů v případě, kdy jsou veškeré požadované informace podány správně a úplně.

Samotná integrace platební brány je po schválení ze strany poskytovatele Barion otázkou pár chvil. Integraci lze provést za pomoci programového kódu který se vkládá do zdrojového kódu webové stránky. Barion má pro celý proces zprovoznění platební brány k dispozici návody, pokud si ovšem na tento krok netroufáte, doporučujeme požádat programátora nebo zkontrolovat dostupnost pluginu Barion u vašeho poskytovatele e-shopu. Pokud si nejste jistí, zda k nim patří i ten váš, stačí kontaktovat podporu Barion na emailové adrese, pomocí online chatu nebo prostřednictvím telefonního čísla.

Shrnutí

Platební brána Barion splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy, disponuje veškerou potřebnou certifikací a pokud zvažujete její implementaci do vašeho internetového obchodu, rozhodně nemusíte mít obavy o bezpečí vašich finančních prostředků stejně jako o bezpečí vašich platících zákazníků.

Barion nabízí velice příznivé a férové poplatky, vedení brány je navíc zcela zdarma bez zbytečných měsíčních poplatků, což považujeme za velkou výhodu v případě sezónních e-shopů nebo obchodníků kteří si jsou zejména v počátcích svého podnikání nejistí počtem transakcí, avšak chtějí svým zákazníkům poskytnout již od samého začátku bezpečnou platební bránu která umožňuje nejen pohodlné platby kartou a zároveň si tak zajistí vyšší počet úspěšně dokončených obchodů.


Zdroje: www.shoptet.cz, www.barion.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (68 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo