Za platební bránou Comgate stojí česká firma a to již od roku 2000. V následující recenzi se podíváme na veškeré její funkce, možnosti plateb a k závěru vás naučíme platební bránu Comgate integrovat do vašeho internetového obchodu. Zaměříme se také na výhody či nevýhody jejichž výčet vám může být nápomocný v rozhodování se, zda je pro vás a váš obchod platební brána Comgate tou nejlepší volbou.
Co je Comgate?
Comgate je platební brána kterou si každý obchodník může integrovat do svého e-shopu či ji používat ve svém kamenném obchodě, a to díky nabízenému platebnímu terminálu. Comgate nabízí až přes 50 platebních metod a mezi ty nejdůležitější mimo platby kartou online či v obchodě samozřejmě platí možnost odložené platby například se službou Skip Pay.
V nabídce jsou také platby na splátky či alternativně tři splátky bez navýšení, možnost opakovaných plateb i zapamatování zákazníkovi karty. Comgate samozřejmě umožňuje zákazníkům platit skrze Google a Apple Pay a to i při použití platebního terminálu, zákazník může platit až v devíti měnách, s bránou Comgate proto jednoduše můžete realizovat platby i ze zahraničí.
Comgate platební bránu lze používat Inline či Redirect, přičemž Inline zákazníka ponechá na stránkách obchodníka a zákazník platí prakticky ihned, kdežto Redirect s menší prodlevou zákazníka přesměruje. Comgate nenabízí možnosti mobilní brány, situaci ovšem vyřešila po svém a není nutné se obávat o nepřizpůsobené prostředí pro vaše mobilním telefonem platící zákazníky. Platba probíhá jednoduše, rychle a naprosto bezpečně. Zákazník, který u vás provede platbu navíc může využít volby zapamatování karty, což usnadňuje všechny budoucí nákupy, neboť si platební brána bude pamatovat údaje bez nutnosti opakovaného opisování platební karty.
Platební bránu Comgate není nutné integrovat pouze pro internetový obchod, jak jsme již zmínili v samotném úvodu recenze. ComGate slouží i jako platební terminál v případě, že vlastníte kamenný obchod, zákazník tak uplatní nejen stravenkové karty, Google Pay i Apple Pay. Platební terminál lze jednoduše připojit na pokladní systém, stejně tak snadno zřídíte i export do účetnictví.
Kolik Comgate stojí?
Aktivace brány i instalace platebního terminálu jsou zcela zdarma, smlouvu lze uzavřít jednoduše online a ukončit ji můžete kdykoliv naprosto bez poplatků či sankcí. Celkové poplatky za platební bránu se tak odvíjí pouze od měsíčního obratu. Platební brána Comgate tak počítá nejen s obchodníky s vysokým obratem, ale myslí i na ty malé. K dispozici jsou proto tři varianty ceníku.
První varianta je zamýšlena pro obchodníky s obratem do 50 000 Kč kdy je vedení platební brány měsíčně zpoplatněno 149 Kč a poplatky z jednotlivých transakcí mají fixní poplatek 2,4 Kč a sazbu 0,79 % z provedené platby. Při objemu plateb do 200 000 Kč jsou poplatky 0,69 % za transakci a fixní poplatek činí 2,1 Kč a při obratu nad 50 000 Kč odpadává i povinnost měsíčního poplatku za vedení brány.
Druhá varianta pro obraty nad 200 000 Kč znamená poplatek 0,59 Kč společně s fixním 1,8 Kč a konečně poslední, třetí varianta je pro měsíční objem od 500 000 Kč do 3 milionů korun s poplatkem 0,79 % bez dalšího poplatku. Výplata na účet je ve všech třech variantách zcela zdarma. Z logiky věci již nyní vyplývá, že platební brána Comgate je vhodná zejména pro obchodníky počítající s vyšším měsíčním obratem.
Integrace platební brány Comgate
Jak jsme již zmínili, pro zřízení platební brány Comgate není nutné opustit dům, smlouvu lze jednoduše uzavřít z pohodlí domova na webových stránkách Comgate, vše co k tomu potřebujete je vyplnit formulář s žádostí o nabídku. Po vykomunikování náležitostí se společností Comgate vás následně čeká konečná integrace do e-shopu. Pro obchodníky využívající e-shopových platforem u společností Shoptet, Shopsys, Webareal, Shopify, Eshop-rychle, Oxyshop, UPGates a Weby24 je samotná integrace platební brány naprosto bez starostí, neboť je v nich již integrovaná a stačí ji jen začít používat.
V opačném případě, tedy v případě že k provozu e-shopu není využívána komerční platformy a e-shop je provozován na open source jako je WooCommerce, Drupal či Magento, má pro vás společnost Comgate k zakoupení hotový instalační balíček s modulem k integraci. Pokud byste si přece jen nebyli něčím jistí, zákaznická podpora je vám k dispozici v pracovních dnech na telefonu, na živém chatu, či ji můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu, a to naprosto s jakýmkoliv dotazem týkajícím se platební brány či terminálu Comgate.
Shrnutí
Dnešní doba pro úspěšnost internetového obchodu zkrátka a jednoduše vyžaduje umožnit zákazníkovi platit kartou, ještě úspěšnější mohou vaše konverze být ve chvíli kdy platební brána dokáže nabídnout i něco navíc. A to něco rozhodně Comgate nechybí. Zákazníkovi může být po chuti nabídka splátek, nákupů na třetinku stejně tak jako ho možná potěší zrychlená platba tlačítkem.
Pokud jste majitelem úspěšného e-shopu či očekáváte vyšší měsíční obraty ve vašem podnikání, můžeme vám platební bránu Comgate rozhodně doporučit, ostatně toto tvrzení jen utvrzují reálné zkušenosti společností i jednotlivců kteří platební bráně Comgate věřili ještě před vámi. Ani vy nemusíte mít obavy, společnost Comgate je bezpochyby důvěryhodná, poplatky jsou zcela transparentní a celkově má za sebou velmi úspěšnou historii. Mezi nejznámější společnosti, kde se můžete s platební bránou Comgate setkat patří například i Siko.cz, Uloz.to či stavebniny Dek.cz a tisíce dalších.
Zdroje: www.comgate.cz, www.kasvo.cz
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?