Vakuové pytle

Vakuování oblečení je jednoduchý, praktický a bezpečný způsob, jak uskladnit sezónní oblečení nebo například oblečení po dětech. Oblečení, lůžkoviny, ale také třeba plyšové hračky vložíte do pytle a odsajete vzduch.

Tímto způsobem pytel výrazným způsobem zmenší svůj objem a ušetří vám velké množství místa, které by vám oblečení zabralo, pokud byste je skladovali v klasických pytlích nebo krabicích.

Kromě toho je oblečení uskladněné bezpečně, oblečení je chráněné před vlhkostí, nemohou k němu moli a předejdete možnému zápachu. Po otevření pytle ho najdete ve stejné kvalitě, jako když jste je do pytle ukládali. Výběr vakuového pytle není ničím složitým. Zajímat vás bude pouze velikost pytle a způsob, jaký se z pytle odsává vzduch.

Porovnat ceny vakuových pytlů

Nejlepší vakuové pytle

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Orion Vak Levandule 40x60cm 100 % 89 Kč Zobrazit Decodoma.cz
2. Gacek Vakuové pytle 70×100 cm 97 % 229 Kč Zobrazit Besta-shop.cz
3. HomeLife Vacu Bags klasik 94 % 276 Kč Zobrazit gastromex.cz
4. Compactor 2dílná sada 93 % 219 Kč Zobrazit Electroworld.cz
5. Lamart Vacuum LT8025 60×70 cm 87 % 159 Kč Zobrazit Tipa.eu

Způsob odsátí vzduchu

Na výběr máte dvě možnosti. Existují pytle, které umožňují vzduch odsát pomocí vysavače a pak také pytle, které se bez vysavače obejdou.

Pytle na vysavač

Tyto pytle jsou vybaveny odsávacím jednocestným ventilem, který bývá kompaktní se všemi typy hubicových vysavačů. Výhodou ventilu je skutečnost, že po odsátí vzduchu se pytel opětovně nenafoukne.

Součástí pytle je také plastový zip, ten zajistí jeho hermetické uzavření. Oblečení, lůžkoviny a další do pytle vložíte, zazipujete a přes ventil odsajete vzduch. Tímto způsobem pytel zmenší svůj objem až o 80%. Pytle pak můžete uskladnit do skříně, pod postel, ale díky tomu, že pytel k oblečení nepustí vlhkost, můžete ho uložit také ve sklepě nebo na půdě.

Pytel bez vysavače

Druhý způsob je vhodný pro všechny, kteří doma hubicový vysavač nemají, nebo ocení možnost vakuování oblečení na cestách. Tyto pytle nemají ventil, oblečení do něj jednoduše vložíte, zapnete plastový vzduch a pak začněte směrem od zipu pytel rolovat. Tímto způsobem vypustíte z pytle vzduch a pytel v tomto případě zmenší svůj objem cca o 50 %.

Materiál

Vakuové pytle jsou vyrobené z plastu nebo nylonu. To zda je některý materiál lepší není možné definovat, protože v obou případech jsou výrobcem uvedeny ty stejné vlastnosti, tedy ochrana před vlhkem, prachem, škůdci a zápachem.

Kromě klasické podoby jsou pak k dostání pytle antibakteriální, s tvarovou pamětí, která zaručí, že se oblečení do vyndání z pytle vrátí do původního stavu. A koupit můžete také pytel parfemovaný.

Velikost

Vakuové pytle se prodávají v několika velikostech. Velikosti se liší v závislosti na jednotlivých výrobcích, koupit můžete pytle velikosti S – L. Malé pytle jsou vhodné pro použití na cestách, do velkých uskladníte pohodlně lůžkoviny. Pytle jsou ve většině případů k dostání ve dvou kusech a každý výrobce nabízí několik různých velikostí.

Značky

Vakuové pytle jsou k dostání od několika výrobců. Značka pytle nehraje při výběru nijak zásadní roli, na základě uživatelských recenzí je možné označit běžně dostupné pytle za kvalitní.

Při hledání nějakého nedostatku jsme v tomto případě nenarazili na nic, před čím by bylo třeba varovat. Uživatelé jsou s jednotlivými výrobky 100% spokojeni. I vy tak můžete bez obav vybírat mezi pytli značky Orion, Home Life, Vogadgets, Lamart, Deminas, Sovio nebo Compactor.

Cena

U tohoto výrobku udělá bezpochyby radost i pořizovací cena. Vakuové pytle jsou cenově dostupné pro každého. Koupit je můžete v rozmezí 50 – 500 Kč. Záleží na výrobci, materiálu, vlastnostech, velikosti nebo počtu kusů v balení.

Součástí dražších pytlů mnohdy bývá také praktická pumpička, kterou využití zejména ti, kdo nevlastní hadicový vysavač. Větší výběr umožňují právě vakuové pytle se vzduchovým ventilem, které jsou k dostání i ve větších velikostech a dosáhnete s nimi větší úspory místa.

Porovnat ceny vakuových pytlů

Otázky a odpovědi

Lze koupit i jinou podobu pytle?

Kromě klasického pytle je možné zakoupit tzv. vakuový úložný box. Jedná se o kombinaci pytle a designového kartonového boxu, který může být potažený látkou a umožní vám oblečení nebo lůžkoviny skladovat estetičtěji.

Po odsátí vzduchu vložíte pytel do boxu, přiklopíte víkem a můžete bezpečně uskladnit. Nevýhodou tohoto řešení je vyšší pořizovací cena.

Disponují vakuové pytle nějakou funkcí?

Kromě klasických pytlů můžete zakoupit závěsný vakuový pytel. Ten je výborný zejména na uskladnění objemnějších zimních bund a kabátů.

Po vysátí vzduchu dojde opět k výraznému zmenšení objemu a pytel můžete jednoduše pověsit do skříně, kde počká do doby, než bude nutné zimní kabáty opět vytáhnout. Kromě bund ho využijete i k uskladnění obleků nebo jiných oděvů.

Co je možné ve vaku uskladnit?

Kromě oblečení můžete do pytle umístit lůžkoviny, deky, plyšové nebo látkové hračky. Naopak byste do pytle neměli vkládat žádné předměty s ostrými hranami, které by mohly pytel poškodit.

Závěr

Vakuové pytle využijí všichni majitelé přeplněných skříní, kteří využijí možnost uskladnit veškeré sezónní oblečení. Pytle vaše oblečení bezpečně uskladní a po vytažení bude opět v perfektním stavu. Výhodou vakuovaných pytlů je i skutečnost, že je můžete používat opakovaně.

Kromě klasických pytlů můžete zakoupit závěsný pytel, který je výborným řešením pro uskladnění kabátů nebo bund. Elegantní možnost nabízí úložné boxy.

Ty mohou být snadno rozložitelné a nezaberou vám místo ve chvíli, kdy je nebudete potřebovat. Jelikož se však jedná o designově hezké krabice potažené textilem, můžete je využít i při uskladnění jiných věcí nebo třeba hraček.

Vakuové pytle můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a 4home.cz


Zdroj: www.rajvyrobku.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (29 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

13 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Koupil jsem domů vakuové pytle od značky Tescoma a zatím drží, tak snad to byla dobrá koupě. Jsem poměrně spokojený, i když cena nebyla zrovna nízká.

  2. Nedostatek místa řeší asi každý, ani u nás to není jiné. Sem ráda, že jsem sehnala kvalitní vakuové pytle, ve kterých se dá všechno možné skladovat a nehrozí, že když budou plnější tak prasknou.

  3. U nás je málo místa pořád a to ve skříních i komodách. Dlouho jsem nevěděla, co s tím a oblečení i vše ostatní bylo v podstatě všude. Nakonec jsem pořídila vakuové pytle a problém se vyřešil.

  4. Stále plné skříně byl neustálý problém, ale pak jsem nakoupila vakuovací pytle, naplnila je co nejvíce to šlo a bylo po starostech. Pro jistotu jich mám stále pár v záloze, kdyby bylo potřeba udělat nové místo.

  5. Dlouhou dobu jsme u nás řešili stejný problém a to nedostatek místa na oblečení. Vyřešili jsme to koupí vakuových pytlů, které nám ušetřili ve skříních spoustu prostoru.

  6. Neustále jsme bojovali s nedostatkem místa ve skříních, protože oblečení je hodně, ale úložného prostoru bohužel moc ne. Co jsme pořídili vakuové pytle a střídáme je pro uložení letního a zimního oblečení, máme klid. Dokupuji je pravidelně a nemůžu si je vynachválit, zejména ty od Alzy jsou bombastické.

  7. Já mám už několikátý druh pytle a pokaždé se po nějaké době vyfoukne. Tak nevím kde se stává chyba.

  8. Koupila jsem si před týdnem vakuové pytle od Alzy. A jsem maximálně spokojená! Až budu znovu potřebovat, tak zvolím stejný typ.

  9. Moc se mi líbí tento článek, a hned jsem si jedno balení objednal domů. :D

Přidat komentář

Recenzer
Logo