Vinted

Vinted.cz je sociální síť a online obchodní portál, na kterém registrovaní uživatelé vyměňují, nakupují a prodávají oblečení, doplňky a kosmetiku. Uživatelé mohou portál navštívit přes webový prohlížeč nebo přes mobilní aplikaci. Členství a veškerá aktivita je bezplatná. Portál používá spousta stálých uživatelů, kteří jsou aktivní také na Vinted forum.

vinted

Logo – Vinted

Představení bazaru

Vinted na českém trhu původně fungoval pod jménem Votočvohoz. Ten založili v roce 2011 Janet Lavicka a Lukáš Vala. Nedávno se Votočvohoz stal součástí Vinted, který je v podstatě to samé, pouze ve světovém formátu.

Tento původně litevský projekt funguje hned v několika zemích Evropy i USA. Je založen na principu sdílené ekonomiky – online seconhand, který nabízí alternativu k masové spotřební ekonomice a neustálému nakupování nových věcí.

Přejít do online portálu

Kategorie katalogu

Vinted katalog se neustále mění v závislosti na tom, jaké inzeráty jsou zrovna aktuální. Portál je šikovně vymyšlený a snadno se v něm zorientujete. Můžete si kategorizovat nejen podle druhu oblečení, ale i stylu, popř. místa, odkud prodávající je. To se vyplatí především v případě, že si chcete zboží nejprve přijít prohlédnout nebo vyzvednout osobně.

V katalogu můžete vybírat z dámského, pánského i dětského oblečení. Pokud máte představu o konkrétním kousku, jednoduše napište jeho název do kolonky „hledat“ (např. černá sukně, praha). V opačném případě můžete filtrovat na základě toho, co vás zajímá. Oblečení, doplňky, obuv, kosmetika, tašky – to jsou hlavní kategorie. Lze zohlednit také stav, značku, cenu a další parametry.

Služby a ostatní

Nákup, prodej i výměna probíhá na Vinted stejně. Uživatelé kontaktují jeden druhého na základě inzerátu. A poté už je zcela na nich, jak si domluví předání a platbu. Do těchto záležitostí portál sám nijak nezasahuje. Nejčastěji se setkáte s platbou na dobírku nebo osobním převzetím.

Důvěryhodnost uživatele si můžete jednoduše ověřit kliknutím na jeho profil. Zde najdete hodnocení od předchozích zákazníků a další informace. Pokud si nejste jistí, zda vám oblečení padne, požádejte o rozměry a o další fotografie.

Zajímavé odkazy

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa naleznete zde

Kontakt

 • Forum
 • Sídlo společnosti: Vinted S.r.o., 32/28, Zenklova, 180 00 Praha 8
 • Facebook: Vinted
 • Instagram: vinted
9.5 Celkové hodnocení
Bazar oblečení a doplňků

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
3.2Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
4.2
Jednání se zákazníkem
2.3
Kvalita sortimentu
3.3
Klady
 • množství členů
 • přehledný web
 • široký sortiment
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Zdroje: wikipedia.org, www.airbank.cz

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

384 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  POZOR! POZOR! PODVODNICI!
  Jak je zrejme z x dalších spatnych recenzi, potom, co lidi naučili na tento web,začali zdržovat peníze za prodané zboží….nejdřívto byla malá prodleva, samozřejmě nikam se nedovolate, …posílají jen automatické zpravy
  Aktuálně od lidí mami os.doklady „pro třetí strany“, včetně fotografií a vsech údajů pod záminkou „ověření totoznosti“….a dokud jim vše neodevzdate, zadržuje Vaše vlastni penize a odmítají sd bavit. Už to resime s patřičným urady

  Klady: Žádné
  Zápory: POZOR! PODVODNICI! Jak je zrejme z x dalších spatnych recenzi, potom, co lidi naučili na tento web,začali zdržovat peníze za prodané zboží....nejdřívto byla malá prodleva, samozřejmě nikam se nedovolate, ...posílají jen automatické zpravy Aktuálně od lidí mami os.doklady "pro třetí strany", včetně fotografií a vsech údajů pod záminkou "ověření totoznosti"....a dokud jim vše neodevzdate, zadržuje Vaše vlastni penize a odmítají sd bavit. Už to resime s patřičným urady
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  ZE VAM TO STOJI ZA TO NECHAT SE OKRADAT NA ONLINE BAZARECH!Je videt, ze pocitac.gramotnost uzivatelu bazarovych portalu je naprosto nulova! Varování v TV zprávách od IT odborníků lidi vůbec nevnímají! Počet podvodů vůbec neklesá ani letos! Podvodníci na vinted a online bazarech vysávají lidem bankovní účty stále. Za loňský rok je to v řádu 1 miliardy korun. Letos to bude zase o rad vyssi castka! Lidé vzpamatujte se! Denně jsou banky zahlceny pripady podvodů,a porad se online prodava ci nakupuje. Kdyby se vsichni co jsou na vinted bazaru zrusili/odregistrovali, tak nemaji litevsti darmozrouti ani na provoz tht.pofid.webu,a uz vubec ne na kazdodenni k.l.a.m.a.v.o.u tv reklamu.
   Skutečně dobré a bezvadné nákupy a příp.prodeje na vinted byly už hodně dávno…. nyní jsou všechny transakce značně rizikové.
   Všichni podvedení, a to je jich 90% registrovaných na vinted, neustále volají do bank, tudíž linky jsou zahlcené a nedá se s bankou spojit po telefonu. Mohli byste myslet hlavou a tím pádem byste si ušetřili hodně práce s pobíháním po policii a úřadech v důsledku podvodů.

  Klady: Nic moc jen nafoukla reklama o nicem ( Pro ostravake psychopaty poskozujici prodejce)
  Zápory: Klamava reklama v tv Podan podnet na RRTV
  Přínosný(8) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. Vinted akorát tak okrádají zákazníky. Prodala jsem parfém a paní si ho vyzvedla, ale pak mi psala, že ji nejde označit předání zboží. Za pár dní mi Vinted psal, že vrací platbu kupující, protože jsem balíček neodeslala. Všichni mlčí. Pouze automatické odpovědi a nikdo se s Vámi nebaví.Takže nemám peníze, ani parfém. Mně jde o 200,-, ale když byste prodávali dražší zboží, tak si dejte pozor!
  Osobně radím tam neprodávat vůbec. Dokonce se mi stalo, že jsem si chtěla převést peníze z peněženky na svůj účet a v zápětí dva hovory z Německa. Samozřejmě jsem to nezvedla. V recenzích od uživatelů se toto také objevuje. Toto je děs a nebudu to podporovat a již Vinted používat nebudu.
  Je jen otázka času, kdy příslušné orgány zakročí.

  • Jiz roky je znamo, ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅 Samozřejmě že je správné, že banky zásadně nevracejí peníze, protože jde o totální d*******. uživatelů. A toto pak volí SPolu a pod. podvodníky, co nám tu vládnou.

 4. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Já se vůbec nedivím, že se zase zvýšil počet online podvodů právě i díky obchodování na vinted bazaru. Včera měl policejní mluvčí tiskovou konferenci, kde upozornil na to, že PČR spolu s ESETem zmapovali celý průběh těchto podvodů. Slabou stránkou je právě dem-e-ntní uživatel, který zadává svoje údaje ke kartě(k účtu na podvodné stránky. Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo, ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅 Samozřejmě že je správné, že banky zásadně nevracejí peníze, protože jde o totální d***** uživatelů. A toto pak volí SPolu a pod. podvodníky, co nám tu vládnou.

  Klady: žádné klady nejsou
  Zápory: Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo,ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅
  Přínosný(8) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. Před pár dny jsem přes Vinted prodala dvě věci, prodej proběhl přes tlačítko. Odeslání a převzetí podle informací zásilkovny proběhlo bez problému. Ale peníze mi už nepřišli. Vinted mě pouze vyzval ať věci odešlu. Já jsem označila kolonku, že už jsou v rukou společnosti zásilkovna. Teď jsou věci už v rukách jiných osob a své peníze stále nemám . Posílala jsem na Vinted zprávu, přišla mi jen automatická odpověď že se mi ozvou do 48 hodin. 4 dny jsou pryč a stále nic.

  • Zdravím, peníze se musely vrátit od Vinted zpět kupující na účet. Taky se mi to stalo.
   Dotažte se kupující, jestli se jí peníze vrátily a domluvte se, ať Vám zašle peníze přímo na Váš účet. Ušetří za zbytečné poplatky, které jak Vinted klamavě v reklamách uvádí nemá :-((.

  • Tohlencto už takto dlouho fungovat nemůže. Vinted zásadně NEŘEŠÍÍÍÍÍ žádné podněty, reklamace, nic. Jen hlavně aby ti stáhli peníze za provedenou transakci. Podvodníci na entou tito litevsko-britsko jakýsi ží-dá-ci !!!!

  • Peníze ani mít nebudeš. Zadávala jsi totiž platbu na podvodné stránky. Achjoooooo
   Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo,ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅
   Od banky samozřejmě peníze zpátky nedostaneš, banky zkoumají, zda jsi poskytla podvodníkům klíč od svého účtu, a to tedy ano

 6. Nejdou převést peníze na účet a Vinted s tím nic nedělá, píšu na ČOI

 7. 5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Nelíbí se mi že ihned stahují inzerce, kde jsou věci z dovozu a jmenují to padělkem, tohle je diskriminace. Každému se líbí něco jiného, a když se někomu líbí věc, která není originální a chce si ji koupit, nemůže protože to Vinted zakazuje. Tohle by měly zvážit do budoucna.

  Klady: Široký výběr věcí
  Zápory: Viz komentář
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Je neuveritelne, ze tento mega podvod jede dal a dal se obohacuje na h.l.o.u.p.y.c.h. lidech. Je znamo, ze způsob platby přes vinted peněženku akorát zneužili podvodníci, kteří tady řádí jak Černá ruka! Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo,ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅

  Klady: Casem zcela vymizely kladne stranky tohoto puv.dobreho napadu
  Zápory: Snaha obohatit se za kazdou cenu na vsech uzivatelkach, i v pripade podvodu( penize ZASADNE NEVRACEJI, ani strzene poplatky z obchodu) Na upozorneni na podvod.uzivatele a podv.stranky taky nereaguji! NEJVETSI PODVODNY BAZAR HADER V CR( A VE SVETE) KTERY ANI POLICIE NAVZDORY HROMADE TREST.OZNAMENI NERESI!!!!!
  Přínosný(14) Nepomohl(2)You have already voted this
 9. 2.15
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  100

  Nechápu, proč když chci nakoupit více zboží od jednoho prodejce, musím čekat jak pejsek na stanovení velikosti zásilky prodejcem před zaplacením. Proč tam neskočí rovnou velká a nejde to okamžitě zaplatit???? Několikrát se mi stalo, že než zareaguje některý prodejce, nejlepší zboží ze setu mi vyfoukne někdo jiný. Prostě pro zlost, vztek a fakt na palici. Zamyslete se nad tím už konečně vy přechytralá parto z vinted a používejte prosím logiku.

  Klady: Pěkné, levné zboží z druhé ruky. Šetření životního prostředí.
  Zápory: Parta z vinted k ničemu, hlásím nabídky za 1,-Kč, které neodpovídají realitě, ty nezruší, když mi někdo napíše, že neobchoduje přes tlačítko koupit, vinted to toleruje...
  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 10. Reply
  Jana Mašková 11.8.2023 v 11:42
  2.8
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  70

  Portál dobrý, dají se zde koupit, dobré kousky, jen se mi nelíbí, že jsem nucena platit poplatek za ochranu zboží. Když si koupite něco za 80, – zaplatíte i s dopravou o 110,-kč na víc. Nepřijde mi to pak jako super kauf. Zvolila bych tento poplatek jako dobrovolný u dražších věcí. Pak postrádám absolutně smysl zde nakupovat, když jsou poplatky dražší než samotné zboží. 🥴😕

  Přínosný(7) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 21

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo