Vinted

Vinted.cz je sociální síť a online obchodní portál, na kterém registrovaní uživatelé vyměňují, nakupují a prodávají oblečení, doplňky a kosmetiku. Uživatelé mohou portál navštívit přes webový prohlížeč nebo přes mobilní aplikaci. Členství a veškerá aktivita je bezplatná. Portál používá spousta stálých uživatelů, kteří jsou aktivní také na Vinted forum.

vinted

Logo – Vinted

Představení bazaru

Vinted na českém trhu původně fungoval pod jménem Votočvohoz. Ten založili v roce 2011 Janet Lavicka a Lukáš Vala. Nedávno se Votočvohoz stal součástí Vinted, který je v podstatě to samé, pouze ve světovém formátu.

Tento původně litevský projekt funguje hned v několika zemích Evropy i USA. Je založen na principu sdílené ekonomiky – online seconhand, který nabízí alternativu k masové spotřební ekonomice a neustálému nakupování nových věcí.

Přejít do online portálu

Kategorie katalogu

Vinted katalog se neustále mění v závislosti na tom, jaké inzeráty jsou zrovna aktuální. Portál je šikovně vymyšlený a snadno se v něm zorientujete. Můžete si kategorizovat nejen podle druhu oblečení, ale i stylu, popř. místa, odkud prodávající je. To se vyplatí především v případě, že si chcete zboží nejprve přijít prohlédnout nebo vyzvednout osobně.

V katalogu můžete vybírat z dámského, pánského i dětského oblečení. Pokud máte představu o konkrétním kousku, jednoduše napište jeho název do kolonky „hledat“ (např. černá sukně, praha). V opačném případě můžete filtrovat na základě toho, co vás zajímá. Oblečení, doplňky, obuv, kosmetika, tašky – to jsou hlavní kategorie. Lze zohlednit také stav, značku, cenu a další parametry.

Služby a ostatní

Nákup, prodej i výměna probíhá na Vinted stejně. Uživatelé kontaktují jeden druhého na základě inzerátu. A poté už je zcela na nich, jak si domluví předání a platbu. Do těchto záležitostí portál sám nijak nezasahuje. Nejčastěji se setkáte s platbou na dobírku nebo osobním převzetím.

Důvěryhodnost uživatele si můžete jednoduše ověřit kliknutím na jeho profil. Zde najdete hodnocení od předchozích zákazníků a další informace. Pokud si nejste jistí, zda vám oblečení padne, požádejte o rozměry a o další fotografie.

Zajímavé odkazy

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa naleznete zde

Kontakt

 • Forum
 • Sídlo společnosti: Vinted S.r.o., 32/28, Zenklova, 180 00 Praha 8
 • Facebook: Vinted
 • Instagram: vinted
9.5 Celkové hodnocení
Bazar oblečení a doplňků

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
3.2Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
4.1
Jednání se zákazníkem
2.3
Kvalita sortimentu
3.4
Klady
 • množství členů
 • přehledný web
 • široký sortiment
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Zdroje: wikipedia.org, www.airbank.cz

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

396 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 1.65
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  90

  Nedomyšlenost. Polske knihy mezi českými nekomentuji. Ale pokud kupujicí chce více předmětů konkrétně knih od jednoho prodejce, musi čekat na nějake stanovení velikosti. A mezitím se kolikrá jeden předmět ze setu prodá. Chápu, ze prodejci nejsou nonstop na netu, ale proč mám za to byt trestaný ja jako kupujíci Na co sivinted hraje se stanovovaním nějaké hloupé a nesmyslné velikosti. Stejně balíky bere zásilkovna do 5 kg a balíkovna do 15 kg ze jednu a tu samou cenu. Velikosti rozhodují maximalne tak u DPD, ktere nikdo moc nevoli. Je chyba vintedu,že set není zablokován do stanovení velikosti prodejcem. Pak to dělá jen zlou krev.

  Klady: Levné poštovné
  Zápory: Nedomyšlené čekani na stanoveni velikosti setu Knihy v polštině namichané mezi českymi
  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 2. Proc jsou stale lidi co tyhle podvody podporuji a maji porad registraci na proflaklych podvod.strankach?Na policii eviduji tisice oznameni pro podvody,ale jsou stale hl.o.u.pi a s.l.e.p.i lidi kteri jsou na tomto bazaru plnem podvodu zavisli a neumi s tim skoncit. Tito jdou podvodu naproti. Neni jim pomoci. Co dodat!??Hlavne zenske pro decka kupuji hadry na tomto pofid.webu, fakt je to o nicem jim neco rikat.

 3. 1.3
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  70

  10let, 600 dobrých hodnocení, omylem vám zablokují účet a chodí vám pouze automatické odpovědi a nikdo se s vámi o ničem nebaví. Otřesné chování této firmy.

  Klady: Dá se dobře nakoupit pro celou rodinu
  Zápory: Chování zaměstnanců, nelze filtrovat zemi
  Přínosný(15) Nepomohl(0)You have already voted this
  • ALe vaše chyba – máte si přečíst recenze na tento web! ZE VAM TO STOJI ZA TO NECHAT SE OKRADAT NA ONLINE BAZARECH!Je videt, ze pocitac.gramotnost uzivatelu bazarovych portalu je naprosto nulova! Varování v TV zprávách od IT odborníků lidi vůbec nevnímají! Počet podvodů vůbec neklesá ani letos! Podvodníci na vinted a online bazarech vysávají lidem bankovní účty stále. Za loňský rok je to v řádu 1 miliardy korun. Letos to bude zase o rad vyssi castka! Lidé vzpamatujte se! Denně jsou banky zahlceny pripady podvodů,a porad se online prodava ci nakupuje. Kdyby se vsichni co jsou na vinted bazaru zrusili/odregistrovali, tak nemaji litevsti darmozrouti ani na provoz tht.pofid.webu,a uz vubec ne na kazdodenni k.l.a.m.a.v.o.u tv reklamu.
    Skutečně dobré a bezvadné nákupy a příp.prodeje na vinted byly už hodně dávno…. nyní jsou všechny transakce značně rizikové.
    Všichni podvedení, a to je jich 90% registrovaných na vinted, neustále volají do bank, tudíž linky jsou zahlcené a nedá se s bankou spojit po telefonu. Mohli byste myslet hlavou a tím pádem byste si ušetřili hodně práce s pobíháním po policii a úřadech v důsledku podvodů.
   A tohle tedy dokonale odradí každého, kdo by snad váhal s riskováním a registroval se na vinted.cz!

 4. Vinted je totálna s***** a za posledné týždne už je to len o h***, nič nefunguje ako má a mažú vám snáď už všetko. Nič sa tam nedá hľadať, ani podľa zeme ani jazyku. Je to len ďalší podvodný portál, ktorý jednoducho nefunguje a ide do s*****

 5. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Vinted je ráj pro podvodníky . Prodávají se tam padělky , ceny jak ta originál . Značkové boty za 1800kc porvané za 7 dnů. Peníze nevrátil ani prodejce ani Vinted

  Klady: Podvod
  Zápory: Vinted je ráj pro podvodníky . Prodávají se tam padělky, ceny jak za originál . Boty značkové porvané za 7 dnů . Cena 1800kč . Peníze mi nevrátil ani prodejce ani Vinted . Vinted nic neřeší jen bere provize
  Přínosný(20) Nepomohl(0)You have already voted this
  • Dobrý den,
   nevíte prosím jak postupovat, když jsem koupila na Vinted od jedné paní oblečení pomale za 2.000,-kč a ta přestala reagovat a nadále zboží nabízí.
   Bohužel jsem nekoupila přes tlačítko koupit. Ano vím, moje chyba, chtěla bych varovat alespoň před ní ostatní. Když jsem psala na Vinted, komunikoval se mnou automat a hodnocení podvodnici mi nelze udělit.

 6. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  POZOR! POZOR! PODVODNICI!
  Jak je zrejme z x dalších spatnych recenzi, potom, co lidi naučili na tento web,začali zdržovat peníze za prodané zboží….nejdřívto byla malá prodleva, samozřejmě nikam se nedovolate, …posílají jen automatické zpravy
  Aktuálně od lidí mami os.doklady „pro třetí strany“, včetně fotografií a vsech údajů pod záminkou „ověření totoznosti“….a dokud jim vše neodevzdate, zadržuje Vaše vlastni penize a odmítají sd bavit. Už to resime s patřičným urady

  Klady: Žádné
  Zápory: POZOR! PODVODNICI! Jak je zrejme z x dalších spatnych recenzi, potom, co lidi naučili na tento web,začali zdržovat peníze za prodané zboží....nejdřívto byla malá prodleva, samozřejmě nikam se nedovolate, ...posílají jen automatické zpravy Aktuálně od lidí mami os.doklady "pro třetí strany", včetně fotografií a vsech údajů pod záminkou "ověření totoznosti"....a dokud jim vše neodevzdate, zadržuje Vaše vlastni penize a odmítají sd bavit. Už to resime s patřičným urady
  Přínosný(34) Nepomohl(2)You have already voted this
  • Jak postupovat- tak jako vzdy pri podvodu, okradeni, phishingu atd. Tzn. Podnet pro podvod na podatelna/zavinac/coi.cz, podat trestni oznameni, pri uniku os.dat dat podnet na posta@uoou.cz /Urad pro ochranu osob.udaju/. A hlavne NEPODPOROVAT TYTO PODVODNIKY. ZRUSIT REGISTRACI, CILI NEPRISPIVAT JIM FINANCNE POPLATKY ZA OBCHODY, KDYZ ZADNA OCHRANA KUPUJICICH NEEXISTUJE!tady ne!

 7. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  ZE VAM TO STOJI ZA TO NECHAT SE OKRADAT NA ONLINE BAZARECH!Je videt, ze pocitac.gramotnost uzivatelu bazarovych portalu je naprosto nulova! Varování v TV zprávách od IT odborníků lidi vůbec nevnímají! Počet podvodů vůbec neklesá ani letos! Podvodníci na vinted a online bazarech vysávají lidem bankovní účty stále. Za loňský rok je to v řádu 1 miliardy korun. Letos to bude zase o rad vyssi castka! Lidé vzpamatujte se! Denně jsou banky zahlceny pripady podvodů,a porad se online prodava ci nakupuje. Kdyby se vsichni co jsou na vinted bazaru zrusili/odregistrovali, tak nemaji litevsti darmozrouti ani na provoz tht.pofid.webu,a uz vubec ne na kazdodenni k.l.a.m.a.v.o.u tv reklamu.
   Skutečně dobré a bezvadné nákupy a příp.prodeje na vinted byly už hodně dávno…. nyní jsou všechny transakce značně rizikové.
   Všichni podvedení, a to je jich 90% registrovaných na vinted, neustále volají do bank, tudíž linky jsou zahlcené a nedá se s bankou spojit po telefonu. Mohli byste myslet hlavou a tím pádem byste si ušetřili hodně práce s pobíháním po policii a úřadech v důsledku podvodů.

  Klady: Nic moc jen nafoukla reklama o nicem ( Pro ostravake psychopaty poskozujici prodejce)
  Zápory: Klamava reklama v tv Podan podnet na RRTV
  Přínosný(35) Nepomohl(0)You have already voted this
  • Komu neni rady….tady se uz nic prodat neda! Kvuli vintedu jsme kontaktovali i hejtmanku Peckovou,slibila, ze kauzu s vinted podvody proveri. Toto podvodne jednani na techto strankach musi nekdy skoncit. Vinted se nemuze obohacovat na ukor uzivatelu, a je jeho povinnost mit zabezpecene stranky, zvlast kdyz si necha platit z kazde transakce od prodejcu! A vite,ze od ledna 2024 budete podlehat hlaseni financaku? Bude to automaticky. Za to riziko nechat se tady okradat a jeste platit krome desatek jeste daň z prijmu( dvoji zdaneni) by mi to nestalo. Tak jako tak jdou stejne vsechny prachy na UK. At uz legalne nebo pres podvody na bazarech!

 8. Vinted akorát tak okrádají zákazníky. Prodala jsem parfém a paní si ho vyzvedla, ale pak mi psala, že ji nejde označit předání zboží. Za pár dní mi Vinted psal, že vrací platbu kupující, protože jsem balíček neodeslala. Všichni mlčí. Pouze automatické odpovědi a nikdo se s Vámi nebaví.Takže nemám peníze, ani parfém. Mně jde o 200,-, ale když byste prodávali dražší zboží, tak si dejte pozor!
  Osobně radím tam neprodávat vůbec. Dokonce se mi stalo, že jsem si chtěla převést peníze z peněženky na svůj účet a v zápětí dva hovory z Německa. Samozřejmě jsem to nezvedla. V recenzích od uživatelů se toto také objevuje. Toto je děs a nebudu to podporovat a již Vinted používat nebudu.
  Je jen otázka času, kdy příslušné orgány zakročí.

  • Jiz roky je znamo, ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅 Samozřejmě že je správné, že banky zásadně nevracejí peníze, protože jde o totální d*******. uživatelů. A toto pak volí SPolu a pod. podvodníky, co nám tu vládnou.

 9. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Já se vůbec nedivím, že se zase zvýšil počet online podvodů právě i díky obchodování na vinted bazaru. Včera měl policejní mluvčí tiskovou konferenci, kde upozornil na to, že PČR spolu s ESETem zmapovali celý průběh těchto podvodů. Slabou stránkou je právě dem-e-ntní uživatel, který zadává svoje údaje ke kartě(k účtu na podvodné stránky. Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo, ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅 Samozřejmě že je správné, že banky zásadně nevracejí peníze, protože jde o totální d***** uživatelů. A toto pak volí SPolu a pod. podvodníky, co nám tu vládnou.

  Klady: žádné klady nejsou
  Zápory: Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo,ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅
  Přínosný(29) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. Před pár dny jsem přes Vinted prodala dvě věci, prodej proběhl přes tlačítko. Odeslání a převzetí podle informací zásilkovny proběhlo bez problému. Ale peníze mi už nepřišli. Vinted mě pouze vyzval ať věci odešlu. Já jsem označila kolonku, že už jsou v rukou společnosti zásilkovna. Teď jsou věci už v rukách jiných osob a své peníze stále nemám . Posílala jsem na Vinted zprávu, přišla mi jen automatická odpověď že se mi ozvou do 48 hodin. 4 dny jsou pryč a stále nic.

  • Zdravím, peníze se musely vrátit od Vinted zpět kupující na účet. Taky se mi to stalo.
   Dotažte se kupující, jestli se jí peníze vrátily a domluvte se, ať Vám zašle peníze přímo na Váš účet. Ušetří za zbytečné poplatky, které jak Vinted klamavě v reklamách uvádí nemá :-((.

  • Tohlencto už takto dlouho fungovat nemůže. Vinted zásadně NEŘEŠÍÍÍÍÍ žádné podněty, reklamace, nic. Jen hlavně aby ti stáhli peníze za provedenou transakci. Podvodníci na entou tito litevsko-britsko jakýsi ží-dá-ci !!!!

  • Peníze ani mít nebudeš. Zadávala jsi totiž platbu na podvodné stránky. Achjoooooo
   Všechno se ví už roky, a jestli je na tomto webu jeste nekdo registrovan a zivi tyto podvodniky, nemá pravo si stěžovat. Jiz roky je znamo,ze podvodnici odtud odcerpavaji data k bankovnim kontum a vykradaji ucty. Snadno jim muzete naletet! A bazar plny fejku a polskych prodavajicich prevalcoval uplne vsechno. Snadno te tu okradou kdyz zadas data na fake podvrzene stranky😅😅😅
   Od banky samozřejmě peníze zpátky nedostaneš, banky zkoumají, zda jsi poskytla podvodníkům klíč od svého účtu, a to tedy ano

   • Vše super dokud nemáte problém. Zákaznická podpora hrůza. Platíte sice Ochranu Kupujícího, ale přijdete o peníze nebo zboží a nikoho to nezajímá. Ze Zákaznické podpory vám pošlou automatickou odpověď a to klidně i několikrát tutéž, když se je snažíte kontaktovat zpět. Hrůza a nedoporučuji.

    • Neni vam pomoci
     Zivite porad podvodniky, a UK – zavislaci!
     Jste mimo

1 2 3 22

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo