Apple Music

Málokdo z nás dnes při poslechu hudby nevyužívá některé ze streamovacích služeb. A jednou z takových služeb je právě Apple Music. Kromě exkluzivního hudebního obsahu se na Apple Music můžete zaposlouchat do více, než 100 miliónů skladeb z rozsáhlé knihovny, a to zcela bez rušivých reklam.

V následujícím článku vám tuto službu představíme, poradíme vám, jaké předplatné vybrat a jak jej aktivovat, případně zrušit, a shrneme pro vás její největší výhody a nevýhody.

Apple Music

Jaká zařízení Apple Music podporuje?

Vaši oblíbenou hudbu si můžete s Apple Music vychutnat nejen na zařízeních od společnosti Apple, jak by se mohlo zdát, ale také na řadě dalších. Služba je dostupná nejen na všech zařízeních společnosti Apple, ale také na mobilních telefonech s operačním systémem Android, zařízeních s operačním systémem Windows, chytrých televizích Samsung a LG, herních konzolích PlayStation 5 a Xbox, zařízeních Sonos a na zařízeních Google Nest.

Přejít na web

Jak se přihlásit?

K využívání služby Apple Music je nutné mít Apple ID, tedy účet, se kterým se lze přihlašovat k veškerým službám společnosti Apple. Pokud své Apple ID ještě nemáte, můžete si jej jednoduše vytvořit na webu appleid.apple.com. Postačí vám k tomu e-mailová adresa, heslo a telefonní číslo. Je možné, že po vytvoření Apple ID se vám zobrazí zpráva, že se musíte nově vytvořeným Apple ID přihlásit do služby Apple Music. Pokud nemáte k dispozici žádné zařízení od Applu, stačí přejít na webovou stránku music.apple.com a přihlásit se svým nově vytvořeným Apple ID tam.

V zařízeních iOS je služba Apple Music již předinstalována a připravena ke spuštění. Ve svém zařízení tak najděte službu Hudba, přejděte prostřednictvím ikony v pravém horním rohu do sekce „účet“ a vyberte možnost „zaregistrovat se v Apple Music“. Následně vám aplikace nabídne měsíční zkušební období zdarma, pokud jste jej ještě v minulosti nevyužili.

V opačném případě budete vyzvání k výběru jednoho z tarifů předplatného. Pokud jste aplikaci Hudba ze svého zařízení z jakéhokoliv důvodu v minulosti smazali, jednoduše ji stáhnete v Apple Store.

V případě Androidu si aplikaci Apple Music stáhnete z Google play. Do služby se následně přihlásíte prostřednictvím svého Apple ID. Služba je dostupná rovněž pro operační systém Windows. Lze si Apple Music stáhnout z Microsoft Store. Možnost vytvoření Apple ID by vám mělo být nabídnuto během instalace aplikace. Pokud se tak nestane, využijte výše zmíněné webové stránky.

Představení služby

Služba Apple Music je součástí rodiny služeb společnosti Apple. Poprvé byla představena v roce 2015, a od té doby se stala jednou z nejpopulárnějších a nejvyužívanějších hudebních služeb na světě. Apple Music je jednou ze čtyř aplikací, která nahradila původní iTunes, tedy aplikaci, která původně zahrnovala veškerý multimediální obsah.

Na Apple Music najdete přes 100 miliónů skladeb, a to bez reklam a v prémiové kvalitě Dolby Atmos, která navozuje pocit prostorového zvuku. Pokud se přehrávání ve formátu Dolby Atmos nezpustí automaticky, zkuste změnit nastavení zvuku. I když je přehrávání hudby ve formátu Dolby Atmos podporováno množstvím audio zařízeních, počítejte s tím, že s některými si tuto kvalitu zvuku nebudete moci dopřát.

Apple Music nabízí poslech hudby také offline. Své oblíbené skladby tak můžete poslouchat kdykoliv a kdekoliv i bez internetového připojení. Jednoduše stačí, když si své oblíbené skladby stáhnete. Kromě poslechu hudby si můžete své oblíbené skladby také zazpívat díky novým funkcím textů. Na základě vámi nejčastěji přehrávanými skladbami umí služba také nabízet nejrůznější playlisty sestavené na míru přímo vám.

Co si můžete poslechnout?

Rozsáhlá knihovna Apple Music nabízí jak nejnovější hity, tak oblíbené klasiky. Kromě běžného obsahu nabízí Apple Music také exkluzivní alba a singly, které nejsou na jiných streamovacích službách dostupné. K dispozici jsou také tří rádiové stanice, které lze poslouchat živě, a které jsou moderovány uznávanými světovými hudebníky.

A není to pouze audio, co si můžete s Apple Music vychutnávat. Na Apple Music můžete sledovat také videoklipy i živá vystoupení vašich oblíbených interpretů.

Cena

Apple Music můžete vyzkoušet první měsíc zcela zdarma. Pro majitele vybraných audio zařízeních navíc nabízí Apple předplatné zdarma na celých šest měsíců. Tato nabídka se však týká pouze konkrétních zařízeních AirPods, Beats a HomePod, jejichž kompletní seznam se dočtete na www.apple.com.

Po vypršení zkušební doby máte na výběr ze tří tarifů, a to studentského, individuálního nebo rodinného. Studentský tarif vás vyjde pouze na 89 Kč měsíčně, individuální na 165 Kč měsíčně a rodinný tarif s neomezeným přístupem až pro 6 osob, osobní hudební knihovnou a osobními doporučeními přímo od Apple Music pro každého člena vás bude stát 259 Kč měsíčně.

V případě, že využíváte více služeb společnosti Apple, můžete si také předplatit balíček Apple One. Ten obsahuje kromě Apple Music také Apple Arcade, Apple Tv+ a Apple iCloud+ (50 GB v případě individuálního tarifu a 200 GB v případě tarifu rodinného). Rovněž balíček Apple One můžete vyzkoušet první měsíc zcela zdarma. Po uplynutí zkušební lhůty zaplatíte za individuální tarif 339 Kč měsíčně, za rodinný tarif potom 449 Kč měsíčně.

Jak zrušit předplatné Apple Music?

Předplatné je nutno zrušit ručně. Pokud tak neučiníte, bude se automaticky aktualizovat každý měsíc. Na zařízeních Apple předplatné zrušíte v aplikaci Nastavení, v sekci „předplatná“, kde vyberte tlačítko „zrušit předplatné“. Na ostatních zařízeních lze předplatné zrušit na webu music.apple.com, v sekci „účet“.

Výhody a nevýhody

Než se rozhodnete pro zakoupení předplatného Apple Music, pojďme si shrnout základní výhody a nevýhody této služby.

Výhody

Prvním benefitem je možnost měsíčního zkušebního období zdarma. Bez závazků a zcela zdarma si tak budete moci vyzkoušet veškeré funkce, a poté se rozhodnout, zda je tato služba pro vás a zda si předplatné zakoupíte. Cena předplatného je zároveň velice přívětivá, a to i ve srovnání s konkurenčními streamovacími službami.

Další z výhod Apple Music je snadný přenos vašich oblíbených skladeb i celých playlistů z jiných hudebních služeb, zejména pak ze Spotify. Vaše osobní hudební knihovna může být po několika letech využívání dané služby opravdu rozsáhlá, a komu by se tak chtělo tvořit si ji od základu celou znovu. Naštěstí to v případě přechodu na Apple Music není nutné. Veškerý obsah knihovny si lze jednoduše přenést.

Mezi další výhody lze zařadit možnost poslechu hudby offline, vysokou kvalitu zvuku, bohatou hudební knihovnu a tři vlastní rozhlasové stanice přinášející exkluzivní a kvalitní obsah, a to 24/7.

Nevýhody

První nevýhodou je omezené spektrum zařízeních, na kterých je služba Apple Music dostupná. Je sice pravdou, že kromě zařízeních iOS si můžete tento hudební zážitek vychutnat také na mobilních telefonech s Androidem, chytrých televizích či herních konzolích, avšak pouze na některých konkrétních modelech.

Dalšími nejčastěji zmiňovanými nevýhodami je poněkud méně přívětivé uživatelské rozhraní ve srovnání s konkurenčními službami a možná omezení pro některé země a regiony.

Hodnocení

Není pochyb o tom, že Apple Music má co nabídnout. Cena je přívětivá a obsah bohatý a zajímavý. V tomto směru může směle konkurovat i velkým konkurenčním službám, jako je například Spotify. Naopak slabším místem je poněkud neintuitivní uživatelské rozhraní a omezené spektrum zařízeních, na kterých službu lze využívat.

Díky možnosti využít zkušebního období zdarma máte však dostatek času se sami rozhodnout, zda je tato služba pro vás to pravé nebo zda dáte přednost konkurenci.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (57 hodnocení)
​​

Petra Lovecká

Petra Lovecká

Když jsem objevila kouzlo copywritingu a pochopila, že se můžu psaním živit, byla to pro mě jasná volba. Má slova nejsou jen prázdná místa na papíře, ale odraz mé duše, mých zkušeností a mé vášně. Ráda cestuju a sbírám inspiraci, ale psaní je to, co mě opravdu naplňuje. A když zrovna nepíšu? Najdete mě s knihou v ruce, v kavárně s přáteli nebo na cestách, na které vyrážím nejraději se svým psem.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo