Carvago

Česká společnost Carvago s.r.o. nabízející poměrně ojedinělý výkup a prodej automobilů, byla založena v roce 2018. Za dobu svého poměrně krátkého působení již disponuje 7 pobočkami v 7 zemích Evropy.

V nabídce Carvago naleznete pouze prověřená auta a na výběr je již z více než 2 milionů vozů různých cenových relací. Jak společnost Carvago funguje, co vám dokáže narozdíl od klasického autobazaru nabídnout, jaké jsou její výhody a nevýhody se dozvíte v následující recenzi, kde jsme se rozhodli zaměřit na veškerá fakta a zkušenosti reálných uživatelů. Pokud uvažujete nad koupí nového automobilu či nad prodejem stávajícího, možná vás může Carvago příjemně překvapit.

Carvago

Jak Carvago funguje?

Carvago není klasický prodejce automobilů. V prodeji i dovozu aut z celé Evropy funguje jako prostředník který vás na cestě k novému vozu či prodeje starého provází a poskytuje nadstandardní služby. Za každé prodané auto ručí a poskytuje záruku po minimální dobu 6 měsíců.

Kromě poskytnuté záruky se společnost Carvago pyšní unikátním způsobem kontroly automobilů, jenž obsahuje 270 inspekčních položek. Společnost Carvago a její mechanici vás de facto zastupují při koupi i prodeji auta. Z praxe téměř každý, kdo již vůz vlastní, dobře ví, co takový nákup či prodej obnáší. Carvago obousměrně vyřizuje administrativu a zejména pak šetří čas který byste pravděpodobně strávili při jednání s autobazary. Vše navíc probíhá online z pohodlí vašeho domova.

Přejít na web

Prodej auta přes Carvago

Pro prodej vašeho současného automobilu vám stačí navštívit oficiální internetové stránky Carvago. Po zadání VIN kódu budete v následujících 5 bodech doplňovat informace do datové analýzy která po vyhodnocení určí cenový odhad. Pro dokončení analýzy a vložení automobilu do aukce automobilovým dealerům, budete kromě doplnění parametrů a pravdivých informací ohledně výbavy a reálného stavu vozidla ještě požádáni o komplexní fotodokumentaci vozu.

Vůz je následně do 24 hodin umístěn v aukci stovkám dealerů. Samotná aukce trvá 3 pracovní dny a po jejím ukončení máte přesně 48 hodin na váš finální verdikt. Nejvyšší nabídku dealera totiž můžete, ale samozřejmě nemusíte přijmout. Pokud se rozhodnete pro prodej auta, hradíte fixní poplatek 1990 Kč za zprostředkování prodeje.

V případě, kdy do datové analýzy uvedete nepravdivé informace o reálném stavu vozidla mohou tuto nepříznivou událost doprávazet další poplatky. Pro vás jako pro soukromého prodejce samozřejmě platí stejná pravidla jako pro autobazar a vůz bude po akceptaci aukce důkladně prověřen.

Koupě auta u Carvago

Koupě auta zpravidla nikdy není jednoduchou záležitostí, problémy mohou nastat nejen při výběru, ale zejména po koupi auta. Na všechny tyto situace se společnost Carvago snaží myslet. Vyhledávací formulář automobilů ke koupi je intuitivní a přehledný, během pár vteřin vyhledá dle vámi požadovaných kritérií automobily jak z České republiky, tak z ciziny. Pokud si vůz vyberete, rozhodně nemusíte spěchat na autobus a začít s autobazarem smlouvat či si zvát automechanika.

Carvago za vás auto nechá prověřit na základě jeho skutečného technického stavu, uskuteční za vás zkušební jízdu a předloží vám reálná fakta. Tato služba s názvem CarAudit je zpoplatněna jednorázovým poplatkem 1990 Kč a výsledek prověrky máte k dispozici zpravidla během 2 pracovních dnů. Pokud se rozhodnete automobil po obdržení zprávy z CarAudit zakoupit, jednoduše stačí objednávku potvrdit a následně zaplatit fakturu.

Mezi další doplňkové služby, které Carvago nabízí patří i možnost financování nebo dovoz auta až před dům. Smluvní dokumentaci máte k dispozici ještě před koupí vozu, ovšem vždy až po CarAudit který je nutné uhradit předem na účet společnosti.

Výhody

Výhody plynoucí ze spolupráce s třetí stranou Carvago jsou zejména v možnosti celou záležitost vyřešit online a je naprosto jedno, kde se zrovna nacházíte. Výhodou koupě automobilu u Carvago může být i právě již zmíněná hlavní služba CarAudit která zahrnuje velké množství bodů od kontroly stočených kilometrů, zatajených havárií až po velice obsáhlou fotodokumentaci, která je tak detailní, že vám může připadat, že jste se u vozu již fyzicky nacházeli.

Na zakoupené automobily navíc Carvago poskytuje půlroční záruku a vůz můžete do 14 dnů vrátit, pokud vám například nesednou jeho jízdní vlastnosti. Zákazníci mají navíc každý den v týdnu k dispozici zákaznickou linku, kterou v případě potřeby mohou kontaktovat jak telefonicky, tak po e-mailu.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou a důvodem proč někteří služeb Carvago možná nikdy nevyužijí je právě samotná podstata služeb. Automobil zakoupený ještě před osobní prohlídkou nemusí být tou správnou taktikou pro všechny i přesto, že služba CarAudit přináší veškerá pravdivá fakta zcela transparentně a zákazník se mnohdy dozví daleko víc, než by mu pravdivě sdělil prodejce v autobazaru. My nevýhodu shledáváme zejména v dražších doplňkových službách, pod které spadá i dovoz automobilu před dům.

Tato služba se totiž zpravidla vždy vyšplhá nad desetitisícovou cenu i přesto, že vyzvednutí vozu z centrály v Praze je zcela zdarma. Doba dodání je v případě možnosti bezplatného vyzvednutí automobilu dle reálných zkušeností klientů bohužel poměrně dost dlouhá.

Shrnutí

Společnost Carvago hodnotíme zcela kladně. Služby, které svým klientům poskytuje jsou nadstandardní a věříme, že jejich služeb s radostí využije ještě velké množství klientů. Pokud právě vybíráte svůj nový vůz nebo chcete prodat ten stávající, rozhodně se vám může využití služeb Carvago vyplatit a my jednoduše nevidíme důvod, proč to alespoň nezkusit jako stovky jiných klientů kteří tak učinili ještě před vámi.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (99 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo