Driveto

Pronájem vozů na flexibilní operativní leasing zažívá v posledních letech velký vzestup. Ostatně v dnešní době se spousta lidí snaží mít co nejméně závazků, což platí i v případě vozidel. Přestože vlastníků aut je mnoho, stále roste počet těch, kteří si auto raději pronajmou za měsíční poplatek a využívají jen v těch měsících, kdy vůz opravdu potřebují.

Navíc je nutno počítat i s tím, že mnohé automobilky se ještě i nyní potýkají s vážnými dopady koronavirové pandemie, nedostatkem náhradních dílů a dalšími negativními faktory, které způsobují, že na nové auto si bude muset zákazník počkat klidně i několik měsíců či více než rok. Naštěstí se však našli chytří obchodníci, kteří stihli nakoupit dostatečné množství aut, které nyní nabízí na operativní leasing.

Přejít na Driveto

Představení

Společnost Driveto vznikla v roce 2017 a původní myšlenka byla, že to bude jen tržiště pro ojeté vozy. Jenže ve stejnou dobu, zažíval boom operativní leasing, a tak se zástupci Driveto snažili najít to nejlepší řešení, jak své podnikání naplno rozjet.

Díky tomu tak světlo světa spatřil jejich vlastní pronájem aut v rámci flexibilního operativního leasingu. Od roku 2018 se tak stali velkou konkurencí ostatních společností se snahou nabízet takové služby, které nebudou obsahovat nedostatky jako od jiných firem.

Již v červenci roku 2020 disponovalo Driveto 1 000 aut uvedených do provozu. Vizí této společnosti je, aby pořízení i používání jakéhokoliv auta, bylo tak jednoduché, jako když nakupujete přes internet třeba oblečení a podobně.

Driveto představení

Nabídka vozů je bohatá, přičemž na výběr máte malá auta, s nimiž zaparkujete opravdu všude, dále rodinné modely, luxusní pro reprezentaci, ale i SUV a jiné. Podle Driveto je budoucnost v tom, že pronájem auta by měl zahrnovat možnost jeho bezplatné výměny či vrácení. Služby si vyzkoušelo už více než 3 000 zákazníků, v průměru jezdí zákazníci autem od Driveto po dobu 14 měsíců a od podpisu smlouvy k předání auta uplyne v průměru 9 dní.

O vše se stará tým špičkových profesionálů, kteří vám poradí a pomohou s čímkoliv. Driveto Klub má všechna auta skladem, takže proces pronájmu není ničím zbytečně zdržován.

Ceny si můžete zobrazit s DPH nebo bez něj a auto je možné vzít jak pro fyzickou osobu, tak OSVČ či firmu. Díky flexibilnímu operativnímu leasingu nemusíte mít strach, že nebudete moci hradit splátky.

Pokud se totiž stane, že by došlo k jakékoliv nenadálé situaci v životě některého zákazníka a stalo se, že se mu sníží příjem finančních prostředků, takže by nemohl splátky řádně hradit, je možné auto vrátit a splátkový režim ukončit.

Jak to funguje, co je v ceně a co platí zákazník ze svého?

Nejdříve se v rámci naší recenze podíváme na to, jak vlastně flexibilní operativní leasing funguje.

 1. Vyberete si auto, které vám bude nejvíce vyhovovat.
 2. Z nabídky zvolíte vhodnou variantu pronájmu.
 3. Kliknete na Mám zájem, vyplníte kontaktní formulář a odešlete.
 4. Během pár hodin vás budou z Driveto kontaktovat, aby vám zodpověděli dotazy a seznámili vás s podmínkami smlouvy.
 5. Elektronicky poté pošlete potřebné doklady, přičemž většinou stačí dva.
 6. Driveto vám pošle smlouvu o pronájmu auta, kterou můžete podepsat například prostřednictvím chytrého telefonu.
 7. Zaplatíte tzv. startovací poplatek.
 8. Poté budete kontaktováni za účelem stanovení termínu předání vozidla. Průměrně to trvá cca 9 dní od podpisu smlouvy.
 9. Auto si vyzvednete v zákaznickém centru v OC Butovice Praha.
 10. Vůz vždy odpovídá fotografiím. Obdržíte jej umyté, vyčištěné a opatřené nenápadným štítkem Driveto klubu na zadní části auta.

V měsíčním nájmu za každý jednotlivý vůz od Driveto jsou zahrnuty i různé další náklady, které jakkoliv souvisí s provozem vozidla. Cena zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění s 5% spoluúčastí, dále druhá sada pneumatik včetně poplatku za přezutí a uskladnění, dálniční známka i garanční servisní prohlídka.

Driveto benefity

Naopak spotřební materiál a další náklady, které mají spojitost s výměnou do ceny pronájmu nepatří. Jde například o gumičky do stěračů, provozní kapaliny (benzín, nafta, směs do ostřikovačů atd.), brzdy a samozřejmě i defekty.

Zapomínat nesmíme ani na startovací poplatek, což je jednorázová nevratná platba. Díky ní budete mít výhody jako je možnost vrátit auto bez nějaké penalizace nebo pokuty za předčasně ukončenou smlouvu. Tento poplatek, respektive jeho výše, záleží na měsíční ceně pronájmu zvoleného vozidla. Pokud nechcete takový poplatek hradit, není to nutné, ale přijdete tak o výhodu předčasně vrátit vůz bez penalizace.

Výhody/nevýhody

Stejně jako i jiné služby, má i tato své výhody a nevýhody. Jaké jsou zkušenosti zákazníků, co se jim líbí a nelíbí?

VÝHODY
 • Přehledný vyhledávač vozů.
 • Povinné ručení i havarijní pojištění v ceně.
 • Je postaráno o vaše letní i zimní pneumatiky.
 • Různé typy vozů – malé, rodinné, luxusní a další.
 • Pestrá nabídka vozidel pro soukromé osoby, OSVČ i firmy.
 • V měsíční ceně pronájmu je zahrnut i přezutí a uskladnění pneumatik.
 • Možnost ukončit předčasně leasing bez sankcí (díky startovacímu poplatku).
NEVÝHODY
 • Není live chat pro urychlení komunikace
 • Chybí aplikace

Zajímavosti

Driveto lze kontaktovat mnoha způsoby, ať už jde o e-mail, telefon či stránku na Facebooku, kde je rovněž možné položit dotaz. Katalog aut nabízí značky Audi, BMW, Hyundai, Kia, Škoda, Volkswagen, Volvo a mnohé další.

Při vyhledávání si můžete nastavit požadovaný filtr a najít tak vhodné auto během okamžiku. Kdo nechce, může si jednoduše projít všechny vozy a zjistit tak, jaké jsou v nabídce, co nabízí a jaká je jeho měsíční cena v pronájmu.

Spoustu užitečných informací a zajímavosti můžete najít rovněž na blogu společnosti Driveto. Jediné, co trochu postrádáme, je aplikace, ale myslím si, že i na tom časem společnost zapracuje.

Hodnocení

Za nás dáváme oba palce jednoznačně nahoru, protože služby, které poskytuje Driveto, jsou skutečně na úrovni. To, co hlásají, za tím si stojí a nic před zákazníky neskrývají.

Nabídka vozů je bohatá, cena měsíčního pronájmu je přijatelná, navíc neřeší, jestli jste obyčejná fyzická osoba, podnikatel nebo rovnou firma. Naopak, se všemi zákazníky jednají stejně a věnují jím totožnou pozornost. Pro řešení flexibilního operativního leasingu je tato firma ideální.

Přejít na Driveto

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

3.7/5 (56 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

9 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Na začátku jsem byl spokojený. Nicméně po cca 2 letech mi napsali, že vůz chtějí zpět, což chápu. Vzal jsem si jiný vůz a začal neskutečný komunikační marast, kdy jim nepřišlo divné, že platím kvůli jejich iniciativě jak za nový, tak i za ten starý (kde řešili drobné oděrky na servis). Zkoušel jsem to reklamovat, ale dostal jsem vždy výstřižek z vš.obch.podmínek nebo zcela zcestnou odpověď. Vrcholem byl telefonát, kdy paní z Customer Care svým vystupováním rozbrečela kamarádku, co se mnou jela v autě. (Dal jsem zpětnou vazbu i CEO – přišlo mi to fér, protože jsem se z ambasadora značky stal haterem.) Kolem a kolem, „vyhráli na fyzičku“ a po zkušenosti jsem se rozhodl co nejdřív ukončit pronájem a pořídil jsem operativní leasing u ALD.

  Nebudu tu rozepisovat detaily – to hlavní. Firmu, službu a vůbec vše kolem Driveto nedoporučuji. Tváří se to jako moderní start-up s péčí o klienty na prvním místě, ale pravda nemůže být dál od reality. Vypadá to dobře, ale držte se dál.

 2. Nejdříve se tváří, že je vše super, ale první problém nastal, když jsem měl jít na přezutí pneu, které mám v ceně nájmu. Vybral jsem si pneuservis, kam mělo driveto zaslat pneumatiky nejpozději do 10 dnů. Po uplynutí 14 dní a žádné informace ze strany driveta, že by pneumatiky měli být na místě jsem volal na zákaznickou linku driveta. Tam mě jen pán řekl, že o tom nic neví, ať si zavolám do toho pneuservisu. Už to je divný, že ani neví, jestli to tam zaslali nebo ne. Volal jsem do pneuservisu, kde ty moje pneu samozřejmě nemají a bude je teprve potřeba objednat. Tak jsem volal opět do driveta, kde to tentokrát zvedla nějaká slečna, která si do telefonu arogantně odfrkla, že o tom nic nevědí, že za to nemůžou, že vědí tolik jako já. O pneu se stará někdo jiný a že to nemají, jak zjistit. Takže co ted? Kdo ví…

 3. Dobře si rozmyslete, zda smlouvu podepíšete či nikoli. Ze začátku vše jako sluncem zalité – vůz je k dispozici zhruba do týdne, při podpisu smlouvy jste ujištěn, že drobné škrábance budou považovány za běžné opotřebení. Přezouvání pneumatik v ceně i garanční servis bez problémů, to hodnotím kladně. První problém nastal, když jsem kvůli dlouhodobé zakázce potřeboval zvýšit nájezd. V období od 4.3.2021 do 11.7.2022 jsem pětkrát žádal o rekalkulaci, všechny mé maily zůstaly bez odpovědi a situace se vyřešila až dodatkem ke smlouvě z července 2022 – prý se přecházelo na nový počítačový systém a můj požadavek byl odškrtnut jako vyřízený. Takže po třech letech mě navýšení nájezdu cca o 5000 km za rok vyšlo na dalších zhruba 5000 Kč měsíčně.
  Zhruba měsíc před plánovaným odevzdáním vozidla jsem začal být bombardován požadavky na prodloužení končící platnosti STK – dva týdny před vypršením platnosti smlouvy. Abych předešel problémům, vozidlo jsem vrátil tři týdny před plánovaným ukončením smlouvy.
  Od 7.6.do 20.7.2023 jsem byl neustále upomínán ohledně plateb nájemného za vozidlo, smlouva prý nebyla ukončena a povinnost hradit nájemné stále trvá až do ukončení smlouvy. A 20.7. mi přišla dofakturace za údajná „neakceptovatelná poškození“. Kromě nájmu do 20.7.2023 po mě firma žádá úhradu částky 40 000 Kč. Za čtyři roky užívání vozu Hyundai i30 kombi, jehož prodejní cena byla v roce 2019 cca 280 000,-, jsem zaplatil přes 400 000, a jako třešnička na dortu mi pak přišla faktura na dalších 40 000. Fotografie vozu v den odevzdání mohu zájemcům zaslat pro informaci a k posouzení oprávněnosti nároků pronajímatele. Když vznesete jakoukoli námitku, uslyšíte odkazy na techniky, tabulky atd.
  Telefonická dostupnost je úděsná, hlasový automat vás nechá vydusit někdy i 20 minut, operátor většinou nic nevyřeší a když došlo na řešení problémů, začal předstírat, že mě neslyší a hovor ukončil.
  Až tedy budete plánovat své výdaje na mobilitu, nezapomeňte do toho zahrnout i tyto částky, které jsou za hranicí dobrých mravů a pořádně provětrají vaši peněženku.

 4. Vyzkoušel jsem pronájem vozu přes Driveto a fakt senzační služba. Všechno bylo jednoduché, dost rychlé a služby výtečné. Mohu jedině doporučit, zatím jsem si nemohl na nic stěžovat.

 5. Moc jsem sice této službě nevěřil, ale když jsem narazil na váš článek, rozhodl jsem se, že to přece jen zkusím. Jsem sice antitalent, takže to pro mě bylo trochu složitější, ale jsem velmi spokojený a za sebe určitě moc doporučuji.

  • Já mám od této firmy auto teď 2 rokem, prodloužila jsem si pronájem o rok. Se službami jsem samozřejmě zatím spokojená ale rozhodující bude kolik mi nauctuji při vrácení vozu. Přeci jen za 3 roky s dětmi a denním ježdění a parkování na sídlišti auto známky použití ponese. Takže hodnocení udělim až poté. Samozřejmě s určitou částkou navíc počítám ale nesmí to být třetina ceny vozu

 6. Vše proběhlo naprosto bez problémů, byl jsem moc spokojený s tak rychlým vyřízením. Rozhodně tato služba stojí za to.

 7. Tohle je pro mě něco nového, ale sem za takovou službu ráda. Auto jsem si vybrala, postupovala podle návodu a bez problémů pak jen vyzvedla na určeném místě. Paráda.

 8. Parádní služba, už jsem si byl vyzvednout auto v Butovicích a bomba. Opravdu profesionální služby, díky za váš článek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo