Chytré hodinky pro děti

I děti mohou využívat chytré hodinky díky kterým rodiče zjistí, kde se dítě momentálně nachází, budou mu moct zavolat a v případě, že se vzdálí, budou o tom informováni. Otázkou je, jak moc to hraničí s narušením soukromí a budováním důvěry, pokud se ale velice obáváte vy nebo vaše dítě, budete mít jistotu, že se nemusíte strachovat. Dítě navíc využije další užitečné funkce, které chytré hodinky nabízí. Co mezi ně patří a jak vybrat správný model?

Porovnat ceny hodinek

Nejlepší chytré hodinky pro děti

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. ARMODD Kidz GPS 4G 96 % 2 392 Kč Zobrazit Expert.cz
2. LAMAX BCool 96 % 890 Kč Zobrazit Allegro.cz
3. CARNEO GuardKid+ 4G Platinum 85 % 2 499 Kč Zobrazit Alza.cz
4. Carneo GuardKid+ mini 81 % 1 899 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Niceboy Watch KIDS PATROL 81 % 2 190 Kč Zobrazit Smarty.cz

Typy

Podle toho, čím jsou hodinky vybaveny a pro jakou věkovou kategorii jsou určeny, je můžeme rozdělit do několika kategorií. Podle toho budete vybírat takový model, který jim bude perfektně sedět.

Chytré hodinky s GPS

Abyste mohli sledovat, kde se vaše dítě zrovna nachází, kupte mu chytré hodinky s GPS. Ty budou fungovat přesně sice pouze venku, respektive sledovat polohu můžete jen tehdy, kdy se dítě bude pohybovat mimo budovu, ale i tak jednoduše a rychle zjistíte, zda došlo tam, kam mělo, nebo je stále venku.

Máte možnost předem nastavit zónu, ve které se vaše dítě pohybuje, a pokud jde mimo ni (například sejde z cesty někam, kam normálně nechodí), jste o této skutečnosti informováni v aplikaci, kterou si k hodinkám stáhnete do mobilu. Máte k dispozici trasy i čas chůze, takže jste vždy v obraze.

Chytré hodinky s telefonem

Skvělou variantou, pokud nechcete pořizovat dítěti telefon, protože je na to ještě malé, jsou chytré hodinky s telefonem, které jsou vybaveny SIM kartou, a tak můžete s vaší ratolestí telefonovat, zatímco bude mít hodinky na ruce. Velkou výhodou je, že hodinky jen tak neztratí, navíc jsou levnější.

Můžete pořídit i takový model, který umožňuje pouze stisknutí SOS tlačítka, většinou ale všichni uprostřední hodinky s vestavěným mikrofonem, abyste mohli s dítětem komunikovat, kdyby se cokoliv dělo.

Chytré hodinky pro mladší děti

Tento typ hodinek poznáte na první pohled – jedná se o barevná provedení s designem nejrůznějších postaviček z oblíbených dětských seriálů a filmů. Mají na děti působit pozitivním dojmem, aby si jejich nošení oblíbily. Jejich hlavním účelem je spojit se s rodiči, proto také kromě SOS tlačítka nabízejí funkci volání, někdy dokonce video hovoru. Musejí být odolné, proto jsou také bytelnější a voděodolné.

Chytré hodinky pro starší děti

Teenageři již ocení designovější provedení, které trochu připomíná dospělácké hodinky. Mají tenčí tělo a funkce jsou mnohem praktičtější i pro ně samotné. Mohou sledovat svou pohybovou aktivitu, měřit kroky a využít budík. Budou je také pravděpodobně chtít propojit s telefonem, což může být problémem ve škole, kde budou v hodině vyrušovány oznámeními. Dobře si tedy rozmyslete, jestli jim vyhovět.

Chytré hodinky pro dospělé versus pro děti

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi chytrými hodinkami pro dospělé a chytrými hodinkami pro děti? Hlavně ve funkcích. Zatímco dětem stačí, když si s vámi zavolají, dospělí požadují monitoring spánku, srdečního tepu, možnost placení hodinkami a připojení k internetu, popřípadě kompatibilitu s telefonem, aby jim na ně chodila oznámení.

Jsou také větší, a tak by na dětskou ručku ještě nepasovaly. Proto zvažujete pořízení chytrých hodinek staršímu dítěti, můžete zvolit dospěláckou verzi, jen si buďte jisti, že pokročilých funkcí nebude zneužívat tehdy, kdy se má soustředit na jiné aktivity, jako je například vyučování ve škole.

Displej a ovládání

Co se týče displeje, budete vybírat buďto dotykový nebo tlačítkový, popřípadě kombinaci obou těchto variant. Velikost úhlopříčky displeje se pohybuje nejčastěji mezi 1,3 a 1,4 palci. Narazit můžete i na menší, ale bývá to spíše výjimečně. Tvary displeje převládají obdélníkové či čtvercové a kruhové. Při výběru displeje se zaměřte na svítivost, čitelnost a zobrazení barev.

Řemínek

Nejčastějším materiálem řemínku je silikon, který sice nepůsobí moc elegantně, ale to také není účelem hodinek. Součástí jsou dva nebo více pásků, aby držely na dětské ruce co nejlépe. Trh v tomto pro děti nenabízí tolik možností, jako je tomu u dospělých modelů. Aby si dítě mohlo samo nastavit upevnění řemínku, měly by se dirky nacházet po celém obvodu řemínku, vzhledem k rychlému růstu bude často potřeba měnit rozpětí.

Design

Je velice důležité, aby se hodinky dětem líbily, jinak je přestanou nosit. Dejte jim tudíž na výběr, aby byly spokojené. Jak už jsme si řekli, dětské chytré hodinky bývají barevné s postavičkami z filmů či seriálů. Pokud pořizujete hodinky pro starší děti, k dispozici jsou neutrální barvy a design, aby byly vhodné pro každého.

Odolnost

Tento parametr je u dětských hodinek velice důležitý, protože děti jsou zvídavé a často se jim věci rozbíjejí, aniž by se o to pokoušeli. Hleďte tudíž na to, jak bytelný mají rámeček kolem displeje, který tuto nejkřehčí část hodinek chrání. Většina hodinek má silikonové řemínky a plastový kryt, tudíž se nemusíte bát, že by se jednoduše zničily.

Dalším tématem je voděodolnost, která nesouvisí pouze s návštěvou bazénu, ale také provozu v dešti či v zaprášeném prostředí. Tento parametr se rozděluje do IP stupňů a ATM, BAR. IP stupně označují stupeň krytí, který je zapsán dvěma čísly – jedno se nachází v rozmezí od 0 do 6 – to vypovídá o odolnosti vůči dotyku a vniknutí pevných částic (prachu a nečistot). To druhé je v rozmezí od 0 do 9 a udává, jakou mají hodinky odolnost vůči vodě.

Stupeň krytí Nebezpečí dotykem Vniknutí cizích předmětů

Stupeň krytí Nebezpečí dotykem Vniknutí cizích předmětů
IP 0x Bez ochrany Bez ochrany
IP 1x Dlaní Velkých (>50 mm)
IP 2x Prstem Malých (>12,5 mm)
IP 3x Nástrojem Drobných (>2,5 mm)
IP 4x Nástrojem, drátem Velmi drobných (>1 mm)
IP 5x Jakoukoliv pomůckou Prachu částečně
IP 6x Jakoukoliv pomůckou Prachu úplně
Stupeň krytí Vniknutí vody
IP x0 Bez ochrany
IP x1 Chráněno proti svisle kapající vodě
IP x2 Chráněno proti kapající vodě ve sklonu 15°
IP x3 Chráněno proti vodní tříšti (kropení, déšť)
IP x4 Chráněno proti stříkající vodě
IP x5 Chráněno proti tryskající vodě
IP x6 Chráněno proti intenzivně tryskající vodě (vlnobití)
IP x7 Chráněno proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metru
IP x8 Chráněno proti trvalému potopení do vody
IP x9 Chráněno proti tlakové vodě (WAP)

ATM a BAR poté označují odolnost hodinek vůči vodě a tlaku v hloubce.

  • 3 ATM/3 BAR – voděodolnost 30 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti,
  • 5 ATM/5 BAR – voděodolnost 50 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou,
  • 10 ATM/10 BAR až 100 ATM/100 BAR – voděodolnost 100 – 1 000 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou, plavání a potápění bez dýchacího přístroje, hlubinné potápění.

Pro plavání je vhodné kupovat hodinky s hodnotami od 10 ATM/BAR, pro potápění pak 20 ATM/BAR a více.

Kompatibilita

Než dětské hodinky pořídíte, předem si zjistěte, s jakými telefony jsou kompatibilní. Většinou se dělí podle mobilního operačního systému, tedy na Android a IOS. Mohou se ale i vzájemně kombinovat, tedy že Apple watch spárujete s Android telefonem. Není to však samozřejmost.

Baterie

Vzhledem k tomu, že u dětských hodinek moc funkcí nenajdeme, mají delší výdrž baterie, a to 3 až 7 dní. Záleží ale na tom, jaké funkce používáte. Máte-li zapnutou GPS, která zaznamenává pohyb, pak bude baterie rychleji klesat. Naopak, pokud pozastavíte všechny funkce, a hodinky tak budou v takzvaném pohotovostním režimu, výdrž se prodlouží. Co se týče nabíjení, záleží na konkrétním modelu, obvykle ale bývají plně nabity do dvou hodin.

Funkce

I když jsme mluvili o tom, že chytré hodinky pro děti nenabízejí tolik funkcí, přece jen jsou nějaké k dispozici. Nemusí je tedy mít ve výbavě všechny hodinky, ale alespoň některé určitě ano.

Odposlech

Pokud vidíte, že je vaše dítě na nějakém podezřelém místě nebo dlouho stojí na místě, můžete si zapnout odposlech a slyšet, co se v jeho okolí děje. I když to může být v nebezpečných situacích užitečné, dítě tak nemá dostatek soukromí a nikdy neví, kdy jeho slova rodič slyší, což ho může negativně ovlivnit. Tuto funkci využívejte spíše u menších dětí, které ještě tolik soukromí nevyžadují.

Video chat

Chcete si zavolat a vidět na sebe? Pak je třeba pořídit takové hodinky, které v sobě mají zabudovanou kameru. Takový model bude nejen dražší, ale bude také spotřebovávat více baterie a dat.

Krokoměr

Jen tak pro zajímavost nebo jako motivace, se k hodinkám přidává i krokoměr, který sleduje pohybovou aktivitu dítěte po celý den.

Hledání telefonu

Ztratil se vám telefon? Nemusíte žádat ostatní, aby vám zavolali, stačí využít své hodinky.

Monitoring spánku

Tato funkce se nachází i u dospělých variant a má za účel vás informovat o tom, jak dobře či špatně spíte, a vy jste tak mohli vylepšit své spánkové návyky. Je ale třeba nosit hodinky i při spánku, což se dětem moc nechce.

Měření tepu

Pro sportovně zaměřené děti se bude jistě hodit i měření tepu, které určuje, jak náročnou aktivitu právě vykonávají.

Fotoaparát

I s hodinkami mohou děti fotit, nicméně nečekejte moc dobrou kvalitu, přece jen jsou určeny pro odlišné účely.

Quick learning

Jedná se o aplikaci, která může být součástí hodinek, a díky které si děti kdykoliv mohou opakovat předměty ze školy.

Statistika pohybu

Souvisí s naměřenými kroky. Abyste vy i dítě viděli, jak aktivní přes den je, zasílají hodinky upozornění, že je na čase vstát a jít se projít nebo si zacvičit. Také obdrží souhrn času, kdy stáli, seděli či se hýbali.

Svítilna

Praktická funkce, díky které dítě uvidí i ve tmě, aniž by muselo vytahovat telefon.

Telefonní seznam

Koupíte-li dětské chytré hodinky se SIM kartou, má k dispozici veškeré kontakty, které bude chtít vytočit nebo jim poslat zprávu.

Budík

Poslední funkcí, která se bude školákům hodit, je budík, který je nemusí budit nepříjemnou melodií, ale třeba jen vibracemi, které ucítí a probudí je. Opět je ale třeba mít na sobě hodinky počas spánku.

Značka

Mezi oblíbené značky dětských chytrých hodinek patří Lamax, Helmer, Carneo nebo Wonlex. Prodávají modely jak pro mladší, tak pro starší děti z různých cenových kategorií.

Cena

Na rozdíl od klasických chytrých hodinek se nejedná o tak nákladný doplněk, přesto ale nestojí pár stovek. Nejlevněji ho seženete do 1 000 Kč, převažují jednoduché modely s minimem funkcí, které využijí ty nejmenší děti. Najdete zde GPS lokátor, mikrofon a manuální SOS tlačítko.

Od 1 000 Kč do 2 500 Kč hodinky nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu. Hodí se pro starší děti, které ocení krokoměr, gyroskop či monitoring spánku.

Nejdražší cenovou kategorii reprezentují dětské hodinky od 2 500 Kč, které disponují největším počtem funkcí i kvalitou. Pokud vaše dítě bude nosit hodinky opravdu často a chce využívat například fotoaparát či propojení s telefonem, je to ideální volba.

Porovnat ceny hodinek

Otázky a odpovědi

V čem se liší chytré hodinky pro děti od těch pro dospělé?

Dětské chytré hodinky jsou barevnější a mají na sobě postavičky z oblíbených filmů či seriálů. Nedisponují takovým množstvím funkcí, protože je děti jednoduše nevyužijí. Jsou také menších rozměrů, aby na dětskou ručku pasovaly.

Jaké funkce nabízí chytré hodinky pro děti?

Převládá volání, posílání zpráv a tlačítko SOS v případě nouze. Dražší modely mohou také nabídnout odposlech, video chat, krokoměr, hledání telefonu, monitoring spánku, měření tepu, fotoaparát, quick learning, statistiku pohybu, svítilnu, telefonní seznam či budík. Záleží na věku vašeho dítěte a jeho i vašich požadavcích.

Na jaké parametry se při výběru dětských chytrých hodinek soustředit?

Zajímat by vás měl displej a ovládání, druh a provedení řemínku, aby bylo dítěti zajištěno pohodlí, design, odolnost, kompatibilita s mobilním telefonem, výdrž baterie a funkce, které hodinky nabízí. Orientujte se především podle vaší ratolesti, přece jen to bude ona, kdo hodinky bude nosit. Zároveň ale popřemýšlejte nad tím, co očekáváte vy.

Závěr

Ať už je vaše dítě v jakémkoliv věku, chytré hodinky by se mu mohly hodit. Záleží na tom, na co je chce využívat – pro kontrolu rodičů o bezpečí nebo kvůli výhodám, které jsou s jejich nošením spojeny. Porovnejte jednotlivé parametry a najdete perfektní model, který bude vyhovovat oběma stranám.

Chytré hodinky pro děti můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.orgwww.mall.czwww.alza.czwww.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Kupovala jsem dětské chytré hodinky značky Lamax a maximální spokojenost. Určitě doporučuji.

  2. Dcera si přála chytré hodinky, takže jsem dlouho hledala takové, které se jí budou líbit. Nakonec jsem objednala LAMAX BCool a byla z nich naprosto nadšená.

  3. Objednávala jsem chytré hodinky pro našeho potomka a velká spokojenost. Má v nich spoustu funkcí, včetně volání a je z nich nadšený, používá je nyní den co den.

Přidat komentář

Recenzer
Logo