Značky hodinek

Stylový módní doplněk, který nosíte pořád na ruce. Nějakým způsobem by vás měl symbolizovat, a proto bychom měli hodinky vybírat podle toho, jak se nám líbí, ale také se dívat na jejich kvalitu. V našem životě sehrávají důležitou funkci – není to jen tak ledajaký stylový doplněk, ale i praktická pomůcka, která nám ukazuje a připomíná čas. Jenže jak vybrat ty pravé, pokud nad koupí hodinek uvažujeme?

Jaké faktory ovlivňují koupi hodinek?

  • Cena – jedním z nejdůležitějších faktorů je cena. Někdo si nemůže dovolit hodinky za 20 000, jinému zase na útratě tolik nezáleží. Mělo by zde ale platit pravidlo – čím vyšší cena, tím větší kvalita.
  • Kvalita – kvalita se váže jistým způsobem i na finanční stránku, jak už tu bylo výše zmíněno.
  • Funkce – někdo dává přednost klasickým hodinkám s ciferníkem a jiný zase upřednostňuje ty chytré dotykové, které čas ukazují digitálně.
  • Značka – i značka může být rozhodujícím prvkem při výběru. Hledáte spíše luxusní hodinky a elegantní hodinky, nebo se přikláníte ke klasice? Podle toho si hodinky určitě dobře zvolíte. Pokud ale máte nějakou svou ověřenou oblíbenou značku, o které víte, že je špičková, vyberte si nějaké od ní.
  • Vzhled – budete chtít spíše elegantní, nebo sportovní hodinky? A mají být minimalistické anebo výrazné? I toto rozhoduje při koupi o výběru hodinek.

Jaký typ hodinek si tedy vybrat – chytré dotykové, nebo zvolit klasiku?

Jak už jsem výše napsala, záleží to na každého preferencích. Nicméně chytré dotykové hodinky s nabídkou různých funkcí (mohou umět například i ukazovat váš tep, či počet kroků, které jste ušli) preferuje převážně mladší generace.

A teď už se pojďme vrhnout na značky, které nám přijdou jako nejlepší, nejkvalitnější a mají velmi dobré hodnocení.

Rolex

Pokud si potrpíte na luxus, hodinky Rolex vás jistě očarují na první pohled. Je to jedna z nejproslulejších a nejluxusnějších značek hodinek. Značka pochází ze Švýcarska a byla založena roku 1905 Alfredem Davisem a Hansem Wilsdorfem.

V roce 1926 přišel ve firmě velký zlom – představili totiž první vodotěsné hodinky na světě. Patent na vodotěsné hodinky sice odkoupili, ale později hodinky ze série Oyster už byly přímo výrobkem Rolexu. Značka je často spojována s naprostým luxusem, a to v pravém slova smyslu – hodinky od Rolexu jsou něco jako znamení luxusu nejvyšší kvality. „Běžné“ hodinky od Rolexu se pohybují v řádech stovek tisíc, ty nejkvalitnější však dosahují až na miliony dolarů.

Patek Philippe

Tato značka pochází opět ze Švýcarska. Jejich značka patří do svaté trojice výrobců nejcennějších hodinek světa. Značku založil tehdy polský hodinář Antoni Norbert Patek, který se však jako mladý přestěhovat do Ženevy. I když by se možná mohlo zdát, že Patek Philippe by značku Rolex nestrčil hravě do kapsy, není tomu úplně tak – představuje totiž velkou konkurenci pro ostatní značky hodinek a to především kvalitou zpracování a luxusním designem. Co nás zaujmulo je, že komponenty hodinek pochází přímo z dílen společnosti, což je velkou výjimkou oproti ostatním značkám. Patek Philippe se soustředí především na výrobu mechanických hodinek.

Ceny originálu začínají na několika set tisících, ty nejdražší mohou stát i okolo sto milionů a více. Pokud tedy hledáte opravdu kvalitně zpracované hodinky a chcete do nich investovat, se značkou Patek Philippe, která působí na trhu už strašně dlouho, nebudete litovat.

Audemars Piguet

Stojí ve svaté trojici po boku Patek Philippe, nicméně pro běžné lidi není moc známá. Na světlo světa se dostala roku 1875 a sídlí ve Švýcarsku, nicméně její název vznikl až roku 1881 a značka byla pojmenovaná po zakladatelích Jules Louis Audemars a Edward Auguste Piguet.

Roku 1972 představili nový model hodinek Royal Oak, který je také proslavil a dodnes jsou mnoha lidmi obdivované a kupované. Opět jde o luxusní značku, jejíž ceny se pohybují od stovek tisíc až po miliony dolarů, jako tomu je u předchozích značek.

Breitling

Značka působící od roku 1884. Tehdejší zakladatel Leon Breitling si založil dílnu a značka se zaměřovala především na výrobu měřidel času. Netrvalo ale dlouho a od roku 1914 převzal firmu Leonův syn. O rok později se značka dostala na výsluní a stála na žebříčku největší oblíbenosti a to díky patentu náramkového chronografu. Díky tomuto vynálezu si značku oblíbili především piloti, kteří se stali hlavními zákazníky. Jsou už jakousi legendou mezi leteckými hodinkami.

Postupem času značka přichází s řadou nových výrobků a vylepšení a v roce 1962 se dokonce jako jedny z prvních hodinek podívaly do vesmíru. Koncem 70.let firma změnila majitele – dostala se totiž do potíží. Název však nebyl změněn. V současné době najdeme v jejich nabídce nejen klasické hodinky, ale také chytré hodinky, které oceňuje zejména mladší generace.

TAG Heuer

Značka, která byla pojmenována po zakladateli Edouardu Heuerovi. V nabídce mají především sportovní hodinky a mezi sportovci se těší velké oblibě. Najdeme zde i chytré hodinky a jejich cena začíná od 40 000 a výše.

Certina

Původně byla založená jako rodinná firma, postupem času se její pole působnosti rozrostlo a značka byla čím dál kvalitnější a známější. Klientelu si postupně vybudovala a nezažila raketový vzestup na výsluní jako ostatní značky. Značka je oblíbená především mezi horolezci a ceny některých modelů se pohybují až nad 10 000 Kč.

Festina

Letos značka oslavila 120. výročí své existence, a tudíž na trhu působí už velmi dlouho. V 80.letech byla převzata Španěly a zaměřili se především na využití technologie quartz. Festina vyrábí jak luxusní, tak i elegantní a sportovní hodinky. Značka je oblíbená především mezi cyklisty.

Tissot

Známá značky s kvalitou špičkových hodinek. Cena je ale příznivější a některé modely seženete již od 7 000 korun. Patří k nejstarším značkách hodinek. Zajímavostí je, že jejich hodinky nosil například i Elvis Presley.

IWC

Pokud byste hledali předního výrobce švýcarských hodinek, tak zrovna IWC k nim zrovna patří. Mezi úspěchy značky řadíme například patentovaný materiál Ceratanium spojující vlastnosti titanu a keramiky.

Omega

Jedna z nejznámějších značek švýcarských hodinek s luxusní kvalitou. Přestože nejsou až tak luxusní, lidé je často s rovnávají se špičkovými značkami hodinek (například Rolex). Tyto hodinky vlastnil dokonce i James Bond a podívaly se i na měsíc (měla je na cestě posádka Apollo 11).

Prim

Značka byla založena roku 1949 a je ryze českým výrobcem. Značka vyrábí hodinky, které mají většinou klasický design, v nabídce najdeme jak pánské, dámské, tak i dětské kolekce. Některé typy starších hodinek mají opravdu vysokou hodnotu a cena těch klasických se pohybuje od 10 – 100 000 korun.

Casio

Značka, která pochází přímo z Japonska a zrovna Casio je jeden z nejúspěšnějších výrobců hodinek a její kořeny sahají až do roku 1946. Pokud hledáte moderní hodinky či dokonce digitální, u značky Casio si rozhodně vyberete. Zaujme svým zpracováním, kvalitou i elegantním a velmi pěkným vzhledem.

Seiko

Založena byla roku 1881, pojmenována byla nejprve Seikosha a až poté roku 1924 značka změnila název na jméno Seiko. Pochází z Japonska a značku si oblíbili především sportovci. Ceny se pohybují od jednotek tisíc, takže jsou cenově dostupnější než předešlé značky hodinek.

Daniel Klein

Velmi mladá značka, která je velmi oblíbená mezi mladší generací a určuje trendy. Byla založena roku 1998. Není tu tedy tak dlouho jako ostatní značky, ale i přesto si dokázala vybudovat slušnou klientelu pravidelných věrných zákazníků. V současné době se těší velké oblibě i u nás a drží se na žebříčku oblíbenosti a velké prodejnosti. Jejich hodinky vás mohou oslovit především díky jejich vzhledu, ale také kvalitnímu zpracování.

Daniel Wellington

Luxusní značka, která se zaměřuje především na výrobu dámských a pánských hodinek, v jejich nabídce můžeme najít mimo jiné ale také šperky. Tato značka se řídí heslem „v jednoduchosti je krása“ a můžeme si u nich zakoupit kvalitní a luxusní hodinky, které vás naprosto okouzlí svou jednoduchostí a minimalistickým vzhledem.

Caterpillar

Pokud vyznáváte aktivní životní styl, tato značka pro vás nejspíše bude to pravé ořechové. Soustředí se totiž především na výrobu kvalitních hodinek, které si vás získají nádherným vzhledem a zpracováním. Jsou i cenově dostupné a některé modely lze pořídit již od 1700 korun.

Citizen

Historie firmy se začíná psát od roku 1930, kdy byla založena japonskými a švýcarskými investory. Tato značka vznikla za účelem vyrábět kvalitní a elegantní kousky hodinek, který si bude moct dovolit naprosto každý (odtud název Citizen). Tato značka by mohla konkurovat hravě ostatním značkám. I přes svou úspěšnost a kvalitu pořád prodávají hodinky, které jsou cenově dostupné a lze je sehnat oproti ostatním luxusním značkám opravdu levně (seženete je od 2800 Kč).

JVD

Uvažujete nad koupí hodinek od českého výrobce a rádi byste nějaké vlastnili? V tom případě rozhodně věnujte pozornost značce JVD, která vás překvapí nádherným designem hodinek a také svou kvalitou. Hodinky mají kvalitní japonské strojky a některé modely dokonce i safírová sklíčka a pouzdra z nerezové oceli, čímž se stávají velmi odolnými díky vysoké tvrdosti. Soustředí se na výrobu jak dámských elegantních hodinek, tak i pánských sportovních, dokonce i dětských s klučičími nebo holčičími vzory.

Michael Kors

Značka se soustředila především na výrobu kabelek a díky nim se také proslavila, nicméně později začala vyrábět i kvalitní a elegantní hodinky. Značka cílí především na ženy a chce je činit krásné v každém okamžiku. A jejich hodinky tomu naprosto odpovídají – elegantní, jemné a s detailním zpracováním. U nás se těší velké oblibě a je to zároveň jedna z nejstylovějších trendy značek.

Xiaomi

Atraktivní design, styl a široký výběr. Tak by se dala popsat značka Xiaomi, která vyrábí nejen kvalitní hodinky, ale také mobilní telefony a tablety. U značky Xiaomi si vyberou hodinky jak muži, tak i ženy a mohou nabídnout krásný nadčasový design. Vybrat si můžete podle vašich preferencí – záleží na tom, co chcete, aby hodinky všechno uměly.

Za zmínku stojí například model Xiaomi Mi Smart Band 8 Active Pink, který zaujme nejen skvělou cenovou dostupností (seženete jej kolem 600 korun), ale taky skvělým propracovaných designem a výkonností. Vybírat můžete ze dvou barev: černé a růžové. Pánský model Xiaomi Watch S1 Pro GL Silver bude zase vhodný pro muže s aktivním stylem života. Je dražší (stojí okolo 6 000 korun), ale zato vás ohromí tím, co všechno umí. Monitoruje váš spánek, počítá počet kroků, které jste ušli, ukáže vám spálené kalorie a průměrné teplo. Hodinky jsou vodotěsné do 50 m (5 ATM), maximální výdrž baterie hodinek je 384 hodin.

Huawei

Známá značka, která vás určitě nezklame. Pochází z Číny a u nás se těší opravdu velké oblibě. Kromě toho, že ji seženete opravdu levně, si můžete všimnout, že nabízí kvalitní zpracování hodinek a může se pyšnit nadčasovým designem. Kromě toho jejich baterie dokáže vydržet opravdu dlouho, a tak s hodinkami zvládnete všechny své denní zážitky.

Za zmínku stojí například model Huawei Watch Fit 2, který nabízí širokou škálu funkcí. Díky AMOLED displeji jsou k dispozici pouhým zvednutím zápěstí a pak už stačí jen vyřizovat hovory, nebo třeba psát SMS. Pořídíte jej zhruba od 2600 korun.

Apple

Světově známá značka po celém světě, a to nejen v oblasti výroby hodinek, ale také chytrých telefonů, počítačů, či notebooků. Kdo by v dnešní době neznal Apple? Myslím, že bychom takového člověka stěží hledali.
Stala se známou po celém světě a drží si jednu z nejlepších příček až do teď. Vyrábí nadčasové chytré hodinky, které dokážou okamžitě zaujmout nejen svým vzhledem, ale také velkou řadou funkcí.

Za zmínku stojí například dámský model Apple Watch Series 9 41 mm, který spolehlivě dokáže monitorovat kvalitu spánku, vaši fyzickou kondici a dají se dokonce ovládat pouhými gesty. Hodinky jsou voděodolné a stojí cca 438 euro (v přepočtu cca 10 000 korun).

Samsung

Proslulá značka, která se těší oblibě po celém světě. Přitom byla původně založena v roce 1938 jako obchod s potravinami. Historie této firmy je velmi zajímavá, proto se na ni pojďme podívat blíže. Následně se majitel firmy pustil do obchodování s vlnou a vybudoval továrnu ve městě Daegu.

Na konci 60.let však firma začala investovat do elektroniky a stavby lodí. Právě v této době se firma masivně rozrostla a vzkvétala. Jejich první černobílá televize vznikla v roce 1970 a s prvním mobilem přišli na trh až o 18 let později, tedy v roce 1988. Kromě hodinek Samsung vyrábí také mobily a jiná zařízení.

Závěr

Ať už si pořídíte hodinky od jakékoliv značky uvedené výše, rozhodně nebudete litovat. Tyto značky vám totiž mohou nabídnout svoji špičkovou kvalitu a nádherný design jak pánských, dámských, tak i dětských hodinek.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo