IPL epilátory

Dokonale hladké tělo je snem snad každé ženy, ale i mnoha mužů. Tyto sny vám mohou splnit epilátory, tedy přístroje určené k odstranění nežádoucích chloupků. Epilátory jsou k dostání v několika podobách. Účinné, ale bolestivé vytrhávání nabízí klasické pinzetové epilátory, pokud preferujete bezbolestnou epilaci, měli byste vsadit na IPL epilátor. Tyto epilátory odstraní chloupky z celého těla bezbolestně, ale především dlouhodobě.

IPL epilátor využívá při odstraňování chloupků technologii intenzivního pulzního světla. Světlo je schopno narušit strukturu chloupků a opakovaným používáním epilátoru tak dojde k zastavení jejich dalšího růstu. Díky IPL epilátoru tak po několika použitích dosáhnete krásně hladké a na dotyk dokonale jemné pokožky, která vydrží po dobu několika týdnů.

Porovnat ceny IPL epilátorů

Nejlepší IPL epilátory

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. TrueLife Belle IPL E3 100 % 3 979 Kč Zobrazit Alza.cz
2. TrueLife Belle IPL E5 96 % 5 999 Kč Zobrazit Benu.cz
3. Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 90 % 11 290 Kč Zobrazit Holime.cz
4. Philips Lumea Advanced SC1997/00 88 % 7 197 Kč Zobrazit Alza.cz
5. Concept IL3020 78 % 4 135 Kč Zobrazit Krasa.cz
6. ProfiCare PC-IPL 3024 69 % 1 328 Kč Zobrazit Mall.cz

Počet záblesků

Aby nebyla epilace časově náročná, musí být epilátor schopný rychlých záblesků. Dražší přístroje jsou schopny provést několik záblesků za sekundu. Epilace nohou bude takovým to přístrojem trvat cca 5 minut.

Celkový počet záblesků označuje životnost lampy. Ta se v závislosti na jednotlivých modelech pohybuje v rozmezí 50 000 – 400 000 záblesků. Při počtu 400 000 záblesků můžete přístroj používat k epilaci celého těla cca 20 let. Na oholení celého těla pak spotřebujete 300 – 500 záblesků.

Nastavení intenzity světla

Odstín pokožky ovlivňuje intenzitu světla. Každý jednotlivec má trochu odlišný odstín, který se navíc v různých částech těla liší. Odstínu pokožky je třeba přizpůsobit intenzitu pulsního světla. Většina IPL epilátorů umožňuje intenzitu světla nastavit manuálně. Modernější přístroje se odstínu pokožky přizpůsobí zcela sami.

Součástí přístrojů je snímač, který nepřetržitě snímá pokožku a sílu záblesku přizpůsobí jednotlivým oblastem těla. Tato moderní technologie zajistí dokonalou rovnováhu mezi šetrností a rychlostí epilace.

Napájení

IPL epilátory se dělí také podle způsobu napájení. V současnosti jsou nejoblíbenější akumulátorové přístroje, kromě nich však můžete pořídit síťový i bateriový přístroj. Častá je i kombinace akumulátoru a elektrického kabelu.

  • Síťové IPL epilátory – součástí je přívodní kabel, který je nutné zapojit do elektrické sítě. Přívodní kabel vás může při odstraňování chloupků limitovat, na druhou stanu máte jistotu, že budete moci epilátor používat kdykoliv a spolehnout se můžete i na neomezenou dobu epilace.
  • Akumulátorové IPL epilátory – součástí přístroje je akumulátor, který je třeba pravidelně dobíjet. Akumulátor pak může být odnímatelný nebo zabudovaný. Díky akumulátoru můžete přístroj používat kdekoliv, avšak při používání vás bude limitovat kapacita baterie. Větší množství záblesků může baterii vybít poměrně rychle a celý proces bude trvat o poznání déle.
  • Kombinované IPL epilátory – výhody obou způsobů napájení kombinuje kombinovaný epilátor. Přístroj můžete používat kdekoliv, neomezeně dloubou dobu. Jakmile dojde kapacita baterie, stačí přístroj zapojit do zásuvky.
  • Bateriové IPL epilátory – baterie můžete vložit do těch nejlevnějších přístrojů. Tento typ není na trhu tolik rozšířen, protože přístroje vás svojí kvalitou příliš neoslní. K nákupu vás může nalákat pouze jejich opravdu nízká pořizovací cena.

Příslušenství

Součástí IPL epilátoru bývá i nějaké příslušenství. Konkrétně se jedná o různé hlavice, které můžete použít při odstraňování chloupků z celého těla. Větší nástavce jsou ideální na větší oblasti. U žen jsou to nohy, u mužů pak hrudník. Dále najdete nástavec na citlivé partie, tedy obličej a intimní oblasti.

  • Na obličej – tento nástavec má okénko o velikosti okolo 2 cm2. Aby byla epilace obličeje opravdu bezpečná, je v nástavci integrovaný UV filtr. Nástavec má plochý tvar a umožní vám provádět epilaci v oblasti nad horním rtem, okolo čelisti i na bradě.
  • Na podpaží – velikost okénka je okolo 3 cm 2. Tvar je uzpůsoben tvaru podpaží. Tímto nástavcem můžete odstranit chloupky na hůře přístupných místech.
  • Oblast bikin – velikost okénka je opět okolo 3 cm2. Nástavec však umožňuje odstranit tlustější a pevnější chloupky v tříslech.
  • Na tělo – největší nástavec má okénko ve velikosti od 4 – 7 cm2. Také pro tento nástavec je typický zaoblený tvar.

Kromě náhradních hlavic může balení obsahovat nabíječku, ale také žiletku, kterou použijete na oholení chloupků před tím, než použijete samotný epilátor. IPL epilátor lze používat na již oholené části těla.

Jednotlivé modely se výbavou liší, proto je před nákupem vhodné obsah balení zkontrolovat, abyste se ujistili, že obsahuje vše, co budete chtít používat.

Značka

IPL epilátory jsou i přes svojí vyšší pořizovací cenu stále oblíbenější, na což reagují různí výrobci. Pokud hodláte do tohoto přístroje investovat, bude lepší zaměřit se spíše na přístroje známých značek. Chybu neuděláte, pokud pořídíte epilátor značky Concept, Silk´n, Philips, Hyundai, Braun, Remington, Rowenta nebo třeba Beurer.

Cena

Ve srovnání s pinzetovým epilátorem je IPL epilátor výrazně dražší. Nevýhodou pinzetových přístrojů je však skutečnost že nedokáže redukovat počet chloupků a hladká kůže vydrží v lepším případě jen několik týdnů. Pokud toužíte po dlouhodobě hladké pokožce, vyplatí se do IPL epilátoru investovat.

Nejlevnější IPL epilátory stojí okolo 3 000 Kč. Pro nenáročné uživatele jsou k dostání epilátory s cenou od 3 do 6 000 Kč. V jejich případě je epilátor vybaven pouze základními funkcemi. Jestliže využijete pokročilejší funkce, budete se muset na cenovou kategorii 6 – 10 000 Kč. Za nejdražší IPL epilátor můžete zaplatit více než 15 000 Kč.

Porovnat ceny IPL epilátorů

Otázky a odpovědi

Lze IPL epilátorem odstranit chloupky na celém těle?

IPL epilátor je možné použít na odstranění chloupků z celého těla. Je tedy vhodný i na odstranění chloupků v obličeji. Výhodou epilátoru je bezbolestná epilace, což oceníte zejména při odstraňování chloupků z podpaží nebo intimních míst.

Je IPL epilátor vhodný pro každého?

Epilace IPL epilátorem je nejefektivnější u osob se světlou či středně tmavou pokožkou. Odstranit můžete světle, tmavě hnědé i černé chloupky. Naopak ne příliš účinná je epilace u osob se zrzavými nebo velmi blond vlasy. IPL epilátor si dobře neporadí s bílými, šedými nebo zrzavými chloupky.

Menší množství melaninu zde není schopno pohltit energii světla. IPL epilátor by neměl být používán ani v období těhotenství nebo kojení. Nevhodný je pro osoby, které řeší potíže s kožními chorobami, nemocemi srdce nebo trpí rakovinou či epilepsií.

Jak často je nutné IPL epilaci provádět?

V začátcích je vhodné provádět epilaci 1x týdně po dobu 4 – 12 týdnů. V této době dojde k narušení struktury chloupků. Poté budete epilaci provádět podle vlastní potřeby. Prvních výsledků, které souvisí s viditelnou redukcí počtu chloupků, si všimnete již po 1 měsíci používání. Pocit hladké pokožky může vydržet po dobu několika měsíců.

Závěr

IPL epilátory jsou přístroje, které provádí bezbolestnou epilaci. Při ní jsou odstraňovány chloupky i s kořínky. Po epilaci IPL epilátorem bude vaše pokožka dlouhou dobu hladká. IPL epilátory se však nevyplatí pořídit každému. Jsou schopny odstranit pouze tmavé chloupky. Neporadí si s chloupky světlými nebo rezavými. Aby byl proces odstraňování chloupků efektivní, doporučuje se provést v prvním roce od 6 – 8 fotoepilací. V dalších letech postačí přístroj používat cca 1 – 2 x ročně.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.alza.cz, www.mall.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Nedávno jsem si objednala v internetovém obchodu IPL epilátor a byla jsem napnutá, jak bude fungovat. Jsem maximálně nadšená, protože to je neskutečný zážitek a již od prvního použití je to můj oblíbený pomocník.

Přidat komentář

Recenzer
Logo