Depilační vosky

Účinná depilace je něco, po čem touží každá žena, v některých případech dokonce i muž. Žiletky a depilační krémy vám nezajistí pokožku bez chloupků na dlouhou dobu, od toho tu je právě depilační vosk. Stačí ho nanést na místo, kde chcete chloupky odstranit a poté trhnout pomocí depilačního papíru či vosku samotného. Bude to sice bolet, existují ale i různé varianty, které jsou k pokožce šetrnější. Možná své rozhodnutí přehodnotíte, až uvidíte, jaké výhody touto metodou můžete získat.

Porovnat ceny vosků

Typy

Depilační vosky můžeme dělit podle toho, v jaké formě se nacházejí. Můžete si tak jednoduše vybrat dle vašich priorit to, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Depilační pásky

Pokud chcete dosáhnout rychlého výsledku, depilační pásky jsou ideální volbou. Prodávají se v různých velikostech, a protože se jedná o studený vosk, jsou i šetrnější k pokožce. Pásky se dají nastříhat tak, aby perfektně sedly na danou partii. Můžete je použít i na obličej, speciálně nad horní ret. Balení mohou být různě velká, nicméně vám nevydrží dlouho. Vzhledem k tomu, že je vosk již nanesený na pásek, může se stát, že nezachytíte všechny chloupky tak, jak jste si představovali.

Depilační vosk v plechovce

Univerzální a vhodný na cesty je depilační vosk v plechovce, díky kterému si můžete dávkovat množství dle svého uvážení. Zvládne jak delší, tak krátké a silné chloupky, takže ho můžete nanést kamkoliv. Bát se nemusíte ani větších oblastí či zarůstajících chloupků. Aplikace probíhá nahřátím v určeném ohřívači, které trvá kolem 30–40 minut. Teplota vosku by měla být okolo 40 °C. Poté natřete tenkou vrstvu na danou oblast, přiložíte depilační papír a strhnete po směru růstu chloupků.

Vosk s roll-onem

Další praktické provedení depilačního vosku je vosk s roll-onem, který vzhledem připomíná antiperspirant. Na jeho zahřátí sice budete potřebovat mono ohřívač, jinak ho ale můžete použít kdykoliv a kdekoliv bez jakýchkoliv pomůcek. Vosk nanesete na požadovanou partii, přiložíte depilační papír a trhnete proti směru růstu chloupků. Jednoduché a efektivní! Hodí se na cesty.

Depilační vosk v tabletách

Pokud vám nevadí náročnější příprava, depilační vosk v tabletách se vám odmění skvělou skladností a delší trvanlivostí. Rozehřívat se doporučuje spíše v ohřívačích než ve vodní lázni, poté se nanese na pokožku, nechá zaschnout a strhne bez použití depilačního papíru. Vosk sám o sobě funguje jako papír, což je nejen praktické, finančně výhodné, ale také ekologické.

FILM WAX

Tento speciální druh vosku je založen na bázi zahřívání při nízké teplotě (45 °C) a rychlém procesu odstraňování chloupků. Nejčastěji se využívá pro brazilskou depilaci – odstraňuje krátké i silné chloupky a dá se samovolně strhnout, stejně jako depilační vosk v tabletách. Díky tomu, že se nanáší v tenké vrstvě, vydrží vám opravdu dlouho. Je šetrný k vaší pokožce, jeho použití je jednoduché a rychlé, a dokonce k němu nepotřebujete žádné jiné pomůcky. Vosk se rozehřívá v ohřívači a jeho cena je velmi přívětivá.

Cukrová pasta

Posledním typem depilačních vosků je cukrová pasta, která je zcela přírodní. Jedná se o směs cukru, vody a citronové šťávy, případně medu. Protože je k pokožce šetrná, hodí se pro citlivou pleť. Výhodné je, že se dá rozehřát ve vodní lázni či v mikrovlnce, tudíž její příprava netrvá dlouho. Nanese se v tenké vrstvě proti směru růstu chloupků, po vychladnutí se strhne ve směru růstu chloupků. Opět není třeba žádných pomůcek, navíc depilace cukrovou pastou bolí o dost méně, než je tomu u klasického vosku.

Teplý nebo studený

Teplý depilační vosk je ten, který nějakým způsobem musíte k aplikaci zahřát – vodní lázní, ohřívačem či v mikrovlnce. Studený lze oproti tomu rozehřát pouze třením rukou. Zatímco teplý vosk má dlouhodobější výsledky, studený bývá šetrnější k pokožce a lze ho použít kdekoliv, speciálně na obličej.

Funkce

Jak už jsme si předestřeli, depilační vosk je dlouhodobým pomocníkem na odstranění chloupků. Pokožka může být díky němu hladká až jeden měsíc, což znamená spoustu ušetřeného času i peněz. Chloupky navíc nezarůstají a pokožka nezůstává podrážděná, pokud se o ni správně staráte. Obzvláště v létě oceníte efekt tohoto způsobu depilace, i když vás možná občas bude bolet. Pokud se toho obáváte, začněte s cukrovou pastou, která je čistě přírodní a bolí ze všech typů vosku nejméně.

Jak pracovat s depilačním voskem?

Než začnete depilaci voskem, je několik věcí, které byste měli vědět. Důležitá je bezpečnost, protože pokud vyberete metodu teplým voskem, hrozí, že se popálíte. Než tedy nanesete vosk na tělo, vyzkoušejte prstem teplotu a ujistěte se, že není příliš vysoká. Vždy si přečtěte příbalový leták, abyste věděli, jakým směrem vosk nanášet a jakým ho strhávat, každý typ to má jinak. Nezapomeňte ani na správnou péči před a po nanášení vosku.

Jak se starat o pokožku před a po depilaci?

Aby byla depilace úspěšná, je zapotřebí provést správnou péči. Pokožka musí být suchá a ideálně dva dny předem zbavena odumřelé kůže peelingem. Abyste odmaštění ještě více podpořili, můžete použít tělový pudr. Po aplikaci namažte pokožku speciálním podepilačním olejem nebo použijte alespoň tělový krém.

Značka

Depilační vosky najdete jak v drogeriích, tak i na internetu. Dokonce můžete dokupovat i depilační papír nebo špachtle, pokud to bude potřeba. Které značky jsou nejznámější a zajistí vám kvalitu?

Italwax

Hledáte-li tu nejvyšší kvalitu a bio zpracování, pak je Italwax ideálním adeptem. Stala se první značkou, která na trh přivedla FILM WAX.

Tasha

Česká značka Tasha existuje na trhu od roku 2000 a nabízí vosky v různých provedeních i pomůcky, které se vám k jejich používání budou hodit.

Ro.ial

Pokud se vám zalíbil roll-on depilační vosk, Ro.ial je první značkou, která jej uvedla na trh. V nabídce má spoustu vůní a pochází z Itálie.

Balea

Klasická drogérková značka, která je výhodná hlavně nízkou cenou. Kromě depilačních vosků vyrábí i pásky, ale také ostatní tělovou kosmetiku. Za pár korun vám zaručí skvělý efekt a jednoduché použití.

Purity vision

Poslední značkou z našeho seznamu je Purity vision, která se proslavila svou cukrovou pastou. Veškeré její produkty jsou bio, proto pokud hledáte něco na citlivou pleť, tato značka vás nezklame.

Cena

Jistě záleží i na ceně. Nemusíte se bát, kvalitní vosk vás nemusí přijít na moc peněz, cena se odvíjí hlavně od množství a typu provedení.

Do 100 Kč

Do stovky seženete spíše voskové pásky, samotný vosk pak v menším balení. Určitě se nemusíte bát, že by byl nekvalitní, cena je nastavena hlavně velikostí balení.

Od 100 Kč do 400 Kč

Pokud se vám zalíbil depilační vosk v plechovce nebo roll-on, v této cenové kategorii ho pořídíte. Narazit můžete i na FILM WAX, který se prodává v podobě zrníček, jež rozehřejete v ohřívači.

Nad 400 Kč

Jestli to chcete mít se vším všudy, zakupte sadu i s příslušenstvím a přípravky, které se budou starat o vaši pokožku před a po depilaci.

Porovnat ceny vosků

Příslušenství

I když v rámci některých typů vosků není žádné příslušenství třeba, někde bude součástí balení nebo ho budete muset dokoupit. Díky těmto pomocníkům budete vosk lépe nanášet i strhávat.

Špachtle

Špachtle vám pomůže vosk nanést v tenké vrstvě tak, aby se jednoduše strhával. Jedná o malou dřevěnou pomůcku, která je buďto součástí balení nebo si ji dokoupíte za pár korun.

Depilační papír

Ne všechny vosky jsou samostržné, a proto v některých případech budete potřebovat depilační papír. Ten přiložíte na vrstvu vosku a v daném směru růstu chloupků trhnete. Opět mohou být součástí balení.

Ohřívač vosku

Posledním příslušenstvím, které si můžete zakoupit, a to v případě depilace voskem v tabletách či FILM WAX, protože tyto druhy jiným způsobem nezahřejete. Existuje také speciální ohřívač na voskový roll-on. Oba druhy zakoupíte v rámci pár stovek korun. Možné využít jak profesionálně, tak z pohodlí domova.

Otázky a odpovědi

Který typ vosku je nejlepší?

Velmi záleží na vašich preferencích. Chcete si dokupovat další příslušenství? Pokud ne, pak se vyhněte vosku v tabletách, FILM WAX, roll-on provedení. Jestliže se obáváte bolesti, zkuste depilovat cukrovou pastou, dle recenzí je její efekt nejméně bolestivý.

Jak moc bolí depilace voskem?

Opět záleží na metodě, kterou zvolíte. Obecně je teplý vosk o něco bolestivější, ale za to účinnější než ten studený. Abyste proces urychlili, dejte si záležet na přípravě pokožky a zahřejte vosk na správnou teplotu. Bolest se poté liší podle toho, jakou partii depilujete, nicméně každý má jiný práh bolesti. Na citlivější oblasti se vyplatí zakoupit takový vosk, který je na dané partie určen.

Jak dlouho vydrží pokožka po depilaci voskem hladká?

Po depilaci by vám měla pokožka bez chloupků vydržet 2–4 týdny, u cukrové pasty se uvádí až měsíc. Opět platí, že se tento fakt může u každého lišit, protože každému rostou chloupky jinak rychle a v jiné hustotě. Tmavší typy pravděpodobně budou potřebovat depilaci častěji.

Závěr

Depilační vosky jsou skvělou alternativou ke klasické žiletce či jiným metodám. Jsou účinné, s dlouhotrvajícím efektem, i když bolí. Máte ale několik možností, ze kterých si zvolíte přesně to, co vyhovuje vám. Věřte, že si časem zvyknete a s voskem se naučíte pracovat i snášet bolest, která proces depilace doprovází.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (61 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Koupila jsem si Arcocere depilační vosk roll-on Med a je skvělý. Opravdu jsem byla mile překvapena, ačkoliv jsem za tu cenu nečekala nic zázračného, musím ho pochválit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo