Epilátory

Nejoblíbenější typy epilátorů

Nejoblíbenější značky epilátorů

Dokonale hladká pokožka je snem mnoha žen, ale zbavení se nežádoucích chloupků standardním holením zabírá mnoho času a může být i značně nepříjemné. Navíc mnohdy zjistíte, že tam zase pár chloupků zbylo.

Navíc holení třeba v oblasti třísel může být i bolestivé. S tím nám naštěstí již pomáhají moderní přístroje jako jsou například epilátory. Epilace na rozdíl od depilace totiž odstraňuje chloupky včetně kořínku, což ocení zejména ženy s tmavými chloupky, protože se po běžné depilaci stává, že jsou kořínky vidět. Navíc epilace má dlouhodobější účinek než standardní depilace.

Výběr epilátoru se může zdát být trochu zapeklitým problémem, ale následující řádky by vám měly s jeho výběrem pomoci.

Porovnat ceny epilátorů

Nejlepší epilátory

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Braun Silk-épil 9 9-990 98 % 3 799 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. Wellife AS-101 89 % 249 Kč Zobrazit Tipnet.cz
3. Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 88 % 14 999 Kč Zobrazit Notino.cz
4. Braun Face SE 810 85 % 1 483 Kč Zobrazit Pilulka.cz
5. Rowenta EP5720F0 83 % 1 419 Kč Zobrazit Mall.cz

Jak vybrat epilátor?

Na trhu se setkáváme s různými druhy elektrických epilátorů, které se liší svojí konstrukcí, cenou, příslušenství, ale především typem. Pokud máte zájem o epilaci a nechcete se trápit voskem nebo cukrovou pastou je pro Vás elektrický epilátor jasnou volbou.

Typy epilátorů

Mezi základní druhy elektrických epilátorů počítáme 4 druhy, které se liší především svou konstrukcí.

Epilátor s pružinovou cívkou

Nejstarším a asi nejznámějším typem epilátoru je epilátor s pružinovou cívkou, který funguje na principu pružiny ve tvaru spirály. Tuto spirálu pak musíte držet u určité partie těla, kterou chcete epilovat. Právě tento nástroj byl až později vyvinut v elektrickém provedení, aby byla epilace rychlejší a méně náročná na práci.

Tato tradiční metoda epilace je poměrně bolestivá, protože kromě samotného vytrhávání chloupků si můžete jednoduše skřípnout i kůži. S tímto typem epilátoru se ještě můžete setkat, protože se sem tam ještě používá jako epilátor na obličej.

Rotující epilátor

Dalším typem epilátoru, který se na trh dostal později byl rotující epilátor, respektive epilátor s rotujícími disky. Tyto kovové rotující disky vytrhávaly chloupky, když se překryly. Ačkoli byla epilace stále bolestivá, už se tak často nestávalo, že byste si skřípli i kůži.

Pinzetový epilátor

Nejmodernějším mechanickým epilátorem pak je pinzetový epilátor, který je velmi šetrný a bolestivost se znatelně snížila. Pinzetové epilátory mají několik destiček s pinzetami, které zachytávají chloupky a vytrhávají je i s kořínky.

IPL epilátor

IPL epilátory jsou speciálním typem epilátorů, které k bezbolestné epilaci využívají fotoepilaci. IPL epilátor funguje na základě termolýzy, kdy je chloupek zahříván na teplotu 70 °C, chloupek při této teplotě vypadne, ale pokožka a podkoží zůstane nepoškozené. Někdy se můžeme u IPL epilátorů setkat také s označením jako laserové epilátory.

Epilátor na obličej

Specifickým typem je pak epilátor na obličej, současné epilátory na obličej fungují stejně jako pinzetové epilátory, ale mají podstatně menší váleček. Pro detailnější práci třeba v oblasti obočí.

Jak vybrat pinzetový epilátor?

Pokud se rozhodnete pro pinzetový epilátor měli byste vybírat podle následujících parametrů, které jsou pro výběr ideálního modelu stěžejní.

Počet pinzet

Pinzetové epilátory vybíráme především podle počtu pinzet, protože čím vyšší počet pinzet tím rychlejší je epilace, ale pokud na pinzetový epilátor nejste zvyklí, tak musíme upozornit, že epilace s více pinzetami s běžným epilátorem je bolestivější.

Pro začátečníky s epilací pomocí pinzetového epilátoru tedy doporučujeme používat epilátory se začátečnickou hlavicí, která má zpravidla 25 pinzet. Zkušenější uživatelé epilátorů pak volí hlavice s větším počtem pinzet, protože již mají navyklou pokožku a jsou zručnější.

Samozřejmě, že epilace s menším počtem pinzet trvá podstatně déle a není tolik efektivní, jako epilace třeba s hlavicí se 70 pinzetami.

Podle přidaných funkcí

V současné době jsou však také pinzetové epilátory s chladícím systémem, které pomáhají snižovat bolestivost epilace a ta je tak téměř bezbolestná.

Podle možnosti použití

Pinzetový epilátor vybíráme také podle toho, zda jej chceme používat i ve vodě, protože základní modely epilátorů nejsou vodotěsné ani voděodolné. Voděodolné epilátory, které jsou vhodné k použití jak na sucho, tak ve vodě označujeme Wet & Dry epilátor.

Výměna nástavců

Jestliže chcete používat epilátor po delší dobu je praktičtější volit modely, kde se dají vyměnit hlavice. Ať už se jedná o hlavice s rozdílným počtem pinzet nebo velikost hlavice či hlavice masážní.

U lepších modelů pak můžete volit pinzetové epilátory, které je možné výměnou hlavice změnit na depilační strojek a ten tak použít na citlivější partie. S bolestivostí pak mohou pomoci také masážní nástavce. K lepším modelům se pak dodávají i peelingové hlavice, které odstraňují odumřelé kožní buňky a můžete tak předejít zarůstání chloupků.

Nastavitelná rychlost

Aby byl epilátor vhodný pro použití na více částech těla doporučujeme volit epilátory s možností nastavení rychlosti. Vyšší rychlosti jsou vhodné zejména pro holení nohou, protože se jedná o větší plochu a pokožka není tak citlivá třeba jako na obličeji nebo podpaždí, kde je vhodné volit rychlost nižší.

Hlasitost

Tak jako řada jiných elektrických spotřebičů i elektrické epilátory vydávají hluk, který nás v přílišné míře může dráždit, zejména pokud se budete potřebovat holit i mimo domov.

Drátový nebo bezdrátový

Základní modely bývají na klasické drátové připojení, jejich použití je pak samozřejmě omezeno na zdroj elektrické energie. Vyšší modely pak pracují s dobíjecími akumulátory, takže jej v případě potřeby můžete použít třeba i když vyrazíte za dobrodružstvím pod stan. Mezi levné modely patří epilátory na baterie, které můžete kdykoli vyměnit.

Ačkoli se na jednu stranu může zdát používání epilátorů na akumulátor nebo baterie výhodnější je důležité zdůraznit, že tyto epilátory mají nižší výkon než klasický drátový a jak klesá energie baterie, klesá i výkon epilátoru. Nejlepším řešením jsou kombinované epilátory, tedy epilátory, které jsou na akumulátor, ale dají se používat i připojené ze sítě.

Podle funkcí navíc

Na trhu se můžete setkat i s modely, které mají třeba integrované světýlko ve formě LED diody, která má posloužit k tomu, aby bylo lépe vidět na špatně dostupná místa na všechny chloupky.

Velmi praktickou funkcí navíc je třeba protiskluzová rukojeť, která se stará především o bezpečí během epilace nebo výkyvná hlava epilátoru, díky níž se dostanete i do špatně dostupných míst.

Jak vybrat IPL epilátor?

Než si pořídíte IPL epilátor, měli byste vědět, že tyto epilátory pracují s melaninem v chloupkách, pokud tedy máte světlé chloupky nemusí tyto epilátory fungovat správně a epilace může být málo efektivní.

Rovněž pokud máte kožní problémy nebo byste byla těhotná je vhodné se poradit s lékařem či edukovanou kosmetičkou. Pokud uvažujete o pořízení IPL epilátoru měli byste vybírat podle několika základních technických parametrů.

Velikost okénka

Velikost okénka, kde problikává světlo je velmi důležitá, protože určuje velikost plochy, kterou budete moci na jedno probliknutí světla epilovat. Pokud tak chcete epilovat zejména větší plochy na těle mělo by být okénko větší, protože epilace je pak rychlejší.

Nástavce

Opět se dostáváme k otázce ohledně částí těla, které budete chtít epilovat, protože pokud budete chtít epilovat pouze nohy je základní větší nástavec dostačují. Jestliže budete chtít epilovat i obličej či jiné partie je důležité vybírat modely i s menšími nástavci.

Regulace záblesků

Každý z IPL epilátorů disponuje regulací záblesků, některé lepší modely mají tuto regulaci automatickou. Jestliže si však pořídíte epilátor s manuálním nastavením záblesků je nutné věnovat pozornost tomuto parametru.

Nemusíte se však manuálního nastavení obávat, přiložené návody jsou ohledně tohoto nastavení velmi podrobné a pokud byste si nastavili přílišnou intenzitu pocitově hned poznáte a na další místo již nastavíte méně záblesků.

Počet záblesků

Počet záblesků, které jsou u IPL epilátorů udávány nám určují životnost epilátoru, jelikož nám udává, kolik záblesků je epilátor schopen celkově vyvinout. Je to tedy podobné jako u žárovek, kde máme danou životnost v hodinách.

Na jednu epilaci celého těla pak většinou potřebujete asi 400 záblesků. Standardní počet záblesků se u epilátorů pohybuje mezi 50 000 záblesky u levnějších modelů a až 400 000 u těch s nejdelší životností.

Nezapomeňte však na to, že epilace IPL epilátorem se neprovádí tak často jako depilace nebo epilace pinzetovým epilátorem, takže se i IPL epilátor s nižším počtem záblesků může stát vašim pomocníkem na několik let.

Dalším parametrem, který je společný pro oba přístroje je pak skutečnost, zda je epilátor určen pro muže i ženu. Ačkoli je většina prodávaných modelů unisex. Muži určitě ocení jinou barvu než růžovou nebo fialovou.

Značky

Mezi nejznámější značky u klasických epilátorů patří především firmy Braun, Remington, Philips dále pak také Rowenta či Panasonic. V oblasti IPL epilátorů patří k nejrozšířenějším epilátory Braun, Panasonic a Remington, méně často se setkáte i s výrobky značek Beurer nebo Eta.

Ceny

Cenová relace u epilátorů je díky rozličným parametrům poměrně široká, ty nejlevnější modely seženete už v řádu páru stovek korun, ty nejpropracovanější modely z řady IPL epilátorů pak mohou dosahovat na pořizovací cenu 15 000 Kč.

Do 1 000 Kč

Jak jsme již uvedli výše nejlevnější pinzetové epilátory pořídíte již asi od 300 Kč, tyto modely mají však menší hlavice s počtem pinzet okolo 20 a mají také nižší výkon. Ty nejlevnější kousky jsou většinou epilátory na baterie.

S trochu vyšší cenou, ale stále do 1 000 Kč pak seženete i modely akumulátorové. U všech výše uvedených však počítejte, že výsledek epilace nebude dokonalý.

Od 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této cenové relaci již naleznete lepší pinzetové epilátory, které dosahují počtu pinzet okolo třiceti, a navíc také s regulací rychlosti. Rovněž již můžete sehnat Wet & Dry epilátory. Vybírat můžete s epilátorů do sítě i epilátorů na akumulátor s již slušnou výdrží baterie okolo 40 minut.

Od 3 000 Kč do 5 000 Kč

Epilátory z této cenové kategorie již zahrnují i levnější modely IPL epilátorů a ty nejlepší pinzetové epilátory mnohdy již s bohatým příslušenstvím. Pinzetové epilátory z této skupiny Vám zaručí skvělé výsledky.

Od 5 000 Kč

Tato cenová relace pokrývá ty nejdokonalejší pinzetové epilátory, které se od standardní nabídky liší třeba svým designovým provedením. Největší zastoupení v této kategorii však mají IPL epilátory, jejichž cena běžně sahá až 15 000 Kč.

Porovnat ceny epilátorů

Údržba

Klasické elektrické pinzetové epilátory mívají odnímatelné hlavice, které je možné umýt pod proudem teplé vody. Existují však i epilátory s čistící stanicí, které odvedou tuto práci za Vás, a navíc epilátor i vydezinfikují. Jen pozor na modely, které není možné umýt pod tekoucí vodou, ty se musí zpravidla čistit pouze štětečkem, ale ruku na srdce nikdy neodstraníte z epilátoru vše.

Příslušenství

Součástí základní sady bývá celá řada příslušenství k těm lepším modelům si pak můžete dokoupit příslušenství podle vlastního uvážení.

Zrcátko

Bývá často základním příslušenstvím, které byste asi nikdy ani neřešili, protože už jej jistě máte doma.

Cestovní pouzdro

Je na druhou stranu velice praktické, zejména jestliže často cestujete a plánujete tak epilátor používat i mimo domov. V případě, že není cestovní pouzdro součástí balení doporučujeme si jej obratem zakoupit, aby pasovalo na Váš model epilátoru.

Nástavec na pedikúru

Je také velmi praktickým a zajímavým doplňkem. Upřímně, kdo z nás si najde v každodenním shonu čas na řádnou péči o naše nohy. S tímto praktickým nástavcem to zvládnete rychlostí blesku.

Zastřihovací nástavec

Ocení každý, kdo se potýká s hustším ochlupením a často bývá oblíbený u mužů. Jedná se vlastně o velmi praktický nástavec, který můžeme použít při úpravě delších chloupků.

Nástavec pro napnutí pokožky

Nepatří nijak často k základnímu vybavení, což je škoda, protože díky němu dosáhnete rychleji dokonalé epilace. Když pokožku napne, může epilátor zachytit více chloupků.

Závěr

I když se může na první pohled zdát výběr toho správného epilátoru poměrně náročnou volbou, doufáme, že jsme Vám s tím dokázali pomoci a osvětlit ty nejdůležitější parametry.

Pro ty, kteří chtějí mít stále dokonale hladkou pokožku, ale nechtějí se epilaci věnovat často a hlavně ji mít bezbolestně je nejlepší volbou IPL epilátor, na druhou stranu je nutné akceptovat jeho vyšší pořizovací cenu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.mall.cz, www.holime.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já používám Braun Silk-épil 9 9-710 a jsem nadšená, protože je naprosto perfektní. Do puntíku splnil moje očekávání, takže to byla jednoznačně skvělá investice. Nelituji ani ceny téměř tři tisíce korun.

  2. Nejraději mám epilátory od značky Braun, protože jsou velmi kvalitní, moc dobře se s nimi pracuje, jsou spolehlivé a hlavně se s nimi dá dosáhnout perfektních výsledků. Zkoušela jsem také epilátor Silvercrest, ale to nebyla žádná sláva a dost tahal, že jste měli pocit, jako když vám někdo škube kůži, takže jsem věrná značce Braun a budu se jí držet i nadále.

  3. Dobrý den,

    je možné epilátor i na epilaci vlasů na hlavě? Pokud ano, jaký typ je nejvhodnější. Děkuji.

  4. Nedávno jsem koupila epilátor od značky Silvercrest, ale prostě na Brauna nemá. Nepoužívá se až tak dobře jako ty, na které jsem běžně zvyklá.

  5. Osobně sázím na epilátory od značky Braun, protože pracují velmi dobře a zbaví člověka veškerých chloupků. Za mě rozhodně spokojenost, zatím sem nenašla lepší značku.

  6. Článek mi hodně pomohl s výběrem, tak vám děkuji.

Přidat komentář

Recenzer
Logo