Karaoke

Karaoke je zábava různých večírků, která je běžná pro partu přátel, posezení s rodinou. O její oblibě svědčí i karaoke bary. Při karaoke hraje nejdůležitější roli hudba a zpěv. Amatérský zpěvák zpívá za hudebního podkladu známé písničky. Jednat se může prakticky o jakýkoli žánry, od těch dětských, přes lidové, po moderní hudbu. Slova jednotlivých písniček pak běží na televizi nebo monitoru a podle toho, kdy se mají zpívat, dochází k jejich zabarvování.

Podle oficiálních zdrojů se karaoke jako první objevilo v Japonsku a to v 70. letech 20 století. V té době vznikaly první karaoke bary, avšak pouze v podobě soukromých boxů. Později se tato zábava přesunula do Číny a následně do dalších zemí světa.

Karaoke je doslova zábava pro každého a karaoke zařízení dostane v mnoha verzích. Méně nároční si vystačí s některých z počítačovým online karaoke. Koupit můžete karaoke mikrofon, který je k dostání v dětské i dospělé podobě. Ale vlastnit můžete i karaoke set, který kromě vlastního zařízení obsahuje nejčastěji dva mikrofony a text písně přehrává na obrazovce.

Porovnat ceny karaoke

Nejlepší karaoke

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Teddies Mikrofon Bluetooth na baterie s USB kabelem 100 % 733 Kč Zobrazit Popron.cz
2. GoGEN Maxipes Fík MAXI KARAOKE 85 % 1 540 Kč Zobrazit Alza.cz
3. WSTER WS 858 bluetooth mikrofon 70 % 198 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Pokud uvažujete o pořízení karaoke, budete mít na výběr ze dvou možností. Obě verze jsou dostupné také v dětské verzi, která je levnější a zvukově i co se týká funkcí méně kvalitní. Dětským uživatelům však přinese mnoho zábavy a potěší i snadným ovládáním.

Karaoke set

Nejdražší verzí jsou sety, které obsahují vše, co ke karaoke budete potřebovat. Kromě mikrofonů je to reproduktor, zesilovač i adaptér, kterým set propojíte s televizí. Sety podporují přehrávání hudby z CD a DVC disků, SD karty, ale i formát MP3. Zábavu si můžete zpříjemnit různými efekty a za vyšší cenu dostanete opravdu dobrý zvuk.

Výjimkou jsou ovšem dětské karaoke sety, které jsou výrazně levnější, jednodušší a jejich zvuk není příliš kvalitní. Tyto sety však potěší jednoduchou obsluhou, kterou zvládnou děti i bez vaší asistence.

Jednodušší a výrazně levnější verzí mohou být sety, které obsahují pouze mikrofony doplněné o mixážní pult, ke kterému je možné připojit video i audio zdroj. Díky tomu ho můžete propojit s televizí, Hi-Fi zesilovačem nebo jiným zařízením.

Karaoke mikrofon

Speciální bezdrátové mikrofony jsou k dostání v mnoha podobách. I v tomto případě je možné vybírat mikrofon určený pro děti i dospělé. Karaoke mikrofony jsou bezdrátové, některé však umožňují propojení s různým zařízením pomocí kabelu.

Ve většině případů však podporují Bluetooth. Součástí mikrofonu je i reproduktor, z funkcí nabízí mnoho hudebních aplikací a dalších funkcí.

Podporované formáty

Jednotlivé výrobky podporují mnoho formátů. Nejčastěji umožňují vložit CD, DVD a CD-G nosiče, které jsou k dostání v mnoha žánrech. Kromě toho mohou podporovat MP3 a MP3-G formát. Hudbu můžete přehrávat z SD karty či flash disku a využit můžete i YouTube kanál.

Provedení

Karaoke zábavu si díky moderním zařízením užijete prakticky kdekoliv. Valná většina karaoke je přenositelných. Pokud budete upřednostňovat přenositelné karaoke sety, volte variantu bezdrátového reproduktoru v kombinaci s bezdrátovým mikrofonem. Také samostatné mikrofony pak jednoduše spárujete s mobilním telefonem.

U přenosných zařízení se vždy zaměřte na kapacitu a výdrž baterie. Některé karaoke umožňují i vložení klasických baterií. U větších karaoke reproduktorů byste měli mít možnost z důvodu snadnější manipulace využít přepravní kolečka a rukojeť pro snadnější přenášení. Přenosná zařízení by pak měla být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů.

Zvuk

Zvuk je u karaoke důležitý, kvalitnější zvuk vám nabídnou dražší karaoke sety či mikrofony. Pokud si budete karaoke zábavu užívat spíše doma, není nutné investovat do toho nejdražšího, co je na trhu k dostání. Zde si vystačíte se střední cenovou skupinou a vhodné je samozřejmě přihlédnout i k uživatelským recenzím.

V případě dětských karaoke verzí není zvuk tím nejdůležitějším, není tedy možné očekávat žádnou velkou kvalitu. Na druhou stranu však ani dětské verze nejsou pro laika vyloženě špatné a dětem poskytnou adekvátní zábavu. I zde však můžete zakoupit i dražší verze, které využije při domácí zábavě celá rodina.

Ovládání

Ovládání karaoke není nijak složité. Zejména v případě domácího karaoke a výrobků určeným dětem stačí praktické zařízení pouze zapnout a hned ho můžete používat. Prakticky každé karaoke je možné jednoduše spárovat s mobilní či jinou aplikací nebo propojit s počítačem či televizí a nechat se jednoduše vést.

Složitější ovládání očekávejte v případě profesionálních karaoke, které jsou vybaveny více funkcemi a lze je připojit k více zařízením. Ani v tomto případě se však nemusíte obávat, že si se zařízením neporadíte.

Zvukové efekty a funkce

Karaoke nabízí několik zvukových efektů i přídavných funkcí. Jejich počet se zvyšuje s pořizovací cenou a určením. Dětská karaoke jsou mnohem méně vybavená, a to hlavně z důvodu snadného ovládání. V případě běžné verze toho však máte k dispozici mnoho.

Mezi nejčastější patří tzv. Echo efekty, jejichž úkolem je vylepšit hlas zpěváka. Kromě těchto hlasových efektů máte k dispozice efekty světelné.

Dražší karaoke zařízení disponují různě velkým displejem, ten vám usnadní ovládání, a poskytne mnohé efekty jako je zobrazení textů i celých videí v různých formátech.

Některá karaoke jsou vybavena velkým množstvím vestavěných písní. Ve většině případů vám však umožní využít i vlastní výběr.

A praktické jsou i karaoke doplněné o držák na tablet či mobilní telefon.

Značka

Karaoke zábavu pro celou rodinu si můžete užít díky značkám Auna, Technaxx, Lexibook, N-Gear, Toys Group, Easy Karaoke, Eljet a další. CD disky s hudbou koupíte od značky Karaoke zábava nebo HeliumKing.

Cena

Karaoke zábavu si může díky nízké pořizovací ceně užít doslova každý. Nejlevnější bezdrátové mikrofony koupíte do 300 Kč, vybírat můžete mezi dětskými i klasickou podobou. U těchto levných mikrofonů však není možné počítat se špičkovou kvalitou zvuku. Jsou však doplněny o mnohé funkce a pro domácí pobavení poslouží velmi dobře.

Do 1 000 Kč je možné koupit i první karaoke sety a další kvalitnější mikrofony. K nejdražším patří přenosné reproduktory různých podob. Zde se cena pohybuje od cca 2 500 – 5 000 Kč. Dražší reproduktory je možné díky mnohým funkcím a lepší kvalitě zvuku používat i na různých akcích.

Porovnat ceny karaoke

Otázky a odpovědi

Co znamená formát CD-G a MP3-G?

CD-G disky lze přehrát ve všech zařízeních, které umožňují CD disky přehrávat. Pokud budete tento disk přehrávat pomocí televize, počítače či karaoke s displejem, budou se zobrazovat také textová a grafická data.

Výhody CD-G disku však využijete pouze na zařízeních, které tento formát podporují, což je právě případ karaoke. Stejným způsobem pak funguje i formát MP3-G, který vám opět zobrazí texty písní na displeji či obrazovce.

Jaká je výdrž baterie?

Výdrž baterie je u jednotlivých zařízeních různá. Někteří výrobci často uvádí i poměrně dlouhé rozmezí doby přehrávání. Karaoke zařízení výrobci z hlediska výdrže baterie testují na střední hlasitost, což je nejčastěji udávaný údaj.

Karaoke se však mnohem častěji užívají na hlasitost vyšší, potom však kapacita baterie klesá. Pokud budete zařízení poslouchat na maximální hlasitost, zkrátíte životnost baterie až o polovinu. Toto platí u všech bezdrátových nebo přenosných zařízení.

Kde je možné najít karaoke texty?

Většina zařízení podporuje přehrávání CD i CD-G disků. Z tohoto důvodu je i poměrně velká nabídka různých CD s písničkami všech stylů. Pokud si lépe rozumíte s moderními technologiemi, nebude pro vás problém stáhnout karaoke aplikace, nebo si můžete pomocí internetu karaoke zdarma stáhnout. Využít můžete i kanál YouTube.

Závěr

Karaoke je zábava pro každého, nejjednodušším způsobem je využití různých online stránek. Ti, kdo chtějí využít karaoke naplno, se však neobejdou alespoň bez karaoke bezdrátového mikrofonu, který zábavu zatraktivní díky různým funkcím.

Náročnějším jsou určeny karaoke sety. Jednodušší je možné propojit s televizí či počítačem a zábavu si můžete užívat v pohodlí domova. Díky přenosným karaoke reproduktorům si užijete zábavu s rodinou i přáteli i na různých místech, ať už je to chata, dovolená, kempování, či cokoliv jiného.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (33 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Karaoke bylo super zpestření firemního večírku. Rozhodně jsme ho uložili a příště se zase bude hodit.

  2. Skvělý článek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo