Lapače snů

Každému se čas od času stane, že má špatný sen. Špatná nálada, ale i strach nebo úzkost vás však nemusí opouštět ani po probuzení. Právě špatné sny má odehnat lapač snů, což je něco, s čím jako první přišli indiáni. Aby vše fungovalo správně, měli byste svůj lapač pověsit do okna, právě na tomto místě bude lapač všechny sny zachytávat. Špatné sny se zachytí na uzlíkách a budou spáleny denním sluncem. Dobré sny sklouznou po peříčkách zpět do vaší duše.

Lapače snů se liší vzhledem i velikostí, vždy se však jedná o propletený kruh s velkou spoustou různých ozdob. Žádnému lapači nechybí ani ptačí peří. Podoba ani provedení lapače není nijak náhodné, vše je uděláno tak, aby lapač plnil dokonale svoji funkci.

Porovnat ceny lapačů snů

Typy

Při výběru lapače můžete kromě tradiční podoby narazit na tzv. čakrový lapač. To, který lapač si nakonec vyberete, bude pravděpodobně velké dilema, oba fungují na jiném principu a mají velmi blahodárný dopad na duševní i tělesné zdraví. Postačí jen věřit.

Klasický

Klasickou podobu lapače snů zná pravděpodobně každý. Jedná se kruh, který je vypleten do podoby pavučiny. Pavučina má zachytávat sny. Součástí pavučiny jsou korálky nebo kamínky, které mají představovat spící osobu. Peříčka mají přivolávat lehčí sny. Vůbec první lapač snů měl být vyroben šamankou, která měla s jeho pomocí uklidnit malé dítě.

Čakrový

Pomocí čakrového lapače snů je možné odblokovat čakry v těle. Díky čakrám proudí tělem vitální nebo také životní energie. Čakry jsou umístěny podél páteře a je jich celkem 7. Právě 7 kruhů tvoří čakrový lapač snů. Každý kruh má jinou barvu a mnohdy nechybí ani křišťál stejné barvy, který se nachází uvnitř kruhu.

Křišťál je kamenem dokonalosti, štěstí a čistoty. Křišťál se dokáže velmi dobře vypořádat s negativní energií a umí ji přeměnit na energii pozitivní. Uzdraví vaši duši, tělo a pomůže i ve vztazích. Tento zázračný kámen vyčistí auru, čakry a vyléčí orgány, dokáže neutralizovat geopatogenní zóny. Aby toto vše dokázal, potřebuje však pravidelnou údržbu. Ta spočívá v omývání vlažnou vodou a nabíjení pomocí slunce.

Na čakrovém lapači byste měli najít tyto barvy:

 • Červená – je barvou krve a symbolizuje život
 • Oranžová – je barvou východu a západu slunce
 • Žlutá – symbolizuje sluneční energii, teplo a světlo
 • Zelená – je barvou přírody
 • Modrá – symbolika vody ale také barva nebe
 • Fialová – je barvou mystiky a spirituality
 • Růžová – barva něhy a lásky

Materiál

Na výrobu lapačů se používají různé materiály. Při koupi byste měli upřednostnit přírodní materiály, které mají i rituální význam. Z přírodních materiálů můžeme jmenovat vrbové proutí, kůži, korálky ze dřeva a peří. Z méně tradičních materiálů je to koňská hříva a polodrahokamy.

Minerály

Součástí lapače snů jsou často minerály. Narazit můžete na různé druhy, vybírat byste měli na základě vašeho znamení zvěrokruhu.

 • Ametyst – tento kámen je určen osobám ve znamení Panna, Beran, Střelec, Štír, Ryby a Kozoroh.
 • Ametyst vyniká ochrannou silou a mocí. Má také silnou léčivou moc, zažene nespavost i noční můry. Pomůže vám zahnat stres i negativní emoce, ale také zlobu, vztek a obavy. Je kamenem lásky a věrnosti, napomůže k soustředění, zmírní bolest hlavy a má i další pozitivní dopady na celé tělo.
 • Tygří oko – kámen by měl mít hnědou barvu a je určen osobám narozeným ve znamení Panna, Blíženci a Lev. Tento kámen vás ochrání před každým nebezpečím, dodá vám sílu a potlačí deprese. Tento kámen přitahuje peníze i bohatství.
 • Růženín – určen znamením Býk, Váhy a Blíženci. Ovlivňuje činnost srdce, reguluje jeho rytmus, léčí neplodnost. Pomáhá při onemocněních krve, jako je leukémie nebo anémie.
 • Avanturín – určen znamením Býk, Rak, Střelec. Kámen se stará o duševní stránku, zmírní negativní emoce i vztek. Zlepší metabolismus, krevní tlak i funkci štítné žlázy, předchází vzniku alergií.
 • Křišťál – určen znamením Blíženci, Kozoroh, Rak. Zklidňuje, projasní mysl, nabije vás energií. Odstraní negativní emoce, působí na psychiku.
 • Karneol – určen znamením Blíženci, Panna, Rak. Kámen motivuje k pracovních úspěchům, podílí se na rozvoji tvůrčích schopností, ochrání vás před zlobou i závistí a vyléčí deprese.
 • Jaspis – určen znamením Beran, Rak, Váhy, Štír. Má pozitivní dopis na partnerské a mezilidské vztahy. Ochrání vás na cestách, odstraní z těla toxiny. Pomůže při střevních potížích, pomáhá při trávení, má blahodárný vliv na činnost jater, slinivky i ledvin.
 • Achát – určen znamením Býk, Blíženci, Štír, Kozoroh, Panna. Kámen s jemnou energií, který zklidní vaši mysl. Zajistí vám vnitřní sílu, a má mnoho blahodárných dopadů na štítnou žlázu, lymfatické uzliny, pomůže při artritidě a nemocech kostí.
 • Tyrkys – určen znamením Vodnář, Ryby, Střelec, Blíženci. Očistný kámen, který rozptýlí negativní energii, udržuje rovnováhu, pomůže při řešení problémů. Uklidní nervy, regeneruje tkáně a uzdraví tělo.

Jak vyrobit lapač snů?

Jestliže jste kreativní a manuálně zruční, můžete si lapač snů vyrobit i doma, podle vlastních představ. Návodů je na internetu nespočet, jedním z nich je například tento postup, na který nebude potřebovat žádné zvláštní nebo speciální materiály a pomůcky.

Pro výrobu lapače snů budete potřebovat:

 • Alespoň 3 papírové tácky
 • Děrovačku
 • Barevné korálky s větší dírkou, do které budete moci provléknout vlnu
 • Barevné vlny podle vlastního vkusu
 • Lepidlo
 • Barevné fixy
 • Nůžky a izolepu

Nejprve ozdobte okraje jednoho tácku jakkoliv podle vlastního vkusu. Po nazdobení vystřihněte vnitřní kolo tácku tak, aby vám zůstal pouze obarvený okraj. Stejně vystřihněte i zbylé 2 tácky. Bílé tácky zatím odložte stranou a do barevného tácku vystřihněte pomocí děrovačky několik otvorů.

Dva horní otvory budou sloužit k zavěšení poutka, naproti na spodní straně lapače budou dírky 3. Do těchto otvorů se budou navěšovat bavlnky, korálky a peříčka. Poté již začněte navlékat bavlnky do spodních otvorů, délku opět zvolte přesně podle sebe. Na bavlnky poté navlékněte libovolný počet korálků.

Pro zpevnění přilepte na zadní stranu lapače zbylé 2 bílé papírové kroužky. Do slepeného kruhu udělejte po celém obvodu několik dírek, těmi budete provlékat bavlnky na vnitřní výplet.

Na konci bavlnky je vhodné udělat pomocí izolepy špičku, díky které se nebude konec třepit a provlékání bude snadnější. Vnitřní část by měla po vypletení tvořit pavučinu. Také vnitřní výplet můžete dle libosti ozdobit korálky. Na spodní třásně je možné umístit také barevná peříčka.

Značka

Lapače snů je možné koupit od Autronic, Morex, Ijen, Gaira a dalších. Lapače snů se často vyrábí na zakázku nebo je můžete vyrobit sami podle různých návodů.

Cena

Cena lapačů není vysoká, pohybuje se v rozmezí 150 – 300 Kč. Záleží především na velikosti a použitých materiálech. Podobnou cenu můžete očekávat i v případě čakrových lapačů.

Porovnat ceny lapačů snů

Otázky a odpovědi

Jakou barvu zvolit?

Barvy lapačů mají vlastní symboliku, ačkoliv byste měli lapače vybírat spíše podle citu, je dobré znát symboliku alespoň nějakých barev. Například bílá barva symbolizuje čistotu, nevinnost, touhu po dokonalosti. Má vliv na přemýšlení a opticky zvětšuje prostor.

Úkolem modré je poskytnout uvolnění, vnést do duše rovnováho, mír a klid. Je to barva oddanosti, věrnosti a víry. Modrý lapač vás uklidní, zlepší vaše dojmy a intuici. Růžová je barvou lásky, jemnosti, něžnosti, energie, volnosti a elegance. Béžová je neutrální barva, díky ní se lépe zklidníte a můžete relaxovat.

Kam lapač umístit?

Lapače se často umísťují nad postel, tradice říká, že viset by měl v okně. Podle prastarého indiánského učení můžete lapač pověsit nad postel, k oknu nebo ke dveřím, ale i na jakoukoliv zeď v ložnici.

V případě, kdy visí nad postelí, bude plnit funkci ochranného amuletu. Lapač zavěšený u okna do místnosti nepropustí škodlivou energii. Pokud ho umístíte do středu místnosti, bude plnit očistnou funkci a rozptýlí nežádoucí negativní energii. Lapač na stěně plní funkci regulátoru toku energie.

Co je čakra?

Čakry jsou něco jako energetická centra, která se nachází v těle. Čakra je v překladu kolo nebo kruh. Přes čakry proudí životní energie, která je označována také jako čchi. Čakry jsou v těle spojeny s různými orgány, které mají vyživovat.

V případě, že jsou tyto cesty zablokovány, nastupují různé psychické problémy, vyčerpání, únava, bolest a další zdravotní komplikace. Čakry jsou nejčastěji zablokovány vlivem nahromaděné negativní energie. Odblokovat je můžete tělesným a duševním cvičením, pomáhá aromaterapie, relaxační hudba nebo barvy.

Závěr

Lapače snů můžete po vzoru indiánů zavěsit kamkoliv do prostoru nebo nad spící osobu. Díky lapači zaženete zlé sny, získáte ztracenou rovnováhu a zbavíte se negativní energie. To, zda jsou lapače spolehlivé, vám však nemůže nikdo 100% slíbit. Někomu pomohou, jiný jejich efekt poznat nemusí. Díky poměrně nízké pořizovací ceně, nebo možnosti vyrobit si lapač doma, však můžete tento magický výrobek alespoň vyzkoušet.

Lapače snů můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a 4home.cz


Zdroje: shop@madelaine.cz, www.tori-sperky.cz, www.tonyem.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (34 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem na to nikdy nevěřil a manželce jsem se smál, že takové hlouposti, jako jsou lapače snů, vůbec kupuje. Musím říct, že to má něco do sebe, protože nějakou dobu jsem měl opravdu příšerné sny, až jsem svojí paní budil. Pověsila mi nad postel lapač snů a najednou jako když utne, sny zmizely.

 2. Dříve jsem si lapače vyráběla, ale aktuálně nemám vhodný materiál, takže je kupuji. A musím uznat, že jsem koupila lapač snů Bílý měsíc, který má 65 cm a je super.

 3. Lapače snů máme v každém pokoji, přece jen, člověk nikdy neví, kde ho přepadne spánek a jistota je jistota. Objednala jsem BudNej lapač snů hnědá sova nádhera.

 4. U nás se bez lapače snů jednoduše nejde spát. Koupila jsem jich hned několik a rozvěšela po celém domě.

 5. Bez lapače nedám ani ránu.. :D Dokonce jsem si jeden i vyrobila a mám ho v ložnici. :))

Přidat komentář

Recenzer
Logo