Masážní válečky na obličej

Tato pomůcka k nám docestovala z Číny, kde se hojně využívala už v 17. století. Tehdejší ženy totiž věřily, že jejich používáním dokáží vyhladit vrásky, zpevnit pleť a obnovit její svěží vzhled. V dnešní době je používají celebrity a naprosto si je zamilovaly. Pokud se o svou pleť chcete více starat i vy, přečtěte si o tom, jaké druhy masážních válečků si můžete pořídit domů a jak je správně používat.

Porovnat ceny válečků

Typy

I když se jedná o stejný kámen, jeho způsob zpracování odlišuje používání i typy pleti, pro které je vhodný. Předem se tudíž informujte, zda vůbec smíte danou pomůcku aplikovat. Pojďme si uvést hlavní rozdíly mezi face rollerem a gua sha kamenem.

Face roller

Oboustranný váleček, na jehož jedné straně je váleček větší a na druhé menší. Velký slouží k masáži tváří, čela a dekoltu, menší na oblasti kolem očí, pod nosem, rtů a dalších. Jeho použití je velice intuitivní, zvládne to každý, stačí pouze jezdit po jednotlivých oblastech obličeje. Je vhodný pro všechny typy pleti a používá se několikrát denně. Je jedno, jestli bude kůže před masáží vlhká nebo suchá, funguje za obou podmínek.

Gua sha kámen

Pro hloubkovější a intenzivnější masáž se vám bude hodit gua sha kámen, který tvarem připomíná srdce. Jeho použití je spojeno s určitými omezeními, mezi které patří maximální použití 3x týdně, zákaz používání při projevech akné, citlivé či jinak problematické kůži a nutnost krému nebo oleje jako podklad. Bude také náročnější se s kamenem naučit manipulovat, proto si dopřejte dostatek času a klidu. Masáž se provádí hranou kamene, kterou vtlačujete mezi záhyby obličeje, při nesprávné metodě tak může dojít k poranění kůže. Kromě obličeje můžete kámen použít i na jiné části těla, kde rozproudí lymfu a odstraní toxiny.

Výhody

Pravidelným používáním masážního válečku docílíte splasknutí otoků, které můžete pozorovat hlavně po ránu, redukci vrásek (zejména používáním gua sha kamene) či lepšího vstřebávání kosmetických produktů.

  • splasknutí otoků
  • redukce vrásek
  • uvolnění obličejových svalů
  • odstranění kruhů pod očima
  • detoxikace a regenerace pokožky
  • lepší vstřebání kosmetických produktů

Materiál

Všechny masážní válečky na obličej se vyrábějí z kamenů, které si můžete vybrat podle toho, co potřebujete pro vaši duši. Mají totiž pouze jedno společné – příjemně chladí. Kromě toho ale dokáží mnohem více, záleží jen na tom, jestli jejich vzácným účinkům skutečně věříte. Za zkoušku nic nedáte. Z jakých kamenů můžete vybírat a co vám jejich výběr přinese?

Růženín

Nejčastější volbou bývá právě růženín – kámen lásky, něhy a krásy. Poznáte ho podle světle růžové barvy, která navozuje klid, zdraví a nabíjí energií. Ve starověkém Egyptě se o něm říkalo, že omlazuje a působí pozitivně na vrásky. Také napomáhá při léčbě psychosomatických obtíží způsobených potlačenými emocemi a navozuje klidný spánek. Vstřebává do sebe vše negativní, a proto je dobré ho především za úplňku dávat k oknu, aby jej měsíční svit očistil od všeho špatného.

Křišťál

Vzhledem ke své průzračné barvě symbolizuje světlo a čistotu. Má schopnost pohlcovat negativní energii a přeměnit ji na pozitivní, uzdravovat a regenerovat. Jedná se o univerzální kámen vhodný pro všechny typy pleti. Jednou za čas ho opláchněte pod studenou tekoucí vodou, abyste z něj smyli veškerou negativní energii a dejte ho nabít za okno na slunce.

Ametyst

Jeden z nejsilnějších ochranných kamenů je ametyst, který se vztahuje k oblasti hlavy, proto skvěle působí proti jejím bolestem. Zahání negativní emoce, stres, nespavost a noční můry. Tiší strachy, vztek, obavy a zlobu. Navíc podporuje tvořivost, intuici a mysl. Pro očištění od negativních energií ho pravidelně oplachujte pod proudem chladné vody.

Aventurín

Máte potíže s usínáním, hyperaktivitou, neklidem či nervozitou? Vyzkoušejte sílu aventurínu, což je zelený zklidňující kámen. Doporučuje se zejména těm, kdo mají problémy s akné. Posiluje krevní oběh a pomáhá zvyšovat chuť k milostným hrátkám. Nevyžaduje žádnou speciální péči.

Jadeit

Ochranu proti nemocem získáte pořízením jadeitu, který vám také pomůže při bolestech a migrénách. Dodává pozitivní energii, působí na životní vitalitu a má sílu prodlužovat život. Protože harmonizuje organismus, hodí se jej používat v době, kdy se cítíte v nerovnováze a jste neklidní.

Obsidián

Velmi originální kámen, který se vyznačuje černou barvou, obsidián, symbolizuje sebevědomí a klid. Pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla. Je to velmi silný ochranný kámen, který vás bude chránit před veškerou negativitou a také detoxikuje organismus.

Použití

Použití se bude lišit podle toho, jestli jste si vybrali face roller nebo gua sha kámen, hlavní rozdíly jsme si již uvedli. V ideálním případě používejte obě pomůcky ráno nebo večer, kdy si vyhradíte dostatek času, abyste se svému obličeji či jiným částem těla věnovali.

Face roller

1. Umyjte si obličej a odličte se.
2. Masáž lze provádět jak za sucha, tak nanesením pleťové pečující kosmetiky, kterou tak lépe zapracujete.
3. Masáž se provádí odspoda nahoru, to znamená, že vždy začínejte od brady.
4. Masáž by měla být jemná a příjemná, proto buďte opatrní a příliš netlačte.
5. Jezděte válečkem od brady přes tváře až k uším.
6. Čelo masírujte také odspoda, respektive od kořene nosu vzhůru.
7. Na okolí očí použijte menší váleček, abyste se dostali i do hůře dostupných míst.
8. Nezapomeňte na krk a dekolt, opět směrem nahoru.
9. Po skončení masáže otřete vlhkým hadříkem válečky face rolleru.

Gua sha kámen

Kromě obličeje můžete kámen použít i na ostatní části těla. Přitlačit můžete pouze na místa, kde masáž využívá samotného liftingového efektu. Na lymfatické uzliny nikdy silně netlačte.

1. Stejně jako při práci s face rollerem směřujte veškeré tahy odspoda nahoru.
2. Kámen držte pod úhlem spíš naležato, nikdy ne kolmo.
3. Rovnou stranou kamene táhněte od středu obličeje k uchu.
4. Zvolna se posouvejte výš, skončit byste měli pod okem.
5. Tváře masírujte velmi jemně, opět od středu obličeje.
6. Jemný tlak rozjasní kůži, prokrví a odstraní otok. Intenzivní tlak snižuje napětí ve ztuhlých svalech.

Funkce

Skin care, neboli péče o pleť je v dnešní době velice populární a neměli by ji zanedbávat ani ženy, ani muži. Masážní válečky vám pomohou rozproudit krev tak, abyste se vyhnuli všem problémům s obličejem i ostatními částmi těla. Hodí se na ranní otoky, akné i redukci vrásek.

Zakoupit můžete buďto face roller nebo gua sha kámen, záleží na vašich preferencích a podmínkách, které vaše pleť splňuje. Zatímco face roller je vhodný úplně pro každého a jednoduše se s ním manipuluje, u gua sha kamene musíte být opatrnější a nemít problematickou pleť. Správné zacházení je u něj velice důležité, v opačném případě byste si mohli ublížit.

Značka

Masážní válečky na obličej seženete u značek jako je Ebelin, VITALmaxx, Jade Roller nebo Fluff. Některé z nich zakoupíte i v kamenných obchodech, všechny se ale jinak pohybují kolem stejné ceny.

Cena

Jak jsme si nyní řekli, cenová kategorie se příliš neliší, záleží na tom, o jaký typ masážního válečku jde, jestli má nějaké funkce navíc a z jakého kamene je vyroben. Do 200 Kč jsou k dispozici na trhu modely s menšími rozměry, standardní cena je kolem 300 až 400 Kč, kde je válečků nejvíce.

Některé z nich mohou navíc působit i vibračně nebo mít na sobě různé hrbolky. Pokud je pomůcka dražší, většinou se jedná o značkové zboží nebo o set, ve kterém najdete jak face roller, tak gua sha kámen ve stejném provedení.

Porovnat ceny válečků

Údržba

Tady to budete mít lehké. Po použití oba typy otřete vlhkým hadříkem. Nikdy nepoužívejte chemická čistidla, abyste kámen nepoškodili. Dejte pozor na to, aby vám neupadl a nerozbil se. Pro nabití léčivých účinků kamenů se doporučuje vystavit je jednou za čas na parapet, aby na ně přes noc svítil měsíc nebo přes den slunce. Některé kameny navíc vyžadují opláchnout pod studenou vodou, a to zejména ty, které do sebe nasávají negativní energii.

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi face rollerem a gua sha kamenem?

Face roller se hodí v případě, že nechcete nad masáží trávit delší dobu a učit se, jak na správný úchop. U gua sha kamene je potřeba, abyste ho používali správně, jinak hrozí poranění obličeje. Zároveň ho nemusíte používat jen na pleť, ale také na jiné části těla, což u face rolleru nelze. Jestliže se chcete účinně zbavit vrásek, sáhněte raději po kamenu, v případě zamezení otokům volte spíše face roller.

Jaký zvolit kámen?

Každý kámen má své jedinečné vlastnosti i vzhled, vybírat tedy můžete podle toho, co se vám líbí, ale také podle toho, co byste v životě rádi odstranili nebo si přitáhli. Růženín navozuje klid, nabíjí energií, omlazuje a vyhlazuje vrásky, proto je také nejpoužívanějším materiálem válečků.

Křišťál pohlcuje negativní energii, uzdravuje a regeneruje. Ametyst ochraňuje a působí proti bolestem hlavy. U aventurínu pocítíte zklidňující účinky a zlepšení akné. Jadeit je typický svou ochranou proti nemocem a harmonizací organismu. Obsidián symbolizuje sebevědomí a klid, je také silným ochranným kamenem.

Jak na údržbu masážního válečku?

Údržba není nijak náročná, stačí pomůcku po užití otřít vlhkým hadříkem. Pro nabití léčivých účinků kamenů se doporučuje vystavit je jednou za čas na parapet, aby na ně přes noc svítil měsíc nebo přes den slunce. Podle materiálu se také může lišit postup péče, některé kameny například vyžadují opláchnutí pod studenou vodou, aby se tak zbavily negativní energie, kterou načerpaly.

Závěr

Masážní váleček je pomůcka vhodná pro každého. Omlazuje, zlepšuje zdraví pleti a celkově organismu prospívá. Ve spojení s léčivými kameny dokáže pro vaše tělo mnohé, při pravidelném používání jistě uvidíte výsledky. Věnujte péči o pleť dostatečný čas, vyhraďte si na svou rutinu ráno nebo večer a užívejte si příjemnou masáž, která ji prokrví a odstraní z ní toxiny.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.biomineraly.cz, www.sensualite.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo