Mutumutu

Vybrat si to nejlepší životní pojištění bývá pěkný oříšek. Ačkoliv není povinné, rozhodně se vyplatí si ho uzavřít. V životě každého může nastat zvrat, kvůli kterému přijde ke škodě nebo újmě na zdraví. A z toho plynou další finanční náklady.

Životní pojištění bylo vytvořeno přesně pro tyto případy. V nabídce jednotlivých pojišťoven není snadné se vyznat. Každé pojištění má svá specifika, výjimky, které nekryje (tzv. výluky) a nemalé množství podmínek.

V dnešní recenzi se budeme zabývat projektem Mutumutu. Jde o službu, která sjednává životní pojištění online. Získává si na čím dál větší oblibě. Proč tomu tak je? To vše se dozvíte v následujícím textu. Seznámíme vás s tím, o co vlastně jde.

Jak Mutumutu funguje. A také s tím, jaké jsou jeho klady a zápory. Na základě naší recenze se budete moci snadněji rozhodnout, zda o tuto službu máte zájem, nebo ne.

Přejít na Mutumutu

Co je to Mutumutu.cz

Projekt Mutumutu byl založen v roce 2018 firmou Creative Dock ve spojení s Komerční pojišťovnou, která patří pod Komerční banku. Pokud vám jméno Creative Dock nic neříká, určitě si vzpomenete na známe projekty Zonky a HoppyGo. I za těmi tato firma stojí. Jak vidíte, nejde o žádný amatérský projekt. Naopak za ním stojí lidé, kteří se v oblasti finančnictví a služeb vyznají.

Mutumutu zprostředkovává pojištění online. Nejedná se o pojišťovnu. Má sice pobočku na Praze 5, zde ale není možné pojištění uzavřít, pouze se o něm poradit. Můžete využít také telefonní linku. Na té je vám k dispozici operátor, který zodpoví vaše dotazy a celým procesem vás provede.

mutumutu web

Webové stránky Mutumutu

Tato služba o sobě říká, že je jiná než všechny ostatní. V čem? Především v jednoduchých smlouvách, které mají minimální množství výluk. Jsou transparentní a neskrývají se v nich žádné kličky ani úskalí, která klienti většinou odhalí až v momentech, kdy už je pozdě. Pokud navíc žijete zdravě, pravidelně navštěvujete doktora a sportujete, budete odměněni.

Mutumutu si dalo za cíl rozvířit vody pojišťovnictví v České republice. Spousta lidí má totiž pocit (a v některých případech i oprávněně), že by z nich pojištění jen tahalo peníze a v nouzi jim nakonec vůbec nepomohlo. Tento zprostředkovatel ale dokazuje, že to tak nemusí být. Navíc díky silnému partnerovi, který za nim stojí, se nemusíte bát, že o své peníze přijdete.

Jaké životní pojištění nabízí Mutumutu

Pojištění Mutumutu je jedno a zahrnuje všechny tyto tři eventuality. Klient si pouze zvolí míru krytí a pojistné částky u každé z těchto 3 situací:

 • pracovní neschopnost
 • invalidita
 • úmrtí

Pojištění proti koronaviru jako takové Mutumutu neposkytuje. Je to tak, že koronavirus kryje v rámci těchto tří rizik. Lze se separátně pojistit na invaliditu, pracovní neschopnost nebo smrt.

Oproti běžným pojišťovnám Mutumutu nenabízí bolestné či další připojištění. Tyto položky totiž mají často za následek nejen navýšení pojistného, ale přidání hned několika výluk a dalších podmínek do smlouvy. Výsledné krytí pojištění je tak značně sníženo.

Mutumutu vás zajistí také v případě, že nebudete moci vykonávat zaměstnání kvůli psychickému onemocnění. Tuto položku má většina pojištění ve výlukách.

Pojištění pracovní neschopnosti

Mutumutu vám pokryje měsíční výdaje v případě, že si nevystačíte s nemocenskou. Bude vám vyplácet rentu, která pomůže s pokrytím rozpočtu. Můžete se rozhodnout, zda pojistku chcete začít vyplácet po 30 či 60 dnech neschopnosti.

Invalidita

Stejně jako nemocenská, ani invalidní důchod většinou nestačí na pokrytí všech výdajů. Pojištění od Mutumutu vám v tomto případě zajistí rentu, kterou budete dostávat každý měsíc. Velikost renty se odvíjí od velikosti pojistného. Renta se vyplácí do důchodu anebo v případě invalidity do doby, než invalidita případně skončí.

Úmrtí

Tímto pojištěním zajistíte své blízké v případě, že zemřete. Toto pojištění vypomůže nejen s výdaji na pohřeb, ale také se zajištěním partnera, potomků a domácnosti.

Na co se u Mutumutu pojistit nelze

Mutumutu má oproti ostatním pojišťovnám pouze 8 výjimek, na které se smlouva nevztahuje. V jakých případech vám pojištění nebude vyplaceno?

 1. K pojistné události došlo pod vlivem alkoholu nebo omamných látek
 2. Sebevražda či trvalé následky vlivem pokusu o sebevraždu
 3. Řídili jste auto a další stroje bez příslušného oprávnění
 4. Pracovní neschopnost způsobená těhotenstvím, potratem nebo porodem
 5. Pracovní neschopnost či invalidita způsobená rizikovým sportem (úmrtí je v tomto případě kryto)
 6. K pojistné události došlo během války či vzpoury, pokud navíc vykonáte teroristický útok, pojištění vám rovněž proplaceno nebude
 7. Jaderná havárie, radioaktivní kontaminace
 8. K pojistné události došlo vlivem choroby, o které jste během sjednávání věděli, ale zatajili jste ji

Investiční životní pojištění u Mutumutu

Tuto položku Mutumutu klientům v současné době nenabízí.

Cena pojištění u Mutumutu

Mutumutu nabízí na své doméně kalkulačku životního pojištění. Díky té si můžete nezávazně spočítat, na kolik by vás pojištění u tohoto zprostředkovatele vyšlo. Cena pojištění je velmi individuální, závisí na vašich příjmech, životní situaci a samozřejmě na tom, proti čemu a za jakých podmínek se chcete pojistit. Minimální platba za měsíc je 200 Kč.

My jsme udělali malý průzkum a porovnali cenu pojištění u Mutumutu s cenami pojišťoven. Vyšlo nám, že Mutumutu nabízí v současné době jedno z nejlevnějších životních pojištění na trhu.

Po zadání stejných vstupních parametrů nám pojištění u Generali a Axa vyšlo dokonce jednou tak drahé. To ale není všechno. U tohoto zprostředkovatele máte totiž nárok na 30 % odměnu. Jak funguje?

30 % odměna

Jelikož Mutumutu nenabízí investiční pojištění, ale pouze rizikové, nemůžete si část „naspořených“ peněz za určitý časový úsek vybrat. To ale neznamená, že přijdete zkrátka. Pokud budete dodržovat prevenci a občas sportovat, vrátí vám až 30 % z částky, kterou jste za pojistné zaplatili během jednoho roku.

Je to logické – pokud se chováte zodpovědně a dbáte o své zdraví, snižujete tak šanci, že vám kdy pojistné budou muset vyplatit.

Tato odměna má 3 položky. Jejich součet vám dá 30 %. Nemusíte naplnit všechny, stačí alespoň jedna z nich a už máte nárok na svá procenta. Za co budete odměněni?

 • 20 % za sportovní aktivity – chůze, běh, kolo, domácí cvičení a dalších 46 aktivit na sportovištích. Hodinky nejsou nutností (jen kroky změří líp, jinak stačí telefon a v appce to zapínat). A data si Mutumutu bere z nativních aplikací jako Apple Health, Google Fit, případně jiných aplikací třetích stran.
 • 5 % pravidelné návštěvy u obvodního lékaře.
 • 5 % nekuřák (to stačí potvrdit formou čestného prohlášení v aplikaci).

Výhody

Mutumutu je zcela bez poplatků. Za smlouvu, uzavření či správu nic neplatíte. Neplatíte dokonce ani v případě, že se rozhodnete smlouvu vypovědět, a to i bez výpovědní lhůty. Dalším velkým lákadlem je přehlednost a transparentnost smluv. Nesmíme zapomenout na 30 % návratný bonus. Další výhody už shrneme pouze v bodech.

 • Pojištění proti invaliditě, pracovní neschopnosti, úmrtí, epidemiím a pandemiím
 • Krytí nabývá účinnosti okamžitě po uzavření pojistného
 • Pojištění se vztahuje i na psychické nemoci
 • Bez vstupní lékařské prohlídky
 • Sjednání online, přes telefon i osobně
 • Spolehlivá zákaznická podpora, ochotný personál
 • Snadné zrušení

Nevýhody

 • Pokud chcete nárok na odměnu 30 %, musíte s pojišťovnou sdílet více osobních dat (údaje z chytrých hodinek atd.)
 • Nepojistí všechna zaměstnání
 • Nelze pojistit běžné úrazy
 • Pojištění nelze odečíst z daně z příjmu

Shrnutí

Mutumutu je odvážný projekt se smlouvami, které jsou přehledné a mají jasně dané podmínky. Výluky jsou celkem přísné – žádný alkohol či pokus o sebevraždu a další. Pozitivní však je, že jich je pouze 8.

Pojištění se vyplatí lidem v produktivním věku, s dětmi i bez nich, kteří chtějí mít „krytá záda“. Doporučujeme ho například živnostníkům, o které se v případě nouze stát nepostará. Ale nejen těm. Invalidní důchody a podobné renty jsou stále příliš nízké na to, aby člověku zajistily důstojný život.

Oceňujeme, že Mutumutu podporuje zdravý životní styl a prevenci. Bonus 30 % je velmi lákavý. Pro některé může být nevýhodou, že je nutné sjednávat pouze online. Díky tomu na vás ale čeká minimum administrativy. Zákaznická podpora je navíc na velmi vysoké úrovni, a tak se toho nemusíte obávat.

Přejít na Mutumutu


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.3/5 (82 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

7 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Pojištění jsem si zřídil ze zvědavosti a nakonec jsem moc spokojený. Mohu jedině doporučit.

 2. Za mě tedy skvělá služba, kterou se vyplatí důkladně prostudovat. Na infolince byl velmi příjemný človíček, se kterým se dalo bez problémů komunikovat.

 3. Libí se mi, že mě nezatěžují papírováním. Lze i snadno zrušit.

 4. Dobrý den,
  pročetl jsem si platné podmínky Mutumutu a rád bych upozornil na ustanovení v podmínkách, konkrétně v části Pojistná událost, článek pět.

  5) První tři měsíce od počátku pojištění plyne čekací lhůta.
  V čekací lhůtě plníme za pojistné události z pracovní neschopnosti
  a invalidity, pouze pokud vznikly následkem úrazu. Pokud vznikly kvůli
  nemoci, nemůžeme za ně vyplatit pojistné plnění. Co je a není úraz,
  definujeme v slovníku.

  Pokud tomu dobře rozumím, tak v době pandemie, pokud onemocníte v prvních třech měsících na covid 19 (což zajisté není následkem úrazu) a budete v pracovní neschopnosti, bohužel nedostanete žádné plnění. Vůbec pracovní neschopnost je řešena u 30 dnů, nejdříve po 4 měsících a pracovní neschopnost u sjednání po 60 dnech, nejdříve po 5 měsících. Toto považuji za značnou nevýhodu, o které se nezmiňujete a tento způsob plnění je za mě, daleko za očekáváním. Opravdu je to pojištění pro zdravé mladé lidi. Tedy zdravé mladé a pracující lidi.

  • Zas bych to neviděl tak negativně, jenom to znamená, že to pojištění člověk nesmí nechávat až na moment, kdy ví, že onemocní. Proti tomu se Mutumutu chrání tou čekací lhůtou.

  • Diky, velmi uzitocny comment!

 5. Donutí mě to pravidelně sportovat. 500 Kč dostávám pravidelně zpátky.

Přidat komentář

Recenzer
Logo