Rixo

Rixo je online pojišťovací služba. S Rixem si můžete jednoduše porovnat nabídky většiny pojišťoven na českém trhu a vybrat si takovou, která vám skutečně vyhovuje. Mimo to zde můžete porovnat i své stávající smlouvy. V následující recenzi vás seznámíme s tím, co to vlastně Rixo je a jak funguje.

Dozvíte se, jaké jsou jeho výhody a nevýhody. Na závěr jsme přidali také krátké shrnutí. Na základě našeho textu si budete moci udělat sami představu o tom, zda Rixo vyzkoušíte i vy.

Přejít na Rixo

Co je to Rixo?

Rixo, stejně jako Air Bank nebo Zonky, je členem investiční skupiny PPF. Vzniklo v roce 2018 pod jménem DOK. Od té doby došlo nejen ke změně jména, ale také k vylepšení služeb, rozšíření portfolia a celkového růstu společnosti. Rixo vyvinulo také vlastní aplikaci, díky které získáte přístup do systému z pohodlí vašeho mobilního telefonu.

Služba Rixo nabízí porovnání nabídek pojišťoven online. Díky tomu získáte přístup k přehlednému srovnání většiny pojištění na jednom místě. Snadno se tak zorientujete v nabídkách.

rixo web

Webové stránky Rixo.cz

To zajisté ocení každý, kdo se v problematice neorientuje a rád by pojištění uzavřel. Ale také ti z vás, kteří již pojištění mají, ale nejsou si příliš jistí, jestli je opravdu tak dobré, jak jim bylo řečeno. Díky Rixu si vše snadno ověříte a hned budete vědět, jak na tom jste.

Rixo je mladý a odvážný projekt. Obdobně jako český startup Mutumutu chce zlepšit povědomí široké veřejnosti o možnostech pojištění. Díky jednoduchému srovnání ušetříte nejen čas, ale i peníze za rady odborného poradce a starosti s výběrem.

Pojištění je užitečnou věcí. Pokud si ale vyberete to nesprávné, může se stát, že vám v nepříjemné životní situaci bude k ničemu. A právě tomu se Rixo snaží zabránit.

Jak Rixo funguje? – 2 hlavní služby Rixo

Rixo pracuje s databází nabídek většiny ověřených pojišťoven v České republice. Můžete ho využít buď pro porovnání nabídek pojištění, nebo pro zkontrolování vaší stávající smlouvy a její vyhodnocení. Rixo vám porovná například

 • pojištění vozidel
 • pojištění nemovitosti
 • pojištění domácnost
 • životní pojištění
 • pojištění odpovědnosti za škodu
 • rizikové a úrazové

Pokud už smlouvu máte a chcete ji porovnat, jednoduše ji nahrajete do databáze. Je možné uložit elektronickou verzi, nebo vyfotit vytištěnou smlouvu na mobil a fotografii odeslat na svůj účet. Pokud smlouvu nemáte, můžete udělit Rixo plnou moc a požádat je, aby od pojišťovny dokument získali oni sami.

Poté, co vám Rixo smlouvu zkontroluje a vyhodnotí, bude vás informovat o tom, zda jde o dobrou volbu. V případě, že by s vaším pojištěním bylo něco v nepořádku, nebo se na trhu vyskytovala výhodnější varianta, dá vám o tom Rixo vědět a nabídne alternativu. Uložení stávající smlouvy do systému má i jiné benefity. Rixo vás totiž upozorní na blížící se konec nebo případné změny.

Rixo index

Rixo pojištění hodnotí pomocí Indexu. Ten vám napoví, zda je smlouva výhodná, vyplatí se vám a zda má všechny náležitosti, které by měla mít. Dané číslo – index, je výsledkem součtu a hodnocení několika faktorů.
Tento systém odborníci v Rixo zvolili proto, aby nějakým způsobem standardizovali porovnávání nabídek pojišťoven.

Díky tomu se v hodnocení vyzná i naprostý laik, který o pojištění vůbec nic neví. Nejnižší index je na 1, nejvyšší na 10. Čím vyšší číslo máte, tím je smlouva výhodnější a její pokrytí spolehlivější. Smlouvě, která dostala číslo 1, byste se měli raději vyhnout.

Kolik Rixo stojí?

Rixo vás nebude stát vůbec nic. Služba je financovaná z provizí od pojišťoven, které vyplácí Rixu peníze za uzavřené smlouvy. Nemusíte se ale bát. I když si pojištění pouze porovnáte, a nakonec se pro žádnou smlouvu nerozhodnete, nebude po vás nikdo vymáhat žádné poplatky.

Výhody

Jak už bylo řečeno, Rixo je zcela zdarma. Poradí a pomohou vám skuteční odborníci, kterým za to nemusíte nic zaplatit. Nejen, že získáte přehled o nabídkách. Rixo pomáhá také pojištění sjednat. A upozorní vás na případné nedostatky stávajících smluv.

Nejen to, dokonce nabídne alternativu, popř. způsob, jak nedostatky vyřešit. Ve výsledku tedy máte k dispozici komplexní odborné poradenství, které nic nestojí. A navíc probíhá online z aplikace nebo na webových stránkách. Nemusíte nikam jezdit ani ztrácet čas.

Další silnou stránkou je jednoduchost celé služby. Ovládání aplikace je intuitivní a snadno se v ní zorientujete. Systém vás sám bude navádět, co je potřeba vyplnit. Oceňujeme, že dbá na individuální přání a možnosti každého klienta. Nejde o pouhou kalkulačku. Rixo se bude ptát na konkrétní parametry a specifika. Díky tomu vám nabídne pojištění doslova na míru.

Rixo o sobě tvrdí, že nabízí objektivní srovnání. A tomu služba také dostála. To usuzujeme především z toho, že Rixo nikomu nic nenutí. Pouze vygeneruje výsledky, nebo nabídne řešení. Neměli jsme ale pocit, že by služba vyloženě nějakou pojišťovnu propagovala a snažila se klienta ovlivnit.

Mít všechny papíry nahrané online na jednom místě je další nespornou výhodou celé služby. Vyhnete se díky tomu chaosu a hledání smluv v zapadlých šanonech a dalším nepříjemnostem. Nemluvě o tom, že k smlouvám budete mít přístup doslova odkudkoliv a kdykoliv. Rixo vám navíc samo bude hlídat data na smlouvách a upozorní vás na vše, co by nemělo ujít vaší pozornosti.

Nevýhody

Ne každému bude vyhovovat, že poskytuje údaje nějaké třetí osobě, se kterou se nesetká v tváří v tvář. Odborníka, kterému budete svěřovat citlivé údaje, nikdy neuvidíte. Rixo ale za krátkou dobu svého působení nikdy nemělo potíže s únikem dat. S informacemi klientů zachází důsledně a respektuje zásady GDPR.

Shnutí

Se službou Rixo si můžete zdarma snadno a rychle porovnat nabídku pojištění na trhu. Nabízí kompletní přehled pojistek na jednom místě. Pokud již smlouvu máte, odborníci vám ji zhodnotí a oznámkují jako ve škole pomocí Rixo indexu. Upozorní vás na nedostatky, popř. doporučí výhodnější pojištění.

Ačkoliv se jedná o online neosobní službu, ke každému klientovi přistupují individuálně a zohledňují jeho potřeby. Nejedná se tedy o pouhou kalkulačku. S Rixem ušetříte čas, peníze a vyhnete se starostem. Službu doporučujeme každému, kdo o pojištění teprve uvažuje i těm, kdo ho již uzavřeli.

Přejít na Rixo


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

3.9/5 (384 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

15 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Nedoporučuji sjednavat pojištění přes Rixo,max.tak přes ně vyhledat.Cenu pojištění budete mít stejnou jak přes Rixo,tak přímo přes pojišťovnu.

 2. Moc jsem nedoufala, že by něco takového opravdu fungovalo, ale musím uznat, že jsem se mýlila. Skvělá služba, díky které jsem splašila super cenu pojištění. Vřele doporučuji.

 3. Díky Rixo sem sehnala povinné ručení za výhodnou cenu a ušetřila tak nějakou tu korunu. Až budu zase potřebovat nějaké pojištění, určitě tuto službu znovu využiji.

 4. Hledala jsem výhodné pojištění bytu, ale nebylo to zrovna moc jednoduché. Naštěstí jsem narazila na službu Rixo a hned si nechala porovnat několik nabídek a vybrala tu nejlépe vyhovující.

 5. Já tedy ani nevěděl, že taková služba vůbec existuje, i když srovnávačů znám dost. No nakonec jsem to vyzkoušel a bylo to fajn. Dokonce jsem ušetřil asi 3 tisíce na pojištění.

 6. Nebylo to nic složitého, porovnal jsem si několik pojištění vozidla, vybral to, co mi vyhovovala nejvíc a uzavřel novou výhodnou smlouvu. Rychle, snadno a bez zdržování.

 7. Podařilo se mi uzavřít výhodné pojištění, takže jsem spokojená. Rixo je určitě výborná služba, mohu jen doporučit.

 8. Srovnal jsem pojištění, vybral nejvýhodnější a pojistil. Jednoduché, rychlé a bezproblémové. Takhle kdyby to fungovalo všude.

 9. Hledala jsem pojištění domácnosti v optimální výši, takže jsem využila služby Rixo a vybrala to správné. Určitě zase využiji, když budu potřebovat něco porovnat.

 10. Reply
  Roman Novotný 24.6.2022 v 13:31

  Hledal jsem nejlepší cenu za pojištění vozidla a díky vašemu článku jsem objevil Rixo. Nechal jsem si proto porovnat různé nabídky pojištění a vybral si to, co mi nejlépe vyhovovalo.

1 2

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo