Rixo

Rixo je online pojišťovací služba. S Rixem si můžete jednoduše porovnat nabídky většiny pojišťoven na českém trhu a vybrat si takovou, která vám skutečně vyhovuje. Mimo to zde můžete porovnat i své stávající smlouvy. V následující recenzi vás seznámíme s tím, co to vlastně Rixo je a jak funguje.

Dozvíte se, jaké jsou jeho výhody a nevýhody. Na závěr jsme přidali také krátké shrnutí. Na základě našeho textu si budete moci udělat sami představu o tom, zda Rixo vyzkoušíte i vy.

Přejít na Rixo

Co je to Rixo?

Rixo, stejně jako Air Bank nebo Zonky, je členem investiční skupiny PPF. Vzniklo v roce 2018 pod jménem DOK. Od té doby došlo nejen ke změně jména, ale také k vylepšení služeb, rozšíření portfolia a celkového růstu společnosti. Rixo vyvinulo také vlastní aplikaci, díky které získáte přístup do systému z pohodlí vašeho mobilního telefonu.

Služba Rixo nabízí porovnání nabídek pojišťoven online. Díky tomu získáte přístup k přehlednému srovnání většiny pojištění na jednom místě. Snadno se tak zorientujete v nabídkách.

1x1.trans - Rixo

Webové stránky Rixo.cz

To zajisté ocení každý, kdo se v problematice neorientuje a rád by pojištění uzavřel. Ale také ti z vás, kteří již pojištění mají, ale nejsou si příliš jistí, jestli je opravdu tak dobré, jak jim bylo řečeno. Díky Rixu si vše snadno ověříte a hned budete vědět, jak na tom jste.

Rixo je mladý a odvážný projekt. Obdobně jako český startup Mutumutu chce zlepšit povědomí široké veřejnosti o možnostech pojištění. Díky jednoduchému srovnání ušetříte nejen čas, ale i peníze za rady odborného poradce a starosti s výběrem.

Pojištění je užitečnou věcí. Pokud si ale vyberete to nesprávné, může se stát, že vám v nepříjemné životní situaci bude k ničemu. A právě tomu se Rixo snaží zabránit.

zpět k obsahu ↑

Jak Rixo funguje? – 2 hlavní služby Rixo

Rixo pracuje s databází nabídek většiny ověřených pojišťoven v České republice. Můžete ho využít buď pro porovnání nabídek pojištění, nebo pro zkontrolování vaší stávající smlouvy a její vyhodnocení. Rixo vám porovná například

 • pojištění vozidel
 • pojištění nemovitosti
 • pojištění domácnost
 • životní pojištění
 • pojištění odpovědnosti za škodu
 • rizikové a úrazové

Pokud už smlouvu máte a chcete ji porovnat, jednoduše ji nahrajete do databáze. Je možné uložit elektronickou verzi, nebo vyfotit vytištěnou smlouvu na mobil a fotografii odeslat na svůj účet. Pokud smlouvu nemáte, můžete udělit Rixo plnou moc a požádat je, aby od pojišťovny dokument získali oni sami.

Poté, co vám Rixo smlouvu zkontroluje a vyhodnotí, bude vás informovat o tom, zda jde o dobrou volbu. V případě, že by s vaším pojištěním bylo něco v nepořádku, nebo se na trhu vyskytovala výhodnější varianta, dá vám o tom Rixo vědět a nabídne alternativu. Uložení stávající smlouvy do systému má i jiné benefity. Rixo vás totiž upozorní na blížící se konec nebo případné změny.

zpět k obsahu ↑

Rixo index

Rixo pojištění hodnotí pomocí Indexu. Ten vám napoví, zda je smlouva výhodná, vyplatí se vám a zda má všechny náležitosti, které by měla mít. Dané číslo – index, je výsledkem součtu a hodnocení několika faktorů.
Tento systém odborníci v Rixo zvolili proto, aby nějakým způsobem standardizovali porovnávání nabídek pojišťoven.

Díky tomu se v hodnocení vyzná i naprostý laik, který o pojištění vůbec nic neví. Nejnižší index je na 1, nejvyšší na 10. Čím vyšší číslo máte, tím je smlouva výhodnější a její pokrytí spolehlivější. Smlouvě, která dostala číslo 1, byste se měli raději vyhnout.

zpět k obsahu ↑

Kolik Rixo stojí?

Rixo vás nebude stát vůbec nic. Služba je financovaná z provizí od pojišťoven, které vyplácí Rixu peníze za uzavřené smlouvy. Nemusíte se ale bát. I když si pojištění pouze porovnáte, a nakonec se pro žádnou smlouvu nerozhodnete, nebude po vás nikdo vymáhat žádné poplatky.

zpět k obsahu ↑

Výhody

Jak už bylo řečeno, Rixo je zcela zdarma. Poradí a pomohou vám skuteční odborníci, kterým za to nemusíte nic zaplatit. Nejen, že získáte přehled o nabídkách. Rixo pomáhá také pojištění sjednat. A upozorní vás na případné nedostatky stávajících smluv.

Nejen to, dokonce nabídne alternativu, popř. způsob, jak nedostatky vyřešit. Ve výsledku tedy máte k dispozici komplexní odborné poradenství, které nic nestojí. A navíc probíhá online z aplikace nebo na webových stránkách. Nemusíte nikam jezdit ani ztrácet čas.

Další silnou stránkou je jednoduchost celé služby. Ovládání aplikace je intuitivní a snadno se v ní zorientujete. Systém vás sám bude navádět, co je potřeba vyplnit. Oceňujeme, že dbá na individuální přání a možnosti každého klienta. Nejde o pouhou kalkulačku. Rixo se bude ptát na konkrétní parametry a specifika. Díky tomu vám nabídne pojištění doslova na míru.

Rixo o sobě tvrdí, že nabízí objektivní srovnání. A tomu služba také dostála. To usuzujeme především z toho, že Rixo nikomu nic nenutí. Pouze vygeneruje výsledky, nebo nabídne řešení. Neměli jsme ale pocit, že by služba vyloženě nějakou pojišťovnu propagovala a snažila se klienta ovlivnit.

Mít všechny papíry nahrané online na jednom místě je další nespornou výhodou celé služby. Vyhnete se díky tomu chaosu a hledání smluv v zapadlých šanonech a dalším nepříjemnostem. Nemluvě o tom, že k smlouvám budete mít přístup doslova odkudkoliv a kdykoliv. Rixo vám navíc samo bude hlídat data na smlouvách a upozorní vás na vše, co by nemělo ujít vaší pozornosti.

zpět k obsahu ↑

Nevýhody

Ne každému bude vyhovovat, že poskytuje údaje nějaké třetí osobě, se kterou se nesetká v tváří v tvář. Odborníka, kterému budete svěřovat citlivé údaje, nikdy neuvidíte. Rixo ale za krátkou dobu svého působení nikdy nemělo potíže s únikem dat. S informacemi klientů zachází důsledně a respektuje zásady GDPR.

zpět k obsahu ↑

Shnutí

Se službou Rixo si můžete zdarma snadno a rychle porovnat nabídku pojištění na trhu. Nabízí kompletní přehled pojistek na jednom místě. Pokud již smlouvu máte, odborníci vám ji zhodnotí a oznámkují jako ve škole pomocí Rixo indexu. Upozorní vás na nedostatky, popř. doporučí výhodnější pojištění.

Ačkoliv se jedná o online neosobní službu, ke každému klientovi přistupují individuálně a zohledňují jeho potřeby. Nejedná se tedy o pouhou kalkulačku. S Rixem ušetříte čas, peníze a vyhnete se starostem. Službu doporučujeme každému, kdo o pojištění teprve uvažuje i těm, kdo ho již uzavřeli.

Přejít na Rixo


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

4 komentářů
 1. Reagovat
  Karel Bernatík 20.4.2022 v 14:55

  Dobrý den.
  Nechal jsem si udělat kalkulaci a jste řadové ve stovkách (skoro o tisíc) dražší, než konkurence. V čem spočívá vaše garance nejnižší ceny na trhu?
  Bernatík

 2. Reagovat
  Alena 3.1.2022 v 17:23

  Celá rodina se dohadujeme, jaké zvířátko je Rixo. Můžete mi to sdělit?

 3. Reagovat
  Petr Novák 27.5.2021 v 21:15

  Dobrý den. Poprosil bych aby jste si z bodu “2” odstranily zavádějící informaci a to, že: Rixo pracuje s databází nabídek všech ověřených pojišťoven v České republice.
  Minimálně slovo “všech” bych vypustil..
  Není to totiž pravda.

  • Reagovat marie 96x96 - Rixo
   Maruška 8.6.2021 v 22:50

   Dobrý den, děkujeme za podněty k vylepšení. Do článku jsme informace zapracovali.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz