Nahřívací polštářky

Nahřívací polštářky vám pomohou zmírnit bolesti těla. Teplo působí na lidské tělo blahodárně, a pomocí tepla se léčí stovky let. Velmi blahodárně je zejména suché teplo, které různé bolesti zklidní opravdu rychle. Díky tomu uklidníte také svoji mysl.

Svoje tělo můžete nahřívat pomocí několika různých výrobků. K dispozici máte různé elektrické polštářky, deky a přikrývky a velmi oblíbené jsou i jednoduché polštářky, jejichž výplň tvoří přírodní materiály. Tyto polštáře budete moci vkládat do mikrovlnné trouby.

Nahřívací polštářky se doporučuje používat při bolestech zad, kloubů i svalů. Ženy s jeho pomocí zmírní nepříjemné menstruační bolesti. Nejmenším tělem můžete pomocí polštářku pomoci od bolavého bříška. Nahřívací polštářky se však používají i při nachlazení, onemocnění průdušek nebo rýmě. Stačí je pouze přiložit na šíji. Polštářky pomohou i při migréně, která vzniká blokací krční páteře.

Porovnat ceny nahřívacích polštářků

Nejlepší nahřívací polštářky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Akuku Nahřívací mušelínový polštářek 100 % 188 Kč Zobrazit Nejbaby.cz
2. Martinková Eva Klasika – dámský 98 % 90 Kč Zobrazit Megaknihy.cz
3. Pecičky Nahřívací polštářek Classic 97 % 362 Kč Zobrazit Megaknihy.cz
4. INATURA Cherry Picolo 13×26 cm 94 % 243 Kč Zobrazit Prozdravi.cz
5. Eva Martinková dětský pro holčičku 89 % 71 Kč Zobrazit Megaknihy.cz

Typy

Na trhu je zastoupeno několik různých výrobků. Záleží na tom, jakým způsobem budete chtít polštářek používat a co přesně od něho očekáváte. Polštáře do mikrovlnky uleví od menších bolestí, elektrické varianty zmírní potíže s močovým ústrojím, pomohou od bolestí zad a zlepší prokrvení organismu.

Polštářek do mikrovlnky

Nejlevnější variantou je tento typ. Princiem je nahřát polštářek co nejrychleji do mikrovlnné trouby. Hřejívý polštářek bude připraven k používání za několik desítek vteřin. Přesnou délku se dočtete na informačním letáku od výrobce, protože dobu ohřevu určuje výkon mikrovlnné trouby. K ohřevu můžete použít také klasickou troubu nebo radiátor. Po nahřátí budete moci polštářek používat cca 15 – 20 minut. Poté budete moci postup zopakovat.

Elektrické polštáře

Nejmenší jsou jednoduché polštáře a podušky, propracovanější verzí jsou pak elektrické masážní polštáře. Ty vám uleví od bolestí a poskytnou příjemnou masáž krku a ramen. Zatímco elektricky nahřívané podušky jsou cenově dostupné, masážní polštáře jsou již o něco dražší, nabízí však různé funkce, díky kterým bude používání komfortnější.

Elektrická deka

Oblíbené jsou i různé přikrývky a deky, které vás zahřejí venku i při sledování televize. Do deky se budete moci zabalit a pak už si můžete vychutnávat příjemné teplo samostatně, s dětmi nebo partnerem.

Určení

Nahřívací polštářek mohou používat děti i dospělý. Každý ho využije trochu jiným způsobem.
Kojenci a malé děti – miminkům polštářek pomůže od bolavého bříška, ohřát s ním můžete i studené ruce nebo nohy. Polštářek pro nejmenší by měl být vyroben z vysoce kvalitní bavlny, za ideální náplň se považují jemná lněná semínka.

 • Starší děti – starší děti mohou pomocí polštářku tlumit různé bolesti, využít ho mohou při častých dětských nemocech. Ochlazený polštář pomůže srazit horečku. Zde již můžete vybírat prakticky jakoukoliv náplň.
 • Dospělí – dospělý mohou šáhnout po polštářcích do mikrovlnné trouby s vyhovovat jim budou i elektricky vyhřívané polštáře nebo deky. Zde polštář uleví od bolestí, pomůže při natažených svalech atd.

Materiál výplně

U polštářků do mikrovlnky budete muset vybrat tu správnou výplň. Do polštářů se umísťují obilná zrna, pohanka, třešňové pecky a další materiály. Díky tomu, že náplň tvoří poměrně běžně dostupné materiály, si můžete nahřívací polštářek jednoduše vyrobit i doma.

Pokud preferujete jednoduchý nahřívaný polštářek, který nahřejete v troubě, budete muset vybrat vhodnou náplň. Jako náplně se používají výhradně přírodní materiály.

Pohankové slupky

Mají jemné slupky jsou tvarově velmi poddajné. Polštář neztratí svůj objem, avšak nemůžete ho prát v pračce. Také tento materiál je vhodný pro alergiky, nemusíte se bát ani roztočů. Po nahřátí má polštář typickou vůni, která však nemusí být každému příjemná. Polštář je měkký, což vám dovolí ho používat i během spánku. Polštář je možné nahřívat i chladit.

Špaldové slupky

Stejně jako polštář plněný pohankovými slupkami jsou i špaldové slupky velmi jemné a lehké. Obě výplně mají prakticky totožné vlastnosti. Nevýhodou špaldových slupek je jemné šustění, tento zvuk však může na mnohé působit také relaxačně. Nachlazený polštářek ochladí i spáleniny od slunce atd.

Lněná semínka

Tento materiál lze použít i u novorozenců. Polštář je velmi lehký a jemný. Nevýhodou je krátkodobé držení tepla a chránit byste ho měli před vlhkem. Polštářek není možné ochladit. Stejné vlastnosti mají polštáře, jejíž výplň tvoří hroznové pecky.

Pecky z třešně

Tento materiál je vhodný pro alergiky. Polštář budete moci nahřát i ochladit. Polštář je možné prát v pračce, ani po vyprání neztratí svůj objem. Pecky vás ohřejí a polštář má i masážní účinky. Tyto polštáře jsou tvrdé, nelze je používat během spánku.

Příkon elektrických variant

U elektricky vyhřívaných polštářů, dek a dalších výrobků hraje důležitou roli příkon. Ten se běžně pohybuje v rozmezí 60 – 100 W. Příkon ovlivňuje rychlost nahřátí, pokud si chcete teplo užívat co nejdříve, volte výkonnější varianty.

Funkce

U elektrických variant máte k dispozici několik praktických i bezpečnostních funkcí.

 • Ovládání teploty – drtivá většina výrobků vám umožní regulovat teplotu. K tomuto účelu budete moci použít jednoduché ovladače. K dispozici můžete mít výběr až ze 6 možností, v případě nejlevnějších variant však můžete vybírat pouze ze 2 možností.
 • Automatické vypnutí – plní funkci bezpečností pojistky a šetří i elektrickou energii.
 • Časovač – nastavit můžete dobu, po kterou vás bude výrobek zahřívat.
 • Masáž shiatsu, vibrace – u masážních polštářků máte k dispozici i některé masážní programy.
 • Elektrostimulace EMS/TENS – polštáře s elektrickou stimulací uleví bolavému krku a zmasírují ztuhlé svaly.

Značka

U jednoduchých polštářků nehraje výrobce až tak důležitou roli, zajímat vás bude pouze velikost, tvar, vzhled a náplň polštáře. Jmenovat však můžeme například značku Inatura, Babyrenka. Elektrické polštáře a deky koupíte od Klarstein, Beurer, Medisana, inSORTline, Beper a dalších.

Cena

Cena polštářků do trouby není nijak vysoký, v závislosti na velikosti a vzhledu budete moci koupit polštář za 100 – 800 Kč. Mnohem dražší jsou elektricky nahřívané polštáře nebo polštáře masážní. Zde se cena nejčastěji pohybuje od 1 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny nahřívacích polštářků

Otázky a odpovědi

Jak lze polštářek ještě používat?

Polštářky plněné přírodní náplní můžete nahřívat i chladit. Stačí je pouze vložit do mrazničky nebo ledničky. Před vložením je vhodné z hygienických důvodů vložit polštář do sáčku. Sáček mimo jiné ochrání polštář před zvlhnutím, díky čemuž zachováte jeho tvar.

Studený polštář je ideální při bolesti hlavy, pomocí polštáře ulevíte nataženým svalům a vhodné je i na otoky. Použít ho můžete při bolestech zubů, nebo se jím pouze jednoduše ochladíte během teplých letních dnů.

Na co se ještě zaměřit?

Při výběru polštářku se zaměřte i na potah. Co se týká materiálu, zde moc na výběr nemáte. Na výrobu se nejčastěji používá kvalitní bavlna. Větší pozornost tak věnujte údržbě. Ideální je, pokud budete moci potah sundat a vyprat v pračce.

Jakou dobu může masážní polštář masírovat?

Masážní polštáře poskytují různě dlouhou masáž. Ta může trvat v rozmezí 15 – 30 minut. Po té co masáž skončí, budete moci přístroj zapnout znovu, nebo využít jiný program.

Závěr

Nahřívací polštářky zahřejí, uleví od bolesti, namasírují svaly na krku. Vybírat je budete zejména podle toho, kdo a jak je bude používat. Nejlevnější a oblíbené jsou polštáře do trouby, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Díky tomu jsou ideální pro alergiky i nejmenší děti. Dospělé pak pravděpodobně více zaujmou elektricky vyhřívané polštáře a deky, které uleví od bolesti a nabídnou i několik funkcí.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroje: www.gadeo.cz, www.pecicky.cz, www.obchodsradosti.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (42 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Nahřívací polštářek mi hodně usnadnil léčbu bolavého kolene, které kupodivu vyžadovalo dostatek tepla. Během několika dní bylo po bolesti a zase jsem běhal jako dřív.

 2. Úžasná věc na namožený krk. Co používám tyto polštářky, tak mám od nějakých bolestí absolutní klid. Určitě můžu doporučit, budete také spokojeni.

 3. Naprostá bomba, nahřeju, přiložím a hotovo. Většinou s polštářkem i usnu, ale když se pak vzbudím, je po bolesti.

 4. Ten, kdo vymyslel hřejivé polštářky věděl, co je to bolavý krk. S touhle věcičkou se člověk tak úžasně uleví, že se i bez problémů vyspí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo