Amazon je internetový obchod. Tento obchodní řetězec patří mezi giganty, kteří se specializují na zasílání zboží všude po světě. Kromě zprostředkování prodeje obchodníkům po celém světě Amazon vyrábí smart elektroniku nebo čtečky knih.

1x1.trans - Amazon

Logo – Amazon

Představení e-shopu

Společnost Amazon.com, Inc. byla založena v roce 1994 Jeffem Bezosem. Internetový prodej byl teprve v začátcích a mladý Bezos otevřel internetové knihkupectví Cadabra.com. Posléze ho přejmenoval na Amazon podle brazilské řeky Amazonky. Neustále rozšiřoval sortiment a nabízel další a další druhy zboží od obchodníků nejprve z USA, později i mimo ně. Amazon funguje celosvětově a má tržby v řádu miliard dolarů. Firmy se například nedotkla ani ekonomická krize a Bezos se řadí mezi nejbohatší a nejvlivnější osoby na planetě Zemi.

Přejít do e-shopu

zpět k obsahu ↑

Přehled sortimentu

V nabídce Amazonu najdete téměř cokoliv. Kromě klasického zboží nabízí také služby. Obdobně jako Alibaba nebo Aliexpress, i zde najdete vše od elektroniky přes módu až po vybavení do domácnosti. Původní portál není lokalizovaný do češtiny, nicméně pro nás přeložili německou verzi Amazonu (Amazon.de), a tak můžete nakupovat i v češtině.

Kromě široké nabídky zboží Amazon nabízí i vlastní produkty a digitální obsah. Například Amazon Prime – stremovací server, který funguje na obdobném principu jako Netflix nebo Disney +. Dále obchod s aplikacemi nebo audioknihami, čtečky Kindle a vybavení pro smart domácnost včetně softwaru (nejznámější je zřejmě Alexa). Přes eshop tak seženete opravdu vše. Při nákupu často narazíte na slevy a výhodné ceny. Lze uplatnit slevový kód. Ty jsou k dostání na slevových portálech.

zpět k obsahu ↑

Služby a ostatní

Doporučujeme objednávat z Amazonu.de. Amazon.com odesílá zboží z USA, a tak se nevyhnete větším nákladům (DPH, clo, vyšší poštovné). Pokud nakupujete u konkrétního prodejce, který má přes Amazon prodej pouze zprostředkovaný, ověřte si, že doručuje do ČR.

Poplatky za dopravu se liší podle rozměrů zboží a typu dopravy – můžete si vybrat mezi standardním, rychlým a jednodenním doručením. Jelikož je zboží odesíláno z ciziny, budete za něj muset zaplatit předem, a to kartou online. Doporučujeme platit v eurech. Pokud zvolíte platbu v korunách, Amazon si částku převede dle vlastního nevýhodného kurzu. Za platbu v eurech navíc banka neúčtuje žádné poplatky navíc.

zpět k obsahu ↑

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód
zpět k obsahu ↑

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

 • Doručení na adresu
zpět k obsahu ↑

Platební možnosti

 • Platební karta
 • Bankovní převod
zpět k obsahu ↑

Kariéra

 • Aktuálně volná pracovní místa naleznete zde
zpět k obsahu ↑

Kontakt

 • Telefon: 0870 744 9979
 • Blog
 • Sídlo společnosti: Amazon.com, Inc., Seattle, 981 01, USA nebo Amazon Logistic Prague s.r.o., K Amazonu 235, 252 61 Dobrovíz
 • Facebook: Amazon.com
zpět k obsahu ↑

Hodnocení

9 Hodnocení
Prodejce elektroniky a doplňků

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
9.4Hodnocení uživatelů
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.2
Kvalita sortimentu
9.6
KLADY
 • komunikace
 • široký sortiment
 • přehledný web
 • příznivé ceny
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

1 komentář
 1. Reagovat
  David Holman 24.12.2021 v 21:50
  2
  Přehlednost obchodu
  50
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  70

  Naprosto nekorektní a velmi složitá komunikace. Tato neprobíhá přes mail s historií, ale pouze přes web bez historie. Měl jsem štěstí, že čtečka v té domlácené, mizerně zabalené krabičce přežila…Při komunikaci se nic nevyřešilo. Za mne první a definitivně poslední nákup na Amazonu.

  KLADY: Jediné místo, kde šel koupit Kindle 5 paperwhite
  ZÁPORY: Mizerně zabaleno Krabice pomačkaná
  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz