Neteller

Obliba elektronických peněženek v dnešní době nadále roste, kde je poptávka, tam je i nabídka a této situace se již v roce 1999 chytila britská PaySafe Group, která mimo jiné vlastní i oblíbenou virtuální peněženku Skrill.

Oblíbené digitální peněženky nejen svým klientům umožňují expresní převody peněz, ale sloužit mohou také v oblasti online hazardních her kde slouží k ověření identifikace bez nutnosti použití osobní platební karty. A v této spojitosti je i služba Neteller nejvíce používána. V následující recenzi se dočtete, co přesně vám může Neteller nabídnout, jaké jsou jeho poplatky a samozřejmě i na výhody či nevýhody této platební metody.

Neteller

Co je Neteller?

Pod službou Neteller si lze snadno představit například alternativní bankovní účet na který lze platby přijímat stejně lehce jako odesílat. Internetové peněžence Neteller je celosvětově věrná opravdu široká škála uživatelů a jedná se tak o jednu z nejpoužívanějších peněženek vůbec. S vysokou oblibou se samozřejmě postupně služba Neteller rozšířila o další výhody, například ve formě předplacené Mastercard platební karty Net+ kterou lze vlastnit nejen elektronicky, ale i fyzicky.

Další výhodou je i bonusový program pro ověřené uživatele který za užívání služeb nabízí výhody ve formě bodů které lze směňovat za zboží či nebo nižší poplatky. Díky předplacené peněžence Net+ tak můžete rozšířit své možnosti i mimo online svět, touto kartou lze tedy platit nejen po internetu. S Mastercard Net+ kartou zaplatíte i v kamenných obchodech a samozřejmě z ní lze i vybírat hotovost.

Jak používat peněženku Neteller?

Registrace vašeho účtu probíhá rychle a pohodlně, stačí k tomu navštívit oficiální webové stránky kde účet založíte zdarma během pár chvil. Upozorňujeme, že Neteller nepodporuje na svých stránkách češtinu, registraci k účtu proto provádíte v anglickém jazyce.

Po úspěšném založení účtu a získání všech výhod je třeba ho i ověřit, to lze snadno provést po uskutečnění zkušební platby z vašeho bankovního účtu a doložením potřebných dokumentů. Účet se všemi výhodami bude schválen nejdéle do 24 hodin. V případě, kdy svůj účet nedovedete ke statusu ověřen, nelze ho užívat zcela naplno a například transakční limit je pro neověřený účet stanoven na 75 EUR, což je v přepočtu necelých 1 800 Kč.

Neteller svým uživatelům připravil bonusový program ve kterém lze dosáhnout pěti statusů, první Bronzový, dále Stříbrný, Zlatý, Platinový a Diamantový. Každá platba, kterou s Neteller uskutečníte vás posouvá o kousek výš k lepšímu VIP statusu. Každý vyšší status logicky přináší větší odměny. Svůj účet spravujete na webových stránkách nebo ve svém mobilním telefonu v podobě aplikace která je zdarma ke stažení. Zde také můžete obchodovat s dostupnými kryptoměnami od Bitcoinu až po Litecoin a to za velmi příznivé poplatky.

Neteller poplatky a limity

Služba Neteller není zcela zdarma, každý rok si započítává v přepočtu zhruba 160 Kč za členský poplatek, výběr hotovosti je zpoplatněn 1,75 % a na devizových poplatcích je nutné počítat s poplatkem 3,99 % neboť Neteller nenabízí možnost CZK měny, je nutné proto provádět přepočet. Platební kartu vám Neteller vydá zdarma, ale provádí roční zúčtování, které za vedení NET+ karty činí při dnešním kurzu zhruba 240 Kč. Na druhou stranu si Neteller neúčtuje žádný poplatek za platby po internetu a ani v případech kdy platíte například v kavárně za kávu, fyzickou kartu ovšem nelze v žádném případě použít k placení hazardních her.

Vklad na účet lze provést s poplatkem pouhého 1 % a to v případě, že zvolíte bankovní převod. Bankovní převod je zdlouhavý a nekomfortní, většina uživatelů proto raději využívá platbu platební kartou s poplatkem od 1,9 % až do 4,95 %. K převodu peněz lze využít i sesterskou elektronickou peněženku Skrill s 3 % poplatkem. Pokud využijete vklad hotovostí za použití oblíbených předplacených kuponů Paysafecard výše poplatku je 7,5 %.

Při výběru z Neteller karty je třeba počítat s výší poplatku z transakce až do výše 1,75 %, pokud k převodu peněz z Neteller účtu použijete bankovní převod, v přepočtu za každou transakci bez ohledu na výši převodu, zaplatíte fixní částku zhruba 180 Kč. To je ovšem běžná praxe a žádná dostupná elektronická peněženka nenabízí výběry z účtu zcela zdarma.
Transakční limity určují mimo jiné již zmíněné VIP statusy, z logiky věci vyplývá že čím větší objem peněz projde vaším Neteller účtem, tím vyšší budete mít limity, vše se děje automaticky, proto se o ně není třeba příliš obávat.

Shrnutí

Služba Neteller plní své závazky vůči svým klientům přesně tak, jak je slibuje. Jedná se tedy o zcela bezpečnou alternativu bankovního účtu či platební karty kterou může využívat každý plnoletý občan ať už k hraní hazardních her či prostému placení obědů v restauraci. Jako hlavní nevýhodu ovšem musíme zopakovat absenci češtiny v jakékoliv formě včetně kontaktování zákaznické podpory.

Neteller si je jistý svým místem v online světě a ani v nejbližší době se, byť jen webové stránky překladu nedočkají. Pokud pro vás tedy není angličtina problém, můžeme vám služby nabízené Neteller zcela jistě doporučit. České internetové vyhledávače vám sice nevyhledají příliš mnoho osobních zkušeností jiných tuzemských uživatelů, ale jak jsme již zmiňovali, jedná se o jednoho z největších hráčů na celosvětovém tržišti a nemusíte se proto obávat ať už o bezpečnost či akceptaci této metody placení.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (52 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo