Paysafecard

Služba Paysafecard umožňuje všem zákazníkům platit bezpečně a pohodlně online. Využít služeb může dokonce i osoba která žádnou platební kartu nevlastní. V této recenzi se dozvíte, pro koho je Paysafecard určena, kde lze Paysafecard obstarat, jak s Paysafecard zacházet, kde všude lze touto metodou platit a zda je služba zcela zdarma či nikoliv.

Paysafecard

Co je Paysafecard?

Platební systém Paysafecard vznikl v Rakousku již v roce 2000. Od roku 2006 společnost expandovala na evropský trh včetně České republiky a dnes je možné tuto metodu použít v dalších 48 zemí světa. Proč je tato služba tak oblíbená? Paysafecard je ve své podstatě předplacený jednorázový PIN, který obsahuje řetězec čísel a s jehož pomocí lze platit internetové služby zcela anonymně.

Za předplacený kupon v prodejním místě zaplatíte v hotovosti částku 100, 300, 1000 nebo 2 000 Kč a následně lze kupon online uplatnit například při koupi videoher, hudby, filmů. Nejčastěji je metoda využívána jako elektronická peněženka v hazardních a herních sférách. Výčet veškerých partnerů umožňujících platbu skrze metodu Paysafecard pak spolehlivě najdete na oficiálních stránkách Paysafecard či v mobilní aplikaci o které se dočtete níže.

Paysafecard předplacený kupon

Jednorázový kupon je limitován částkou, kterou lze online uhradit. Na jeden nákup je maximální limit nastaven na 1 200 Kč. A kde lze předplacený šestnáctimístný kód k anonymní platbě po internetu možné získat?

Nejjednodušší způsob, jak najít nejbližšího prodejce kuponů Paysafecard je navštívit oficiální web provozovatele a zadat své PSČ, adresu, nebo město. Následně vám budou vygenerována prodejní místa ve vašem okolí. Nejčastěji se však jedná o čerpací stanice či terminály Sazky anebo dokonce prodejní obchody Pepco a Billa. Existuje i možnost zakoupení Paysafecard kuponů od certifikovaných prodejců online. Kupon pro online platby může zakoupit jakákoliv osoba která dosáhla 16 let.

Co se týče bezpečnosti, rozhodně doporučujeme kupovat předplacené kupony Paysafecard jedině u oficiálních partnerů a možná nejlépe osobně. Vyhnete se tak byť jen možnému nebezpečí, že se stanete obětí podvodu, když například uvěříte pochybnému online generátoru kódů pro získání Paysafecard zdarma. Zpravidla vždy se jedná o podvod a nemá se společností Paysafecard absolutně nic společného.

Paysafecard účet

Každá společnost jde s dobou, není proto divu že i Paysafecard nabízí svým zákazníkům účet který slouží místo platební karty a umožňuje u různých partnerů platit metodou Paysafecard pouze za použití uživatelského jména a hesla. Paysafecard účet lze zaregistrovat na webových stránkách a je možné ho dokončit bez registrace, ale i s registrací která přináší výhody jakožto vyšší limit než 1 200 Kč na jednu platbu a zároveň přístup do věrnostního programu My Plus.

Věrnostní program přináší výhody ve formě odměn či slev zejména v hráčské sféře. Zároveň je pro uživatele připravena Paysafecard Mastercard, tedy předplacená platební karta, kterou lze dobíjet hotovostí a platit s ní nejen online. Registraci k elektronické peněžence Paysafecard je nutné vyplnit pravdivě od telefonního čísla po e-mail kvůli autorizačnímu potvrzení.

Výhody Paysafecard

Hlavní výhodou platby při využití metody Paysafecard je zejména celá myšlenka této služby a to sice, že pro platbu po internetu zákazník nesdílí žádné osobní a ani citlivé údaje, platba je provedena bezpečně a dostupná je i osobám kteří nevlastní žádný bankovní účet.

Metoda Paysafecard je v dnešní době vskutku rozšířená zejména díky vysoké oblibě zákazníků a je proto možné touto formou platit nejen v tisícovkách různých online obchodech. Paysafecard má dokonce i svou přehlednou aplikaci pro lepší přehled výdajů a umožňuje svým registrovaným uživatelům platit i chytrým telefonem díky možnosti scan2play. Scan2play umožňuje pouhé načtení QR kódu pro dokončení platby po internetu.

Nevýhody Paysafecard

Prakticky každá služba v dnešní době něco stojí. V případě Paysafecard tomu není jinak. Paysafecard je sice bez poplatků tudíž přesná částka kterou zaplatíte u obchodníka je částkou vašeho kuponu. Bezplatná je ovšem pouze v případě, kdy kupujete jednorázovou kartu a je nepravděpodobné, že celý obnos nevyčerpáte.

V případě předplacených karet je první měsíc užívání zcela zdarma, dále je měsíčně účtována částka 80 Kč, pokud chcete účet u Paysafecard zrušit, je nutné vyčerpat jej na nulovou hodnotu, to vás může přivést do situace kdy musíte zbylý obnos převést na bankovní účet. Za tento úkon si Paysafecard účtuje 150 Kč. V případech, kdy během 12 měsíců neučiníte žádnou transakci bude vám účtováno každý další měsíc 130 Kč, tato situace je ovšem velmi nepravděpodobná zejména ve chvíli, kdy svůj účet hlídáte a aktivně využíváte.

Shrnutí

Paysafecard je zajímavou alternativou platební karty zejména pro hazardní hráče či hráče jiných online her. V případě, kdy kupujete jednorázový kupon, který následně uplatníte a celý vyčerpáte, je pro vás služba zdarma. V případě, kdy uvažujete o zavedení předplacené karty už celý proces ubírá anonymity, ovšem i při koupi kuponu sdělujete obsluze telefonní číslo. Platby po internetu ovšem za použití Paysafecard zůstávají naprosto bezpečné a bez osobních údajů, ty ostatně slouží jen pro vedení vašeho účtu a nejsou nikde publikovány ani dále předávány třetím stranám.

Pokud byste ovšem v nějakém případě narazili během plateb s metodou Paysafecard na problém, či potřebovali odborně poradit, máte na výběr z několika možností kontaktu, nejjednodušší cesta, jak oslovit společnost Paysafecard je přes kontaktní formulář jenž je umístěn na webových stránkách. Samozřejmě můžete kontaktovat i zákaznickou linku která je ovšem vedena pod mezinárodním číslem a volání může být dle tarifu vašeho telefonního operátora zpoplatněno.

Paysafecard je uživateli kteří tuto metodu pravidelně využívají chválena, jejich zkušenosti tak jen potvrzují lehkost a bezpečnost použití této alternativní internetové peněženky. My tuto metodu můžeme doporučit všem kteří z jakéhokoliv důvodu nemají, nebo nechtějí vlastnit bankovní kartu stejně jako všem ostatním kteří si rádi při nákupech zachovávají svou anonymitu či jim je jednoduše pohodlnější dobíjet kredit v hotovosti.


Zdroje: www.wikipedia.org, www.paysafecard.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Zablokovali mi 65000!!!!Největší podraz!!!!

  2. NEPOUŽÍVEJTE PAYSAFECARD, JSOU TO PODVODNÍCI!!!

  3. Mam stejny problem,penize na ucet nedorazi

  4. Reply
    Martin Dudáš Marek 27.4.2023 v 6:56

    Pokud mohu ohodnotit paysafecard tak je to špatná společnost. LIDÉ POZOR NA SVÉ PENÍZE! NENECHÁVEJTE SI PŘEPOSÍLAT VAŠE PENÍZE NA BANKOVNÍ ÚČET. NEDORAZÍ. ČEKÁM UŽ 16 DNÍ A ŽÁDNÁ ODEZVA. VOLAL JSEM NA INFO, POSÍLAL JSEM ŽÁDOSTI O INFO A NIC. TAKŽE MUSÍ ZASÁHNOUT POLICIE. JEDNÁ SE O STA TISÍCE.

Přidat komentář

Recenzer
Logo