Trustly

S platební metodou Trustly jste se možná již setkali během placení v internetových obchodech, při volbě úhrady platby v online casinech, sázkových kanceláří nebo třeba při koupi letenek u různých aerolinií.

Společnost Trustly byla založena ve Švédsku již roku 2008 a od té doby umožnila většina obchodníků svým klientům použít právě tuto zabezpečenou metodu Trustly, která po klientovi nezanechá žádnou digitální stopu ve formě osobních údajů a údajů o platební kartě. V následující recenzi si služby nabízené společností Trustly vysvětlíme, prozradíme, které české bankovní instituce Trustly podporují a zda se vyplatí této bezplatné metodě důvěřovat či nikoliv.

Trustly

Co je Trustly?

Trustly znamená bezproblémové placení bez nutnosti použití platební karty. Princip Trustly platby stojí zejména na bezpečnosti plateb, kdy se Trustly stává prostředníkem platícího klienta, ochraňuje jeho platební údaje, umožňuje plynulý převod peněz a hladký průběh případných reklamací.

Jak Trustly použít?

Dobrou zprávou pro všechny zákazníky, kteří se rozhodnou využít možnosti platby skrze Trustly je zejména jednoduchost, která je této platbě vlastní. Není třeba se nikde registrovat, klient není vázaný žádnou smlouvou, nemá vedený duplikátní účet svého internetového bankovnictví a rozhodně není limitován výší platby.

V praxi tak klientovi stačí pouze zvolit u obchodníka metodu Trustly a provést skrze ni platbu přesně tak, jako by to dělal ve svém internetovém bankovnictví u klasického bankovního převodu. Zkrátka a jednoduše stačí vyplnit částku k převodu, vybrat svou banku a přihlásit se ke svému účtu tak, jak jste zvyklí. Převod peněz z vašeho internetového bankovnictví je okamžitý, zašifrovaný, bezpečný a zcela zdarma. Abyste mohli bezplatných služeb Trustly využít, musí ovšem s Trustly spolupracovat i vaše banka. V České republice mezi ně patří Fio banka, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, mBank, ČSOB, MONETA a další.

Bezpečnost Trustly platby

Trustly používá naprosto stejné šifrování jako banky, jedná se o licencovanou platební instituci, která je v České republice pod dohledem České národní banky, není proto třeba se obávat zneužití vašich dat. Jedná se o naprosto důvěryhodnou metodu, které bez obav můžete důvěřovat.

S Trustly celosvětově spolupracuje více než 6 300 bankovních institucí a platební metody využívá již více než 525 milionů uživatelů jejichž kladné zkušenosti bezpečnost a oblíbenost této platby jen potvrzují. To jsou rozhodně čísla, se kterými Trustly nejen ohromí, ale může se s nimi samozřejmě právem pyšnit. Trustly poskytuje své služby i opravdu velkým společnostem, mezi ty nejznámější patří PayPal, Alibaba, Facebook, eBay, eToro, Unicef, nebo třeba druhá největší americká telekomunikační společnost AT&T.

Výhody

Pro klienta, který využije platby Trustly se proces placení nestane složitějším, ve své podstatě se pro něj nic nemění, stačí se pouze přihlásit, zaplatit a platba proběhne okamžitě. Hlavní výhodou použití Trustly platby je její bezpečnost, Trustly vám zkrátka nabízí ochranná křídla před případnými podvody, a to zcela zdarma.

Mnozí klienti navíc zajisté ocení v případě stornování platby, nebo vrácení peněz z reklamací, i fakt, že celý proces vrácení nezabere několik dnů, jako tomu bývá při klasických převodech. Podle Trustly uvádí až 95 % spotřebitelů vrácení peněz na účet ve stejný den.

Shrnutí

Trustly platby ocení nejen klienti kteří nedisponují platební kartou a kteří i bez karty chtějí platit po internetu. Trustly jednoduše znamená bezpečnou platební metodu, která bezpečně doručí platbu obchodníkovi a za kterou navíc jako klient nic nehradíte. Na platební metodě Trustly zkrátka nelze shledat žádnou nevýhodu. Jediný problém může nastat ve chvíli, kdy z nějakého důvodu budete potřebovat kontaktovat zákaznickou podporu.

Oficiální webové stránky Trustly jsou provozované zejména v anglickém jazyce a místo kontaktu například e-mailovou formou vás odkazují primárně na nejčastěji dotazované otázky, ty jsou ovšem dané i zodpovězené právě v angličtině. Celkově hodnotíme služby, které Trustly bezplatně nabízí velice kladně a nevidíme jediný důvod proč v případě potřeby Trustly platbu nevyužít.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo