Poptávej

Máte problém najít řemeslníka? Internetový portál a taktéž internetové tržiště Poptávej.cz se již od roku 2015 soustředí na zprostředkování služeb pro občany, firmy a řemeslníky.

Poptávej.cz nabízí svou platformu všem kteří něco poptávají a zároveň samozřejmě všem, kteří mají co nabídnout. Ať už je před vámi náročná rekonstrukce zakoupené nemovitosti či potřebujete opravit topení, vyvložkovat komín, vymalovat pokoj nebo vyrobit nábytek na míru, možná přišel čas zvážit využití portálu Poptávej.cz.

V následující nezávislé recenzi se dozvíte nejen jak internetové tržiště služeb Poptávej.cz vlastně funguje, zda za využití jeho služeb něco platíte či nikoliv, a to ať figurujete jako poptávající, nebo firma nabízející své služby.

Poptávej

Jak Poptávej.cz funguje?

Jak jsme již nastínili v samotném úvodu, portál Poptávej.cz slouží jako internetové tržiště kde poptávka určuje nabídku. Poptávej.cz nabízí platformu živnostníkům, firemním a veřejným subjektům kteří se po jednoduché registraci mohou hlásit na zadané poptávky. Poptávající má k dispozici více nabídek a může se tak lépe a přehledněji rozhodnout kterou nabídku přijmout.

Propojení firmy a zákazníka je již ovšem mimo kompetenci Poptávej.cz, každý poptávající musí firmu, jež mu poslala nabídku na realizaci poptávané služby, oslovit sám. Platforma Poptávej.cz tak opravdu slouží pouze jako zprostředkovatel mezi poptávkou a nabídkou. Není nijak zainteresovaná ani do následné realizace projektu či jakékoliv reklamace.

Poptávej.cz umožňuje svým poptávajícím klientům, po realizaci zprostředkované služby, zanechat na firmu či řemeslníka recenzi z vlastní zkušeností.

Přejít na web

Jak zadat na Poptávej.cz vlastní poptávku?

Poptávka zadaná skrze internetový portál Poptávej.cz je zcela zdarma. Každý, kdo má zájem o službu z různých kategorií od realit, stavebnictví, logistiku, zemědělství až po zahradnictví, ten jednoduše zaregistruje svou poptávku na internetových stránkách.

K registraci poptávky stačí využít přehledného poptávkového formuláře. Do formuláře stačí poptávku stručně zadat včetně informaci o termínu realizace a lokalitě. Po odeslání formuláře si poptávku bere pod svá křídla pracovník společnosti Poptávej.cz, ten ji na základě poskytnutých informací vyhodnotí a rozešle nejvhodnějším poskytovatelům poptávaných služeb. První nabídka může přijít již za několik hodin, každá firma ovšem poptávky, které ji od internetové platformy Poptávej.cz dorazí spravuje sama, čekací lhůta pro odpověď je proto zcela individuální.

V zájmu každé firmy je však, aby byla co nejrychlejší. Po úspěšném zadání první poptávky je klientovi vytvořen uživatelský profil. Profil slouží k zadávání dalších poptávek či editování těch stávajících.

Jak začít na Poptávej.cz nabízet své služby?

Nabídnout své služby může, po krátké registraci, naprosto každá firma a živnostník. Registrace a následný odběr poptávek jsou jediné služby které pro ně platforma Poptávej.cz nabízí zcela zdarma.

Odběr poptávek slouží jako informativní newsletter, ve kterém se promítne přehled poptávaných služeb a nelze na ně reagovat. Slouží pouze jako náhled placeného režimu.

Placená a plná verze pro firmy a živnostníky je k dispozici v několika tarifech, konkrétně se jedná o Kreditní poptávky, Paušální poptávky a Veřejné zakázky. V závislosti na preferencích tak lze za roční členství zaplatit od 5 000 Kč až po 9 990 Kč.

Kreditová poptávka znamená předplacení kreditů, které slouží k zobrazení kontaktu. Každá poptávaná služba je ohodnocena individuálním počtem kreditů, které je třeba uplatnit k získání kontaktu. Základní cena jednoho kreditu činí 50 Kč bez DPH. Nabité kredity mají omezenou platnost od 3 do 24 měsíců.

Paušální poptávka má svou základní cenu stanovenou na 5 999 Kč a umožňuje neomezené zobrazování kontaktních údajů po dobu 12 měsíců.

Tarif Veřejné zakázky se základní cenou 9 990 Kč zahrnují kompletní monitoring veřejných zakázek a zpřístupnění kontaktních údajů, příloh a náležitostí včetně zasílání veřejných zakázek na e-mail.

Základními tarify to ovšem pro firmu či živnostníka nekončí. K dispozici jsou ještě placené doplňkové služby. Konkrétně se jedná o tři balíčky doplňkových služeb od propagace firmy, založení firemního profilu, jenž zahrnuje hodnocení od poptávajících, nebo prémiové členství s garancí získání zakázky. Jednotlivé balíčky se svými specifickými službami stojí na 12 měsíců přesně 5 990 Kč.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhoda portálu Poptávej.cz je jednoznačně nabídka spojená s poptávkou. Poptávající má celkem snadno k dispozici kontakty, ze kterých může vybírat. Firmy a živnostníci se taktéž snadno, ale za peníze, dostanou k dalším zakázkám a mohou jednoduše navazovat nové pracovní vztahy.

Nevýhodu Poptávej.cz shledáváme v maximálním možném předání kontaktů, k jedné zakázce se tak dostane maximálně 10 firem. Firmy a živnostníci navíc musí dbát na dodržení data splatnosti platby za tarifní balíček a doplňkové služby. Poptávej.cz může dluh vymáhat soudní cestou a obohatit jej o pohledávku ve výši 1 200 Kč za uhrazení administrativních nákladů.

Shrnutí

Z reálných zkušeností uživatelů, kteří služeb internetové platformy Poptávej.cz využili k poptávce je zřejmé, že byli s portálem spokojeni. Bohužel na internetu lze velmi snadno dohledat i negativní komentáře, zejména pak ze stran firem a živnostníků kteří si stěžují na velkou konkurenci nebo naopak nedostatek nabídek. Tento fakt nelze hodnotit objektivně neboť každý obor služeb má u zákazníků jinou frekvenci poptávky.

Internetový portál Poptávej.cz může velice dobře sloužit oběma stranám, jak těm, co poptávají služby, tak samozřejmě těm, kteří služby nabízejí. Pro poptávku je portál Poptávej.cz zcela zdarma, a proto rozhodně nemusí být na škodu jej vyzkoušet. Živnostníkům a firmám nezbývá než doporučit, jako v případě každé jiné placené služby, řádně projít obchodní podmínky a zvážit, zda do služeb Poptávej.cz investovat či nikoliv.

Přejít na web

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (63 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo