Nebankovní půjčky – kde opravdu půjčí

Nebankovní sektor nabízí široké spektrum nebankovních půjček, které lze zřídit i naprosto jednoduše, třeba právě online z pohodlí domova. Sféra nebankovních úvěrů se v mnohém dokáže rovnat těm které poskytuje bankovní sektor a v poslední době mají nebankovní půjčky stále větší oblibu i mezi nerizikovými klienty. Pokud si chcete půjčit peníze opravdu rychle, nebo třeba úplně zdarma, může být nebankovní půjčka tou pravou právě pro vás.

Vyznat se v široké nabídce nebankovních půjček ovšem může být poněkud oříšek a pokud chcete vědět, kde vám opravdu půjčí třeba i s negativním záznamem v registru, potom jsme právě pro vás sestavili užitečný seznam nebankovních půjček. V následujícím výčtu se tak lehce dozvíte, kde vám půjčí ihned, která žádost o půjčku projde i bez nahlížení do registru či doložení příjmu, zkrátka kde vám peníze opravdu půjčí a zároveň lehce vyhodnotíte se kterou společností nemusíte ztrácet svůj čas.

Co je nebankovní půjčka?

Nebankovní půjčka je finanční produkt poskytovaný úvěrovými společnostmi za poměrně benevolentních podmínek. Pro většinu společností tak není problém negativní záznam v registru, exekuce, insolvence, nedoložitelný nebo nedostatečný příjem.

Výhodou a zároveň jedním z hlavních důvodů díky kterému volí nebankovní půjčku i bezproblémový klienti je pak rychlé vyřízení. Peníze má klient k dispozici zpravidla během několika málo minut s vyšší šancí na schválení úvěru i bez dokládání bankovních výpisů. Nebankovní půjčka se obvykle vyznačuje krátkodobou splatností a vyšší úrokovou sazbou.

Srovnání nejlepších nebankovních půjček

Pro váš lepší přehled a jednodušší rozhodování která úvěrová společnost je pro vás ta pravá, jsme připravili obsáhlou recenzi a jednotlivé srovnání těch nejlepších půjček které lze získat ihned a které splní všechny vaše požadavky.

Zaplo

Společnost Zaplo poskytuje první půjčku pro nové klienty zcela zdarma a díky tomu má u široké veřejnosti půjčka od Zaplo veliký úspěch. S půjčkou od Zaplo pravděpodobně nevyřešíte rekonstrukci bytu, avšak úvěrový rámec 16 000 Kč se splatností až na 61 dní dokáže vytrhnout trn z paty náhlým finančním výdajům před výplatou.

O půjčku Zaplo lze žádat pouze online neboť Zaplo, jako mnoho jiných úvěrových společností, nedisponuje žádnou kamennou pobočkou. Po vyplnění formuláře a odeslání žádosti o půjčku nemusí a zpravidla ani neuplyne déle než několik minut, peníze jsou po kladném vyhodnocení žádosti na vašem bankovním účtu během několika dalších minut.

Z osobních zkušeností klientů společnosti Zaplo již víme, že získat půjčku od Zaplo není nejen složité, ale za předpokladu řádně zaplacené vypůjčené částky opravdu neplatíte nic navíc. Po řádném splacení prvního úvěru navíc máte možnost u druhé, či každé další půjčky od Zaplo získat finanční výpomoc až ve výši 30 000 Kč. Hlavní výhody, které plynou z čerpání úvěru od společnosti Zaplo vnímáme zejména v nabídce první půjčky zcela bez poplatků a úroků bez nutnosti doložení příjmů či bankovních výpisů.

Přejít na web

Kamali

První půjčku zcela zdarma můžete mít i od společnosti Kamali a to až ve výši 15 000 Kč. V případě společnosti Kamali se ovšem jedná o krátkodobou bezúročnou půjčku se splatností nejvýše 14 dnů, v případě, kdy půjčku splatíte až do možných 30 dnů si společnost Kamali za každou vypůjčenou tisícovku účtuje poplatek 33 Kč.

Žádost o půjčku probíhá zcela online, vyhodnocení žádosti je otázkou několika minut v případě, kdy žádáte v pracovních dnech, tedy od pondělí do pátku. Výplatu lze volit variantou bankovního účtu či půjčku vybrat v hotovosti ve vybraných terminálech od společnosti Sazka.

Ze zkušeností klientů můžeme potvrdit, že své peníze máte k dispozici nejdéle následující pracovní den. Půjčku od Kamali můžete kdykoliv předčasně splatit nebo splátky odložit, což považujeme za velkou výhodu. V případě, kdy svou první půjčku od společnosti Kamali uhradíte řádně a včas vám bude v případě každé další navýšen úvěrový rámec a peníze máte jako ověřený klient k dispozici již do jedné hodiny od podání žádosti.

Přejít na web

Home Credit

Flexibilní úvěr od Home Credit je bezúčelovou půjčkou, která funguje na principu revolvingového úvěru a začíná na úvěrovém rámci 10 000 Kč s možností čerpání až do 250 000 Kč. Nebankovní úvěr od společnosti Home Credit je proto vhodný zejména pro klienty, kteří si potřebují vypůjčit vyšší částku, než nabízí konkurenční společnosti. O půjčku lze zažádat online, vyplacení probíhá pouze na bankovní účet a zabere nejdéle jeden až dva pracovní dny.

Home Credit se v mnohém rovná klasickému bankovnímu úvěru ovšem s benevolentnější podmínkami pro získání úvěru. Výhody ovšem plynou nejen z možnosti čerpání vyššího úvěrového rámce, ale i flexibilního splácení. Využít můžete i Flexibilní karty, která s úvěrovým rámcem funguje na podobném principu jako kreditní karta a usnadňuje tak neúčelové čerpání či využití bezplatného odkladu splátky.

Splatit celou částku máte možnost již po uplynutí 3 měsíců, vyřízení i vedení půjčky je zcela zdarma avšak mírnou nevýhodu shledáváme v pouze orientační úvěrové kalkulačce, neboť celkovou splatnou částku včetně úroků se z ní bohužel nedočtete a je vám známa až po zpracování žádosti o úvěr.

Přejít na web

Zonky

Společnost Zonky má ve své nabídce tzv. lidovou půjčku. Ve své podstatě se na váš úvěr skládají lidé jako jste vy, kteří zrovna mají volné finanční prostředky a kteří je touto cestou rádi zúročí, a ještě vám tím pomůžou. Rámec úvěru je v podstatě neomezený, získat můžete finance v rozmezí 5 000 Kč až 1 200 000 Kč s úrokem, který se dle reálných zkušeností klientů dokáže srovnat půjčkám bankovního sektoru.

Vzhledem k samotnému principu P2P půjčky ovšem zprostředkovatel úvěru Zonky potřebuje vyhodnotit úvěruschopnost klienta, a proto i když nepotřebujete půjčit milion, ale jen několik tisíc do výplaty, musíte dokládat své příjmy. Zonky žádosti vyhodnocuje sedm dní v týdnu a šance, že vypůjčené peníze budete mít k dispozici během velmi krátkého časového horizontu jsou proto vysoké. Úvěr od Zonky lze pojistit nebo dokonce předčasně splatit.

Přejít na web

Ferratum

Nebankovní úvěr od společnosti Ferratum může přijít vhod nejen v případě, že potřebujete půjčit několik málo tisíc, maximální limit pro půjčku je totiž až 80 000 Kč. Půjčka Ferratum navíc slouží na obdobném principu například kreditní karty, úvěr lze proto splatit již po 30 dnech, nebo zvolit možnosti měsíčních splátek.

Flexibilní úvěr Ferratum můžete opakovaně čerpat a úroky platíte pouze z půjčených peněz, proto pokud si nejste ve chvíli, kdy o půjčku žádáte jistí celkovou sumou, kterou budete potřebovat, bez obav můžete zvolit vyšší úvěrový limit. Žádost o úvěr probíhá online a k žádosti je třeba doložit i výpis z bankovního účtu. Výhoda úvěru od Ferratum spočívá nejen v možnosti opakovaného čerpání, ale taktéž v možnosti využití platebních prázdnin, jenž 2x během 12 měsíců umožňují klientům vynechat minimální měsíční splátku.

Přejít na web

Cofidis

Společnost Cofidis nabízí různé varianty neúčelové půjčky v rozmezí od 10 000 Kč až do 1 milionu. Oblíbená flexibilní neúčelová půjčka je dostupná ve výši až 100 000 Kč, konsolidovat s Cofidis můžete do 1 milionu korun a využít můžete i úvěr pro partnery, novomanželské půjčky a podobných produktů, které díky doložení dvou příjmů během žádosti o úvěr velmi často dokáží výrazně snížit úrokovou sazbu.

Velká výhoda společnosti Cofidis je rozhodně expresní vyhodnocení žádosti o úvěr a následnou výplatou peněz které v případě kladného vyhodnocení vaší žádosti zpravidla netrvá déle než 24 hodin.

Provident

Nový klienti společnosti Provident mohou využít půjčky 10+1 ve výši až 40 000 Kč které lze vyplatit v hotovosti, nebo na bankovní účet. Úrok z půjčky 10+1 je právě 1 splátka navíc a na tento produkt se vztahují sympatické splátkové prázdniny. Půjčka je dostupná každému s prokazatelným a pravidelným příjmem ve výši až 40 000 Kč a lze ji celou kdykoliv předčasně splatit.

Pokud jste stálý klient společnosti Provident poté můžete využít spotřebitelského úvěru ve výši až 130 000 Kč se splatností 36 měsíců. Nejznámější půjčka od společnosti Provident je pravděpodobně půjčka s výplatou na ruku, kterou lze čerpat i mimo pracovní dny ve výši až 90 000 Kč, půjčku lze hradit měsíčně či týdně a taktéž ji lze pojistit. Výhoda společnosti Provident tkví zejména v maximální transparentnosti konečných podmínek ještě před podpisem smlouvy.

Přejít na web

Cool Credit

Půjčka od Cool Credit se může hodit zejména v případě, kdy vás před výplatou náhle překvapí nečekané výdaje do 10 000 Kč. Hlavní výhody Cool Credit půjčky rozhodně představují transparentní podmínky a hlavně peníze, které lze mít po schválení žádosti na účtu už do 10 minut. Na splacení první a každé další půjčky která zvyšuje úvěrový rámec na 20 000 Kč máte nejdéle 30 dní a když se rozhodnete své závazky splatit dříve nemusíte se obávat žádných poplatků.

CreditPortal

Se společností CreditPortal můžete mít dobré zkušenosti i klient s exekucí, neboť podmínky pro získání úvěru jsou opravdu maximálně shovívavé. CreditPortal nabízí krátkodobý i dlouhodobý úvěr, přičemž krátkodobá půjčka Credit 30 již v názvu napovídá dobu splatnosti 30 dní a úvěrový rámec 30 000 Kč.

Pokud zvolíte možnost dlouhodobého splácení, varianta Credit 365 nabízí rozložení splátek na 3, 6, 9 nebo 12 kalendářních měsíců a v rámci této varianty si můžete půjčit 60 000 Kč, nejméně však 10 000 Kč. Výhoda společnosti CreditPortal spočívá v již zmíněných benevolentních podmínkách, na ty se ovšem zcela automaticky vážou poměrně vysoké úroky a s touto skutečností je třeba předem počítat.

Přejít na web

Profi Credit

Profi Credit půjčka dokáže vyřešit vaši finanční potřebu až do výše 250 000 Kč. Společnost Profi Credit na trhu nepředstavuje žádného nováčka a po téměř čtvrt století poskytování nebankovních půjček příliš mnoho ze svých způsobů nezměnila, zejména pak osobní přístup ke klientovi.

O půjčku lze zažádat online avšak kompletní dokončení žádosti s vámi provede pracovník Profi Credit po telefonu, samotný podpis úvěrové smlouvy je možný uskutečnit elektronickou formou, nebo během osobní schůzky. Výhodou půjčky od Profi Credit je možnost pojištění schopnosti úvěr splácet a v případě sjednání zmíněného doplňkového pojištění společnost slibuje výplatu peněz ještě tentýž den.

Acema

Společnost Acema poskytuje nebankovní úvěry nejen fyzickým osobám, své služby nabízí i podnikatelům a živnostníkům rovnou v několika možných variantách. Minimální výše úvěru začíná na 20 000 Kč, končí ovšem až na 50 milionech.

Pro úvěr od Acema navíc nemusíte opouštět pohodlí svého domova a vše zvládnete vyřešit za pomocí vašeho chytrého telefonu. Žádost o úvěr bývá vyhodnocena během několika hodin, následná výplata peněz v případě dodání veškerých podkladů pak ze zkušenosti klientů nepřesahuje 48 hodin.

Přejít na web

Viva Credit

První online půjčka Viva Credit od společnosti Movinero nabízí úvěrový rámec 6 000 Kč které můžete mít na účtě přibližně do čtvrt hodiny od schválení žádosti. První Viva Credit půjčka je navíc zcela bezúročná, ovšem pouze v případě, kdy ji do 30 dnů řádně splatíte.

Druhý a každý další úvěr zvyšuje limit na 30 000 Kč. Každý měsíc navíc můžete zaplatit pouze desetinu dlužné částky s denními úroky či bez sankcí a poplatků využít možnosti půjčku kdykoliv předčasně splatit. Podmínky pro získání úvěru jsou poměrně jednoduché a pokud máte pravidelný měsíční příjem a disponujete bankovním účtem na který vám bude půjčka vyplacena, pravděpodobně vám bude žádost schválena.

Fair Credit (Fajn půjčka)

Společnost Fair Credit nabízí pod sympatickým názvem Tetička půjčka nebankovní úvěr ve výši až 10 000 Kč. Pokud Tetičku půjčku splatíte do 30 dnů, je navíc zcela zdarma. Tato akce se vztahuje pouze na první půjčku, druhá Tetička půjčka sice zvyšuje úvěrový limit na 20 000 Kč avšak je taktéž nutné počítat s poplatkem za zřízení úvěru.

Další variantou půjčky od společnosti Fair Credit je spotřebitelský a bezúčelový úvěr na bankovní účet od 20 000 Kč do 150 000 Kč, nebo půjčka v hotovosti od 20 000 Kč do 150 000 Kč která je narozdíl od jiných variant Fair Credit půjček splatná každý týden.

CreditGo

První CreditGo půjčka se může hodit zejména před výplatou, získáte na ní až 10 000 Kč se splatností 30 dní. Druhou půjčku vám CreditGo poskytne s o 5 000 Kč vyšším úvěrovým rámcem. Výhoda půjčky od CreditGo spočívá v možnosti prodloužení doby splácení, kdy je vám přehledně zobrazen i případný úrok a poplatky za prodloužení doby splatnosti, což z půjčky dělá oblíbený produkt zejména ve chvílích, kdy je vám nejasný konkrétní termín vaší výplaty či jiného pravidelného příjmu.

Přejít na web

CreditStar

Společnost CreditStar svým klientům poskytuje nejen mikropůjčky s krátkodobou splatností. Z pohodlí domova si zvládnete vyřídit i dlouhodobou půjčku na splátky. Půjčku na splátky můžete pravidelně hradit až 120 měsíců a půjčit si můžete až 120 000 Kč.

Pokud potřebujete vyřešit náhlé výdaje před výplatním termínem, pravděpodobně pak pro vás bude atraktivní nabídka mikropůjčky s výplatou na účet ve výši až 12 000 Kč. Pokud budete o krátkodobou půjčku žádat opakovaně, poté vám společnost CreditStar nabídne až 25 000 Kč.

Pronto Půjčka

Pokud se rozhodnete využít nabídky Pronto Půjčky, můžete si na 12 až 48 měsíců bez obav půjčit od 10 000 Kč do 100 000 Kč. Pokud se rozhodnete úvěr splatit předčasně, bude pro vás celková částka k zaplacení výhodnější, neboť z ní budou odečteny nezaplacené úroky. Výplata Pronto Půjčky je proveditelná pouze na bankovní účet a i přesto, že se úvěrová společnost pyšní opravdu benevolentními podmínkami potřebnými k získání úvěru, půjčka není poskytována osobám v exekuci.

SOSCredit

Společnost SOSCredit má pro své klienty připravenou první bezúčelovou půjčku v maximální výši 10 000 Kč zcela zdarma. Pokud půjčku splatíte řádně a včas, stanete se prověřeným klientem, úvěrový rámec se zvedne na 30 000 Kč a dostanete se do slevového věrnostního programu který vám umožní na všech dalších případných půjčkách ještě ušetřit.

Půjčku od SOSCredit nelze pojistit, avšak společnost nabízí možnost prodloužení splatnosti, a to dokonce opakovaně. V takovém případě je ovšem nutné počítat s vyššími poplatky.

Přejít na web

Everyday Plus

Půjčka Everyday Plus vám poskytne až 50 000 Kč na cokoliv. Peníze nemusíte čerpat celé najednou, ale můžete je využít i jako rezervní, neboť úroky platíte z dlužné částky a splácíte minimálně 300 Kč měsíčně. Poplatek za zřízení úvěru činí 1 000 Kč a půjčka je poskytnuta pouze osobám s prokazatelným příjmem, během online žádosti je proto nutné doložit i bankovní výpisy.

Nafirmy.cz – Jak už se samotného názvu vyplývá, Nafirmy.cz poskytuje úvěry živnostníkům a podnikatelům ve výši od 100 000 Kč až do 2 milionů. Půjčka Nafirmy.cz nabízí velice slušný úrok a dokáže tak jednoduše konkurovat bankovním úvěrům. Pro čerpání půjčky je ovšem nutné předem uhradit poplatek v rozmezí 2 až 3 % ze zapůjčeného obnosu jakožto poplatek za zprostředkování úvěru, tento postup je víceméně ojedinělý, avšak veškeré podmínky jsou předem transparentně známy.

Půjčka bez doložení příjmů

Na tuzemském trhu je velké množství úvěrových společností, které bez obav půjčí převážně nižší finanční obnos bez nutnosti nahlížení do registrů či dokládání příjmů. Každá společnost přistupuje v požadavcích na platební morálku zcela rozdílně a obvykle platí, že čím vyšší úrok, tím větší šance na schválení žádosti o úvěr i osobám s negativními záznamy.

Každá mince má dvě strany a ať se vám mohou zdát podmínky pro získání úvěru sebevíc sympatické tak vězte, že podmínky pro řádné splacení a zejména pak náležitosti týkající se nesplácení dluhů jsou naprosto bezkompromisní. Půjčku proto předem zvažte nejen dle svých současných finančních možností, ale zejména v dlouhodobých závazcích jednejte tak, aby vás pravidelné splácení nedostalo do dluhové pasti.

Nebankovní půjčka – na co si dát pozor?

Nebankovní půjčky se mohou pyšnit nejen rychlým vyřízením které zvládne prakticky každý bez nutnosti návštěvy pobočky. Pobočkami ovšem většina úvěrových společností nedisponuje, a nejen z tohoto důvodu se mnohé společnosti soustředí na poskytování nadstandardních služeb a peníze vyplácí třeba rovnou několikrát za den. I přes rychlé vyřízení žádosti je ovšem třeba raději předem počítat s tím, že žádost, kterou podáte mimo pracovní dny, může být vyhodnocena až v ten následující a výplata půjčky může tím pádem být posunuta.

Pokud na své peníze spěcháte, dopředu zkontrolujte způsob výplaty a zda je vaše banka partnerskou bankou dané úvěrové společnosti což obvykle zaručí expresní vyplacení.

Při hledání té správné úvěrové společnosti, která vám peníze opravdu půjčí i přesto, že vaše platební morálka není zrovna učebnicová, je třeba dbát nejen na serióznost společnosti, ale taktéž reálné zkušenosti uživatelů, kteří finančních služeb využili ještě před vámi. Málokdy ovšem i opravdu poctivá společnost disponuje plným počtem v hodnocení, neboť mnozí klienti se k recenzím uchylují až ve chvíli, kdy přestanou plnit své závazky.

Pokud je pro vás nebankovní půjčka tou jedinou možností, neboť jste pro bankovní sektor z nějakého důvodu rizikový klient, zkrátka a jednoduše musíte počítat s vysokým úrokem který k půjčce získáte a s méně benevolentními podmínkami které nastanou ve chvíli, kdy přestanete své závazky řádně hradit.

V případě, kdy z nějakého důvodu přestanete své závazky hradit, poté zejména nebankovní společnosti nečekají příliš dlouho a po několika zpoplatněných upomínkách prohlásí váš závazek za splatný. To v praxi znamená, že dle platných podmínek prohlásí vaši smlouvu za ukončenou a budou se domáhat k navrácení celé vypůjčené částky obohacené o poplatky, úroky, ale i sankce a penále, a to bez zbytečného odkladu. Pokud úvěrová společnost tímto způsobem neuspěje, prodá pohledávku třetím stranám, které ji následně vymáhají.

Pokud si nejste dopředu jisti svou vlastní schopností splácet či o úvěr žádáte již s vědomím, že ho nemůžete nikdy uhradit, doporučujeme se této cestě raději vyhnout, neboť obvykle končí v začarovaném kruhu, který může způsobit dokonce existenční problémy. Jestliže se přece jen dostanete do tíživé životní situace, většina společností má pro tyto případy k dispozici zákaznickou linku, na kterou se lze v nouzi obracet a řešit situaci individuálně, rozhodně se není za co stydět nýbrž je nutné bez zbytečných odkladů celou situaci řešit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

1 komentář
  1. Vůbec jsem netušila, že se dá nebankovní půjčka sehnat u tolika společností. Vidím jich pohromadě takové množství poprvé, protože jsem znala jen Zonky, Home Credit a Zaplo.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo