Projektory noční oblohy

Pozorování oblohy s hvězdami je oblíbená činnost mnoha dětí i dospělých. Vesmír stále fascinuje a udivuje a světla hvězd mají prostě svoje kouzlo. Projektory noční oblohy jsou specifická zařízení, které alespoň vzdáleně simuluje jednotlivé hvězdy a souhvězdí.

Projektor se většinou pořizuje dětem, které mají potíže s usínáním a projektor je dokáže zklidnit a utěšit. Projektor však můžete pořídit i dospělým, protože na trhu najdete poměrně velké množství různých modelů.

Projektor dokáže vykouzlit kouzelnou atmosféru nejen v dětském pokoji nebo ložnici, umístit ho můžete do jakékoliv části domu. Před výběrem si tedy ujasněte, pro koho bude projektor určen a kam ho budete chtít postavit. Levné projektory promítají pouze hvězdy, ty dražší jsou doplněny o další praktické funkce. Projektory se dále liší i způsobem napájení.

Porovnat ceny projektorů

Nejlepší projektory noční oblohy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Malatec LP16857 podmořský svět 12x12x10cm černý 90 % 379 Kč Zobrazit Darekvakci.cz
2. Projektor noční oblohy Deluxe modrý 72 % 279 Kč Zobrazit Hadex.cz
3. Projektor noční oblohy černá 70 % 119 Kč Zobrazit Cool-ceny.cz

Typy

Hvězdný projektor je poměrně jednoduché zařízení určené k promítání různých obrazců hvězdné oblohy i nebeských objektů. Promítat můžete na strop nebo stěny pokojů či fasádu domu. Kvalitní projektor dokáže prosvětlit celý pokoj. Jednotlivé projektory lze rozdělit na dva typy podle toho, pro koho je projektor určen.

 • Pro děti – dětské projektory slouží především k uklidnění dětí. Díky projektoru mohou děti klidně a sladce spát. Dětské projektory mají podobu zvířátek, vyrábí se z plastu nebo plyše. Tyto modely jsou jednodušší a zpravidla nabízí jen malé množství funkcí, kromě světelných efektů si můžete užívat i efekty zvukové.
 • Universální – tyto projektory potěší celou rodinu. Universální projektor má mnohem propracovanější design a umístit ho můžete i do obývacího pokoje, kde bude plnit také dekorativní funkci. Universální projektory lze využívat i na různých oslavách či svatbách a mívají i větší počet funkcí.

Napájení

Projektory potřebují pro svůj chod přísun energie. Většinou jsou k mání přístroje napájené klasickými bateriemi, ale moderní přístroje jsou napájeny dobíjecím akumulátorem. V tomto případě budete projektor opětovně nabíjet prostřednictvím USB kabelu. Poslední možností jsou projektory kabelové, které sice vyžadují stálý přístup k elektrické energii, ale na druhou stranu nevyžadují žádnou další péči.

Umístění

Umístění projektoru není nijak zásadní, avšak ovlivňuje uživatelský komfort. Jestliže si chcete vychutnat čistý obraz, měl by mít projektor dostatek místa, ideální je umístit zařízení do středu místnosti, aby se projekce promítala na celý strop. Zásadní je i umístění v ideální vzdálenosti od stropu či stěny. Projektory umístěné příliš daleko budou promítat rozmazaný a málo ostrý obraz. To, v jaké vzdálenosti by měl být projektor umístěn, byste měli vyčíst z manuálu výrobce.

Materiál

Nejčastějším výrobním materiálem je plast nebo kov. Velmi často je pak přístroj vyroben v kombinaci obou materiálů. Dětské typy mívají velmi často podobu plyšového zvířátka.

Funkce

Projektory oblohy mají i několik doplňkových funkcí, které z něho udělají multifunkční záležitost.

 • Melodie – jsou běžné u dětských i universálních typů. V závislosti na uživatele se liší typ hudby i samotné množství melodií.
 • Bílý šum – funkce určená nejmenším dětem. Projektor s bílým šumem lze použít i při uklidnění novorozených dětí.
 • Světelné vzory – pohled na stále stejnou scenérii může být po nějaké době nudný. Pokud se chcete kochat více různými vzory, ověřte si, kolika světelnými režimy je projektor vybaven. Vychutnávat si můžete pohled na souhvězdí, planety, polární záři i podmořský svět.
 • Barva světla – prakticky každý projektor umožňuje promítání ve 3 – 4 barvách. Vybírat můžete mezi zeleným, modrým, červeným a bílým světlem.
 • Časovač – nevýhodou levných projektorů je nepřítomnost časovače. Hvězdy se tak budou promítat do doby, než projektor opětovně vypnete. Lepší projektory vybavené časovačem po vypršení nastaveného času vypnou sami. Projektory obvykle umožňují vybírat z několika časových režimů.
 • Bluetooth – nejdražší projektory umožňují bezdrátové připojení. Projektor podporující bluetooth lze navíc velmi často spárovat z bezdrátovým reproduktorem a užívat si tak můžete světelnou i hudební show současně. Tyto projektory mohou být praktické i pro rodiče novorozenců, kteří mohou miminkům pouštět pro lepší spaní bílý šum.

Proč mít doma projektor?

Projektor přináší do domovů mnoho pozitivního:

 • Klidný spánek – jestliže mají vaše děti problém s usínáním a bojí se tmy, pořiďte jim projektor noční oblohy. Pohled na hvězdičky dětí uklidní i uspí. Samotný spánek bude klidný a tím i kvalitnější.
 • Dekorace do bytu – universální projektory se pyšní neotřelým vzhledem a plnit mohou i funkci moderní dekorace.
 • Romantická atmosféra – projektor umístěný v ložnici vykreslí dokonalou atmosféru při romantických chvílích s partnerem.
 • Uvolnění – pohled na nebe plné hvězd si mohou užívat také jednotlivci. Díky příjemnému světlu a hudbě se dokonale uvolníte a odpočinete.
 • Vzdělávání – projektor může posloužit i jako vzdělávací hračka pro děti. Díky projektoru mohou děti hravým způsobem pozorovat hvězdy a poznávat různé galaxie.

Značka

Projektory oblohy nabízí několik různých výrobců. Oblíbené jsou projektory značky Malatec, Zazu, InnovaGoods, Lifestyle, ISO, Emos, Retlux nebo třeba Lexibook.

Cena

Cenu přístroje ovlivňuje nejen vzhled, ale zejména kvalita projekce. Nejlevnější jsou jednoduché dětské projektory s cenou od 300 – 600 Kč. Propracovanější projektory s podobou zvířátka můžete koupit od 600 – 900 Kč. Za tuto cenu pak koupíte i přístroje určené dospělým. Cena universálních projektorů bývá nejčastěji v rozmezí 700 – 1 000 Kč. Za projektor s realistickou projekcí a dálkovým ovládáním můžete zaplatit 1 200 – 2 000 Kč.

Porovnat ceny projektorů

Otázky a odpovědi

Co může projektor noční oblohy dále nabídnout?

Některé projektory mají odnímatelný kryt a umožňují měnit projekční filmy. Lze je tak využívat i jako noční světlo či projektovou lampu. Díky možnosti měnit filmy si můžete navíc vychutnávat různé režimy osvětlení i stále nové světelné efekty.

Co nabízí úhly projekce?

Projektory promítají obrazce na strop, stěnu nebo z části na stěnu a strop. To, kterou variantu zvolíte, záleží na tom, kam budete chtít projektor umístit. Jednotlivé modely se pak liší svojí konstrukcí a úhlem projekční čočky, která může být umístěna na různých místech. Ve většině případů projektory neumožňují úhel projekce měnit, ale narazit můžete i na výjimky, které nastavení úhlu projekce umožňují.

Jakým způsobem se projektor ovládá?

Velmi běžné je ovládání pomocí tlačítek, ale koupit můžete i projektor s dálkovým ovládáním. Díky možnosti bezdrátového připojení je možné malou část projektorů noční oblohy ovládat také pomocí mobilní aplikace. Možnost dálkového ovládání je velmi pohodlná a potěší zejména dospělé. Za tuto funkci si však budete muset připlatit.

Závěr

Výběr projektorů není na našem trhu příliš velký, přesto i v tomto případě můžete koupit různě kvalitní přístroje. Některé promítají pouze světelné body, další mohou poměrně dobře simulovat noční oblohu a ty nejkvalitnější disponují různými režimy. Výběr projektoru není nijak složitý, stačí vědět, co vše od přístroje očekáváte. Poté platí jednoduché pravidlo, čím je přístroj dražší, tím více vám toho může nabídnout.

Projektory noční oblohy můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a Allegro.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

Zdroje: www.avfactory.cz, www.datart.cz

4.8/5 (44 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem chtěl udělat manželce i dceři radost, tak jsem objednal ISO 14850 LED projektor noční oblohy se zvuky. Obě milují sledování oblohy v noci, zvlášť když jsme někde na dovolené, tak si to nenechají ujít. Díky tomuto zařízení si noční oblohu užijí po celý rok a v jakoukoliv dobu.

 2. Pro dceru jsem objednala dětský projektor noční oblohy a je z něho nadšená. Musím jí ho pouštět každý večer, když jde spát, aby mohla sledovat oblohu na stropě.

Přidat komentář

Recenzer
Logo