Starnet

Starnet je poskytovatel internetu a dalších datových internetových služeb, chytré digitální televize a také mobilních služeb. Pokrytí mají po téměř celé republice.

starnet

Logo – Starnet

Velkým tahákem jsou příznivé ceny. V následující recenzi se na Starnet podíváme více do detailů. Probereme si jeho služby a také to, zda se opravdu vyplatí.

Co je Starnet

Společnost Starnet s.r.o. vznikla v roce 2011. Zpočátku poskytovali internetové připojení pouze v Českých Budějovicích a okolí. V tomto městě také společnost oficiálně sídlí. Jejich služby začalo využívat čím dál tím víc lidí a poptávka se zvyšovala i v okolních krajích. Starnet tak rozšiřoval působnost a dnes poskytuje své služby v devíti krajích České republiky.

Zatímco v roce 2014 poskytovali pouze internet a mobilní volání, o rok později uvedli na trh vlastní platformu pro digitální chytrou televizi. Pojmenovali ji Mazaná TV. V roce 2016 se začali specializovat také na podnikatele a nabídli vlastní řešení pro elektronickou evidenci tržeb. V roce 2017 zase spustili síť Internet věcí, který využívají především veřejné objekty, různé firmy a společnosti.

Ač sídlí v Českých Budějovicích, jsou k dostižení prakticky všude. V každém kraji totiž mají tým technických pracovníků, kanceláře a zázemí s logistikou, která jsou napojená na centrální sklad. Nemusíte se tak bát, že pokud si jejich služby objednáte až z druhého konce republiky, budete muset čekat nějak výrazně dlouho. Starnet je plně flexibilní.

Starnet můžete sledovat také na sociálních sítích, Facebook a Instagram. Dozvíte se tam o různých akcích a výhodných nabídkách, které čas od času tento poskytoval nabízí. Rozhodně doporučujeme sledovat i kvůli novinkám v tarifech atd. Díky sociálním sítím budete o všem vědět jako první.

Starnet

Náhled webu Starnet

Co nabízí Starnet

Starnet nabízí internet na optické a bezdrátové sítí. Vybírat můžete mezi 2 tarify na základě toho, pro jaký účet připojení potřebujete.

 • Internet pro domácnost – cena je od 250 Kč na měsíc. Rychlost je až 1000 Mbps. K tomu vám nabídnou silný router za výhodnou cenu a Mazanou TV na 3 týdny zdarma.
 • Internet pro firmy – tento tarif je individuální a cena se odvíjí od potřeb konkrétní společnosti. Rychlost připojení je opět až 1000 Mbps.

Jak objednat internet? Na stránkách Starnet jednoduše vyplníte formulář s vašimi údaji. Starnet vás bude kontaktovat. Následně k vám dorazí technik a internet vám zapojí. Zapojení a zprovoznění sítě stojí 500 až 1000 Kč v závislosti na náročnosti úkonu.

Další službou je chytrá digitální televize Mazaná TV. V rámci této služby získáte živé vysílání až 90 kanálů, z toho více než 30 v češtině, dále programového průvodce, archiv pořadů až na týden zpětně a set-top box. Chytrou televizi můžete také propojit s vaším chytrým telefonem, ať už máte iOs nebo Android.

Mazaná TV je k dostání ve dvou tarifech:

 • TV Rodina za 119 Kč za měsíc: více jak 70 stanic, TV archiv na týden zpět, nahrávání pořadů v délce 80 hodin, na 3 týdny zdarma a pro 4 zařízení současně.
 • TV Rodina Max za 399 Kč měsíčně: více jak 100 stanic, TV archiv na týden zpět, nahrávání v délce 160 hodin, placené filmové a sportovní kanály, pro 4 zařízení současně 1.

Třetí službou je Mobilní volání. To je dostupné ve třech tarifech:

 • Volám za nulu – tento tarif je možný objednat pouze jako doplněk ke stávající službě. Je potřeba, abyste měsíčně provolali alespoň 30 Kč, jinak vám budou účtovat 25 Kč. Výhodou je, že tarif samotný nestojí vůbec nic. Hovor a 1 SMS po ČR stojí 1,79 Kč za minutu, v sítí StarTEL 0,79 Kč.
 • Volám málo – můžete objednat jako samostatný tarif. Vyjde vás na 99 Kč za měsíc a najdete v něm 50 volných minut. Poplatky jsou následující – volání po ČR a SMS stojí 1,49 Kč, v sítí StarTEL 0,49 Kč.
 • Volám levně – stojí 199 Kč měsíčně. Obsahuje 100 volných minut a 50 volných SMS. Volání a SMS po ČR stojí 1,37 Kč, volání v sítí StarTEL 0,39 Kč.

K mobilnímu tarifu lze přikoupit balíčky s internetem. Ten je o něco dražší než u jiných operátorů. Pro srovnání T-Mobile nabízí balíček s internetem k tarifu o velikosti 5 GB za 275 Kč. Balíček s neomezeným internetem poté vyjde na 675 Kč. Největší datový balíček u Starnet jsou 3 GB za 469 Kč.

Zákazníci se kdykoliv v případě potřeby mohou obrátit na centrum zákaznické péče. To je vám k dispozici po telefonu, emailu a také v online chatu. Chatovat s vámi nebude žádný robot, ale reálný člověk, a tak je zodpovídání dotazů mnohem pohodlnější a efektivnější.

Výhody

Internet od Starnet je v porovnání s ostatními poskytovali výrazně výhodnější. Na optické síti získáte rychlost až 1000 Mbps a na bezdrátové až 300 Mbs. V Česku je přitom průměr okolo 20 Mbs. Starnet přitom 1000 Mbps nabízí už za 250 Kč měsíčně – takovou cenu opravdu jen tak někde nenajdete.

Samozřejmě záleží na kvalitě připojení a vašich potřebách, ne všude se na 1000 Mbs dosáhne. Obecně si ale uživatelé kvalitu připojení a rychlost pochvalují. V případě potížích s internetem Starnet poskytne rychlou pomoc a nabídne řešení.

Televize přes internet Mazaná TV poskytuje velmi slušnou nabídku kanálů. Najdete mezi nimi vše, na co jste zvyklí – tedy zpravodajství, filmové kanály, dokumenty, kanály pro děti atd. A pokud nebudete stíhat, pořady si můžete pustit zpětně z filmového archivu, a to až týden nazpět po odvysílání.

Výhodou je také to, že i v základním tarifu mohou televizi sledovat až 4 uživatelé z různých zařízení najednou. Tak například konkurence toto umožňuje jen u 2 zařízení najednou, za 4 obrazovky už si musíte připlatit. Možná se vám to zdá jako příliš, ale rozhodně se to hodí. Vy se můžete dívat na televizi, zatímco zbytek domácnosti Mazanou TV může sledovat z chytrého telefonu nebo notebooku v jiné místnosti.

Online TV si můžete vyzkoušet na 3 týdny zdarma. Během této doby se bezpečně rozhodnete, zda vám skutečně vyhovuje. A pokud byste nebyli spokojení, od smlouvy jednoduše odstoupíte a odběr TV zrušíte.

Co se mobilních tarifů týče, tak výhodou jsou nízké ceny za tarify, volání i SMS. V porovnání s ostatními poskytovateli je na tom Starnet velmi dobře. Navíc nabízí mobilní tarif bez internetu. I v dnešní době totiž existují zákazníci, kteří internet v mobilu nechtějí. Ostatní operátoři bohužel internet berou jako samozřejmost, a tak některé lidé platí za službu, kterou nevyužívají. U Starnet se vám toto nestane.

Nevýhody

 • Datový balíček s internetem v mobilu je v porovnání s konkurencí poměrně drahý, vyjde vás na téměř jednou tolik Kč.
 • Mazaná TV je dražší než u konkurence, ale ne nijak dramaticky – zhruba asi o 100 Kč (v porovnání například s Lepší.TV).
 • Nenabízí streamovací servery (Netflix, Amazon Prime, HBO+ atd.).
 • Konkurence nabízí zpětné přehrávání 10 až 100 dní, Starnet pouze týden.
 • Starnet neposkytuje služby v regionech na severní Moravě.

Shrnutí

Starnet nabízí velmi výhodný internet, který má navíc vynikající rychlost. Komunikace se společností je bezproblémová, jsou ochotní a flexibilní. Stačí vyplnit formulář na internetových stránkách nebo je kontaktovat telefonicky a oni s vámi vše vyřeší.

Mazaná TV má bohatý výběr kanálů a hned několik šikovných funkcí, které vám zpříjemní divácký zážitek. Bohužel nenabízí streamovací servery a v porovnání s konkurencí vás vyjde o trošičku dráž. Avšak určitě se vyplatí vše vyřešit u jednoho poskytovatele, takže pokud u nich máte internet a přemýšlíte nad televizí online, jděte do toho. Nejlepší internetová televize to sice není, přesto je to velmi pěkná nabídka. Na 3 týdny ji budete mít na zkoušku zdarma.

Co se mobilních služeb týče, tak ty se vyplatí pouze zákazníkům, kteří nestojí o internet v mobilu. Pokud byste si dokupovali datové balíčky, v porovnání s konkurencí na tom proděláte. Avšak ceny za volání a SMS jsou skvělé.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

2.2/5 (813 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

148 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Mám jenom negativní zkušenost. Službu jsem zrušila poté, co už jsem nemohla snášet to, že mi internet vypadne asi tak 21 krát za den. Jednání technika opravdu báječné, kdy mi vlastně vysvětlí, že mohu být ráda, že mám alespoň nějakou rychlost….instalace kabelů na hulváta a tak dále. Zrušit smlouvu je umění a musíte to udělat písemně a poštou. Pak nesmyslný poplatek za nic celkem 949,- KČ. Nikomu tuto společnost nedoporučuji.

 2. NEDOPORUČUJI
  Při stěhování jsem rušil smlouvu (pak jsem chtěl zase služby využívat u starnetu)
  Nesmyslné požadavky k ukončení smlouvy a nepochopitelné poplatky
  Už k nim nikdy nepůjdu

 3. Po xletech jsme také změnili poskytovatele, momentálně v Ústí Tetanet.cz a jsme spokojení. Lepší cena x výkon. Komunikace za nás vše ok.

 4. Odstupuji od smlouvy, internet nestabilní, x techniků řešilo problém výměnou reuteru…poslední zjistil, že nemáme signál 8-( a pořád platím, roky. NEDOPORUČUJI.

 5. Už nikdy víc!!! Internet stále nefunkční několikrát se na to díval technik a nic nevyřešil
  Když jsme se rozhodli odstoupit od smlouvy bylo to něco hrozného chtějí autorizační kód, o který si musíte zažádat na poště a ověřit podpis a poté poslat. Nechápu že v téhle době se něco takového řeší přes poštu.
  Pak si účtují poplatek 1 052,- jako ze jste si vůbec dovolili odstoupit od smlouvy tohle mi nepřijde normální!!!
  Starnet nedoporučuji nikomu!!

 6. Už nikdy víc!!! Internet stále nefunkční několikrát se na to díval technik a nic nevyřešil
  Když jsme se rozhodli odstoupit od smlouvy bylo to něco hrozného chtějí autorizační kód, o který si musíte zažádat na poště a ověřit podpis a poté poslat. Nechápu že v téhle době se něco takového řeší přes poštu.
  Pak si účtují poplatek 1 052,- jako ze jste si vůbec dovolili odstoupit od smlouvy tohle mi nepřijde normální!!!
  Starnet nedoporučuji nikomu!!!

 7. Změna cen je skvělá Starnet už si bere peníze i za to že nic technik neudělá. Při ukončení slouvy vás oberou o minimálně 400,- buď to za demontáž zařízení a vlastně i za to když si ho demontujete sami…To samé platí i u rozvodu kdy údanjě technik přijede dojde ke skříni s rozvody (úplně zbytečně vše se řeší na centrále mají tam od toho lidi) a koukne se do ní nic neudělá a odjede tak vás oberou o 400,-…
  Fakt už neví jak ty lidi obírat o peníze…

 8. Asi jen stručně – vyhněte se jim obloukem! Šílené připojení, které stále padá, snaha o vyřešení technikem nula, naopak nám fakturovali dvě přípojky půl roku, aniž by to tam někdo přes X žádostí vyřešil. Vždy večer net padl, bez ohledu na počasí. Datový tok ve smlouvě byla utopie, nikdy ta rychlost nepřitekla, asi se to seklo někde vedle ve vesnici…

 9. Reply
  Martin Růžička 19.8.2023 v 2:27

  Na Starnet síti jsem hostoval servery, pracoval na Home Office apod. Výpadky jsou běžné (Starnet to svede na to, že router je starý, ačkoli výpadky jsou na WAN v jejich režii). Jejich technici působí dojmem trollů s palcáty, ještě mají drzost si účtovat poplatek za výpověď (doporučuji neplatit). Podle nich jsem já, držitel mnoha certifikátů včetně Checkpoint Firewall Expert, Comptia+ apod., profesionál v oboru, naprostý b****, zatímco jejich zoufalí a neschopní technici jen hrabou peníze za nic.

 10. V zadnem pripade nedoporucuji tuto spolecnost. Pripojeni denne nekolikrat spadne a helpdesk s tim ipres desitky stiznosti nic nedela. Bohuzel tato spolecnost koupila i drive spolehlivy Otavanet, ktery je od te doby stejne nefunknci a nespolehlivy. Kdyz chete ukoncit smlouvu, nauctuji vam temer 1000kc.

1 2 3 10

Přidat komentář

Recenzer
Logo