Starnet

Starnet je poskytovatel internetu a dalších datových internetových služeb, chytré digitální televize a také mobilních služeb. Pokrytí mají po téměř celé republice.

starnet

Logo – Starnet

Velkým tahákem jsou příznivé ceny. V následující recenzi se na Starnet podíváme více do detailů. Probereme si jeho služby a také to, zda se opravdu vyplatí.

Co je Starnet

Společnost Starnet s.r.o. vznikla v roce 2011. Zpočátku poskytovali internetové připojení pouze v Českých Budějovicích a okolí. V tomto městě také společnost oficiálně sídlí. Jejich služby začalo využívat čím dál tím víc lidí a poptávka se zvyšovala i v okolních krajích. Starnet tak rozšiřoval působnost a dnes poskytuje své služby v devíti krajích České republiky.

Zatímco v roce 2014 poskytovali pouze internet a mobilní volání, o rok později uvedli na trh vlastní platformu pro digitální chytrou televizi. Pojmenovali ji Mazaná TV. V roce 2016 se začali specializovat také na podnikatele a nabídli vlastní řešení pro elektronickou evidenci tržeb. V roce 2017 zase spustili síť Internet věcí, který využívají především veřejné objekty, různé firmy a společnosti.

Ač sídlí v Českých Budějovicích, jsou k dostižení prakticky všude. V každém kraji totiž mají tým technických pracovníků, kanceláře a zázemí s logistikou, která jsou napojená na centrální sklad. Nemusíte se tak bát, že pokud si jejich služby objednáte až z druhého konce republiky, budete muset čekat nějak výrazně dlouho. Starnet je plně flexibilní.

Starnet můžete sledovat také na sociálních sítích, Facebook a Instagram. Dozvíte se tam o různých akcích a výhodných nabídkách, které čas od času tento poskytoval nabízí. Rozhodně doporučujeme sledovat i kvůli novinkám v tarifech atd. Díky sociálním sítím budete o všem vědět jako první.

Starnet

Náhled webu Starnet

Co nabízí Starnet

Starnet nabízí internet na optické a bezdrátové sítí. Vybírat můžete mezi 2 tarify na základě toho, pro jaký účet připojení potřebujete.

 • Internet pro domácnost – cena je od 250 Kč na měsíc. Rychlost je až 1000 Mbps. K tomu vám nabídnou silný router za výhodnou cenu a Mazanou TV na 3 týdny zdarma.
 • Internet pro firmy – tento tarif je individuální a cena se odvíjí od potřeb konkrétní společnosti. Rychlost připojení je opět až 1000 Mbps.

Jak objednat internet? Na stránkách Starnet jednoduše vyplníte formulář s vašimi údaji. Starnet vás bude kontaktovat. Následně k vám dorazí technik a internet vám zapojí. Zapojení a zprovoznění sítě stojí 500 až 1000 Kč v závislosti na náročnosti úkonu.

Další službou je chytrá digitální televize Mazaná TV. V rámci této služby získáte živé vysílání až 90 kanálů, z toho více než 30 v češtině, dále programového průvodce, archiv pořadů až na týden zpětně a set-top box. Chytrou televizi můžete také propojit s vaším chytrým telefonem, ať už máte iOs nebo Android.

Mazaná TV je k dostání ve dvou tarifech:

 • TV Rodina za 119 Kč za měsíc: více jak 70 stanic, TV archiv na týden zpět, nahrávání pořadů v délce 80 hodin, na 3 týdny zdarma a pro 4 zařízení současně.
 • TV Rodina Max za 399 Kč měsíčně: více jak 100 stanic, TV archiv na týden zpět, nahrávání v délce 160 hodin, placené filmové a sportovní kanály, pro 4 zařízení současně 1.

Třetí službou je Mobilní volání. To je dostupné ve třech tarifech:

 • Volám za nulu – tento tarif je možný objednat pouze jako doplněk ke stávající službě. Je potřeba, abyste měsíčně provolali alespoň 30 Kč, jinak vám budou účtovat 25 Kč. Výhodou je, že tarif samotný nestojí vůbec nic. Hovor a 1 SMS po ČR stojí 1,79 Kč za minutu, v sítí StarTEL 0,79 Kč.
 • Volám málo – můžete objednat jako samostatný tarif. Vyjde vás na 99 Kč za měsíc a najdete v něm 50 volných minut. Poplatky jsou následující – volání po ČR a SMS stojí 1,49 Kč, v sítí StarTEL 0,49 Kč.
 • Volám levně – stojí 199 Kč měsíčně. Obsahuje 100 volných minut a 50 volných SMS. Volání a SMS po ČR stojí 1,37 Kč, volání v sítí StarTEL 0,39 Kč.

K mobilnímu tarifu lze přikoupit balíčky s internetem. Ten je o něco dražší než u jiných operátorů. Pro srovnání T-Mobile nabízí balíček s internetem k tarifu o velikosti 5 GB za 275 Kč. Balíček s neomezeným internetem poté vyjde na 675 Kč. Největší datový balíček u Starnet jsou 3 GB za 469 Kč.

Zákazníci se kdykoliv v případě potřeby mohou obrátit na centrum zákaznické péče. To je vám k dispozici po telefonu, emailu a také v online chatu. Chatovat s vámi nebude žádný robot, ale reálný člověk, a tak je zodpovídání dotazů mnohem pohodlnější a efektivnější.

Výhody

Internet od Starnet je v porovnání s ostatními poskytovali výrazně výhodnější. Na optické síti získáte rychlost až 1000 Mbps a na bezdrátové až 300 Mbs. V Česku je přitom průměr okolo 20 Mbs. Starnet přitom 1000 Mbps nabízí už za 250 Kč měsíčně – takovou cenu opravdu jen tak někde nenajdete.

Samozřejmě záleží na kvalitě připojení a vašich potřebách, ne všude se na 1000 Mbs dosáhne. Obecně si ale uživatelé kvalitu připojení a rychlost pochvalují. V případě potížích s internetem Starnet poskytne rychlou pomoc a nabídne řešení.

Televize přes internet Mazaná TV poskytuje velmi slušnou nabídku kanálů. Najdete mezi nimi vše, na co jste zvyklí – tedy zpravodajství, filmové kanály, dokumenty, kanály pro děti atd. A pokud nebudete stíhat, pořady si můžete pustit zpětně z filmového archivu, a to až týden nazpět po odvysílání.

Výhodou je také to, že i v základním tarifu mohou televizi sledovat až 4 uživatelé z různých zařízení najednou. Tak například konkurence toto umožňuje jen u 2 zařízení najednou, za 4 obrazovky už si musíte připlatit. Možná se vám to zdá jako příliš, ale rozhodně se to hodí. Vy se můžete dívat na televizi, zatímco zbytek domácnosti Mazanou TV může sledovat z chytrého telefonu nebo notebooku v jiné místnosti.

Online TV si můžete vyzkoušet na 3 týdny zdarma. Během této doby se bezpečně rozhodnete, zda vám skutečně vyhovuje. A pokud byste nebyli spokojení, od smlouvy jednoduše odstoupíte a odběr TV zrušíte.

Co se mobilních tarifů týče, tak výhodou jsou nízké ceny za tarify, volání i SMS. V porovnání s ostatními poskytovateli je na tom Starnet velmi dobře. Navíc nabízí mobilní tarif bez internetu. I v dnešní době totiž existují zákazníci, kteří internet v mobilu nechtějí. Ostatní operátoři bohužel internet berou jako samozřejmost, a tak některé lidé platí za službu, kterou nevyužívají. U Starnet se vám toto nestane.

Nevýhody

 • Datový balíček s internetem v mobilu je v porovnání s konkurencí poměrně drahý, vyjde vás na téměř jednou tolik Kč.
 • Mazaná TV je dražší než u konkurence, ale ne nijak dramaticky – zhruba asi o 100 Kč (v porovnání například s Lepší.TV).
 • Nenabízí streamovací servery (Netflix, Amazon Prime, HBO+ atd.).
 • Konkurence nabízí zpětné přehrávání 10 až 100 dní, Starnet pouze týden.
 • Starnet neposkytuje služby v regionech na severní Moravě.

Shrnutí

Starnet nabízí velmi výhodný internet, který má navíc vynikající rychlost. Komunikace se společností je bezproblémová, jsou ochotní a flexibilní. Stačí vyplnit formulář na internetových stránkách nebo je kontaktovat telefonicky a oni s vámi vše vyřeší.

Mazaná TV má bohatý výběr kanálů a hned několik šikovných funkcí, které vám zpříjemní divácký zážitek. Bohužel nenabízí streamovací servery a v porovnání s konkurencí vás vyjde o trošičku dráž. Avšak určitě se vyplatí vše vyřešit u jednoho poskytovatele, takže pokud u nich máte internet a přemýšlíte nad televizí online, jděte do toho. Nejlepší internetová televize to sice není, přesto je to velmi pěkná nabídka. Na 3 týdny ji budete mít na zkoušku zdarma.

Co se mobilních služeb týče, tak ty se vyplatí pouze zákazníkům, kteří nestojí o internet v mobilu. Pokud byste si dokupovali datové balíčky, v porovnání s konkurencí na tom proděláte. Avšak ceny za volání a SMS jsou skvělé.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

2.2/5 (858 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

170 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Měla jsem potíže. Paní na Technické podpoře mi pomohla nastavit router. Vše jede perfektně od té doby. Spokojenost

 2. Internet pořád nefungoval. Vlastně jsem jela nonstop na datech svého mobilního operátora. Byl u mě technik, snažila jsem se to řešit všemožně, ale nic. Prý vada není u nich, ale na mojí straně, koupila jsem si tedy nový router, žádná změna, a operátorka mi stále nebyla schopna nijak poradit. A pozor! Ukončení je snad nemožné! Řeším to už měsíce :D což je šílený. Ukončení chtějí poslat poštou! V dnešní době. Dovolat se snad není možné, a když se dovoláte, každý vás odkazuje na někoho jiného. Když jim píšu emaily, odpovídají po pár dnech a po mé urgenci, jinak ignor, navíc bych čekala nějakou profesionalitu, a ne, že mě paní pracovnice vytečkuje, jak kdybychom si psaly na Facebooku. Konečně se mi podařilo splnit všechny jejich podmínky k ukončení (jako je speciální kód, který pokud náhodou ztratíte za tu dobu, co tam jste, musíte si jej vyžádat, ale musí k tomu být váš ověřený podpis. A poštou, tím se zase vše prodlužuje), a došla mi faktura, kde mám zaplatit výjezd a práci technika, kterého jsem nikdy neviděla a neuvidím. Na moje dotazy opět nikdo neodpovídá, nebo odpovídá schválně na něco úplně jiného, když hrozím právníkem, najednou odpoví, ale proč ke mě má dojít technik a kdy, na to je mi řečeno, že je to ve smluvních podmínkách. Nakonec ale nikdo nedojede, ani tam už nebydlím, za tu dobu jsem se stihla i odstěhovat. Tohle je noční můra.  Nakonec to samozřejmě zaplatím, protože už nemám sílu, tohle řeším už tři měsíce! Tři měsíce se snažím odejít od společnosti a je to nemožné.. Takže zaplatím i neexistující výjezd technika, i jeho neexistující práci, protože už nemůžu, protože mi ještě napaří pokutu za nezaplacení, a právník bohužel vyjde třikrát tolik.. Well done, Starnete. Snad někomu má recenze pomůže, aby se do internetu s nimi nepouštěl.
  Práce technika – 399kč, výjezd technika – 350kč, cena za net, když už nejsem zákazník – 394kč 

 3. Vaši výzvu k zaplacení jsme obdrželi poštou na naši kontaktní adresu.
  Nadále se domníváme, že tato výzva k platbě je nezákonná, nemá právní oporu a navíc je potvrzením o vyjádření hrozby a vydírání z Vaší strany.
  Po celou dobu spolupráce s vámi jsme za vaše služby platili v plné výši a včas.
  Všechno to začalo, když jsme podali žádost o ukončení smlouvy. Nejprve Starnet nebyl spokojen s vypovědí a hrál o čas a nutil nás podat vypověd podle jejích vzoru, i když není absolutně žádný rozdíl v tom, jaký vzor vypovědí se použiva.
  A namísto ukončení smlouvy s datem uvedeným v naši vypovědi k 1. únoru roku 2024 ukončili ji k 15. březnu roku 2024.
  Poté jsme začaly dostávat požadavky na vrácení antény, kterou nám neinstalovali, a také na zaplacení demontáže této antény a příjezdu technika.
  Po našem dopise kolega, pan Kaloš, napsal dne 4.3.2024, že fakturu opraví, odstraní z ní práci technika a jeho návštěvu, ale nic neopravil.
  Nyní píšou, že svůj požadavek na zaplacení převádí na společnost, která po nás bude platbu následně vymáhat.

 4. S internetovým připojením jsem spokojená. Když jsem měla potíže, tak jsem hned zavolala na Technickou podporu. Hned se na to podívali a druhej den tu byl pán, kterej vše dal do pořádku. Nejlepší

 5. 10 z 10 hodnocení. Spokojenost

 6. Spokojenost

 7. Reply
  Josef Křivý 7.5.2024 v 8:24

  Přišel jsem u nich jen o peníze za instalaci a potom vysoká latence až 700ms. Nic nevrátí i když na začátku slibují nemožné.

 8. Spokojenost

 9. Jsem Velmi spokojená. Pan Dominik od Starnetu mi pomohl s připojením. Měli jsme potíže a hned po kontaktu vyřešeno. Mohu jen doporučit.

 10. Jsem spokojen. Neměl dlouuuho žádné potíže. Vždycky si zavolám a pořeším

1 2 3 12

Přidat komentář

Recenzer
Logo