PODA

PODA je společnost poskytující optické přípojky a řadí se mezi největší na našem trhu v rámci vysokorychlostních internetových služeb. Původem malá firma z Ostravska, se rozrostla do větších rozměrů a stačila si za těch 26 let získat stabilní postavení.

PODA

V současné době působí v desítkách měst České republiky a zajišťuje své služby více jak 110 000 domácností i podniků. Zaměřují se na budování optické i bezdrátové sítě, která je moderní a velmi populární.

O vše se stará špičkový a profesionální tým, který tvoří přes 230 techniků, ale i ostatních zaměstnanců, kteří mají společný cíl, a to zajistit zákazníkovi co nejrychlejší instalaci, bezpečný a spolehlivý provoz sítě a schopnost pomoci a vyřídit jakýkoliv požadavek.

Přejít na web

Představení služby

Cílem této recenze je stručně přiblížit zajímavého poskytovatele optického internetu i televize. Společnost PODA si zakládá na lidském přístupu, spolehlivosti a stabilitě. Přístup k jednotlivým zákazníkům je zcela individuální a odvíjí se od potřeb každého klienta.

Vzhledem k tomu, že firma používá odlišné technologie pro připojení, snadno se tak přizpůsobí vlastnostem konkrétního místa, kde má být připojení zřízeno, stejně jako je důležitá jeho vhodnost. Například zákazník, který žije v nájemním domě, je ve většině případů připojen k optické síti s technologií FTTB a GPON, zatímco pro rodinné domy je pro internet lepší bezdrátová technologie 4G/5G a Wi-Fi.

Služby jsou jednoduše přizpůsobeny danému prostředí i potřebám zákazníka a společnost PODA se dokáže snadno a rychle přizpůsobit a zajistit 100 % spokojenost každého klienta.

PODA optický internet nabízí rychlost až 2 000 Mb/s, takže si všichni připojení zákazníci mohou užívat zcela bezproblémový, plynulý a perfektně vyladěný chod u všech svých aktivit v online prostředí, ať už se zabývají tvorbou videí, fotografiemi, komunikací prostřednictvím různých aplikací či sociálních sítí, nebo hraním online her.

Optické připojení je stabilní, spolehlivé a mnohem odolnější před jakýmkoliv rušením či výpadky, oproti jiným typům připojení.

Kromě internetu, je v nabídce společnosti PODA také internetová televize (IPTV). Nemusíte se nijak omezovat, protože IPTV si pustíte prakticky kdekoliv.

Jediné, co potřebujete je kvalitní připojení k internetu, ať už pevné nebo přes mobilní data. Internetovou televizi PODA je možné sledovat na chytré televizi, počítači, notebooku, tabletu či chytrém telefonu.

Dobré je, že zde funguje zákaznická zóna, kterou může využít každý jednotlivý zákazník a získat tak spoustu důležitých informací, nejen o službách jako takových, ale rovněž k vyúčtování či funkcím. Služba sice ještě trochu pokulhává, ale věříme, že se to brzy doladí.

Bohužel odpovědi na dotazy přes kontaktní formulář moc dobře nechodí, většinou skoro vůbec, to by určitě potřebovalo vylepšit. Při technických potížích je možné volat na mobilní telefon 730 430 430. Problémy lze řešit i prostřednictvím e-mailových schránek: info@poda.cz a podpora@poda.cz.

Cena

Pokud jde o ceny, podíváme se jak na ty související s optickým internetem, tak na IPTV televizi. Optický internet má dva tarify, kde máte aktuálně za 250 Kč měsíčně 1000/500 Mbps, jinak stojí 440 korun, když není akční nabídka.
Druhý tarif stojí běžně 520 korun měsíčně, ale v současnosti je za 390 Kč a máte opět 1000/500 Mbps, navíc k tomu TV + vlastních 10 TV stanic dle výběru.

U bezdrátového internetu je momentálně akční cena pro nového zákazníka na 12 měsíců bez nutnosti závazku. První tarif je za 230 korun místo 460 Kč s rychlostí 70/5 Mbps, zatímco druhý je za cenu 390 Kč místo běžných 520 korun a máte rychlost 70/5 Mbps, k tomu TV + vlastních 10 TV stanic.

V případě internetové televize (IPTV) můžete prostřednictvím jediné aplikace získat předplatné za cenu 199 korun měsíčně, kde máte přes 100 televizních stanic, z nichž je přes polovina v HD kvalitě, ale i různé chytré funkce.

Přejít na web

Jak předplatné zrušit?

Pokud se rozhodnete předplatné zrušit, můžete tak učinit pomocí autorizovaného požadavku v Klientské zóně, prostřednictvím e-mailu na info@poda.cz, na mobilním čísle 730 430 430, případně osobně na vybraném kontaktním místě. Snadno a rychle se dozvíte podmínky, jak dojde k přerušení služby.

Výhody/nevýhody

K největším výhodám patří bezesporu široké pokrytí optických sítí, individuální přístup ke každému jednotlivému zákazníkovi, různé slevové akce, ale i další výhody, které se liší na základě lokality. Nechybí ani slevy na měsíční paušál, které jsou kombinovány s TV.

Mezi nevýhody počítáme fakt, že PODA nemá zatím pokrytí na celém území České republiky. Další nevýhodou je i pokulhávající zákaznická podpora.

Hodnocení

Za nás velmi kladně hodnotíme optickou internetovou síť, která pokrývá velké území a nabízí stabilitu, bezpečnost i vysokou rychlost. Ceny jsou přijatelné nejen za internet, ale také za internetovou televizi. Rychlost je perfektní, takže můžete hrát online, sledovat filmy, streamovat videa atd.

Trochu pokulhává odepisování na dotazy přes kontaktní formulář, ale doufáme, že se to v krátké době zlepší. Jinak není službám PODA co vytknout. Nezapomeňte se podívat i na jiné recenze, které jsme na našem webu připravili již dříve.Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (81 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo