Talk TV

Kromě tradičních bezplatných lineárních televizních stanic a spousty placených kabelových, satelitních a internetových televizních kanálů se na českém trhu postupně objevují i internetové televize, které nemají klasické programové schéma, ale fungují na jiném principu.

Nabízejí různý obsah, který si divák po uhrazení měsíčního předplatného může kdykoliv pustit. Většinou jde o projekty zaměřené na rozhovory se zajímavými osobnostmi, podcasty apod. Jednou z takových televizí je i Talk TV, která byla založena v září 2021.

Talk TV

Co obsahuje internetová televize Talk TV?

Aktuálně jsou součástí nezávislé internetové televize Talk TV následující čtyři pořady:

  • StandaShow – vlajkový pořad této televize, moderuje ho známý youtuber Stanislav Hruška, který si do něj zve různé hosty. StandaShow vychází pravidelně 2x týdně.
  • TECH GUYS – pořad určený pro ty, kteří se zajímají o moderní technologie, vystupují v něm Jan Březina, Jakub Vejmola (alias Kicom) a David Grudl, vychází každý týden
  • Jadrná věda – jak už název napovídá, jedná se o pořad zaměřený na vědecká témata – moderuje ho Leoš Kyša, který si do studia zve různé vědce, nový díl se vysílá každý měsíc
  • Za hranicí – cestovatelský magazín s Vladimírem Váchalem, jenž v něm mapuje životy Čechů, kteří žijí v zahraničních zemích (vychází 1x týdně)

Cena Talk TV

Internetová televize Talk TV rozhodně není levnou záležitostí, cena za její měsíční předplatné je 249 Kč (mimochodem ještě v červnu 2023 to bylo 159 Kč). Po uhrazení poplatku získá uživatel přístup ke všem pořadům na Talk TV, včetně jejich archivu. Všechny pořady jsou samozřejmě bez reklam, výhodou navíc je, že se dají pouštět i ve formě podcastů. Předplatné se jinak každý měsíc automaticky obnovuje, takže pokud byste v něm už nechtěli pokračovat, je potřeba na to myslet a včas si jej v uživatelském účtu zrušit.

Přejít na web

Talk TV na YouTube

Jednotlivé pořady, které jsou součástí Talk TV, se dají v částečné míře sledovat i na oblíbeném videoportálu YouTube – je na něm jak StandaShow, tak i TECH GUYS, Jadrná věda a Za hranicí. Samozřejmě ale nejde o kompletní obsah, jedná se pouze o zkrácené ukázky z těchto pořadů – kdo je chce vidět celé, najde je exkluzivně pouze v internetové televizi Talk TV.

Aplikace a sociální sítě Talk TV

Jedinou možností, jak sledovat Talk TV, je klasický internetový prohlížeč – Talk TV zatím nemá žádnou svoji aplikaci ani pro mobilní telefony, ani pro chytré televizory (na nich se ale dá pustit přes Chromecast nebo AirPlay). Co se týká sociálních sítí, tak vlastní účet má Talk TV na Instagramu (talktv_cz), na Facebooku pak má svoji stránku pořad StandaShow.

Alternativy k Talk TV

Pokud vás zajímají různé rozhovory se zajímavými osobnostmi, podcasty a další obsah, zaměřený spíše na dospělé diváky, můžete vybírat z více internetových televizí. Mezi konkurenty Talk TV patří zejména tyto projekty:

  • Vox TV – nezávislá internetová televize s více než 20 pořady, založil ji Petr Kubelík, známý z pořadu Mr. Kubelík Show. Předplatné stojí 199 Kč na měsíc, jednotlivé díly si lze koupit i samostatně za 49 Kč. Oproti Talk TV je obsah podstatně pestřejší a je zde zastoupeno více žánrů.
  • DVTV – velmi známá a oblíbená internetová televize, která má název podle jejích zakladatelů a hlavních tváří (Daniela Drtinová a Martin Veselovský). Věnuje se především rozhovorům se známými osobnostmi z různých oblastí, je proslulá svojí špičkovou kvalitou. Nově už funguje i jako klasický televizní kanál (DVTV Extra), v nabídce ji má zatím exkluzivně pouze T-Mobile, od května 2024 by se mohla objevit i u jiných operátorů.

Často kladené dotazy

Jaké pořady se vysílají na Talk TV?

Momentálně jsou v její nabídce čtyři pořady – StandaShow, TECH GUYS, Jadrná věda a Za hranicí.

Kolik se měsíčně platí za Talk TV?

Cena předplatného Talk TV za jeden měsíc je 249 Kč.

Dá se Talk TV sledovat i v televizi, nebo to jde jen na počítači?

Aplikaci pro Smart TV sice Talk TV nemá, na televizní obrazovce si ji ale pustit můžete – buď přes Google Chromecast nebo přes AirPlay.

Shrnutí

Pokud máte rádi rozhovory se zajímavými osobnostmi a nestačí vám to, co je zdarma dostupné v českých médiích, možná by vás mohla zaujmout internetová televize Talk TV, která přináší zajímavý obsah určený zejména pro dospělé diváky. Její součástí je spousta rozhovorů se známými i méně známými osobnostmi, pořady o cestování, vědě nebo moderních technologiích. Cena je 249 Kč měsíčně a všechny pořady se dají poslouchat i ve formě podcastů.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo