Paramount Network

Televizní stanice Paramount Network patří mezi volně dostupné terestricky šířené kanály a zaměřuje se zejména na americké seriály a filmy. Na českém trhu nahradila program Prima Comedy Central, část obsahu sice zůstala, jinak se ale charakter stanice změnil.

Paramount Network vysílá v rámci pozemního multiplexu 24, kde je pouze v SD rozlišení, u operátorů kabelové, satelitní a internetové televize ho ale můžete naladit v HD. Stanice vysílá 24 hodin denně a v češtině, program se zaměřuje nejen na dospělé diváky, ale i na děti.

Paramount Network

Představení společnosti

Provozovatelem tohoto televizního kanálu je mediální koncern Paramount International Media Networks, který stojí i za řadou dalších oblíbených TV stanic (např. MTV nebo Nickelodeon). V zahraničí provozuje Paramount i vlastní streamovací službu Paramount+, u nás je část jejího obsahu dostupná přes platformu SkyShowtime.

Historie

Paramount Network u nás začal vysílat 12. ledna 2021, kdy nahradil stanici Prima Comedy Central. Ta se zaměřovala na zábavné pořady především americké provenience a vysílala mimo jiné oblíbené kreslené seriály pro dospělé jako je Městečko South Park, Griffinovi, Americký táta, Brickleberry nebo Rick a Morty, hrané seriály jako Průměrňákovi, Jak jsem poznal vaši matku nebo Brooklyn 99 a z vlastní tvorby pak pořad Comedy Club s českými stand-up komiky.

Program

Televizní program stanice Paramount Network už není zaměřený primárně na komediální tvorbu a jeho programové schéma se od Comedy Centralu výrazně liší, např. animované seriály pro dospělé z něj úplně zmizely. V ranních a dopoledních hodinách vysílá Paramount Network kreslené pohádky pro děti (např. Spongebob v kalhotách, Tučňáci z Madagaskaru nebo Kung Fu Panda).

V odpoledních a večerních hodinách jsou pak ve vysílání různé kriminální seriály, které se vysílají i v nočních hodinách. Večer má obvykle Paramount na programu filmy různých žánrů, v pozdních večerních hodinách se stále reprízuje zábavný pořad Comedy Club.

Dostupnost

Pokud máte zájem sledovat TV kanál Paramount Network, nemusíte si kvůli tomu platit žádný speciální balíček. Tato stanice totiž vysílá v volně dostupném terestrickém vysílání, takže ji může každý divák sledovat zcela zdarma.

Pokud televizní signál přijímáte přes internet, kabel nebo satelit, pak tento program najdete většinou hned v základním balíčku. Výhodou příjmu přes placené poskytovatele je možnost sledovat Paramount Network (a i další stanice) v HD rozlišení.

Cena

Jak už bylo řečeno, Paramount Network může každý sledovat zdarma přes pozemní vysílače. U operátorů placené televize pak cena není vysoká, protože Paramount je zařazený obvykle přímo v nejnižším programovém balíčku. Za možnost sledování tohoto kanálu tak není potřeba si nic připlácet.

Výhody a nevýhody

Velkou výhodou této stanice je bezpochyby její dostupnost – díky tomu, že vysílá přes pozemní vysílače, kabel, internet a satelit a má ji v nabídce každý operátor, může si ji snadno naladit každý. V rámci pozemní nabídky je plusem dlouhé ranní pásmo dětských pořadů (kromě Déčka žádná dětská stanice volně šířená není), pochvalu zaslouží i pořad Comedy Club, kde dostávají příležitost známí i méně známí stand-up komici.

Naopak z pohledu diváka, který měl rád původní Primu Comedy Central, je program Paramount Networku jednoznačně zklamáním, nevysílají se vůbec animované seriály pro dospělé a stanice už není zaměřená na zábavný obsah. Nevýhodou je také velké množství repríz a absence aktuálního obsahu, převažují starší filmy a seriály. Naprosto tragické jsou mimochodem české webové stránky Paramountu, na kterých není v podstatě vůbec nic.

Nejčastější otázky

Kde se dá naladit stanice Paramount Network?

Tento kanál se dá naladit všude, je dostupný v bezplatném pozemním vysílání v multiplexu 24. Najdete ho také v nabídkách prakticky všech satelitních, internetových i kabelových operátorů.

Kolik stojí balíčky s kanálem Paramount Network?

Záleží jak u které společnosti, obecně ale platí, že tato stanice je vždy hned v tom nejnižším základním balíčku a není tak potřeba si za ni připlácet.

V jakém rozlišení Paramount Network vysílá?

V terestrickém vysílání je Paramount pouze v nižší obrazové kvalitě (960 x 544 pixelů), u poskytovatelů placené televize si ho ale můžete naladit v HD rozlišení.

Shrnutí

Televizní kanál Paramount Network je pro diváky, kteří přijímají pouze pozemní vysílání, určitě dobrým doplněním k programům ČT, Novy nebo Primy. Zaměřuje se především na filmy a seriály z USA, hodně prostoru na něm mají animované pořady pro děti. Jeho současná podoba ale nepřináší prakticky nic nového a oproti stanici Prima Comedy Central, která vysílala před ním, jde rozhodně o výrazné zhoršení.

Velkou konkurencí pro Paramount Network bude nepochybně nový bezplatný kanál Warner TV, který svoje vysílání v Česku zahájí v nejbližší době.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (101 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Máme, sledujeme, jdou tam docela slušné filmy. Není to nic závratného, ale když je nálada, koukat se tam na něco dá.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo