Nova Cinema

Televizní program Nova Cinema je v pořadí druhou stanicí od skupiny Nova. Jak už její název napovídá, zaměřuje se především na vysílání filmů. Jedná se o bezplatný, volně šířený program, který je kompletně v češtině a u operátorů pak v HD rozlišení.

Nova Cinema

Představení společnosti

Nova Cinema patří do televizní skupiny Nova Group, jejíž součástí je i celá řada dalších tematických stanic, včetně placených programů Nova Sport. Licenci na vysílání programu Nova Cinema vlastní společnost TV Nova s.r.o., která vznikla už v roce 1992, tehdy ještě pod názvem CET 21. Později se jejími vlastníky staly společnosti CME, následně pak PPF a pak znovu CME.

Sledovat Nova Cinema

Historie

Vysílat začala Nova Cinema 1. prosince 2007 – nejdříve pouze přes kabel, satelit a internet, od 15. prosince 2008 i pozemní cestou. Stanice se od samého začátku orientovala na filmy a seriály, zpočátku vysílala od 11 hodin do půlnoci. Dnes jde o jeden z nejsledovanějších filmových kanálů v Česku.

Program

V programu televizní stanice Nova Cinema najdeme prakticky výhradně filmy a seriály, převážnou většinu tvoří zahraniční produkce (zejména USA). Tento kanál vysílá 24 hodin denně a v českém jazyce. Ze seriálů je na ní např. oblíbený Dr.House, filmy vysílá Nova Cinema různých žánrů (komedie, rodinné, horory, drama, thrillery, akční atd.).

Dostupnost

V základním (SD) rozlišení obrazu může program Nova Cinema sledovat každý, je totiž součástí celoplošného multiplexu 23. Pokud se na něj chcete dívat v HD, najdete ho u všech poskytovatelů satelitní, kabelové a internetové televize, většinou v tom nejzákladnějším balíčku. Další variantou je pak sledování Nova Cinema přes službu Voyo.

Cena

Nova Cinema patří mezi volně šířené bezplatné komerční televizní stanice, za její příjem tak nemusíte platit nic. I HD verzi lze v určitých případech sledovat zdarma (mnoho operátorů dává k internetu základní stanice bez poplatku), jinak je ale prakticky u všech Nova Cinema HD v nejnižším balíčku programů.

Online

Jednou z možností, jak přijímat signál televizního kanálu Nova Cinema, je streamovací služba Voyo. Ta kromě filmů a seriálů nabízí i živé vysílání většiny programů skupiny Nova a v rámci platby za Voyo tak získáte přístup i k této filmové stanici (v ceně jsou i prémiové programy Nova Sport 1 a Nova Sport 2).

Výhody a nevýhody

Plusem této placené stanice je určitě to, že ji může sledovat každý – jsou to spolu s programem Prima Max jediné bezplatně šířené filmové kanály v ČR. Ke kladným stránkám se dá určitě zařadit i docela zajímavý obsah, kteří tvoří především americké filmy a seriály, výhodou je i to, že vysílá nonstop (i když to už je dnes víceméně standard). Nevýhodou oproti placeným filmovým kanálům je méně exkluzivní obsah, jedná se spíše o starší filmy a seriály – kdo chce sledovat nejnovější trháky, najde je třeba na Netflixu nebo na HBO.

Nejčastější otázky

Vysílá Nova Cinema i české filmy a seriály?

Ano, v jejím programu se objevují i starší české snímky, převážně ale Nova Cinema vysílá americké filmy a seriály. Na ty české se specializuje stanice CS Film, hodně českých filmů vysílá také Filmbox.

Je tato stanice dostupná i ve vysokém rozlišení?

Ano, ale ne v pozemním vysílání. Program Nova Cinema HD si můžete naladit u všech operátorů internetové, kabelové i satelitní televize.

Musí se za příjem Nova Cinema něco platit?

Ne, pokud vám stačí pouze základní rozlišení, můžete sledovat Nova Cinema prostřednictvím terestrického vysílání zcela zdarma.

Shrnutí

Filmový televizní kanál Nova Cinema je v pořadí druhou stanicí Novy a vysílá výhradně filmy a seriály. Jde o bezplatný, volně šířený program, který si tak mohou diváci naladit přes obyčejnou anténu, nechybí ale samozřejmě ani v základních balíčcích placené televize (kabel, satelit, internet). Nova Cinema vysílá v češtině 24 hodin denně a je součástí pozemního multiplexu 23.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo